Pitanje za filmaše i ostale

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Pitanje za filmaše i ostale

Post by HorrorHR » 05 Feb 2010, 23:31

Par komentara sam razmjenio sa nekim čitateljima i sa ljudima koji se malo više kuže u film od mene, pa me zanima vaš stav.
Naime na:

http://www.horrorhr.com/novi-spanjolski ... ent-house/

sam napisao:
Novi španjolski horror The Silent House ima dvije zanimljive karakteristike: u potpunosti je sniman sa Canon EOS 5D Mark digitalnim SLR aparatom, te je radi dizanja tenzija sve snimljeno kroz one single continuous shot (stvarno neznam kako ovo prevesti da se ne izgubi smisao fraze).
E sada, ja sam mislio da je "one single continuous shot" jedan neprekidan kadar, par ljudi mi je reklo da nije, a sada par ljudi na sajtu kaže da je. E sada jel to sve jedan kadar, ili je kadar vezan za jedan "pogled" kamere?

Jel "one single continuous shot" jedan neprekidan kadar ili nije?

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Pitanje za filmaše i ostale

Post by Scarface » 06 Feb 2010, 00:02

Logika mi govori šta i tebi. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Pitanje za filmaše i ostale

Post by filmofil » 06 Feb 2010, 00:12

yup, neprekinuti kadar, tj bez rezanja...ono što tarantino ima u svim svojim filmovima :mrgreen:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Pitanje za filmaše i ostale

Post by Dragonrage » 06 Feb 2010, 11:24

Ako nema rezova, već kamera snima sve u kontinuitetu...onda je to jedna dugačak neprekinuti kadar.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Pitanje za filmaše i ostale

Post by HorrorHR » 06 Feb 2010, 12:26

dankešen 8)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Feb 2010, 01:40

Film sniman u jednom kadru... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re:

Post by Dragonrage » 09 Feb 2010, 11:53

dr_gonzo wrote:Film sniman u jednom kadru... 8)
Yup. BTW...u Zagrebu se svake godine održava One Take Festival (brijem da se tak zove) na kome se prikazju filmovi koji su snimljeni u jednom kadru...ili izgledaju tako hehe...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Pitanje za filmaše i ostale

Post by dr mladjo » 09 Feb 2010, 13:40

to me sad zanima.jel mora bit snimljen u 1 kadru ili se činit kao da je snimljen u 1 kadru..znam npr da one poznate scene u children of man nisu snimane u 1 kadru..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 11 Feb 2010, 23:37

Guštam te snimke od jednog kadra koje dugo traju, jer su zajebane za snimiti a da odlično ispadnu...
Samo su najveći to uspijeli napraviti na početcima svojih filmova.

Evo baš sam nekidan sa jednim prikom pričao o onoj sceni iz filma Hatchet kad Crowley onu babu razmontira u predjelu čeljusti... On misli ( a bogme sam i ja prije bio uvjeren u isto, dok nisam vidio kako se film snimao) da je ta scena snimana u jednom kadru, ali je u stvarnosti trebalo dva kadra, no zahvaljujući omanjem i jednostavnom triku taj efekt daje ko da je riječ o jednom kadru. Lijepo i efektno... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply