Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 27 Jan 2016, 00:56

Poceo sa Genesis evangelion (5 ep) i odlican mi je za sad, no zanima me trebam li gledati orginal ili ove nove remadeane nastavke? Ukoliko je razlika samo u vizualnom aspektu radije cu pogledati nove....
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 27 Jan 2016, 16:05

ima onaj neki "reboot" koji ce biti odrađen u 5 filmova; zadnji film izlazi uskoro. Ali pogledaj prvo seriju; onda reboot ili stoveć
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 27 Jan 2016, 16:18

Kontam, samo su nekoliko epizoda spasjali u film i malo nasminkali.
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 28 Jan 2016, 16:59

Ja sam imao malo velikih očekivanja za taj anime radi članka na wikipediji, ali na kraju neozbiljni likovi. Ali borbe mecheva su odlične.
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 28 Jan 2016, 17:12

Takodjer imam visoka ocekivanja, trenutno na 11 ep i sve je nekako rutinski, u poectku su se angeli mjenjali u ucili, a sad samo dolaze... ocekujem neku dramu, neko vise znacenje nesto.... za sad je onak ok (prvih 5 epizoda je bilo odlicno)
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 28 Jan 2016, 21:57

meni je taj evangelio strašno precjenjen
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 29 Jan 2016, 11:33

a jebite se, trebam ga uskoro krenut gledat :lol: sreća da nema previše epizoda
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 29 Jan 2016, 14:18

Krenio je odlicno pa se srozao malo.. ali tek sam na pola tako da jos nemam pravo glasa
Image

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 29 Jan 2016, 15:47

onda se javi kad završiš :lol:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 29 Jan 2016, 16:00

Deal!
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 31 Jan 2016, 02:14

FLCL(Fooly Cooly): ovaj je anime bio na popisu dosta ljudi kao nesto vrijedno gledanja a kako ima samo 6 epizoda odlučih ga pogledat za vikend. Jedino sto mogu reći je da sam razočaran, iako anime ima nesšto simpatičnih ideja realizacija mi nikako nije sjela. Animacija ima određeno svoje "JA", ali glasovi su bili očajni, i to orginalni japanski glasovi ne sinkronizacija. Iskreno neda mi se ni pisati o radnji tako da guuglajte ako vas baš zanima o cem se radi isl.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Anime

Post by Decadentor » 02 Feb 2016, 05:28

John_Ryder wrote:onda se javi kad završiš :lol:
Definitivno gledanje *___*
maddjuro wrote:meni je taj evangelio strašno precjenjen
Neznam zasto meni je bio odlican, pogotovo zadnjih par epizoda koje su woooah.
Image

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 02 Feb 2016, 10:38

e to je već bolje :kokicarenje: :prayer:
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 27 Feb 2016, 20:26

Monogatari (serijal)- ovo sam pred izvjesnoga vremena krenuo gledati ali odustao jer mi nije bio interesantan. No kako sam vidio nesto interesantnih screenshootova, a i anime je donekle popularan s obzirom da već duže vrijeme postoji odlučih mu dati još jednu šansu. Anime nije za svakoga ali mi nije bio loš. Vizualan stil je donekle unikatan; naime izuzev glavnih likova nećete viditi niti jedno drugo ljudsko biće (izuzev pae epp). To nije napušten svjet, ali tako anime ima određen ugođaj. Također uvodne špice su načelno dobre i svaki "arc" ima svoju. Ukratko priča je o liku koji je napola-vampir (postao je vampir no uspio se izlječiti ali je zadržao određene pluseve vampirizma kao regeneraciju isl) ((to kako je postao vampir je u trenutnoj sezoni)). Tokom prve sezone se spetlja s par djevojaka koja je svaka opsjednuta nekim demonom i on ih pokušava spasiti (jenda je opsjednuta rakom, druga "majmunovom šapom" nešto tipa šape iz zone sumraka, treća demonom zmije....). U kasnijim sezonama se pojavi još koji lik ali se generalno radnja vrti oko onih iz prvih sezona. Anime , iako se to čini po opisu, nije neki harem anime iako ima tih elemenata. Jedina stvar koju su mogli nemalo smanjiti je lolicon-izam. Likovi su simpatični, sa interesantnim osobnostima. Iako anime već godinama izlazi, sezone imali po par epizoda, rjetko iznad 10. Anime je pretežno dijalog, sa nešto akcije. Vizualno je lijep.


Cyber City Oedo 808- cyberpunk anime od 3 epizode iz 90-e. Po stilu je nešto u stilu nathan nevera s elementima ghost in shell. Radnja se vrti oko tri lika, bivša zatvorenika, koji u zamjenu za smanjenje kazne postanu članovi specijalne policijske postrojbe s dogovorom da svaki uspješni zadatak im smanji kaznu za koju godinu (od par stotina na koje su osuđeni). I onda se svaka od epizoda vrti oko jednoga od tih likova. ovaj mi ja anime odlično sjeo. Nisu se zamarali cenzurom i ovo svakako preporučam pogledati an engleskoma pošto ,kao što rekoh, anime uključujuć vokabilar nije cenzuriran.


Wolf children- Anime film koji je na listi većine ljudi kao jedan od aniem filmova koji se moraju pogledati. Priča se vrti oko samohrane majke sa dvoje djece čiji je otac bio "vukodlak" ali kada se transformira liči na vuka. Kada pogine oni se presele na selo, pošto su i djeca vukodlaci i svako malo se pretvaraju(nekontrolirano) u vučiće. Anime se bavi njihovom svakodnevicom, životnim borbama i trudom mlade majke da se brine za djecu. Vizualno je anime lijep, sinkronizacija je isto dobra tako da se aniem komotno može pogledati i na engleskom. Svakako preporučam

Perfect Blue- psyhološki horror triler . Mima je vodeći vokal u jednon j.pop grupi, no odluči napustiti bend da bi postala glumica. Iako dobije glavnu ulogu stave iznenada scenu sa silovanjem što je istraumatizira. Uz to dobila je i nešto prijetnji fanova radi napuštanja banda. Ubrzo počnu brutalnim smrtima umirati neki od producenata, kamermana... Sama mia počne takošer psihološki stradavati, brkati stvarnost i fikciju.... Neću sada u detalje da ne spoilam previše. Film mi je jako dobro sjeo. Animacija je odlična, postoji i snkronizirana verzija, ali sam ovo odlučio pogledati na japanskome. Film traje oko sat i pol i svakako vam ga preporucam
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 06 Mar 2016, 21:43

Shisha no Teikoku (The Empire of Corpses) (2015) radnja ovoga filma je smjestena pred kraj 19st u europi. znanost je omogućila da se mrtvace oživi , u njih se ugradi lažna duša (čitaj programira ih se) te ih se koristi za svakojake poslove uključujući rat, bauštelce... U glavnoj je ulozi mladi znanstvenik John Watson koji ima zadatak pronaći "franknsteinove zapise" za koje se vjeruje da imaju rješenje kako vratiti pravu dušu preminulima. FIlm je više psihološki / supernatural, ali ima i horror elemenata. Na trenutke ga je teze za pratiti i sa nekim elementima na kraju filma su malo upropastili sveukupni ugođaj, ali sve u svemu zadovoljan sam odgledanim. Animacija mi se dopala. FIlm traje 2 sata
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply