Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 19 Mar 2017, 21:05

Supernatural anime - sjetio sam se da imam anime i dovršio. Prva i jedina sezona se bavi prvom dvije sezone supernaturala. Kao epizoda s djinnom, vukodlacima ili onu emotivnu epizodu s duhovima. Dobar anime, ali kako epizode traju 23 minute, dosta je zbrzano i skraćeno u usporedbi s serijom. Animacija je dobra kao i serija, pa je šteta što su stali samo na jednoj sezoni.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 15 Apr 2017, 16:38

Macros 7- anime koji mnogi hvale, meni nije bio ništa posebno. Ukratko radnja se odvija u budućnosti , ljudska rasa putuje svemirom u ogromnim brodovima/nastambama koje napadaju zbog xy razloga. Glavni lik je Pjevač koji je protiv nasilja i želi sve rješiti svojom glazbom i pjesmom.Te tokom borbi leti u svom mech-u i pjeva dok se ostali bore i ginu. Neprijatelj krade energiju pilotima i ljudima koje uspije zarobiti i ostavlja ih u vegetativnom stanju. S vreemnom se ispostavi da ta pjesma ima nekog učinka; itd itd.. neda mi se više pisati. Anime je komedija sa nesto akcije, animacija je OK anime je iz sredine 90-ih, pjesme (makar ih ima samo par) su solidne. Anime ima 49epp. Meni i nije bio nepto, presporo se radnja odvija, često su epizode dosadne i irelevantne, čak sam znao i na preskokce gledati. Ovo je anime za 1 gledanje, ako i toliko.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 27 Jun 2017, 03:39

Le Chevalier D'Eon- anime od 24 epizode smješten nešto prije francuske revolucije. Anime ima nadnaravne elemente, konkretno ljude koji mogu koristiti "psalme" te tako raditi koješta, od čega je najbolje kreacija "gargoyla" (ljude pretvorene u to mogu kontrolirati,a sami ti ljudu budu puni žive i krvi što jako ljepo izgleda kada ih recimo probodu mačem). Iako se pojavljuju brojni , stvarni, ljudi iz te ere sumnjam da su pretjerano realno prikazani u odnosu na ono što su uistinu bili. Priča je interesantna, no daleko bi bila bolja da su izistavili taj nadnaravni element. Animacije je dobra, sa realnim proporcijama lica. Ovo sam odlučio gledati dubano na engleski i dub je sasvim solidan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 01 Jul 2017, 03:12

Memories (1995 film)- japanski animirani antologijski fiolm od tri kratke priče (prve dvije nekih 40min dok treća 20ak). Svaka sa svojim stilom animacije i pričom neovisnom od ostale dvije. Direktor svake je osoba koja je cijenjena i imaju odlične animirane uratke iza sebe. Neču preveć u detalje spoilera poradi. Prva je smještena u svemiru di brod zadužen za čišćenje primi sos signal i pođe viditi o čemu je riječ. Završe na asteroidu u kojemu se nalazi luxuzna palača.... Ovo je uvjerljivo najbolja priča. Vizualno, audio, sama ideja sve je genijalno odrađeno. Ima potencijalnih horror elemenata i ovo bi vam svakako preporučio pogledati. Druga se vrti oko lika koji , zbog razloga koje neću nvoditi, širi "miris" oko sebe koji sve ubija. On nije svjestan da je on uzrok svega i putuje prema tokiu di mu je naređeno da dođe . Kada doznaju da je on uzrok svega japanska vojska ga pokušava svim sredstvima ubiti, no pošto se smrad širi stotinama metara oko njega nije to lako. Animacija je ok sve ostalo bezveze. Ideja je kolko tolko ok, no ne dovoljno dobra da bi 40min bila smiješna. I treća priča po animaciji jako podsjeća na nešto što bi iz europe prouzašlo; a priča je već puno puta viđena orvelijanska. No kako traje ni 20 min bila je zabavna za pogledat. Ako ništa svakako pogledajte prvu priču (Magnetic Rose)jer je fenomenalna .
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 04 Aug 2017, 01:27

KonoSuba- ovaj serijal se već duže vremena spominje na 9gagu pa popustih i odlučih ga odgeldati. Dosad su izašle 2 sezone svaka po 10epp treca najavjena za iducu godinu. Ukratko, glavni lik Kazuma koji je "shutin otaku" koji izađe kupiti neku rare figuricu i pritom pogine izuzetno sramotnom smrću. Dođe pred jednu božicu koja mu, nakon pristojne doze ruganja, ponudi da se reinkarnira u svijetu sličnom onome u MMO igrama koje voli te da ce mu čak dati da izabere neko ultra rare oružje . On iz inata odabere nju, te više sile odrede da ce oboje biti u tom svijetu dok ne poraze glavnoga negativca. Naravno oboje su (više manje ) beskorisni. Kasnije im je spriduže još 2 "rejecta". Te kako to biva upadaju u razne neprilike. Anime je krajnje neozbiljan, moglo bi se reći glup, s "standardnim" fanserviceom za ovaj tip animea. Da budem iskren iako ovakve gluposti nevolim ovaj mi se anime čak i svidio. Tu i tamo sam se dobro nasmijao. Likovi su krajnje sebični, niškoristi i ljenčine, koji u nekim trenucima se ipak ponašaju koliko toliko herojski.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 12 Aug 2017, 23:45

log horizon- Anime iz 2014-e; 2 sezone jedno 50epp. Radnja se odvija u mmo svijetu u kojemu iz nekoga zraloga 30 000 japanskih igraca biva zarobljano. Ono što mi se ovdje posebno dopalo je što je svijet uistinu sličan onome iz igre. Klase su onakve kakove su i u igrama, tenkovi aggro-aju healeri healaju i same magije funkcioniraju kako je za očekivati. Ako neko pogine respawna se.U prvoj sezoni se glavni likovi snalaze, pokušavaju koegzistirati sa NPC-evima, imaju ekonomiju sličnu onima u igrama. Druga mi sezona nije mas najbolje sjela jer se nekako presporo radnja odvija.
I may be an idiot, but i am no fool.

ars3n1c_88
Posts: 48
Joined: 24 Aug 2017, 02:38
Contact:

Re: Anime

Post by ars3n1c_88 » 26 Aug 2017, 04:17

maddjuro wrote:
12 Aug 2017, 23:45
log horizon- Anime iz 2014-e; 2 sezone jedno 50epp. Radnja se odvija u mmo svijetu u kojemu iz nekoga zraloga 30 000 japanskih igraca biva zarobljano. Ono što mi se ovdje posebno dopalo je što je svijet uistinu sličan onome iz igre. Klase su onakve kakove su i u igrama, tenkovi aggro-aju healeri healaju i same magije funkcioniraju kako je za očekivati. Ako neko pogine respawna se.U prvoj sezoni se glavni likovi snalaze, pokušavaju koegzistirati sa NPC-evima, imaju ekonomiju sličnu onima u igrama. Druga mi sezona nije mas najbolje sjela jer se nekako presporo radnja odvija.
Ti si se baš nagledao xD
Ja za to imam MAL. U zadnje vrijeme ne pratim baš anime scenu. Ne znam kaj da više gledam :O

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 26 Aug 2017, 04:23

mal me nikad nije previse zanimao, ako trebas preporuku kreni citat ovaj topic od 1. posta; ili probaj hrvatski anime forum http://forum.crotaku.net/
Alternativno imas i jednu anime udrugu koja se, kolko se sijecam, sastaje petkom u jednom gradskom prostoru na tresnjevci i tamo gledaju anime.e isl https://ichidanudruga.wordpress.com/
I may be an idiot, but i am no fool.

ars3n1c_88
Posts: 48
Joined: 24 Aug 2017, 02:38
Contact:

Re: Anime

Post by ars3n1c_88 » 26 Aug 2017, 04:39

Većinom pogledala, a ostali naslovi me ne zanimaju. Tako da sam se sada prebacila na mange x))
Što se tiće foruma, ne treba, ali hvala. Imam frenda za preporuku (pogledao skoro sve animee) i vodi svoju grupu.
Si obradio NGE, mislim kao recenziju ovdje?

ars3n1c_88
Posts: 48
Joined: 24 Aug 2017, 02:38
Contact:

Re: Anime

Post by ars3n1c_88 » 26 Aug 2017, 04:43

Aha. Vidim da si samo napisao da je overrated. Postoji razlog za to, al ok. LOGH nije spomenut :O :P

ars3n1c_88
Posts: 48
Joined: 24 Aug 2017, 02:38
Contact:

Re: Anime

Post by ars3n1c_88 » 26 Aug 2017, 05:20

My favorite anime:

1. Neon Genesis Evangelion (95' - 96') - SF/Mecha/Horror/Drama/Psych žanr, 26EP 20 min.+ film (kraj Eve). Zašto baš Eva? Iz jednostavnog razloga. Pa da krenem... Radi se o međuljudskim odnosima, te usput dovodi u pitanje teoriju panspermije i religije. Sam međuljudski odnos se temelji na tome da li čovjek postoji kao biće (duhovno) ako je sam na ovoj planeti (Hegelova filozofija postojanja - ''Kako bi bolje pojasnio svoju teoriju, Hegel u svom djelu Znanost logike navodi primjer u kojem objašnjava što znači pojam 'postojati'. Da bi u potpunosti razumjeli taj pojam, moramo također razumjeti onaj koji predstavlja njegovu suprotnost, a to je 'ništavilo''). U samom animeu se daje primjetiti kako se odnosi mijenjaju iz ep u ep, te umjetnik si dao volju da od svakog lika prikazuje slikovno njihovo psihičko stanje i što je zapanjujuće kako je to zapravo pojednostavio publici. Eva također daje gledateljima prostor za razvijanje daljnje moguće teorije (malo filmova/anime/mange imaju malo takav pristup publici). Napisala bih još dalje, ali spojlala bih sam anime. Anime osobno za mene je masterpiece iz mnogih razloga i drago mi je da postoji. :)

https://www.youtube.com/watch?v=CE7nb-GKYLg

2. Legend of the Galactic Heroes (88' - 97') - SF/Drama/Ratni žanr, 110EP 20min. Ah LOGH. Zvjedani ratovi u anime obliku, ali dosta ozbiljan i pun sofisticiranog humora. Anime je svakako dinamičan, odličan OST, dialozi i art su vrh. Citirat ću jednog kritičara: ''Ono što izdiže ovu seriju od drugih franšiza istog žanra je to što nikada ne identificira tko je dobar a tko zao. Čak ni ja ne mogu preporučiti ovo najvećem ljubitelju animea ako taj ne može podnijeti teške dijaloge i politiku. Međutim, mogu samo reći da nema nijednog drugog animea poput Legende o galaktičkim junacima. Ovaj show je potpuno jedinstven u svakom pogledu. Možete probati serije kao što su Death Note ili vrlo sličnu ali uvredljivu svemirsku operu Code Geas, ali nikada nećete vidjeti inteligenciju koju LOGH uspijeva dati svojoj publici. Ova serija je jedinstvena, i ja vjerojatno nikada više neću doživjeti nešto tako snažno poput ovoga.''

https://www.youtube.com/watch?v=G7grjXe2Eyo

3. Slam Dunk (93' - 96') - Sport/Drama/Komedija žanr, 101 EP 20 min. Radi se o jednom buntovnom učeniku (Hanamichi) srednje škole, koji svaku curu pita za dejt, ali na žalost bude uvijek odbijen. Tako dođe taj trenutak kada se on uistinu zaljubi i sve pokušava da dobije njegovu pažnju. Saznao je od nje da voli basketball, te pokušava svom silom uć u basket klub samo kako bi dobio njenu pažnju. Ovako kada netko pročita plot zvuči dosadno i ne zanimljivo. To sam i ja mislila, pa rekoh ajde da probam prvih par EP pa možda mi bude OK. I evo ga taj WAOOO faktor. Anime pun humora, jedinstven, uključuje povijesne događaje u košarci, dinamičan, art detaljan, svaka epizoda ne odskače niti je imalo dosadna. Fun, fun, fun!

https://www.youtube.com/watch?v=nadLmrr4fUM

4. Akira (1988) - SF/Horror/Drama/Akcija žanr. Manga adaptacija od Katsuhiro Otomo (isto tako režisirao film). Ja ne znam niti gdje da krenem s opisivanjem ovog filma. U svakom slučaju masterpiece s mnogo, al mnogo akcijskih i krvavih scena gdje se ponekad dovodim u pitanje kuda seže ljudska mašta. Svakako preporučujem mangu, jer su 70% izostavili u filmu.

Plot skinut s wiki:
1988. godine Tokyo je uništen od eksplozije u 3. svjetskom ratu. 2019. godine Tokyo je obnovljen i nazvan Neo-Tokyo, ali je pun kriminala i uličnih bandi. Tinejdžer Tetsuo jedne noći naleti na jednog čudnog, zelenog dječaka koji posjeduje telekinetičke moći. Ubrzo obojica bivaju oteti od vojske i stavljeni u tajni laboratorij koji istražuje telekinetičke moći. Ubrzo i Tetsuo počinje dobivati te neobične moći te u bijesu uspije pobjeći iz laboratorija te uništavati cijeli grad. Istodobno, tinejdžer Kaneda i djevojka Kei traže svojeg prijatelja Tetsua i nemaju pojma da je ovaj poprimio nadljudske moći...

https://www.youtube.com/watch?v=A2Jxx1EMcJo

Ovih dana bum još popunila popis favorita :D

ars3n1c_88
Posts: 48
Joined: 24 Aug 2017, 02:38
Contact:

Re: Anime

Post by ars3n1c_88 » 26 Aug 2017, 15:43

5. Great teacher Onizuka (99' - 00'') - Komedija/Akcja/Drama, 43EP 25 min. Po meni osobno jedan od top 5 comedy anime. Ne može netko kada pogleda anime do kraja reći ''nije loše''. Ovaj anime ima jedno posebno mjesto u mom srcu zbog duševnih razvoja samih likova i kako prolaze kroz život. Odličan development likova, humor u svakom uglu, moralna tematika i super OST. Ovaj anime je veliki pokazatelj kako neki učitelji tretiraju loše svoje učenike (u globalnom kontekstu), te da se nitko ne bavi ovom problematikom, politička uplićanja i nebriga za budućnost mladih. Definitivno, svatko tko nije pogledao ovaj anime, neka baci oko. Zabava garantirana. :D

Plot skinut s wiki:
Eikichi Onizuka je 22-godišnji mladić, bivši član buntovne motociklističke bande koji odluči postati učitelj kada primjeti jednog uglednog učitelja koji ima velik utjecaj i naklonost djevojaka. Usprkos tome što jedva upadne u neko trećerazredno sveučilište za profesore, uspijeva položiti ispite i steći diplomu željenog zanimanja. Ipak, odluči postati "najbolji učitelj na svijetu". Pronalazi posao u nekoj "sumnjivoj" privatnoj školi. Tamo, na njegovo sveopće iznenađenje, umjesto zgodnih djevojaka koje je očekivao, nailazi na buntovne, primitivne mladiće i cinične, muškobanjaste djevojke. Također, njegov razred ima dugu povijest u gradu i već je nekoliko učitelja nagnao na samoubojstvo. Ipak, Onizuka prihvaća izazov te malo po malo dopire do hermetičnih učenika te polako stječe njihovo povjerenje i naklonost.

https://ketanhein.files.wordpress.com/2 ... =500&h=500

https://www.youtube.com/watch?v=HS2n3-e_0PE

6. Golden Boy (95' - 96') - Komedija/ Drama, 6EP 29 min, 18+. Ako ste ljubitelji 2D žena i adultnog humora, onda je to pravi anime za to. Zabavan u svakom kontekstu, art odličan i pun zabavnih akcijskih scena. A must watch!

https://www.youtube.com/watch?v=MFx4Lw81Yq8

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 16 Nov 2017, 01:16

Texhnolyze- vec duže vrijeme nisam gledao ništa novoga; primarno jer nisam naišao na ništa što me je zanimalo, pa odlučih dati ovome šansu. Anime je smješten u podzemnom gradu Lux; glavni lik, nakon što mu ruka i noga bivaju odsječeni iz određenih razloga, biva "Texhnolyze"; odnosno dobije naoredne prostetske udove kakove mnogi imaju. U gradu su tri organizacije, pretežno kriminalne.... itd itd, da sada nepišem unedoged; skratiti cu i reći da je ovo anime koji je spor, i nije pretjerno lak za pratiti. Ima puno dijaloga, i radnje se odvija spooooooro. Animacija i audio porcija; čak i dub su odlični; Dotiče neke interesantne teme. Anime ima 24 epizode, priča je zaokružena; iako pomalo depresivna. Kao sto rekoh anime nije za sve (usudio bi se reći da nije baš ni po mom ukusu), nije nešto za sto vrijedi pravilo "pogledai tri epizode pa prosuditi"; ali ako želite nešto "ozbiljnije" ovo bi vam se moglo dopasti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 23 Dec 2017, 03:34

Martian Successor Nadesico- Po žanru anime je "action/comedy/parody/romance-ish". Ukratko; anime je svojevrsna satira mech žanra. Izašao je sredinom 90-ih kada je tržište bilo prezasićeno svim mogućim i nemogućim mecha animeima. Osobno mi se anime dopao; jednostavan je za pratiti, priča solidna sa nekoliko dobrik twistova, likovi inetresantni, čak ni dub nije bio loš (inače bi popljuvao odabir glasova, no s obzirom na satirični ton animea odabir glasova paše, ali ni japanski nisu puno bolji). Anime ima 26 epizoda, te jedan film koji je izašao dvije godina nakon završetka animea , mračnijeg je tona od same serije, dosta su toga nabacali u film, te ako ga i preskočite nećete ništa izgubiti.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 10 Jan 2018, 02:27

Kemonozume- anime od 13 epizoda. Radnja se vrti oko Toshihiko koji je nasljednik/vođa grupa koja lovi i ubija tzv. "flesh eatere" čudovišta koja jedu ljude, ali se mogu i transformirati da izgledaju kao ljudi. Zaljubi se u Yuku koja je i sama jedno od tih čudovišta; te njih dvoje odluči pobjeći kako bi bili skupa (ona se kontrolira da se en pretvara u čudovište, nemora jesti ljudsko meso da bi preživila). Kasnije se radnja zakomplicira kojekakvom nebulozama. Po žanru je anime horror/romance/comedy. Stil animacije je , barem meni, bio strašno odbojan za ovaj tip priče. Doduše kako su išli primarno da ovo bude nešto pretežno komično nekima bi ljudima se možda i dopalo. Kao što rekoh, priča nije nešto. Ništa specijalno ili nešto što morate pogledati, ali barem je kratko
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply