Najprecijenjeniji filmovi

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Scarface » 27 Jan 2010, 21:29

Inače, ono šta mi se ne sviđa kod topica je šta mnogi, u biti svi navode filmove koji su razvikani i na glasu ka dobri, ali se njima ne sviđaju, a niko ne daje neke konkretne razloge zašto bi taj film bija precijenjen, sve nešto tipa "meni se ne sviđa", "nije mi po ukusu", a to je nekako kriv pristup, i ne slijedi pravo znače riči precijenjen.

Precijenjen film bi triba bit nešto šta drži status kulta koji je forsiran pretjeranim hype-om, koji očito izmanipulira mase. Tipičan primjer bi bija Avatar, eto, da ne idemo ni trunku u prošlost. Ama baš niko se tu neće složit da je film kvalitetan po ijednom elementu sedme umjetnosti osim specijalnih efekata, i tu je priča jasna. Primjeri tipa "Seven mi je precijenjen jer ja nisan vidija tu nikakvu genijalnost i nije me zadovoljija na polju intrige" nisu konkretna iznošenja zašto je film precijenjen, već jednostavno izražavanje svog mišljenja, a tu postoji razlika.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 27 Jan 2010, 21:32

Ghostface wrote:Ajde onda mi kaži samo 1!!! protuargument koji si ti meni iznija, samo jedan jebeni argument. Znaš, pustija san te malo predugo da me tu nazivaš glupim i konjinom, mamlaze jedan, vriđaš se ko jebena pičkica, a da nemaš pojma o čemu pričaš. Samo sereš, sereš i sereš, i više mi te je pun kurac! Nosi se k vragu ti i Saw i šta ti misliš, a šta ne. Nastupaš ko neka faca od 40 godina, a mora da si prvu poluciju ima prije par dana, jebote. Da si malo duže na forumu zna bi s kim san ja sve raspravlja, i možda bi nešto i naučija iz toga, ovako samo produljuješ trakavicu, a ja ne kužin zašto, ako ti već iden toliko na kurac. Jebote, budi faca i odjebi me i ne provociraj svojin "mudrim" postovima. Strašno kako si me doveja do točke da se moran spuštat na razinu neke seljačine. Ideš ti prijatelju na ignore, al ja te neću displayat, apsolutno me ne zanima šta imaš reć, ionako će bit još neko smeće ka i sve ostalo. Ionako ću sad dobit ban pa neću morat trpit ove pizdarije.
Tek sam sada vidio ovaj post pa mislim da je pristojno da odgovorim na njega.
Ja sam tebi naveo puno svojih argumenata, ako ih ti ne prihvaćaš uredu je, ja tebe zbog toga ne nazivam tvrdoglavim.
Nazivam te konjom jer si se počeo tako ponašati (prvi vrijeđati i to).
I to s kim si ti sve raspravljo ima točno kakve veze u našoj raspravi (ako si se često ovako svađao to puno govori o tebi)? Želiš li reći da si sada faca? :wink:
Sada si se opet uhvatio argumenta o mojim godinama. Haha, ali ajde mi odgovori na ovo pitanje (žao mi je jigsaw što te uvlačim u ovo, ali me zanima):
Forumaš Jigsaw je još mlađi od mene, a o sawu, rekao bih, dijeli isto mišljenje ko ti, jel ti onda
1. ne uzimaš u obzir njegovo mišljenje pošto je još mlađi od tebe?
ili
2. ti u ovom slučaju godine ne smetaju jer je razmišljanje slično tvojemu?
Čini mi se da iskorištavaš argument godina kad god nemaš nešto pametnije za reći. :wink:
A sad o ovom spuštanju razina ne bi trebao pričati jer mi se čini da si ti otpočetka bio na tako niskoj razini.
Kao što vidiš, ja ni u jednom trenutku nisam izgubio temperament i toliko popizdio kao ti sada.
Žao mi je što ipak nisi dobio ban za ovo, ali neka meni ne smeta.
I da moram ti reći nešto oko ovog "ignora" (pošto si već displeyo moje postove)
Ghostface wrote:Daj molin te odluči se jesan li na ignore ili "ignore al za šminku". :lol:
Također mislim da ne barataš najbolje određenim pojmovima u konverzacijama, no što drugo očekivati od čovjeka kojemu je Saw vrhunac modernog horora? :lol:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Hec » 28 Jan 2010, 11:23

"Hostel" definitivno precijenjen, bar po mojem misljenju
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Wendigo » 28 Jan 2010, 11:41

mene je hostel oduševio. 8) prvi put sam vidio tako nešto, plus što sam ga pogledao u kinu... ^^

moja lista najprecijenjenijih.. (ne nužno tim redom, već kako se sjetim)
btw, ja ne vidim apsolutno ništa u posebno označenim filmovima:

1. martyrs - snobovština deluxe. već sam se izjasnio u topicu o filmu i ne želim ponovo o tome. mrzim taj film i svu pompu i prašinu koja se podigla oko njega :lol:
2. evil dead 1 - i don´t get it.. remake (dvojka) mi je super
3. saw - fora i inovativna ideja u horror svijetu, ali opet.. ne toliko wow!
4. dark knight - heath ledger nije najbolji joker i movie villain! super je odglumio, svaka čast, ali opet.. bljuje mi se od prevelike pompe...
5. bubba ho tep
6. phantasm
7. donnie darko - "najbolji film svih vremena" ok.. why??
8. scarface - bzvz, plus što mi se diže kosa na glavi od tematike gangstera i sl. "opasne" ekipe
9. apocalypse now - napor, napor i još malo napora sa nekoliko dobrih i "antologijskih" momentata
10. oldboy - priznajem da je jako dobar film, ali da ga jebeš nije ono što mu svi pripisuju :?

i da, ja ne volim filmske kritičare (snobove). pogotovo ove naše.
Last edited by Wendigo on 28 Jan 2010, 11:59, edited 1 time in total.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Asfodel » 28 Jan 2010, 11:58

Dodajem popisu, jer ste me podsjetili: Lebowski, D. Darko, Seven..
Dobri su, ali da su taako prokleto dobri, remek djela - meni nisu
Mislila sam dodat i Oldboy, al on mi ipak ima neki status remek djela, iako ima mana..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 28 Jan 2010, 12:02

Ne znam, meni je Donnie Darko uvijek bio izvrstan film, ali također daleko od siline svog tog hypea.
Bio sam izrazito začuđen kada sam vidio njegovo stanje na imdbu i da je čak u prvih 150 filmova :?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Metalcamp » 28 Jan 2010, 12:27

DrugsBunny wrote:Ne znam, meni je Donnie Darko uvijek bio izvrstan film, ali također daleko od siline svog tog hypea.
Bio sam izrazito začuđen kada sam vidio njegovo stanje na imdbu i da je čak u prvih 150 filmova :?
Da te nesto pitam, kazes da ti je Donnie Darko izvrstan film, a s druge strane kazes da ti je cudno da je na imdb-u u prvih 150 filmova. Znaci, ako ti je taj film izvrstan, i ostalih 150 bi ti trebalo biti izvrsno i bolji od Darka, bome si se nagledao filmova :lol:

Bez ljutnje, ali smjesno mi je kada netko kaze, a nailazim dosta cesto na to, da je film super, sve 5, ali malo mi je cudno da je u top 100, 200, a kladim se da bi ga stavio i u top 50...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 28 Jan 2010, 13:13

Metalcamp wrote:
DrugsBunny wrote:Ne znam, meni je Donnie Darko uvijek bio izvrstan film, ali također daleko od siline svog tog hypea.
Bio sam izrazito začuđen kada sam vidio njegovo stanje na imdbu i da je čak u prvih 150 filmova :?
Da te nesto pitam, kazes da ti je Donnie Darko izvrstan film, a s druge strane kazes da ti je cudno da je na imdb-u u prvih 150 filmova. Znaci, ako ti je taj film izvrstan, i ostalih 150 bi ti trebalo biti izvrsno i bolji od Darka, bome si se nagledao filmova :lol:

Bez ljutnje, ali smjesno mi je kada netko kaze, a nailazim dosta cesto na to, da je film super, sve 5, ali malo mi je cudno da je u top 100, 200, a kladim se da bi ga stavio i u top 50...
Ne ljutim se :)
Imam nekaka svoja rangiranja filmova. Često znam reći da je film odličan, izvrstan, super, ali da je stvarno daleko od nekakvog remekdjela i tu ne vidim ništa krivo. ( za takve filmove najčešće dam ocjenu 8 od 10, znači super su mi bili, ali nekakvih elemenata za nešto više, stvarno, nema. Ništa posebno nenadjebivo i revolucionarno)
Ono, ja bi ga čak i možda mogao staviti u svojih top 50, ali to i dalje ne opravdava njegov sadašnji "kultni status" koji očigledno ima te me njegovo rangiranje na imdbu stvarno iznenadilo.
Iako ga smatram precijenjenim ne moram ga automatski smatrati i lošim (čak štoviše, neki filmovi su mi stvarno dobro i gledljivi, ali opet ništa posebno u njima)
Doduše, mislim da nisam jedini koji je u ovom topicu iznio takva razmišljanja o nekom filmu.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Metalcamp » 28 Jan 2010, 13:23

Kuzim :wink:

Ne znam kako vama, ali ja mogu usporedivati sve zanrove... puno njih govore da ne moze, pa kako, glavna usporedba je koji je bolji film? Ako sam ocjenio Donnie Darka sa 8, a Hostel sa 6, Donnie mi je bolji. To mi nikad nije bilo jasno kod nekih ljudi, kada kazu da se ne moze usporedivati, kako ne, zato se i rade liste najboljih filmova gdje ima razlicitih zanrova. Najgore od svega kada mi netko kaze da se Casablanca i recimo Descent ne mogu usporedivati, pa kako ne mogu, gledam kakav je film, a i mnogi brkaju zabavu od odlicnog pa nekada znaju dati visoku ocjenu filma samo radi zabave, ali zaboravljaju da i ultra los film moze biti zabavan...

Offtopic je, ali samo sam to htio reci
"Good night boils and ghouls."

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Hec » 28 Jan 2010, 14:12

Wendigo wrote:mene je hostel oduševio. 8) prvi put sam vidio tako nešto, plus što sam ga pogledao u kinu... ^^

moja lista najprecijenjenijih.. (ne nužno tim redom, već kako se sjetim)
btw, ja ne vidim apsolutno ništa u posebno označenim filmovima:

1. martyrs - snobovština deluxe. već sam se izjasnio u topicu o filmu i ne želim ponovo o tome. mrzim taj film i svu pompu i prašinu koja se podigla oko njega :lol:
2. evil dead 1 - i don´t get it.. remake (dvojka) mi je super
3. saw - fora i inovativna ideja u horror svijetu, ali opet.. ne toliko wow!
4. dark knight - heath ledger nije najbolji joker i movie villain! super je odglumio, svaka čast, ali opet.. bljuje mi se od prevelike pompe...
5. bubba ho tep
6. phantasm
7. donnie darko - "najbolji film svih vremena" ok.. why??
8. scarface - bzvz, plus što mi se diže kosa na glavi od tematike gangstera i sl. "opasne" ekipe
9. apocalypse now - napor, napor i još malo napora sa nekoliko dobrih i "antologijskih" momentata
10. oldboy - priznajem da je jako dobar film, ali da ga jebeš nije ono što mu svi pripisuju :?

i da, ja ne volim filmske kritičare (snobove). pogotovo ove naše.

definitivno se slazem za dark knighta, film uopce nije privlacan, jbte ko da je joker jedini villian od svih stripova, ima i boljih i zanimljivijih. svima je dopizdilo gledat retardiranog nasminkanog "klauna".
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Asfodel » 28 Jan 2010, 14:35

DrugsBunny wrote:Ne znam, meni je Donnie Darko uvijek bio izvrstan film, ali također daleko od siline svog tog hypea.
Bio sam izrazito začuđen kada sam vidio njegovo stanje na imdbu i da je čak u prvih 150 filmova :?
Pa vidiš, identično razmišljamo o tom filmu, samo su drugi izrazi u pitanju...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by DrugsBunny » 28 Jan 2010, 14:46

Hec wrote:definitivno se slazem za dark knighta, film uopce nije privlacan, jbte ko da je joker jedini villian od svih stripova, ima i boljih i zanimljivijih. svima je dopizdilo gledat retardiranog nasminkanog "klauna".
Mislim da je toj svoj silini hypea puno pridonjela smrt Heatha Ledgera. Uglavnom se takvim stvarima počinje pridonosit nekakva veća pažnja tek poslije smrti određenog pojedinca.
(sjetimo se samo naglog porasta popularnosti Tošeta Proeskog i slično)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Hec » 28 Jan 2010, 15:00

Dead Glory :lol:
"Six strings to cover fear..."

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by A$H » 28 Jan 2010, 15:45

Wendigo wrote:5. bubba ho tep
nisi ga u pravom drustu gledao.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Najprecijenjeniji filmovi

Post by Boby » 28 Jan 2010, 16:04

DrugsBunny wrote:
Hec wrote:definitivno se slazem za dark knighta, film uopce nije privlacan, jbte ko da je joker jedini villian od svih stripova, ima i boljih i zanimljivijih. svima je dopizdilo gledat retardiranog nasminkanog "klauna".
Mislim da je toj svoj silini hypea puno pridonjela smrt Heatha Ledgera. Uglavnom se takvim stvarima počinje pridonosit nekakva veća pažnja tek poslije smrti određenog pojedinca.
(sjetimo se samo naglog porasta popularnosti Tošeta Proeskog i slično)
To je nažalost istina ali ja bih iza svojih tvrdnji (a to je kako mi je Ledgerova uloga jedna od najboljih ikada) stajao i da je poživio i 100 godina. Imam jednog frenda, ciničnog i načitanog te znatno ozbiljnijeg od mene koji ga je omalovažaval upravo iz razloga što je mrtav. Stvar je u tome da film nije niti gledao a onda kada ga je nakon godinu dana izbjegavnja konačno pogledal, ne samo da je ustvrdio da je zaslužio Oskara već da mu ga je i sama Akademija dala zbog uloge a ne radi smrti. Tek toliko da znate da nisu svi fascinirani samo zbog smrti; nekima se ta uloga uistinu toliko svidjela.

Post Reply