Najprecijenjeniji filmovi

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by GreenHornet » 27 Jan 2010, 00:17

"Scarface"-samo odlican film,kultni status stekao vise radi lika Tonya Montane.
"Rear window"-vrlo dobar,nista vise.Na imdb-u na 20.mjestu :?
"Taxi driver"-procitaj povise prvu polovicu.
"The departed"-kao i "Scarface",samo odlican...Nista extra u tom filmu nisam skonto da bi opravdalo silne hvalospjeve.
"L.A. confidential"-ista prica kao 2. i 3.
"The Big Lebowski"-meni osobno dan danas nije jasno zasto vecina ljudi naprosto obozava ovaj film,pogledao ga jednom i nikad vise...Cak bi rekao da je dosadan u nekim trenucima.
"Napad na policijsku postaju 13."-REMAKE DUPLO BOLJI.

Sto se horrora tice;jedan sam od rijetkih horror fanova koji imaju ovo misljenje,ali "The shining" mi nije nista vise od vrlo dobrog...Ma kontam da je najbolje ocijenjen na imdb-u,da je stekao kultni status,gotovo da mu ne mogu naci manu ali eto-iz nekog razloga bi cak rekao da je precijenjen...Ne mogu to opisati...
"Black xmass"-gotovo ista prica kao povise.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 00:24

GreenHornet wrote:Sto se horrora tice;jedan sam od rijetkih horror fanova koji imaju ovo misljenje,ali "The shining" mi nije nista vise od vrlo dobrog...Ma kontam da je najbolje ocijenjen na imdb-u,da je stekao kultni status,gotovo da mu ne mogu naci manu ali eto-iz nekog razloga bi cak rekao da je precijenjen...Ne mogu to opisati...
"Black xmass"-gotovo ista prica kao povise.
Možda jer je malo previše razdužen te zbog toga predugo traje. Znam da su mi to neki ljudi navodili kao manu filma dok ja nisam imao prevelih problema s time.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Metalcamp » 27 Jan 2010, 01:29

Sto se tice Shininga, mislim da najbolje film opisuje ovo, uzeo sam to sa jednog foruma, i odlicno ga je opisao...

Ali moram reći da ludilo nikad nije izgledalo ovako dobro. Shining je, bez dvojbe, težak, mučan film, izuzetno naporan za gledanje, silovanje mozga u punom smislu riječi. Ali je također perverzno odličan, tako prekrasno poremećen da mu je teško odoljeti.

A sve zasluge za to pripadaju, pogodi - Stanleyju Kubricku i Jack Nicholsonu. Priče Stephena Kinga nikad nisu dobile bolji tretman od ovog, i samom je autoru, kao uostalom i mnogima, promakla Kubrickova genijalnost. Kad je film napokon ugledao svjetlo dana, odnosno tamu kino dvorana, King je otvoreno napao Kubricka poručivši kako on s "Isijavanjem" nema nikakve veze. Bjesnio je jer "to nije horor" i ljutio se na Kubricka. U početku, složili su se i publika i kritika. Jednoglasno je proglašeno promašajem. Čak je i Kubrick ovoga puta pretjerao u svojoj ekscentričnosti. No, godine su prolazile, a shining je polako stjecao kultni status. Uskoro su i oni koji su ga na početku osporavali morali prihvatiti neizbježno i priznati da je Kubrick secirao mračnu stranu ljudske psihe dublje i pomnije nego itko prije njega.

A to duguje i Jack Nicholsonu. Iza sebe ima pregršt vrhunskih uloga u velikim filmovima, ali možda niti jednu tako upečatljivu kao ovu - osim još par. Razbijanje vrata sjekirom i ekstatični usklik "Here's Johnny!" popraćen luđačkim pogledom i sadističkim smijehom zauvijek će ostati jedna od najimpresivnijih scena celuloidne povijesti. I Danny Lloyd, koji je također maestralno odradio ulogu sina, kao i svi ostali, ostali su zauvijek u Nicholsonovoj sjeni. Pored njega na ekranu, u ovom slučaju, ne postoji ništa drugo. Samo on, njegove čežnje, želje i strahovi i ludilo koje ga sve više obuzima. Tu spontanu, shizofreničnu izvedbu, u kojoj se njegov lik mijenja iz scene u scenu, Kubrick je dobio čestim promjenama scenarija za vrijeme snimanja. Nicholson je kasnije izjavio kako se scenarij mijenjao toliko često da ga je uskoro prestao čitati i samo dan ranije učio scene koje bi sutradan morao izvesti.

Kubrickova režija ne može se opisati epitetom išta slabijim od savršenog. On ovdje nije morao prikazati priču koja se događa oko njegovih likova, nego unutar glavnog lika što je postigao stvaranjem osjećaja klaustrofobije i tjeskobe. Njegova je kamera uvijek pozicionirana na takav način da publiku podsjeća koliko su ljudi u čije živote vire, gotovo kao kroz ključanicu, mali i beznačajni spram svijeta koji je oko njih, dok istovremeno izgledaju skučeno u malim, klaustrofobičnim prostorima čime se izaziva osjećaj izrazite nelagode. Kako bi postigao točno ono što želi, bio nemilosrdan prema glumcima, neke scene je ponavljao i do 120 puta i snimao ih tjednima.

Tako da ovo nije film za svakoga. Ili ga neizmjerno voliš i uživaš u svakom gledanju, ili si ga zamrzio prvi put kad si ga vidio. Kao i kod svih ostalih Kubrickovih filmova, sredine jednostavno nema.


P. S. slazem se za napad na policijsku postaju, gluma je ocajna, pogtovo od onog zatvorenika, i glavne glumice, naivno, i cak mi muzika ne pase, sorry Carpenter...

Slazem se i za Scarface, dobro je da ne znamo Pacina, mislim da bi se naljutio :D
"Good night boils and ghouls."

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Boby » 27 Jan 2010, 01:37

Ma nek se Pacino ljuti; ima on dovoljno stvari za utjehu :)
A kaj se tiče "Shininga", ja mislim da je Kinga prvenstveno smetalo to što je profulana jedna od temeljnih stvari njegova djela a to je gubitak razuma. Nicholson je ostvario iznimnu ulogu ali štos se je u tome da je lik djelovao udaren prije nego li je i došao u sam hotel pa se je time uvelike narušio kontrast između normalnog i nenormalnog.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Metalcamp » 27 Jan 2010, 01:39

Boby wrote:Ma nek se Pacino ljuti; ima on dovoljno stvari za utjehu :)
A kaj se tiče "Shininga", ja mislim da je Kinga prvenstveno smetalo to što je profulana jedna od temeljnih stvari njegova djela a to je gubitak razuma. Nicholson je ostvario iznimnu ulogu ali štos se je u tome da je lik djelovao udaren prije nego li je i došao u sam hotel pa se je time uvelike narušio kontrast između normalnog i nenormalnog.
E pa bas zato je to i meni plus. Znamo od pocetka da nije bas cist, znamo da je vec kao "slucajno" udario sina, i meni je to savrsena napetost, iscekujemo kada ce skroz poludit, a znamo da hoce...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by cactus » 27 Jan 2010, 07:03

"Napad na policijsku postaju 13."-REMAKE DUPLO BOLJI.

[/quote]
Ne mogu se složiti nikako sa ovom izjavom ali se neću ni prepirati jer imaš pravo na mišljenje.
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Metalcamp » 27 Jan 2010, 07:11

cactus wrote:"Napad na policijsku postaju 13."-REMAKE DUPLO BOLJI.
Ne mogu se složiti nikako sa ovom izjavom ali se neću ni prepirati jer imaš pravo na mišljenje.[/quote]
Ne bih rekao da je duplo bolji, ali da je bolji, to je, za mene... Makar original ima dobrih scena, pogotovo sa klinkom :D
"Good night boils and ghouls."

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 09:43

Boby wrote:Ma nek se Pacino ljuti; ima on dovoljno stvari za utjehu :)
A kaj se tiče "Shininga", ja mislim da je Kinga prvenstveno smetalo to što je profulana jedna od temeljnih stvari njegova djela a to je gubitak razuma. Nicholson je ostvario iznimnu ulogu ali štos se je u tome da je lik djelovao udaren prije nego li je i došao u sam hotel pa se je time uvelike narušio kontrast između normalnog i nenormalnog.
Da, i ja sam čitao o tome. King je bio izrazito razočaran što je Nicholson bio odabran za tu ulogu.
Također sam našao podatke o drugim glumcima koji su bili razmatrani, ali se bojim da oni Jacku nisu ni do koljena
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by john_constantine » 27 Jan 2010, 17:10

Asfodel wrote:Listi svojih precijenjenih orrora dodajem Martyrs i Drag Me to Hell :D
slažem se za Martyrs... mislim, jednostavno ne volim takve filmove koji se baziraju na mučenjima. Ok to za japanskim filmovima gdje je to kod njih standard, ali užasava me tako previsoka ocjena na imbd - u, očito postoje ljudi koji uživaju u takvim scenama...

ah, Apocalypse Now... klasik samo radi tih par odličnih scena i muzike, ali zapravo, drama koja baš nije za svakoga. Baš pravi prikaz ratnog ludila, ali redux verzija je pomalo "uništila" film s tim izbačenim scenama zbog čega je film još bolje zamoran.

To s Shining... to bi isto stavio kao precjenjen film, meni je jednostavno bio naporan. Više sam očekivao od one scene "here Johnny" koja me razočarala... Ali brutalna završnica, puno bolje nego u onoj mini seriji. Sada, kada je riječ o odnosu oca i sina, Jack je tu najgori izbor, nikako ne djeluje kao dobar otac, nego baš kao nasilnik koji će svaki čas premlatiti tog klinca (a valjda je to i bio Kubrickov cilj)

Napad na policijsku postaju 13 - hm... loša gluma... ha. Pa nije snimao visokobudžetni film, nego onako provokativni jeftini akcijski triler, čija scena ubojstva djevojčice više nije šokirajuća ili te ubojice koji izgledaju kao članovi Che Guevare... Remake mi bar ne ide na živce zbog iritatnih glumaca, uspio sam gledati najviše 15 minuta. A ovaj film uvijek gledam s užitkom...
Last edited by john_constantine on 27 Jan 2010, 17:18, edited 1 time in total.
Michel puši karu.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 17:17

john_constantine wrote:
Asfodel wrote:Listi svojih precijenjenih orrora dodajem Martyrs i Drag Me to Hell :D
slažem se za Martyrs... mislim, jednostavno ne volim takve filmove koji se baziraju na mučenjima. Ok to za japanskim filmovima gdje je to kod njih standard, ali užasava me tako previsoka ocjena na imbd - u, očito postoje ljudi koji uživaju u takvim scenama...
Istina, takvi ni mene, po defaultu, uopće ne zanimaju :?
Moram upotpunit svoju listu precijenjenih filmova:
Billy Elliot, Peaceful Warrior, Wonder Boys, Little Miss Sunshine
Nije da sam neki macho muškarac ili nešto takvo, ali ne vidim ništa vrijedno spomena u filmovima poput ovih, to su čisti obiteljski filmovi sa nekakvom porukicom na kraju koja je najčešće "obitelj na 1. mjestu" ili "ako radiš ono što voliš, uspjet ćeš" itd. U najboljem slučaju su mi ti filmovi prosjećni, a na imdbu svi nose visoke ocjene (preko 7.0)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Asfodel » 27 Jan 2010, 18:46

DrugsBunny wrote:
john_constantine wrote:jednostavno ne volim takve filmove koji se baziraju na mučenjima
Istina, takvi ni mene, po defaultu, uopće ne zanimaju :?
Mene zanimaju, ali ovaj konkretni je bio preloš i predosadan da bi bio istinit :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by john_constantine » 27 Jan 2010, 19:51

DrugsBunny wrote:
john_constantine wrote:
Asfodel wrote:Listi svojih precijenjenih orrora dodajem Martyrs i Drag Me to Hell :D
slažem se za Martyrs... mislim, jednostavno ne volim takve filmove koji se baziraju na mučenjima. Ok to za japanskim filmovima gdje je to kod njih standard, ali užasava me tako previsoka ocjena na imbd - u, očito postoje ljudi koji uživaju u takvim scenama...
Istina, takvi ni mene, po defaultu, uopće ne zanimaju :?
Moram upotpunit svoju listu precijenjenih filmova:
Billy Elliot, Peaceful Warrior, Wonder Boys, Little Miss Sunshine
Nije da sam neki macho muškarac ili nešto takvo, ali ne vidim ništa vrijedno spomena u filmovima poput ovih, to su čisti obiteljski filmovi sa nekakvom porukicom na kraju koja je najčešće "obitelj na 1. mjestu" ili "ako radiš ono što voliš, uspjet ćeš" itd. U najboljem slučaju su mi ti filmovi prosjećni, a na imdbu svi nose visoke ocjene (preko 7.0)
da... ma više je stvar što imaju ponešto originalnosti kao taj billy elliot ili little miss sunshine, koja originalna ideja i onda uzdižu taj film... ma sve ostalo je stvar ukusa.
Mene zanimaju, ali ovaj konkretni je bio preloš i predosadan da bi bio istinit
ma meni je bilo najveća glupost ono na kraju,
SpoilerShow
ta organizacija...
Michel puši karu.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 20:16

john_constantine wrote:da... ma više je stvar što imaju ponešto originalnosti kao taj billy elliot ili little miss sunshine, koja originalna ideja i onda uzdižu taj film... ma sve ostalo je stvar ukusa.
Istina, ono namjeravam svakako ponovno pogledati te sve filmove eventualno jer su uvjeti u kojima sam ih prvi puta gledao bili katastrofalni (cijeli razred + moramo pisati o filmu za ocjenu iz engleskog), ali zasad mi je dojam stvarno bezvezan i prosjećan i bojim se da se neće puno promijeniti ponovnim gledanjem, no ajd.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Scarface » 27 Jan 2010, 20:51

Little miss sunshine je jako inteligentno djelce i nimalo ne potpada pod nijedan stereotip, žalosno je da ga se promatra kroz prizmu obiteljskog filma, kad je on puno, puno više.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 21:09

Kao što rekoh, stvarno sam ga gledao u izuzetno lošim uvjetima, pretpostavljam da će mi sjesti bolje na drugo gledanje.
Samo znam da sam prvi put onak unaprijed znao kako i šta će dogoditi, par klišeja tu i tamo, ali nema veze.
To sam si otpočetka zacrto da to moram pogledat u atmosferi vlastite sobe, a zasad je mišljenje kakvo je.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply