Glumci

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.

Vaš favorit jest:

Humphrey Bogart
0
No votes
James Stewart
0
No votes
Marlon Brando
3
19%
Clark Gable
0
No votes
James Cagney
0
No votes
Orson Welles
0
No votes
Jack Nicholson
6
38%
Robert De Niro
2
13%
Al Pacino
3
19%
Daniel Day Lewis
2
13%
 
Total votes: 16

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 17:57

upravo to sto Ghost kaze.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 01 Sep 2009, 18:25

Ghostface wrote:Da prvo odgovorim Bobyju za Branda pa ću onda ostalo: mene on nikad nije dovoljno impresionira, pa čak ni u Kumu. Natprosječan glumac, al sorry, po meni ga je Pacino pomeja i u Kumu, ne zanima me šta kritičari kažu, jer ako ćemo njih slušat, onda ovo nije poštena anketa. Niko neće bit ode u pravu jer su ovo jako subjektivne stvari. Svi su tu fenomenalni glumci, sa podosta različitim stilom i stvar je u tome kod čije te glume više prolaze trnci, a ja kad vidin ono mračno lice Michaela Corleonea i preobrazbu iz moralnog ratnog junaka na početku filma koji poput Leona Glembaya želi pobjeć od svoje sudbine, u hladnokrvnog ubojicu koji biva uvučen u vir mržnje, osvete otuđivanja, sve pod izliku "morao sam to učiniti za svoju obitelj", jebiga, meni je to puno jače od Brandovog "poštenog" mafijaša. I šta sad? Oće me neko povlačit za jezik zbog toga i održavat mi bukvicu? Jer to ja ne trpin, ni ti s tom osobom više iman ikakve veze u bilo čemu.
Meni je i Eastwood draži od Lewisa, i smatran ga boljim glumcem, i pogotovo se ne slažen da su mu uloge slične, jer triba razlikovat jednoličnost od glumčeva stila, a taj stil je ono šta je prepoznatljivo i šta MORA bit u svakoj ulozi. Tako možemo reć da je i Nicholson isti "podlac" sa licem i glasom koji te grize, Pacino vječno zaglavljen u ulozi nekog talijanosa, De Niro izgubljen u rečenici "are you talking to me" itd.
Od ovdje nabrojanih Pacino mi je the best, i bija bi i uvik, i zabli me ko šta kaže za koga, ako oću, navest ću Vedrana Mlikotu ka najboljeg glumca i stajat ću iza toga.
:prayer: slažem se svime u potpunosti, genijalan trojac...nicholson-pacino-de niro (neprocjenjivo)
Što kažete na Hopkinsa, meni on uz Nicholsona uvijek ostavi najveci dojam
„This Is It“

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 18:27

@Ash
Nemoj širiti lažne informacvije jer optužit ćemo te za obmanjivanje javnosti :lol: Clint nikada nije osvojio Oskara za ikakvu ulogu, samo 2 nominacije (Unforgiven i Million dollar baby ali niti jedna uloga me nije impresionirala). Hanksa pak smatram prenapuhanim, i svi njegovi Oskari mi apsolutno ništa ne znače. I sada dolazimo do trenutka kada mi se uredno može reći kako isto vrijedi za Day Lewisa i u tom smislu mu nemam pravo ništa kontrirati. Stoga, mogli bismo ostati na ovome na čemu jesmo i ostaviti se diskutiranja koje ne vodi na mjesta na koja bismo htjeli ići. Ti veliš Eastwood, ja velim Lewis, niti jedan od nas nema pravo proglasiti da tako stvarno jest, ostanimo pri onome što mislimo. Samo bih ti napomenuo da, izuzev Lewisa, čitavu listu sam sastavio razmišljajući i predomišljavajući se samo da bi bila što manje subjektivna. Izbor Lewisa je ostavio suprotan dojam ali da sam uzeo Penna, Bardema ili Bennicia Del Tora (koje isto cijenim) dogodila bi se ista stvar jer čim zguraš u ovu listu glumca koji još nema ili je tek navršio 50 godina čini se u neku ruku kao da se igraš proroka.

@Ghostface
Uglavnom isto, svi imamo svoja mišljenja i najbitnije je u konačnici da u njih vjerujemo i poštujemo tuđa. Ja ti recimo nisam Pacinov fan ali ga poštujem pa ga i zato uvrstih na ovu listu jer znam što Pacino u filmskom svijetu znači. Ovo ponavljanje glumačkih stilova kod pojedinih glumaca koje si naveo stoji i dobro je da ga prepoznaješ. Ja velim da to uvelike ograničava glumačke sposobnosti jer se karizma gura ispred same glume ali, svjestan sam da nije sve u kameleonskim preobražajima jer većina stare škole bi odmah propala kao i da je voljenje nečijeg glumačkog rada osobna stvar (pa i ja obožavam Nicholsonove uloge iako su mnoge jako slične). Uglavnom, glavni razlog za otvaranje ankete bio mi je da vidim kako ćeju kotirati klasični glumci protiv Branda (koji je most jer spaja generacije iz "predkumovske" i "postkumovske" faze) i nešto novije garde (čitaj od 70-tih pa nadalje). I opet, drago mi je što sam saznal kakvo mišljenje o Brandu imaš ti, Asfodel i Studeni. Uvijek ti je drago čuti komentar o sebi omiljenom glumcu bio on negativna ili pozitivan.
Uzgred rečeno, ako nisi pogledal Last Tango in Paris, pogledaj kada će ti se jednom dati; meni je tamo Brando zastrašujuće uvjerljiv.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 01 Sep 2009, 18:33

glasah za Nicholsona..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

LORDIfan111
Posts: 137
Joined: 16 Jun 2009, 15:16
Location: gates of hell

Post by LORDIfan111 » 02 Sep 2009, 15:28

arnold schwarzen(I)gger
sweet killing machine

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 04 Sep 2009, 14:28

al pacino

nažalost, pola ovih glumaca nisam uopće vidio na djelu ili sam vidio tek 1 film dok sam al pacina prošao od početka do kraja...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 04 Sep 2009, 14:39

Eh da mi je još samo znati tko je Lewisu dao glas

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 04 Sep 2009, 14:48

Pa Freddy ima različite accountove, tak da.. :lol:

Ovo filmophilovo objašnjenje mi je uber fer, za razliku od toga ljudi spominju Branda samo u ulozi Kuma (koji meni nikad ne pada na pamet kad razmišljam o njegovoj veličini) kao da su ga samo tamo gledali :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 04 Sep 2009, 14:59

Asfodel wrote:Pa Freddy ima različite accountove, tak da.. :lol:

Ovo filmophilovo objašnjenje mi je uber fer, za razliku od toga ljudi spominju Branda samo u ulozi Kuma (koji meni nikad ne pada na pamet kad razmišljam o njegovoj veličini) kao da su ga samo tamo gledali :lol:
Da, samo što Freddy, kolko se sjećam, preferira mafijašku ekipu kada su glumci u pitanju.
Nadam se da ovom prilikom nisam ubrojen među ekipu kaj je Branda vidjela jedino kao Vita Corleonea.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 04 Sep 2009, 15:05

Ma nisi, :lol: nego se općenito tako uvijek gleda kad god kog pitaš
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Sep 2009, 15:55

Ja san spomenija Kuma zbog usporedbe s Pacinom. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 04 Sep 2009, 18:42

Po, meni pravi glumac može sve živo odglumiti (raspon raznolikih likova) u bilo kojem žanru i zbog te kvalitete se neki glumac može okarakterizirati kao naj od svih drugih. E, sad većina lista se ne ocijeniva u rasponu najbolji glumac nego više koji ti je najdraži glumac (zato svi spominju Clinta).
Što se mene osobno tiče od svih glumaca mi je najdraži Rutger Hauer (ne samo da ima onako kazališni pristup glumi, nego je kao glumačka veličina vrlo prijazan u svojim filmovima, a bogme niti ne kuka ako ste treba skinuti do gola...).

Humphrey Bogart
- odličan glumac u uvijek jednodimenzijonalnim ulogama detektiva ili gangstera, po meni naj uloge ostvario u "The Treasure of the Sierra Madre" (1948) i "The African Queen" (1951)


James Stewart - odličan glumac i rado gledam njegove filmove, definitivno jea od par naj iz svoje generacije


Marlon Brando - po meni jako jako precijenjen glumac. Isitna ostvario ja fenomenalnu ulogu u Kumu, ali uz "Mutiny on the Bounty" (1962) i "Apocalypse Now" (1979) ne pamtim ga baš kao nekog glumca koji se iskazao ako gledamo ostale glumačke veličine, koje ga po meni po glumi šišaju.
A od 1979 godine do 2006 u 10 filmova u kojima je glumio je ostvario nikakvu zapaženu ulogu (mislim da ga jednostavno više nije bilo briga za ništa, a pogotovo glumu, a sve zbog obiteljskih tragedija). Po načinu glume je vrlo sličan Richardu Burtonu, kojeg nitko ne spominje kao velikog glumca (ako ćemo iskreno i nije bio) a oboma je značajka bila ponekad preveliko preglumljivanje na način na koji se to radi u kazalištu.


Clark Gable - osrednji glumac, koji je imao tu sreću da je u to vrijeme bio sex simbol, ovdje bi više pasao glumac kao što je Errol Flynn


James Cagney - odličan glumac kad je riječ o gangsterskim filmovima, no to je sve što se može reći o njemu (slično kao što bih rekao za Johna Waynea u vesternima)


Orson Welles - osrednji glumac (uf kad ga vidim u Bitki na Neretvi ne mogu da se nasmijem) ali redateljska leganda i sigurno jedan od najvećih redatelja svi vremena


Jack Nicholson - od stare garde sigurno jedan od 5 najboljih, a također je imao dobar raspon različitih uloga što je svakako veliki plus nasuprot drugima



Robert De Niro - odličan glumac kad to hoće biti i ima malu prednost u glumi pred Al Pacinom, jer ima bolji raspon glumačkih ostvarenja (vidi pod Frankenstein). No, u zadnje vrijeme sklon preglumljivanju i glumac koji stvarno ne zna odglumiti plač


Al Pacino - jednodimenzijalan glumac (il je mafijaš ili drot...dalje od toga ne ide) sa fenomenalanim glumačkim kvalitetama


Daniel Day Lewis - uz Johnny Deppa i Christiana Balea najbolji glumac današnjice, odlično glumi svaki lik i ima jako snažnu moć transformacije (kao i Depp i Bale) pa su tako svi njihovi likovi uvijerljivi i dugo se pamte



A što je sa glumcima poput :
Rod Steigera, Gregory Pecka, Jamesa Masona, Laurence Oliviera, Denzela Washingtona, Paula Newmana, Jasona Robardsa, Kirka Douglasa, Spencera Tracya, Anthonya Quinna, Michaela Cainea, Dustina Hoffmana, Steve McQueen, Donald Sutherland, Eli Wallacha, Lee Van Cleefa, Vincenta Pricea...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 04 Sep 2009, 19:12

Ne bi se složija da je Bale među top 3 današnja glumca. Ima je par odličnih ostvarenja poput Machinista i Američkog psiha, al u većini ostalih uloga prilično je bezizražajan, njegov lik nekako nikad ne dođe u prvi plan, pa čak ni u 3:10 to Yuma, di svi film pamte po Russelu Crowu, u Dark knightu je jasno da nije ima ni 10 % važnosti, a u najsvježijim Terminatoru i Public enemies također. U prvom je njegova prezentacija Johna Connora prilično whatever, a u Public enemies ga uopće ne doživiš- mislin, ne zbližiš se s njegovim likom nekog FBI agenta koji je na granici ambicije i suosjećajnosti.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 04 Sep 2009, 19:43

Ghostface wrote:Ne bi se složija da je Bale među top 3 današnja glumca. Ima je par odličnih ostvarenja poput Machinista i Američkog psiha, al u većini ostalih uloga prilično je bezizražajan, njegov lik nekako nikad ne dođe u prvi plan, pa čak ni u 3:10 to Yuma, di svi film pamte po Russelu Crowu, u Dark knightu je jasno da nije ima ni 10 % važnosti, a u najsvježijim Terminatoru i Public enemies također. U prvom je njegova prezentacija Johna Connora prilično whatever, a u Public enemies ga uopće ne doživiš- mislin, ne zbližiš se s njegovim likom nekog FBI agenta koji je na granici ambicije i suosjećajnosti.
potpis..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 04 Sep 2009, 19:51

A gdi je faking Clint Easwood?? Ova lista usitnu nema smisla bez njega...mislim...tu su Humphrey Bogart i James Cagney koji su ako se mene pita u svakom filmu isti što se izvedbe tiče (jedna uvijek skuliran i smiren, a drugi se dere i šamara sve oko sebe)...onda može i Clit...on je mnogo izražajni glumac...

Post Reply