Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 09 Jan 2010, 13:51

http://www.imdb.com/title/tt0091211/
Fist of the North Star - 109 epizoda

ovo baš pokušavam pronaći, djeluje dobro. Prepuno gorea, eksplozija glava, krvi i nasilja, i tučnjava. :) Valjda ima titlove...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 09 Jan 2010, 16:24

pogledah drugu sezonu darker then black-a; prva je sezona daleko bolja, , ovjde nema previše akcije, priča je relativno uredu, sezona ima 12 nastavaka
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 09 Jan 2010, 17:56

cowboy bebop movie- dobar dvosatni uradak, ako vam se sviđala serija film ce vam biti super
I may be an idiot, but i am no fool.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by Unreal » 07 Apr 2010, 13:06

jel tko ikad gledo Devilman? one dvije epizode iz 80-tih http://www.imdb.com/title/tt0264530/ , http://www.imdb.com/title/tt0264531/ . Meni je to prebrutalan anime,šteta kaj ga nisu uspjeli dovršit

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Anime

Post by filmofil » 07 Apr 2010, 13:42

maddjuro wrote:cowboy bebop movie- dobar dvosatni uradak, ako vam se sviđala serija film ce vam biti super
jel se može pogledat film bez da se pogleda serija?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 07 Apr 2010, 14:06

filmophil wrote:
maddjuro wrote:cowboy bebop movie- dobar dvosatni uradak, ako vam se sviđala serija film ce vam biti super
jel se može pogledat film bez da se pogleda serija?
može,ali nećeš znati previše o likovima, tj tko su odakle i zšto, ali svakako pogledaj seriju, nećeš požalit, a dub je jedan od najboljih koji postoje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 07 Apr 2010, 17:29

malo sam već zanemario anime... Počeo sam gledati Chrono Crusade, dopada mi se taj odnos između te "časne sestre" i demona, ali nije me ništa tjeralo da dalje gledam - s obzirom na stalnu foru u animeima da se istina o radnji otkriva kroz epizode. Onda Chobits, tu sam negdje dogurao do pola, dobar humorističan anime, makar mi glavni lik ide na živce s obzirom da mu krvari iz nosa kada vidi polugolu djevojku. :roll: Da ne spominjem blesava ponašanja pred drugim seksi djevojkama, ja ne bi previše razmišljao. :mrgreen: I zadnje sam gledao Samurai 7, oduševljen sam, ali mi je komp u kvaru, pa opet...
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Anime

Post by olio » 07 Apr 2010, 17:48

dovršio detroit metal city :prayer: :lol:
šteta što je kratko

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 10 Apr 2010, 18:50

john_constantine wrote:http://www.imdb.com/title/tt0091211/
Fist of the North Star - 109 epizoda

ovo baš pokušavam pronaći, djeluje dobro. Prepuno gorea, eksplozija glava, krvi i nasilja, i tučnjava. :) Valjda ima titlove...
pogledah kompletnu ovu seriju. Iako pomalo repetetivna, meni je interesantna je da ima puno nasilja ali sva je skoro krv napravljena da je ili se vidi samo sjena kada im explodiravaju glave (pošto toga ima u svim epizodama), fightovi su ok, ima serija onaj neki oldschool štih iz onih starih kineskih borilačkih filmova, minus mi je što se negdje u zadnjoj trećini ili četvrtini serije počnu boriti s nekim napadima tipa Dragon ball z, kad ispaljuju neke energetske napade, ali da se prjeći preko toga.
I may be an idiot, but i am no fool.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by Unreal » 11 Apr 2010, 08:32

maddjuro wrote:
john_constantine wrote:http://www.imdb.com/title/tt0091211/
Fist of the North Star - 109 epizoda

ovo baš pokušavam pronaći, djeluje dobro. Prepuno gorea, eksplozija glava, krvi i nasilja, i tučnjava. :) Valjda ima titlove...
pogledah kompletnu ovu seriju. Iako pomalo repetetivna, meni je interesantna je da ima puno nasilja ali sva je skoro krv napravljena da je ili se vidi samo sjena kada im explodiravaju glave (pošto toga ima u svim epizodama), fightovi su ok, ima serija onaj neki oldschool štih iz onih starih kineskih borilačkih filmova, minus mi je što se negdje u zadnjoj trećini ili četvrtini serije počnu boriti s nekim napadima tipa Dragon ball z, kad ispaljuju neke energetske napade, ali da se prjeći preko toga.
Brijem da je meni film puno jači(ne onaj sa gary danielsom). Nema cenzuriranja nasilja i ima puno više priče,istina ja da su sad cijelu seriju prek 100 epizoda ugurali u 2 sata i time dosta tog izostavili,no ipak cijela serija i nije imala puno priča za ispričat koliko sam skužio(svaka epizoda se samo koncentrirala na to da kenshiro na što luđe načine ubija hrpu bandita).

Inače si gledo new fist of the north star i nove north star filmove?

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 11 Apr 2010, 17:18

Unreal wrote:
maddjuro wrote:
john_constantine wrote:http://www.imdb.com/title/tt0091211/
Fist of the North Star - 109 epizoda

ovo baš pokušavam pronaći, djeluje dobro. Prepuno gorea, eksplozija glava, krvi i nasilja, i tučnjava. :) Valjda ima titlove...
pogledah kompletnu ovu seriju. Iako pomalo repetetivna, meni je interesantna je da ima puno nasilja ali sva je skoro krv napravljena da je ili se vidi samo sjena kada im explodiravaju glave (pošto toga ima u svim epizodama), fightovi su ok, ima serija onaj neki oldschool štih iz onih starih kineskih borilačkih filmova, minus mi je što se negdje u zadnjoj trećini ili četvrtini serije počnu boriti s nekim napadima tipa Dragon ball z, kad ispaljuju neke energetske napade, ali da se prjeći preko toga.
Brijem da je meni film puno jači(ne onaj sa gary danielsom). Nema cenzuriranja nasilja i ima puno više priče,istina ja da su sad cijelu seriju prek 100 epizoda ugurali u 2 sata i time dosta tog izostavili,no ipak cijela serija i nije imala puno priča za ispričat koliko sam skužio(svaka epizoda se samo koncentrirala na to da kenshiro na što luđe načine ubija hrpu bandita).

Inače si gledo new fist of the north star i nove north star filmove?
njet, sad sam krenuo s samurai 7, filmove bih morao prvo skinuti, a to mi se trenutno neda ih tražiti
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Anime

Post by Scarface » 11 Apr 2010, 17:29

Počeja je anime Rainbow. Inače, prati li ode neko sezonska prikazivanja anime-a, dakle, novi serijali za svaku sezonu- Winter, Spring, Summer i Fall. Ja se tako najlakše orijentiram pa san uvik u toku, a većina starijih animea je odgledana, pa mi je ovo najbolji način za daljnje gledanje.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 12 Apr 2010, 18:19

Samurai 7- 5/10- ok anime ali ništ aposebno, još jedna verzija sedmorice veličanstvenih, koji je vestern verzija 7 samuraja. serija mi nije imala smisla u nekim elemenzima, kao kako se s mačem od cca 1m može presjeći robot promjera par metara, ili kako to da kad se presječe robot po pola osoba unutra ostane neozljeđena.Uspio sam čak i predviditi kojice od glavnih likova poginuti; i was off by 1 . Humora nešto ima, a priča je tak tak. Anime ima 26 nastavaka, pa tko voli nek izvoli;
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 12 Apr 2010, 21:49

Gleda li tko Fullmetal alhemist:brotherhood? Puno bolje od originalne verzije, okrutna, nasilna, prepuna akcije, mašte, preokreta, odličnih likova, napetih događaja i alkemije s napetim završecima.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 12 Apr 2010, 22:05

john_constantine wrote:Gleda li tko Fullmetal alhemist:brotherhood? Puno bolje od originalne verzije, okrutna, nasilna, prepuna akcije, mašte, preokreta, odličnih likova, napetih događaja i alkemije s napetim završecima.
to cekam da anime završi da u miru odgledam
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply