IMDB's top 100# list

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

IMDB's top 100# list

Post by Donnie Darko » 26 Aug 2009, 19:58

PRAVILA

1)U ovom topicu je dopusteno samo pisanje recenzija o filmovima koji su na rasporedu za te odredjene dane.Nakon sto odredjeni film prodje, a vi ste ga pogledali, NE PISITE svoju recenziju o doticnom da nebi doslo do mjesanja sa drugim filmovima.

2)Recenzije nemoraju bit pretjerano opsirne al NE SMIJU biti kraće od barem 5-6 redaka.Spoilanje nije pozeljno.Ako niste sigurni jeli to spoil ili ne pricekajte zadnji dan za taj odredjeni film pa onda postajte svoju recenziju.

3)Svi filmovi ce biti najavljeni na vrijeme, te ce svi imati vremena da nabave doticni.Ako imaju problema pri nalazenju istog, neka me slobodno kontaktiraju na PM gdje mogu pomoci sa torrent i rapdishare linkovima.

4)Svaka najava ce imati neke odredjene info o filmu te kratko obrazloženje zašto se nalazi na listi.

5)Quotanja recenzija i odgovori na isto su Zabranjeni.Odrzimo ovaj topic čist.Za sve komentare prijedloge etc. imate drugi topic sa naznakom "IMDB's top 100# list (topic za prijedloge i dogovaranje)"


Nadam se da cemo ovim mini projektom proširiti svoje filmsko znanje nekim od neizostavnih klasika.

SHEMA: Film broj 1; Pon-Sri
Film broj 2; Čet-Sub
Film broj 3; Ned

Filmovi ce bit najavljivani za cijeli tjedan, sto znaci da u nedjelju navecer slijede 3 filma njihov opis etc.[/list]
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 07 Sep 2009, 16:18

Za poćetak isprike zbog kašnjenja.Maturalac me umorio jako 8)

Krenimo:

Film broj 1 (pon-sri)

WAGES OF FEAR (IMDB #149)

http://www.imdb.com/title/tt0046268/

godina: 1953
trajanje: 131 min



Film broj 2 (čet-sub)

INTO THE WILD (IMDB #148)

http://www.imdb.com/title/tt0758758/

godina: 2007
trajanje: 148min



Film broj 3 (ned)

PLATOON (IMDB #146)

http://www.imdb.com/title/tt0091763/

godina:1986
trajanje:120 min


enjoy.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

WAGES OF FEAR (IMDB #149)

Post by olio » 09 Sep 2009, 00:07

Film mi se u globalu svidio. Poèeo je vrlo lagano i ne pretjerano zanimljivo tako da mi je bio sve draži i zanimljiviji prema kraju.
Ima puno napetih trenutaka i odliènu atmosferu. Napetost se stalno ponavlja i na nekoliko scena sam bio na rubu stolice što me iznenadilo jer sam bio
skeptièan prema crno bijelom filmu iz 50tih.
Kod filma su mi se svidili i razgovori, posebno u drugoj polovici filma, ali nekada glupasti postupci nekih likova su me iživcirali.
Film je na meni imao efekat i uspio me razljutiti i prestrašiti.
Ne mogu ne primjetiti sliènost Maria i Luigia sa Super Mario likovima :lol: (samo u filmu imaju obrnute uloge).
Najviše me razoèarao kraj (koji je predvidljiv, u 50tim sigurno nije bio) i bilo bi bolje da je završio film nekoliko minuta prije.

Toliko od mene

8.7/10

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

WAGES OF FEAR (IMDB #149)

Post by Donnie Darko » 09 Sep 2009, 21:45

Iako film datira iz 1953, u mnogim pogledima je daleko ispred svog vremena.Ono sto se meni u načelu nije svidjelo je to što je sama radnja nekako "preuska" tojest, od okvirne priče se sve to moglo proširiti na konkretniju radnju, koja je po meni izostala u tim stalnim prekidima radnje i neuspjelim napeticama.Ali ako cu se postaviti u 1953 godinu, ovaj film cu visoko ocijeniti jer je cjelovit opširan u nekim segmentima sto govori i podatak da film traje-147min cca.
Također,i sami setting mi se svidja,nekako sam se začudio kako me "uvukao" film u to vrijeme.Vjerovatno i to što se radi o c/b tehnici.
ocjena: 7/10
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

INTO THE WILD (IMDB#148)

Post by Boby » 10 Sep 2009, 13:56

Gledajući s tehničke strane film je vrlo vješto snimljen i tu treba čestitati Sean Pennu jer očito ima oko za vizualnost a potrudio se je da i zvučna podloga bude uhu ugodna angažiarajući Pearl Jamovog frontmena Eddiea Weddera da snimi soundtrack pa se kroz film protežu atmosferične pjesme sasvim dobro uklopljene u krajolike Sjeverne Amerike kojom glavni junak luta. Ono što mi se nije toliko svidilo sama je priča, ujedno inspirirana istinitim događajem o klincu koji je ostavio dom i prepustio se lutanjima po pustim djelovima američkog kontinenta. Mnoge je to dirnulo dok je neke poput mene ostavila sa sasvim suprotnim doživljajem. Nema mi tu ništa vrijednog divljenja već samo žaljenja zbog ljudske arogancije i prevelikog uživljavanja jednog pojedinca u ideju da je drukčiji od svih nas. Sam Penn nastojao je to kompenzirati pozadinskom pričom o obiteljskim trumama koje opet, u usporedbi s mnogim drugim pričama iz stvarnog života, djeluju pomalo smiješno. Za pohvalu je ipak to što su u film ubačeni likovi koji na racionalan način preispituju smisao i motive mladićevog lutanja. Mladi Emile Hirsch obavio je vrlo dobar posao u glavnoj ulozi iako iz nekog neodređenog razloga baš i ne volim tog glumca. Dakle, tehnički odličan film ali predstavlja gotovo sve ono što ne volim u današnjoj demagogiji o moralu i hrabrosti.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

INTO THE WILD (IMDB #148)

Post by Donnie Darko » 12 Sep 2009, 21:18

Evo kratko.Ovo je dosad jedan od oku najugodnijih filmova.Pitoma atmosfera potpomognuta divljinom sjeverne amerike,soundtrackom koji opusta mozak i predocuje divljinu.Sama priča je genijalno složena šaltajući s jednog timelapsa na drugi.Ono što mi se nije svidjelo je sam glavni lik, koji je pretjerani samotnjak,sto pokazuje forsirajući razliku izmedju sebe i drugih, a i ko nebi iskoristio priliku da nesto povali nakon 4 mj lutanja?!
Iako traje preko dva sata,definitvno se isplati pogledati. Oni koji vole northern exposure,ce doci na svoje.
Sve u svemu,jako lijep i pozitivan film, koji zaslužuje čistu desetku ali nisam se mogo oteti dojmu pretjeranosti svega toga, iako je baziran na stvarnoj osobi.

4.5/5 8)
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

INTO THE WILD (IMDB #148)

Post by olio » 13 Sep 2009, 02:09

Predivan film. Gluma je odlièna i uvjerljiva, a atmosfera savršena. Ljepote životinjskog i biljnog svijeta i predivan krajolik uz
opuštajuæi soundtrack koji se savršeno uklapa. Traje skoro 2 i pol sata, ali ni na sekundu nisam maknuo oèi sa filma.
Iskreno, film me dirnuo, što i nije èesto. Poruke u filmu i qoute-ovi su odlièni.
Film je tužan, inspirirajuæ, na trenutke smiješan. Posebno me se dojmio tok filma i kako je dobro izveden uz naraciju sestre glavnog lika.
Svakako veliki + za Sean Penna za ovaj film (iako ga ne volim kao glumca).
Osjeæaj slobode i oslobaðanja od društva i licemjerja dovodi do vrhunca. Dosta ljudi misli kako su postupci glavnog lika glupi
i kako je on debil, ali ja baš suprotno mislim i takav sam dojam dobio iz filma.

9,2/10

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

INTO THE WILD (IMDB #148)

Post by filmofil » 13 Sep 2009, 02:23

jedan od filmova koji su tematski usko vezani uz moj život jer imam jako sličan pogled na svijet kao glavni lik iz filma (ipak ne tako ekstreman) i prije gledanja filma znao sam da me film neće razočarati

odličan soundtrack eddieja veddera, moram izdvojti pjesmu long nights koja mi je najdraža u cijelom filmu jer su me lyricsi nekako najviše dotaknuli...

naravno, postoje i neke zamjerke kao npr preveliko idealiziranje glavnog lika od strane penna tako da je ispao nekakav svetac, a kako me film zainteresirao počeo sam puno istraživati po netu o njemu i ispada da je ustvari bio dosta različitit od onoga kako je prikazan u filmu i dosta je bio pomaknut u glavi...

MALI SPOILER
najdraži dio filma mi je kad alex shvati da ne može bez ljudi i društva pa napiše u knjigu onu 'happines only real when shared' i to je nekako poanta cijele te priče i njegove ideje o bijegu iz civilizacije...

realno film nije savršen, ali od mene dobiva ocjenu 10/10 jer nisam gledao bolji film na tu temu do sada
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

PLATOON (IMDB #146)

Post by Donnie Darko » 14 Sep 2009, 18:45

Ah,Dogs of war.
Sa svakog aspekta, ovaj film zasluzuje cistu destku u izvedbi glumaca i crewa, pa sve do settinga same neprijateljske prašume(scena sa igranjem svjetla i sjene pomocu one bengalke je genijalna.)
Ali nekako se nemogu oteti dojmu da je sama radnja malo prefokusirana na sami platoon i 10 likova koji proživljavaju pakao rata.
O samom ratu se ne priča previše što je za nas non-american gledatelje malo bzvz jer kad gledam neki povijesni film, volim saznat i neki background naravno.
Da ne duljim,must see za sve ljubitelje ratnih filmova, al nekako nije moj cuop of tea.Izabrao bi Jarhead za naj ratni film po mom izboru.

7.5/10
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 14 Sep 2009, 18:49

Film broj 1 (pon-sri)

JUDGMENT AT NUREMBERG (IMDB #144)

http://www.imdb.com/title/tt0055031/

godina: 1961
trajanje: 186 min



Film broj 2 (čet-sub)

BEN HUR (IMDB #142)

http://www.imdb.com/title/tt0052618/

godina: 1959
trajanje: 212 min



Film broj 3 (ned)

Les diaboliques (IMDB #146)

http://www.imdb.com/title/tt0046911/

godina:1955
trajanje:114 min


enjoy.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

JUDGMENT AT NUREMBERG (IMDB #144)

Post by Donnie Darko » 17 Sep 2009, 00:09

Sieg Heil! :lol:

Dirljiva priča o nazi sudcima koja prikazuje sistem socijal-nacionalista kroz sve segmente.Povijesni background je odlican i puno se info moze saznati iz samog sudjenja.
Atmosfera je mozda mali minus cisto zato jer je previse radnje u sudnici ostavljajuci malo mjesta za prikaz tipicne njemacke.Ipak je ovo ratni film koji se bazira iskljucivo na procesu i izrsavanju istog.
za godinu iz koje dolazi ovo je film ispred svog vremena koji daje relevantan pogled na dogadjaj kao i stanje uma amerikanaca koa i njemaca nakon stisavanje ratne situacije

9/10
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

Post Reply