IMDB's top 100# list (topic za prijedloge i dogovaranje)

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

IMDB's top 100# list (topic za prijedloge i dogovaranje)

Post by Donnie Darko » 25 Aug 2009, 16:42

Pala mi je napamet ideja da postavimo raspored tih 100# naj filmova po IMDB pa da se svaki dan gleda jedan i pisu neke kratke recenzije.Naravno gleda ko kada moze, ali samo jedan film vrijedi za taj odredjeni dan(npr ak se u pon gleda godfather, nemozes ga pogledat u sri i tu napisat komentar) nego koje dane mozes gledat, pogledas tu koji je na listi aktualan, pogledas tu vecer i napises recenziju kratku.
Ja bi to starto negdi pocetkom 9mjeseca cca.Ima li zainteresiranih?
Bilo bi fora da krenemo od 100og prema prvom.
I da, ja ne mislim da su tu naj filmovi svih vremena al se nalazi dosta neizostavnih klasika koje bi svako trebao pogledati, i mislim da je ovo dobar nacin da se natjeras pogledat odredjeni film u svrhu rasporeda.
Last edited by Donnie Darko on 26 Aug 2009, 13:17, edited 1 time in total.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Aug 2009, 16:46

Veliku većinu san gleda 4-5 puta (il više) a ostale najmanje jednom, pa mi se ne da opet. A i mislin, ko to oće pogledat, ne triba mu nikakvo tjeranje, tako da mi se ovo čini nepotrebno.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 25 Aug 2009, 16:47

Ghostface wrote:Veliku većinu san gleda 4-5 puta (il više) a ostale najmanje jednom, pa mi se ne da opet. A i mislin, ko to oće pogledat, ne triba mu nikakvo tjeranje, tako da mi se ovo čini nepotrebno.
fora je u tom da par ljudi to gleda istovremeno pa djeli misljenja i komentare.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Aug 2009, 16:49

Kakogod, kome se da, nek izvoli.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Aug 2009, 17:21

vjrujem da ih bar pola nisam pogledao, ovako nešto bi me možda i natjeralo da učinim ispravak prema nekim remek djelima.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Aug 2009, 17:25

pogledah ih skoro sve..a i ne mislim ih ubrzo reprizirat..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 25 Aug 2009, 18:03

HorrorHR wrote:vjrujem da ih bar pola nisam pogledao, ovako nešto bi me možda i natjeralo da učinim ispravak prema nekim remek djelima.
to i je poanta.Ja iam frenda koji nije gledo godfathera recimo.O tom pricam, ovak pristanes na to, pogledas neke vrlo bitno filmove.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: IMDB's top 100# list

Post by Boby » 25 Aug 2009, 19:36

Donnie Darko wrote:Pala mi je napamet ideja da postavimo raspored tih 100# naj filmova po IMDB pa da se svaki dan gleda jedan i pisu neke kratke recenzije.Naravno gleda ko kada moze, ali samo jedan film vrijedi za taj odredjeni dan(npr ak se u pon gleda godfather, nemozes ga pogledat u sri i tu napisat komentar) nego koje dane mozes gledat, pogledas tu koji je na listi aktualan, pogledas tu vecer i napises recenziju kratku.
Ja bi to starto negdi pocetkom 9mjeseca cca.Ima li zainteresiranih?
Bilo bi fora da krenemo od 100og prema prvom.
I da, ja ne mislim da su tu naj filmovi svih vremena al se nalazi dosta neizostavnih klasika koje bi svako trebao pogledati, i mislim da je ovo dobar nacin da se natjeras pogledat odredjeni film u svrhu rasporeda.
Tu se ne slažem, mislim da baš jesu. Svakako, ima ih nekoliko kojima tamo nije mjesto kao i onih koji bi tamo trebali biti a nisu. Ja sam za, neke od tih filmova znadem dosta dobro pa ih neću trebati niti pogledati ali bih se svejedno volio uključiti u diskusiju o njima budući da ovdje baš i nismo često u takvim prilikama; u redu, stavimo neki klasik na onu 1001 listu ali nije da baš onda o njemu i raspravljamo. Samo kaj bih ti ja preporučio da odredimo jedan film na tjedan pa mu onda i čitav tjedan posvetimo jer nećemo imati vremena svaki dan gledati jedan klasik i odmah ga prokomentirati + neki određene dane u tjednu niti ne idu na forum; ovak bi nas se stiglo više priključiti.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 25 Aug 2009, 20:24

ja bi se uključio :) recimo, nikad se nebi natjerao da pogledam casablancu, a to slovi za opću filmsku kulturu...ovako bi definitivno pogledao i napravio recenziju :wink:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 25 Aug 2009, 20:33

ja ih nisam dosta pogledala, no ne bih pristala na neke ovak zakazane stvari jer iz iskustva znam koliko mi se onda zbilja ne da.
a ne pase mi bas ic gledati nesto jer bih trebala, a nisam raspolozena za to.
za faks se moralo i bilo mi je dosta :lol:

doduse, mislim da je ideja ok.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Aug 2009, 22:05

recimo moglo bi se ići samo na to da je ovaj topic baza gledanja te da probamo pogledati svi zajedno u kompletu tih 100filmova. sada dali će netko 4 ili 44, na njemu je...

dakako mogglo bi se i duplirati ako netko bas zeli nesto specijalno pogledati. ja mozda pocnem i veceras

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 25 Aug 2009, 23:56

Fora ideja. Ja sam za

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 26 Aug 2009, 00:52

Zadro wrote:Fora ideja. Ja sam za
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 26 Aug 2009, 01:01

HorrorHR wrote:recimo moglo bi se ići samo na to da je ovaj topic baza gledanja te da probamo pogledati svi zajedno u kompletu tih 100filmova. sada dali će netko 4 ili 44, na njemu je...

dakako mogglo bi se i duplirati ako netko bas zeli nesto specijalno pogledati. ja mozda pocnem i veceras
nemoj jos, ja sam ipak smislio, idem na maturalc uskoro zelim gledat dan za danom, nece pobjec ovak :)
strpi se malo, ovo jedan tjedan je ok makar 100 filmova ti je 100 tjedana je malo previse.
ajmo radije: 2 filma tjedno
prvi film pon sri
drugi sri-ned
tocno jednu godinu ce trajat
krenimo 7.9 u pon recimo.....moze?
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 26 Aug 2009, 01:35

iz moje perspektive, periodicno me nema doma (posebice tijekom devetog mjeseca) pa se ja ubacim kad mogu.

ne podržavam ovo da se gleda zacrtane filmove, makar djeluje zanimljivo ali nekad stvarno imam limite za vrijeme kada mogu pogledati film, pa nije da mi se troši to vrijeme na nešto što mi u tom trenu ne paše.

slažem se sa bilo čim što se dogovorite, jedino iz moje perspektive morati ću ipak biti "padobranac" koji će ponekad pogledati nešto sa liste i baciti ovdje kratki info o tome.

Post Reply