Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 10 Oct 2016, 00:36

God Eater- anime od 13 epizoda. Ovaj anime je ljep (bar sto se tiče animacije). Neznam što bi drugo pozitivno rekao za njega. Priča, likovi, ideja... sve to stoji ali sve je već bilo viđeno u serijalima tipa claymore, blue gender, attack on titan.. Serijal je inace baziran na istoimenom serijalu igara koji je primarno bio za playstation prjenosne konzole (kasnije portan i na standardne konzole). Nemogu reći da je baš anime smeće, ali ako već duže vrijeme gledate anime.e slobodno ovo preskočite; pošto nema ništa extra specialno , dizajn čudovišta je šašav s obzirom na stil/temu na koje su ciljali, ali sto je da je ima bar nasilja i krvi.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 26 Oct 2016, 03:56

Gunbuster-OVA od 6 epizoda iz 1988. Ljudi se u putovanju svemirom suoče s insektoidnim alienima koji su prjetnja čovječanstvu. Bitke se vose svemirskim brodovima (od kojih su mnogi inspirirani raznim SF filmovima tipa star wars). Priča se ,uglavnom, vrti oko Noriko, djevojke ciji je otac herojski poginuo u prvoj bitci. da sada neidem u detalje, anime iako ništa specialno ili fenimenalno ima odreženi 80's šarm. Likovi nisu previše razrašeni, niti su svemirske bitke vrijedne spomena, ali anime se da pogledati. Dopalo mi se što su implementirali određene elemente vezane za putovanje brzinama svjetlosti tipa razlike u brzini kojim vrijeme prolazi za one koji putuju i one koji su na zemlji.

Diebuster- ovo je anime iz 2004-e, izašao povodom 20-e obljetnice studia i , navodno, je nastavak ranije navedenog animea. Po animaciji je sličan (iz meni nepoznatih razloga jako popularnon) animeu FLCL, pošto je dosta ljudi iz tog animea radilo i na ovome. Da ne duljim, pogledao sam prvu epizodu i odustao. Glavni lik mi je iritantan, animacija loša, čak ga nebi stavio u kategoriju tolko loš da je dobar.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 02 Nov 2016, 00:43

Kimi no Na wa. (Your Name.) - ovaj mi film vec duze vremena stoji na to wač listi, vec dugo gledam da ga hvale po netu pa kako sam imao ovaj produzeni vikend vremena ofgledah ga. Ukratko, radi se o mladiću i djevojci koji zbog xy razloga kada zaspu zamjene tjela. To se dešava nasumično. Kako su oboje svjesni sto se događa (naravno ne ćive blizu niti se uživo poznaju), ostavljaju si poruke sto se deslio tokom te zamjene. Djevojka pomogne liku naći djevojku tokom jedne takve zamjene, dok je on učini popularnijom u školi , oboje rade to više manje na svoju ruku, pošto je ovo ozbiljniji film nema nekih "perverzija". No odjednom se te zamjene prestanu dešavati i lik krene u potragu po periferiji japana da vidi sto se desilo, jedino sto ima je skica gradića. Iako nije loš, sumnjam da je film vrijedan sve te hvale. Animacija ok, glazba ok. Možda ga još jednom pogledam kako spada, jer sam gledao uz "smetnje".

Murder princess- ovo je jedan od animea koji su mi davnih dana preporučeni pod horror. Anime nije vidio ni Ho od horrora. Smješten u fantasy univerzunu, princeza bejži iz dvorca pred pučem, zabije su u jednu plaćenicu koja se našla u blizini dok je lovila neke zvjeri, oboje padnu niz liticu te zamjene tijela. Nagovori plaćenicu da joj pomogne vratiti prijestolje..... Animacija je prešarena, glavni lik jako podsjeća na princezu iz animea princess resurection. Imao bi horror potencijala da nije animacija prešarena i da nisu više išli na akcijsku - komediju; anime ima 6 epizoda; duban je . Ovo ako i ne pogledate niste apsolutno ništa propustili.

Girls und Panzer- smješten u sadašnjost, radnja se odvija u srednjoj školi za djevojke, koja je kao i omanje naselje izgrađena na povećem brodu marke nosač aviona. Odluče , nakon par godina pauze, oživiti klub tenk-wa-doa. Koji se bavi borbama u teknovima, jer se smatra da djevojke koje znaju dobro baratati tenkom budu bile dobra majke/supruge/žene (moram reći da mi se sviđa ta filozofija). osposobe par tenkova koji su jednostavno raštrkani po tom brodu/naselju. Kako je naravno taj tank wa do popularan, natječu se protiv drugih brodoškola. Pa tako imamo britance koji su "profinjeni", amere koji varaju, ruse, njemce..... Animacija je izuzetno "sladunjiva", likovi nisu pretjerano dosadni, tenkovi koji koriste sve strane su stvarni, i moram reći jako ljepo animirani tenkovi iz cca WW2-ke. Nema ništa nadnaravnoga (ako se izuzme činjenica da se koristi prava municija u tim bitkama i nitko ne pogiba.), Bitke su generalno jako ljepo odrađene. Anime ima 12 epp, jedan film koji se odvija nakon kraja serije i jos jedan koji izlazi ili je vec izašao. POstoji dub verzija animea, ali vidim da bas i nije popularna. Generalno ovako jedan tip animea bi preskočio, ali ideja je bila orginalna pa rekoh zast ne, nije mi se dalo ustajati iz kreveta a ovo mi je palo na pamet kada sam visio po jubitou, i generalno sam zadovoljan odgledanim (tenkovske bitke su ok, ostatak pomalo naporan). I cisto za kraj evo scena iz anime-a di ruskinej prjevaju rusku verziju lili marlen (neda mi se sad tražiti ime) https://www.youtube.com/watch?v=G2SJjnyTojo
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Anime

Post by HorrorHR » 07 Nov 2016, 12:26

službeno po prvi put u životu počeo gledati anime :D
gledam paralelno 3 pa cemo vidjeti gdje ću završiti - Kabaneri of the Iron Fortress, Boku dake ga Inai Machi (Erased) i Kuromokuro na Netflixu

bar imam ovaj tvoj topic za sljedeće što gledati

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 08 Jan 2017, 19:46

Corpse party- OVA od 4 epizode; necenzuriran. ANime pokrije određene dijelove istoimene igre (ako vas zanima radnja imate je u mojoj recenziji u topicu igre). Ako nisete igrali igru biti ce vam pomalo nepovezano, a ako jeste igrali znati cete sto očekivati; doduše igra je bila nešto tipa 16-bitna generacija tako da vizualno nije bila prebrutalna. Anime je iznimno krvav, sadržava scene čupanja očiju škarama...No sama animacija je "sladunjiva" (ogromne oči, bez noseva) što j možda čak i plus kada vidite kako skončaju određeni likovi. Nemogu reći da sam pretjerano oduševljen, pošto ovo mnogi stavljaju najčešće kao broj 1 pod horror anime.e, ali nisam ni razočaran. Atmosfera je solidna, glasovi isto. Kao što rekoh, ima samo 4 epizode i da se odgledat u jednom sjedenju tako da bacite pogled na ovo.
Interesantna stvar mi se desila kada sam ovo gledao, izlezavam se u krevetu, gledam negdje sredinu 2 epizode i nestane struje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 20 Jan 2017, 20:53

citiram post sa jednoga drugoga foruma:

Drifters je anime adaptacija istoimene mange autora Hirana Koute, poznatog po Hellsingu. Ima 41 minutna OVA koja je izašla u 6. mjesecu da najavi seriju ali nije ju potrebno pogledati jer se radi o spoju prve dvije epizode iz serije. Drifters manga još uvijek izlazi pa sam se bojao da će zasrati kao što su s prvotnom Hellsing serijom ali srećom odabrali su određeni dio dosad objavljenih poglavlja i fino zaokružili radnju za, što smo u 12. epizodi saznali, prvu sezonu. Druga sezona je najavljena ali tempo kojim Kouta izbacuje chaptere i činjenica da ima samo cca 12 neiskorištenih poglavlja nakon kraja radnje prve sezone ne obećava da ćemo ju uskoro gledati.


Nisam još čitao mangu ali čim sam čuo da je Kouta u pitanju očekivao sam barem vizualno genijalnu seriju s puno ekstremnog nasilja kao u Hellsingu, odličnim likovima i jebenim soundtrackom. Dobio sam sve to i puno više.


Radnja je smještena u alternativni svijet našoj stvarnosti u kojem uz ljude postoje sve klasične fantasy rase: vilenjaci, patuljci, goblini... U pozadini priče u nekoj međudimenziji obitavaju 2 entiteta koji imaju sposbnost živa bića i stvari slati iz našeg svijeta u taj drugi te time utjecati na bitku za prevlast, točnije tamošnji nadolazeći svjetski rat. Tako dobijete svijet u kojem se u isto vrijeme nalaze, Hannibal, Oda Nobunaga, Rasputin, Ivana Orleanska, Hitler, Romanova, Sundance Kid...S jedne strane su Driftersi, uglavnom sve veliki ratnici i stratezi kojima je osvajanje u krvi. Među njima su i naša 3 glavna lika Shimazu Toyohisa, Oda Nobunaga i Nasu no Yoichi, svi poznate ličnosti iz japanske povijesti. Oni ubrzo suočeni s gnjusnim načinom vođenja države Orte zasnovane na boljitku ljudske vrste po cijenu slobode demiljudskih vrsta poput vilenjaka i patuljaka odlučuju krenuti s oslobađanjem tih rasa i osvajanjem kraljevstva. Dok s druge strane imamo Endove, također poznate ličnosti iz našeg svijeta ali uglavnom ljudi koji su zbog strahota koje su im se dogodile umrli s nevjerojatnom mržnjom prema ljudskoj vrsti. Njih vodi misteriozni Black King čiji identitet ne znamo još. Njegov cilj je sve one rase koje se u takvim pričama automatski prezentiraju kao mračne i zle osloboditi tih predrasuda, obrazovati, civilizirati i urediti im državu (dakle orkovi, goblini...). Radnja je dakle velikih proporcija i ima puno likova koji još zasebno djeluju te se polako tek upoznaju i sklapaju saveze. Najzanimljiviji dio u ovoj priči je što je taj svijet na razini razvoja našeg srednjovjekovnog doba, pa tako Drifteri i Endovi ovisno o dobu iz kojeg su došli prenose razne tehnologije u taj novi svijet. Nobunaga je istog trena kad su osvojili prvo selo započeo proizvodnju baruta međutim kako vilenjaci nisu vješti kovači morali su osloboditi patuljke iz koncentracijskih logora kako bi pokrenuli proizvodnju vatrenog oružja i revolucionarizirali ratovanje kao takvo u tom svijetu.

Zbog tog osvajačkog aspekta, taktičkog nadmudrivanja velikih vojskovođa, uvođenja novih tehnologija, preustrojavanja postojećih i osnivanja novih kraljevstava Driftersi su po meni nadišli predivnu krvavu akciju koja je Hellsing.
U Driftersima je opet prisutan tipičan Koutin humor kakav smo vidjeli u Hellsingu i primjetio sam da je to najveća zamjerka ljudima na ovu seriju. Meni čak i ne smeta a i paše mi baš nekad jer likovi koji nose scene komedije su uglavnom Driftersi koji su svi opičeni na svoj način.

Ne bih ulazio dublje da ne spoilam neke stvari ali svakako preporučam da date šansu ovoj seriji. Ako vam je dobar Hellsing onda očekujem da će vam ovo biti još bolje, a ako vam je Hellsing imao nedostataka onda opet mislim da je ovim djelom Kouta i to popravio. U svakom slučaju Driftersi su mnogo više od obične, zabavne, krvave akcije i po meni su poprilično podcijenjeni.
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 21 Jan 2017, 16:17

jel gledao tko Parasyte? valja li što?
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 21 Jan 2017, 16:27

Koliko cujem parasyte se jako dobro adaptirao mangu
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 22 Jan 2017, 01:15

pogledao prvu, zadovoljan !
Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Anime

Post by Asfodel » 03 Feb 2017, 14:57

Krenulo opismenjavanje na ovom polju, ali jako polaganim tempom. Pogledala tri epke Death Notea :tonqe: a za kasnije cu ponovno procitati ranije stranice topika, jer ste si davali pocetnicke preporuke koje ce i meni trebati
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 06 Feb 2017, 15:58

Plastic Memories- anime koji mnogi hvale, čak sam čuo da ga nazivaju i animiranim Blade runnerom. Da ne duljim počeo gledati i odustao nakon 3 epizode. U animeu se radnja vrti oko udruge koja se bavi skupljanjem androida kojima ističe rok trajanja. Ti su androidi po izgledu , ponašanju čak i emocijama ljudi; no program(ili isntetička duša kako je nazivaju) traje jedno 9 godina prije nego se počne raspadat što rezultira time da androidi postaju nasilni i počnu ubijati sve oko sebe. Iako je premisa odlična i ideja ima potencijala upropastili su time to su išli na "šemu" romantične komedije, jako je šarena serija, i nakon jedno 3 epizode je bilo očito kako će sve završiti; te sam zato i odustao od gledanja. Meni se nije dopala, no ako ste romantična duša moglo bi vam se dopast.

The Tower of Druaga - anime od dvije sezone; sveukupno 24 epizode. Žanrovski je komedija sa fantasy elementima, te tu i tamo parodiraju koješta (recimo seriju 24). Priča je ok, ništa specialno, tako da necu o njoj diskutirat previše, ali ukratko grupa hreoja se penje na taj toranj pu kojekakvih čudovišta da poreze glavnog lika i osiguraju jedan predmet, druga sezona je donekle slična ali više "politička". Animacija ok. Ovo sam gledao dubano na engleski jer mi je dub bio solidan. Samo se nemojte kao i ja zaribati pa prvo gledati drugu sezonu jer ste pobrkali koja je koja. Anime za eventualno jedno gledanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 09 Feb 2017, 01:46

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - četvrta sezona JoJo's Bizarre Adventure serijala. Ovaj se put radnja vrti oko "nezakonitog" sina JOJO-ovg djeda (koji se pojavio u prijašnjoj sezoni ). Jojo mu dođe u posjetu reći da mu pripada dio ostavštine. U međuvremenu se počne pojavljivati dosta "stand usera ";onima kojima nisu urođeni standovi nego su ih dobili , necu reci kako da ne spoilam. Anime ima 39 epizoda , nije toliko "kompleksan" kao prijašnje sezone. Primarno se radnja vrti oko toga da pozitivci traže ostale stand usere da vide tko je dobar tko loš, nema neki memorabilni negativac kao što je to bio Dio. JoJo je ovdje lik koji se tu i tamo pojavi. Vizualno je interesantan, pogotovo kod izbora boja. Ako ste prije gledali JoJo-a znate da netreba očekivati nešto što ce vas potaknuti na razmišljanje. Ovo je jedan od onih anime za mozak na pašu, da se nasmijete i uživate u ležernijem pristupu akcijskim animeima. Koliko vidim anime je kompletno pokrio ovaj segment mange.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 09 Mar 2017, 03:11

Initial D- anime serijal koji se vrti oko "downhill-drift" utrka po nizbrdicama jedne japanske regije. To je više manje sve što se može reći o ovome anime serijalu. Priča je relativno jednostavna, nema "sranja" kakva se viđaju u američkim filmovima, nema ništa nadnaravnoga vezano za aute (inace koriste modele koji uistinu postoje). Animacija mi se dopala. LJudi izgledaju kao ljudi, lica normalnih proporcija, kosa normalne boje i izgleda; s time da su auti i samo auti za vrijeme utrka odrađeni CGI-em. Soundtrack je hvale vrijedan, pogotovo glazba koja se koristi za vrijeme utrka. I to je više manje sve sto bi rekao o ovome. Ako koćete pogledati neki anime vezan za utrke koji nije nepotrebno kompliciran,nadnaravan ... ovo bi vam se moglo dopasti. Dio je sinkroniziran na engleski.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 16 Mar 2017, 01:01

Odgledao One punch man, super jednostavno i zbavno, bas za mozak na pasu i osmijeh na lice.
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 18 Mar 2017, 03:39

Crest of the Stars/ Banner of the Stars-(Space opera, Military science fiction)- jos jedan od animea za koje mi je receno da su odlicni, pa kako se "oporavljam" od operacije jos ovaj tjedan odlucih ga odgledat. Generalno nisam oduševljen. Anime ima ehih 40ak epizoda, ali problem je sto kao da nezna sto zeli biti.Nit je neki space/battle nit je rom/komedija niti nesto trece. Sniman je po nekim SF romanima. Ima nesto bitki u svemiru no često se nezna tko pije tko plaća, rat je nedovoljno razrađen, brodovi su pomalo generički. A dosta je toga, usudio bi se reci i po citave sezone, moglo biti rjeseno u jednoj ili dvije epizode umjesto u njih 10.Animacija je bila ok.
Slobodno ovo preskočite, necete nista izgubiti.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply