Podcijenjeni filmovi

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Metalcamp » 31 Jan 2010, 18:43

john_constantine wrote:
Decadentor wrote:Samo zelim rec da je zabavno=dobrooooo
baš to... To s dr.Who nemam namjeru raspravljati uopće jer se ne slažemo u tome :roll: I opet, Hudson hawk niti u kojem slučaju ne spada u loše filmove, toliko o tome... Za american ninja ne mogu reći da je podcijenjen film, ali je zabavan...
Ma ne, nisam rekao da je Hudson Hawk los, samo sam htio reci da me zivcira kada se daje olako desetke za filmove, a argument im je zato sto je zabavan, ma boli me za to, ocjenjujem kakav je film, odlican ili los, a ne zabavan... I opet ponavljam, losi filmovi znaju biti jako zabavni kao i odlicni.
"Good night boils and ghouls."

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by john_constantine » 31 Jan 2010, 18:44

Metalcamp wrote:
john_constantine wrote:
Decadentor wrote:Samo zelim rec da je zabavno=dobrooooo
baš to... To s dr.Who nemam namjeru raspravljati uopće jer se ne slažemo u tome :roll: I opet, Hudson hawk niti u kojem slučaju ne spada u loše filmove, toliko o tome... Za american ninja ne mogu reći da je podcijenjen film, ali je zabavan...
Ma ne, nisam rekao da je Hudson Hawk los, samo sam htio reci da me zivcira kada se daje olako desetke za filmove, a argument im je zato sto je zabavan, ma boli me za to, ocjenjujem kakav je film, odlican ili los, a ne zabavan... I opet ponavljam, losi filmovi znaju biti jako zabavni kao i odlicni.
pa ako je zabavan i gledljiv, onda ne mora značiti da je loš. :rock:
Michel puši karu.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Metalcamp » 31 Jan 2010, 18:46

Pa naravno, ali i sam znas da losi filmovi znaju biti zabavni :wink: pa im ljudi na racun zabave daju visoke ocjene, ali opet, sve je stvar ukusa.
"Good night boils and ghouls."

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by john_constantine » 31 Jan 2010, 18:50

Metalcamp wrote:Pa naravno, ali i sam znas da losi filmovi znaju biti zabavni :wink: pa im ljudi na racun zabave daju visoke ocjene, ali opet, sve je stvar ukusa.
pa navedi tih nekoliko filmova, zanima me.
Michel puši karu.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Metalcamp » 31 Jan 2010, 18:55

john_constantine wrote:
Metalcamp wrote:Pa naravno, ali i sam znas da losi filmovi znaju biti zabavni :wink: pa im ljudi na racun zabave daju visoke ocjene, ali opet, sve je stvar ukusa.
pa navedi tih nekoliko filmova, zanima me.
Ne da mi se sada nabrajat, uglavnom, znamo da to tak je...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by chatterer » 12 Feb 2010, 00:12

Stalker - vrhunsko ostvarenje, trebao bi biti visoko na imdb top 250 listi

Suspicion - genijalan Hitchcockov film, možda i prvo njegovo remekdjelo... na imdb tek 7,6 ocjena

Black Christmas - prava klasika, zaslužuje puno veću ocjenu od 7.2

Hellbound: Hellraiser II - o ovome ne treba ništa reći, ocjena 6.2???

User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Dead_Child » 06 Aug 2010, 00:38

chatterer wrote:Kad već imamo obratnu temu, bilo bi u redu da i ovu otvorimo :lol:

Najbolji primjer:

Gledao sam malo po IMDB i jednostavno ne mogu vjerovati da je saga Policijska Akademija tako očajno ocjenjena a sasvim sigurno je obilježila moje djetinstvo kao i mnogih drugih.

Evo još par primjera: Sphere (1998), odlična glumačka postava, odlična gluma, zanimljiv i napet, kad se shvati onda kraj sasvim dobar. Ne razumijem čemu takva loša ocjena.

Slično vrijedi i za Dangerfieldove filmove osamdesetih, smatram ih odličnim komedijama
E za Sferu se moram složiti s tobom, meni je film klaustrofobičan, pogledan puno puta, uvijek s nekom nelagodom.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Andrej » 06 Aug 2010, 02:27

Ne bi se trebalo koncentrisati na ocene sa IMDb-a vezano za ove filmove, jer su one plod demokratije, a demokratija ima manu da svako može da glasa. Ima mnogo primera da su vrhunski filmovi generalno ignorisani i zapostavljeni u svim medijima pomoću kojih se informišemo.
Ali ako je već ocena sa IMDb na tapetu -
Zatôichi (2003) ocena 7.6, a film meni remek delo.
Takeshi Kitano je uspeo fantastično preneti zaboravljenu atmosferu crno-belog perioda japanskog filma u 2003-ću.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by john_constantine » 07 Aug 2010, 19:08

Andrej wrote:Ne bi se trebalo koncentrisati na ocene sa IMDb-a vezano za ove filmove, jer su one plod demokratije, a demokratija ima manu da svako može da glasa. Ima mnogo primera da su vrhunski filmovi generalno ignorisani i zapostavljeni u svim medijima pomoću kojih se informišemo.
Ali ako je već ocena sa IMDb na tapetu -
Zatôichi (2003) ocena 7.6, a film meni remek delo.
Takeshi Kitano je uspeo fantastično preneti zaboravljenu atmosferu crno-belog perioda japanskog filma u 2003-ću.
A jesi li uopće gledao bar koji nastavak od 26 filmova iz serijala Zatoichi? Na zabavan je način napravio posvetu Zatoichiju, ali pamtim film kao naporan za gledanje uz odličnu akciju. Morati ću ponoviti gledanje kada završim cijeli serijal...
Michel puši karu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Podcijenjeni filmovi

Post by Andrej » 07 Aug 2010, 22:47

Moram priznati da nisam. Dopala mi je ruku jedna knjiga japanskih drevnih mitova i priča, i među njima mi se posebno izdvojila o liku koji ovaj film prati. Mitovi su toliko bajkovito lepi, da sam film malo subjektivnije doživeo. Šta da radim, meni je remek-delo i dalje.... :kokicarenje:
We're all mad here...

Post Reply