Glumci

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.

Vaš favorit jest:

Humphrey Bogart
0
No votes
James Stewart
0
No votes
Marlon Brando
3
19%
Clark Gable
0
No votes
James Cagney
0
No votes
Orson Welles
0
No votes
Jack Nicholson
6
38%
Robert De Niro
2
13%
Al Pacino
3
19%
Daniel Day Lewis
2
13%
 
Total votes: 16

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Glumci

Post by Boby » 01 Sep 2009, 00:24

Evo liste glumaca koji se, prema mišljenju mase (ali i uzorite kritike) te po broju mnogih priznanja i utjecaja koje su iza svojih uloga ostavili (pa i po samoj reputaciji), smatraju najrelevatnijim glumačkim imenima u povijesti Hollywooda, kako u onoj klasičnoj, tako i u nešto novijoj. Na vama je da odaberete svojeg favorita. Unaprijed, moje isprike ako sam izostavio nekog koga se je po vama također trebalo uvrstiti jer ciljao sam da ih bude desetero na listi a da obuhvatim razdoblje od začetka prvih klasika pa sve do današnjih uradaka.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 01 Sep 2009, 00:26

Al Pacino.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 01 Sep 2009, 01:13

Prilična podvojenost između Robert de Nira i Pacina, al glas ipak ide drugome zbog Godfathera i Scent of woman, mada sam mišljenja da je De Niro bolji karakterni glumac, al Pacinova karizma je ipak jača.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 01:21

Marlon Brando

@Ghostface
A kaj veliš za Branda? S obzirom da je i jedna od njegovih najboljih uloga također iz Godfathera

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 01 Sep 2009, 07:10

Lista bez Forda,Conneryja,Eastwooda. Nema glasanja :lol:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 12:10

cactus wrote:Lista bez Forda,Conneryja,Eastwooda. Nema glasanja :lol:
Da sam listu produljio za još petero ljudi, sumnjam da bi se ijedan od njih ovdje našao jer prije njih bi se svakako trebalo uvrstiti i Hennrya Fondu, Gregorya Pecka, Jamesa Caana, Roberta Duvalla, Gene Hackmana, pa i Anthony Hopkinsa. Znam da se mnogima lista neće svidjeti ali dajte onda barem glas onome tko vam je najmanje neprihvatljiv.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Sep 2009, 12:31

Brando

...od ponuđenih, premda sumnjam da bih promjenila mišljenje da ih se ubaci još 10, ipa on simbolizira početke u kojima je među prvima proslavio Metodu
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 13:12

Asfodel wrote:Brando

...od ponuđenih, premda sumnjam da bih promjenila mišljenje da ih se ubaci još 10, ipa on simbolizira početke u kojima je među prvima proslavio Metodu
Bravo! Baš sam se začudio čitajući kako nitko dok se je predstavljao nije uvrstio Branda među omiljene glumce a riječ je o čovjeku kojeg gotovo svaki glumac uzima kao jednog i jedinog a i gotovo apsolutna većina kritike.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 01 Sep 2009, 13:14

Kurt Russel!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Sep 2009, 13:48

Boby wrote:
Asfodel wrote:Brando

...od ponuđenih, premda sumnjam da bih promjenila mišljenje da ih se ubaci još 10, ipa on simbolizira početke u kojima je među prvima proslavio Metodu
Bravo! Baš sam se začudio čitajući kako nitko dok se je predstavljao nije uvrstio Branda među omiljene glumce a riječ je o čovjeku kojeg gotovo svaki glumac uzima kao jednog i jedinog a i gotovo apsolutna većina kritike.
E to s predstavljanjem... kad god moram reći tko su mi omiljeni glumci izbjegavam ovakve legende (kao u anketi) pa stavljam mlađe generacije, jer se za legende podrazumijeva, a pitanje se postavlja tko od mlađih nešto vrijedi

A kao shema na mladima svijet ostaje :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 01 Sep 2009, 14:08

Brando, definitivno
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 14:27

Bruce Campbell 8) :P
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 14:31

nja lista bez Eastwooda..

bolje da is napravio dvije ankete sa glumcima poznatijim iz prve i ovima iz druge polovice proslog stoljeca..jer ovako je akneta bas nepotpuna i whatever..jer ova 4. c/b lika mi niti ne pasu tu niti se gluma tada i od ovih "novih" moze usporedjivat..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 15:09

A$H wrote:nja lista bez Eastwooda..

bolje da is napravio dvije ankete sa glumcima poznatijim iz prve i ovima iz druge polovice proslog stoljeca..jer ovako je akneta bas nepotpuna i whatever..jer ova 4. c/b lika mi niti ne pasu tu niti se gluma tada i od ovih "novih" moze usporedjivat..
Problem jest što ja ne bih Eastwooda ubacio niti među top 20 glumaca koji djeluju od druge polovice prošlog stoljeća pa do danas te tako opet dolazimo na isto; uvijek će netko ostati zakinut. I ne znam zakaj bi anketa bila "whatever", "whatever" bi bila da sam uvrstio Arniea, Stallonea, Bruce Willisa i ostale bisere. Ne vidim zašto bi bio problem da se u jednoj anketi obuhvate glumci iz više razdoblja, pa svatko preferira jedno. Onda niti sve one silne liste najboljih filmskih uloga ne bi imale smisla jer se onda ne bi mogle uspoređivati uloge koje vremenski djeli pola stoljeća.

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 01 Sep 2009, 15:12

Glasao sam za Nicholsona pošto mislim da ovdje od navedenih nema jacu karizmu od toga glumca i svaka uloga mu paše,makar nema Hopkinsa,mog omiljenog glumca
„This Is It“

Post Reply