Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 22 Aug 2020, 21:25

Gleipnir -anime od 13 epizoda u kojem se osobe sa nadnaravnim sposobnostima međusobno bore oko toga tko će prvi skupiti 100 "novčića" i dobiti štoveć. Otkud im sposobnosti? Ako nađu novčić i odnesu ga do određenog aparata lik koji je tamo im u zamjenu za taj novčić da neku sposobnost koju žele; te im kaže da ce im ispunit bilo sto za 100 novčića. Tko sto i zasto to radi neću sad spoilat. Likovi su koliko toliko interesantni, makar je glavne ženska , ajmo je tako nazvati, junakinja prilično antipatična. Treba reći da je serijal pun nepotrebnoga "fanservicea" i "inuendoa" (tako da nebi bilo loše pobrisat history nakon gledanja). Ima dosta elemenata viđenih u drugim serijalima. Mangu nisam niti planiram tako skoro ,ako i uopće, čitati posto strašno sporo izlazi. OK za jedno gledanje, ali stvarno ništa specialno
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 23 Aug 2020, 22:26

91 days- jedan mafijaški anime smješten u doba prohibicije od 12 epizoda. Ukratko, glavnome liku pred očima pobiju obitelj, on jedva uspijeva pobjeći. Sedam godina kasnije stiže mu pismo od anonimnoga pošiljatelja u kojemu se navodi tko mu je ubio obitelj. Radnja se odvija tokom 91 dana i pokriva njegovu osvetu. Priča i animacija su dobri i ovaj sam anime s guštom pogledao da si prikratim ovo dosadno nedjeljno posljepodne. Svakako preporučam.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 30 Aug 2020, 21:08

Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu. (BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, so I'll Max Out My Defense.) - anime od 12 epizoda ( odustao sam od njega nakon 4) smješten u VR MMO. u kojem glavna junakinja , koja navodn nikad nije igrala MMOe, dojde i napravi jedan "full retaliation" build. Kako je igra u early accesu ili štoveć, a onda sve skill pointse spiska na defense ,nitko joj nista nemože. Kasnije jo se i prijateljica pridruži i rade koješta. Anime mi se po ničemu ne ističe; ovo je jedan tipićni "CGDGT" (Cute Girls Doing Cute Things) anime. Nema nekih opasnosti, nisu zarobljene u tom MMO svijetu... Animacije je u stilu kakav je za očekivati za ovaj tip anime.a; odnosno ogromen oči, nema noseva i čudovišta su "sladunjiva".
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 30 Sep 2020, 23:01

Gibiate  - anime od 12 epp koji je izlazio prošlih par mjeseci. Animacija je jako dobra, ljudi su animirani "standardno" dok su čudovišta (bazirana na kojekakvim kvazi mutiranim bubama ) u CGIu. Ukratko, u 2030 neka pandemija/zaraza je poharala zemlju pretvorivši ljude u te čudovišta, s time da ako bi čudovište ubrizgalo otrov u čovjeka, taj bi čovjek i sam mutirao. Iz određenih razloga 3 samuraja ili sto god da jesu iz edo perioda bivaju transportirani u tu budućnost i priključe se šačici preživjelih ljudi koji nastoje naći lijek za to. Da zaključim , ovo je jedan izuzetno glup anime, ne spada u kategoriju toliko loše da je dobro, priča defakto 0 bodova. Jedino što mu ide u prilog je to da je oku ugodan, i borbe su relativno dobre.  Nakon par epizoda sam gledao napreskokce čisto reda radi da vidim kako će završiti. I naravno razlog zasto se desilo to što se desilo je isto STRAŠNO glupo.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 17 Oct 2020, 01:33

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou - isekai anime od 13 epp. NAletih na scenu ili dvije u jednom AMVu pa sam odlučio ovo pogledati. Ukratko, razred iz japana biva teleportirn u neku alternativnu dimenziu, di imaju kojekakove D&D moći i smatrani su nacionalnim herojima ili štoveć. Tokom jedne ekspedicije u "dungeonu", glavnoga lika jedan od kolega "slučajno" pogodi magijom, ovaj padne u provaliju. Preživi, te u naletu bijesa jer su ga prijatelji izdali (skužio je da ga je lik namjerno pokušao ubiti , pretpostavljam da mu preotme curu ili tako neki klišej), anyway, odluči pod svaku cijenu preživjeti, te otkrije da ako konzumira meso živina koje su u tom "dungeonu" apsorbira i može koristiti njihove napade. Lik postane pomalo i sadist, nema milosti i ubija sve i svakoga. Anime je počeo jako dobro, pomalo je vukao na jedan odličan serijal sa jako sličnom premisom "The rising of the shield hero". Ono di su ga, bar za mene, zasrali je što su morali ići "loli" rutom, konkretno 300+ godina stara loli vampirica, te nedugo nakon toga "bunny-girl", i još par dodataka haremu. Serijal je imao potencijala, ali nažalost, brzo su ga upropastili. Glavni lik je interesantan, nema milosti i neće se ustručavati ubiti poražene neprijatelje.
Eventualno za jedno gledanje, pošto serijal nije dug. U suprotnome, ako niste, pogledajte i nastavite čitati nakon gledanja ,"the rising of the shield hero"; daleko bolji serijal sa sličnom tematikom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 03 Dec 2020, 16:59

Baka and test- dvije sezone po 12 epp svaka. Žanrovski highschool komedija,ali bez preveć "fanservicea" i samo jedan ljubavni trokut. Gledalo mi se nešto lakše za pratit i komično, pa slučajno naletih na ovo zahvaljujuć jednom AMV-u. Iako su generalno ove serije dosadne i isfurane s stalno jednim te istim forama, ova je bila iznenađujuće dobra. Neama neke priče, više manje je svaka epizoda radnja za sebe. Priča smještena u srednju školu di se ovisno o uspjehu na testove dobiva bolja oprema za razred, s time da svaki razred može izazvati neki drugi na borbu s svojim "avatarima" (avatari ko u igrama, ništa vrijedno spomena, svaki avatar ima statistike ovisno o ispitnim bodovima pojedinca). Anime se ne shvaća ozbiljno, dosta 4th wall brake-ova. Ok za jedno gledanje, ima i soidan dub.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 13 Dec 2020, 13:58

Space Battleship Tiramisu - anime od 26 epizoda; svaka epizoda je cca 6 min duga. Serijal je jedna "žešća" parodija/sprdačina mech-space battle žanra. Ima i dobar dub. Svakako preporučm.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 05 Jan 2021, 18:07

Kiznaiver- anime od 12 epizoda od studija koji je napravio "Kill la Kill",  "little witch academia" i "Darling in the Franxx"; tako da znate kakav tip animacije očekivati ako ste gledali neke od navedenih naslova. Da ne spoilam , ukratko 7 srednjoškolaca biva odabrano za experiment te ih se poveže tako da međusobno djele emocije; u početku je to primarno fizička bol, ali kasnije i emocije. Kako i zašto neću reći makar je razlog sigurno prva stvar koja će vam pasti napamet. U početku mi je čak i bio anime interesantan, ali kada počnu sa emotivnim bljezgarijama, te tko koga voli a nevoli....  Ugl izgubio sam volju dovršiti ga nakon jedno 8 epp.
Anime ima jako dobar dub (i sama tema me podsjetila na jednu odličnu epizodu serije Farscape-a). 
EVENTUALNO za jedno gledanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 08 Jan 2021, 00:08

Kenja no Mago (The Sage's Grandson) anime od 12epp, ima dobar dub. Ukratko, glavni lik je klinac koji odrasta u šumi sa djedom koji ga, skupa s još par ljudi , obrazuje i trenira. Klinac je prirodni talent.... da ne duljim ajmo reći da je kao Goku.  Sa 15 god ga pošalju na najbolje čarobnjačko sveučilište itd itd...
Anime je ok za pogledati relaksacije radi, unatoč opisu, anime nije harem, i glavni lik se relativno brzo spetlja s očitim ljubavnim interesom, tako da izuzev u prvih par epp nema tih standardnih klišeja "hoće li ili neće li". Neprijatelji su "demoni" koji su defakto ljudi koje je ogromna količina mržnje i bijesa pretvorila u demone, što ovdje znači da imaju crvene oči da da su jači nego što su bili. Postoji i (ongoing) manga koju nisam čitao. Likovi su interesantni.
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 08 Feb 2021, 18:26

Počeo gledat Attack on Titan jer sam pročitao da je jedina serija na imdb koja je uspjela imat 3 epizoide zaredom sa ocijenom 9.9.Pa da vidim je hype opravdan
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Anime

Post by john_constantine » 08 Feb 2021, 19:07

John_Ryder wrote:
08 Feb 2021, 18:26
Počeo gledat Attack on Titan jer sam pročitao da je jedina serija na imdb koja je uspjela imat 3 epizoide zaredom sa ocijenom 9.9.Pa da vidim je hype opravdan
Pripremi se onda na hektolitre suza i teške patetike na početku
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 08 Feb 2021, 21:19

john_constantine wrote:
08 Feb 2021, 19:07
John_Ryder wrote:
08 Feb 2021, 18:26
Počeo gledat Attack on Titan jer sam pročitao da je jedina serija na imdb koja je uspjela imat 3 epizoide zaredom sa ocijenom 9.9.Pa da vidim je hype opravdan
Pripremi se onda na hektolitre suza i teške patetike na početku
A jebemu :facepalm: :lol: , navodno su treća i četvrta sezona vrh anime-a
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 24 Feb 2021, 21:51

We Never Learn ( Bokutachi wa Benkyō ga Dekinai)-  dvije sezone, 26epp, žanrovski herem comedy.  Dok čekam da attack on titan manga bude dovršena, odlučih pogledati ovo pošto na 9agu- naletih na jednu smiješnu scenu.
Ukratko glavni lik dobije ponudu da bude instruktor trima djevojkama u školi ( do kojih profesori nisu mogli doprjeti) u zamjenu za punu stipendiju na željenom faxu.  Jedna cura je matemetički lumen ali želi upisati filozofski fakultet zbog "razloga"; tako da joj lik mora pomoći oko društvenih predmeta, druga je pak lumen za književnost, ali želi studirat astronomiju, također zbog razloga....  Uz tri glavne djevojke tu su i dvije "padobranke".
Ok za pogledat s mozgom na paši, ima standardnih harem klišeja, anime je pristojan što se tiče "fanservice"-a; likovi su ok, ali ništa što dosad nisam vidio. Koliko vidih na netu, anime pokrije oko trećine mange ( mangu nisam niti namjeravam čitati, a i anime sam napreskokce gledao)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 04 Apr 2021, 02:00

Re: Zero sezona 2 - priča se nastavlja tamo di je prva sezona završila. U ovoj sezoni se dozna koješta o drugim, sporednijim likovima, ima se prilika viditi na što liče one silne vještice (bazirane na smrtnim grijesima). Ali što je da je, moram reći da se za razliku od prve, ovdje stvari odvijaju znatno sporije.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 30 May 2021, 20:00

TENCHI MUYO! WAR ON GEMINAR- zadnji put sam gledao tenchi muyo-a pred 10ak godina.  Koliko me alzhajmer služi, serija be bila tenchi s par djevojaka koje bi imale neke veze sa i oko njega, arcovi su bili relativno kratki, te bi se svaki arc napravio neki "reset", tako da bi nekad bilo riječ o "svemirskim gusarima" , nekad neki demon ili stogod iz fantasy žanra, te bi generalno se rotiralo koja je djevojka pozitivac. 
Ovaj put jedini lik iz starih serijala je tenchi. Ovaj put je on čovjek transportiran u neku dimenziju di postoje mechovi. On je naravno izuzetno sposobna pilot, a ka tome i dobar borac, kuhar...  Spletom okolnosti završi na akademiji di se izučavaju mladi upravljanju mechova. Naravno on bude u centru pozornosti i (doslovno) ga praktički sve djevojke naganjaju....Sam anime i nije neki "žešći" harem, mech borbi ima relativno malo. Priča je više manje standardna, prvih par epizoda se vrti oko njega i ljudi koji ga iz razloga naganjaju, kasnije se upletu u neke političke igre; itd. itd.....  Animacija je ok, priča također, anime ima 12 epizoda svaka po 50 minuta. Postoji i DUB koji je solidan.  OK za jedno gledanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply