Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 31 Oct 2021, 16:43

Zadnjih sam dana imao jedan "anime bender" jer nisam imao volje ništa za igrati.


Tsukimichi: Moonlit Fantasy - isekai serijal koji je (po meni) dosta toga posudio od "that time i got reincarnated as a slime" serijala. UGL; lik biva transportiran u sword and sorcery univerzum (skupa s još dvije osobe) da i pomogao ljudima u borbi s demonima ili kim već. No kada je došao pred lokalnu božicu, ona je rekla da je preružan da je suži, no reda radi mu je dala najjadniji "blagoslov" (da može razumiti govor svih osom ljudi) i prebacila na sam ćošak kontinenta da nesmeta. Dakako ispostavi se da je lik dosta jak ( razlozi zašto navedeni u mangi/animeu). Ubrzo pridobije naklonost "demi-human"-a (ljudskolike živine skih vrsta), osnuje grad di svi žive u miru . To učini uz pomoć zmaja kojeg pridobije nakon sto ga je porazio u borbi...... 
Solidan anime za opustiti se. Ima 12 epp; druga je sezona najavljena. Iako nemogu reći da je nešto pretjerano orginalan, dobar je za ubiti par sati. Likovi su ok, nebi rekao da se i jedan pretjerano ističe.4

MUSHOKU TENSEI- još jedan isekai (anime je ongoing, zasad izaslo 15ak epp). Glavni lik je bio teži agorofob koji je poginuo pokušavajući spasiti dvije klinke od nadolazećeg kamiona. Reinkarnirao se kao dijete u sword and sorcery univerzumu (od kad se rodio je imao sva sijećana). Ispostavi se da je izuzetno nadaren za magiju. Pa ga otac pošalje da bude mentor kćeri lokalnoj plemstva (on je ima 12 ona 15 god). Svrha toga je da zaradi dovoljno novca da on i prijateljica mu mogu skupa ići na studij. Naravno koješta se zakomplicira, tako da neću u detalje da ne spoilam. Ono što je ovdije interesantno je to da glavni lik i nije pretjerano "moralna" osoba; dobar je i sve to, ali ima i perverznu stranu (naravno ne pretjerano). Također ima par stvari koje se generalno ne viđaju u isekaima koji spadaju u ovu grupu. 
Ono što mi je specialno bilo dobro je to da je glumac koji daje glas unutarnjih monologa glavnoga lika, isti onaj koji je bio glas legendarnog Gintame.

Peach Boy Riverside-anime od 12 epp, fantasy. Ovaj anime je ok, ali mi nije baš sjeo. Da neidem preveć u detalje, princeza se odluči putovati svijetom, otkrije da ima specialnu neku sposobnost koja joj daje odrimne moći da može s lakoćom poraziti "ogre-ove(nezna koji bi bio hrvatski termin za to)". Ona se odluči iskoristiti svoje moći za to da postigne da ljudi, ogreovi, demi-ljudi.... Da svi žive skupa u miru. Animacija je ok, likovi ništa specialno. Iskreno, ovo i da preskočite, nećete ništa propustiti . Jedino što je ovdie JAKO važno da epizode gledate ovim redosljedom (4 - 1 - 2 - 7 - 11 - 12 - 5 - 6 - 3 - 8 - 9 - 10).  Iz nekog morbidnog razloga ako ih gledat kako su izlazile, nećete znati tko pije a tko plaća, neznam zašto su odlučili ih izdavati naopako.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 21 Nov 2021, 20:25

Luck & Logic - nakon sto već dugo vremena viđah dijelove ovoga animea u raznim GIF/AMV-ovima, odlučio sam ga pogledati. Ugl, doropao nakon 4 ili 5 epizoda (od 12). Ljudi se bore protiv bića koja dolaze iz neke paralelne dimenzije uz pomoć "anđela" ili što god da jesu. Da bi se borili sjedine se, imaju razne "fensy" napade.... Animacija je ok, likovi su primarno djevojke, ali ima i jedan muški. Unatoč tome ovo nije harem, niti ima nešto fanservice-a, likovi nisu niti po čemu interesantni ili memorabini. Tako da ovo slobodno preskočite.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 23 Nov 2021, 23:00

Toubun no Hanayome  (The Quintessential Quintuplets) - anime od 24 epp; mislim da ima i dub verzija, pokrije nekih 90% (dovršene) mange. Žanrovski je harem / rom-com. Da neidem preveć u detalje, Futaro biva unajmljen od oca petorki da im bude mentor; pošto je najbolji učenih u srednjoj školi u koju se se prebacile. (indentične petorke ali naravno svaka ima drugačiju kosu i osobnosti)...... 
Razlog zašto sam ovo odlučio pogledati je bio jer sam baš diskutirao na jednom twič kanalu kako sam odgledao ranije recenzirani "Luck & Logic"; te kako je bio loš.  Stremer mi je preporučio ovo, pa kako nisam imao ništa pametnije za gledati, a ne započinje mi se neka live action serija, odlučio sam mu dati šansu. 
Sve u svemu, solidan anime za gledati s mozgom na paši. Likovi su simpatični, nema (previše) harem anime klišeja, fanservice je sveden na minimum.  Tako da se ovo čak i isplati pogledati, ako tražite nešto lagano što možete pratiti napola, (a pošto vidim da ima dub, možete "gledati" u pozadini dok nesto radite).
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 24 Nov 2021, 16:46

Maddjuro: što znači taj fanservice i rom - com?
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 25 Nov 2021, 15:40

rom com romantična komedija; fanservice ti je najbolje "guglat" jer ces tako dobit bolje objašnjeje; ali u suštini ono što "fanovi" žele, a to su generalno oskudno odjevene dame, sa interesantnim kutovima kamera i strateški pozicioniranim svjetlom, kosom isl... da anime ne spada u "za odrasle" kategoriju
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 25 Nov 2021, 23:34

U prijevodu, fap material za djevce
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 26 Nov 2021, 08:32

John_Ryder wrote:
25 Nov 2021, 23:34
U prijevodu, fap material za djevce
Točno tak.
Hvala maddjuro na objašnjenju :)
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 26 Nov 2021, 16:33

John_Ryder wrote:
25 Nov 2021, 23:34
U prijevodu, fap material za djevce
don't knock it till you tried it
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 12 Dec 2021, 21:33

Rebuild of Evangelion - napokon sam ovo pogledao. ZA vas neupućene ;  Rebuild of Evangelion je svojevrsni "re-imagine" originalnog evangelion serijala. Ovo je jedan serijal od 4 filma (sveskupa traju cca 8 sati). Koji je ,donekle, nanovo ispričao priču. Neznam ni sam što točno reći, niti orginalni evangelion mi nije baš tako dobar, i uvijek ću reći da je serijal DEBELO precijenjen. Filmovi su kao takvi ok, vizualno odlični, priča je isti (ako ne i veći) mind f*ck nego u seriji, i  treba ga gledati s očekivanjem da ćete gledati nešto to "nema smisla" (ali ako gledate anime-e to vam neće biti ništa novo). Koliko vidim svi su filmovi dubani.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 13 Dec 2021, 06:42

Meni je scenarij bolje zvučao ns papiru nego anime. Ima psr brutalnih scena i to je sve.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 13 Dec 2021, 15:41

Evangelion mi je bio i ostao nekako pretenciozan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 22 Dec 2021, 19:52

Irina: The Vampire Cosmonaut - simpatičan anime od 12 epp.  Radnja smještena krajem 1950-ih u SSSR-u; u doba svemirske utrke između istoka i zapada. Irma je dio "rase vampira" (koji nepiju krv da bi morali preživiti, neće izgoriti na suncu..., ali su nešto fizički jači od ljudi). Ona volontira da bude dio svemirske misije; konkretno da bude lansirana da se ispitaju sustavi da bi se kasnije mogao službeno poslati čovjek te tako bi sovjeti u svijetu bili prvi koji su poslali čovjeka u svemir. Biva joj dodijeljen kadet Lev , da je provede kroz osnovnu obuku. Kako je dio "proklete rase" svi je smatraju / percipiraju kao stvar... Kao što se da naslutiti, među njima se razvije simpatija itd itd.
Ovo je jedan jednostavan, pomalo predvidljiv anime, solidan za jedno gledanje. Nema nekih prenemaganja, klišeja (tipa da lik uleti do se ona tušira isl). Solidno su prikazali kako su stvari funkcionirale u SSSR-u, u pogledu cenzure.  Preporučam za jedno lagano gledanje za opustiti se.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 28 Dec 2021, 00:10

Mieruko-chan- žanrovski je ovo "horror komedija". Aime ima 12epp, i pokrije jedno 20-ak poglavlja mange (od koje je dosad izašlo njih 38). Ukratko Miko odjednom dobije mogućnost percipirati duhove koji su svugdje oko nas, primijeti da ako ih ignorira i pravi se da ih ne vidi, u pravilu ti duhovi samo produže dalje. Ima BFF koja je "šašava" te se kasnije im pridruži još jedna kolegica koja također može, u nešto manjoj skali, primjećivati nadnaravno.  Anime me je ugodno iznenadio, dok su glavni likovi animirani kao što bi bilo za očekivati u animeima žanra CGDCT (cute girls doing cute things); duhovi su izuzetno "strašni" i groteskno prikazani; izgledaju kao da su inspirirani djelima koje je napravio  poznati japanski horror autor Junji Ito. Anime solidno pokrije početak mange, predstavljani su svi glavni likovi..... Manga je relativno "friška" tako da se još štošta ima za razjasniti.
Anime bi preporučio pogledati. Ali upozoravam da horror element i nije za sve.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Anime

Post by Michel » 13 Feb 2022, 18:05

Joj moram počet anime gledat. Imam godinama želju ih početi gledati ali jednostavno ih ne mogu staviti u raspored ali ajd, sad sam si zapisao dva koja ću počet a to su Avatar: The Last Airbender i Attack of Titan nadam se da su dobri za početak. Tražim tak neki od jedne od četiri sezone. Ne da mi se počet gledat One Piece jer vidim da je stvarno predugačak.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 13 Feb 2022, 23:55

avatar, tehnički, nije anime. Attack on titan mi nije nešto....
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply