Oscar: od sada 10 nominacija za najbolji film

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Oscar: od sada 10 nominacija za najbolji film

Post by HorrorHR » 25 Jun 2009, 16:28

Oscar expands best pic noms to 10

And the winner is... well, actually there are lots of winners with the decision to broaden the best-picture Oscar race to 10 films.
The board's decision to double the category to 10 nominees "may make it more interesting and less cloistered," said Academy of Motion Picture Arts & Sciences prexy Sid Ganis at a press conference Wednesday morning.

Ganis speculated that the longer list could include a documentary, foreign-lingo film, animated feature and, he deadpanned, "maybe even a comedy."

The expansion to 10 slots increases the chances of films in those three categories, which have long been eligible for best-pic bids but may have missed out because they have their own categories, as some Oscar voters have said in the past. And indie films gain, because there's more room for "little" movies.

The other big winners could be the TV audience -- and, by extension, the Academy -- if the expanded list includes more populist fare. And it can't hurt that more films will be in line for a potential Oscar bump at the box office.

What's more, one Acad member in the know predicted that this change is just the first in Oscar's world.

Ganis' "less cloistered" observation was a deftly phrased acknowledgment that the org has been charged in recent years with being elitist in some of its choices. After the 2008 noms came out, many media pundits, industry workers and film fans bemoaned the omission of such crowd-pleasing films as "The Dark Knight" and "Wall-E."

Conventional wisdom says that when well-known films are nominated, such as "Titanic" or "The Lord of the Rings," ratings for the Oscarcast rise. As for answers to other questions being asked around town Wednesday:

Code: Select all

The foreign-language, feature doc and feature toon races will not be affected.
The nomination ballot will have space for 10 entries instead of five. That's the only change, and the awards schedule will remain the same, since PricewaterhouseCoopers won't need more time to count ballots.
Acad execs said they don't feel the move will add significantly to the running time of the show, and the idea of cutting some categories from the telecast didn't even come up.
No other categories -- such as director -- will be expanded to 10 nominees.
http://www.variety.com/article/VR111800 ... id=10&cs=1

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 25 Jun 2009, 17:10

a ovo može bit i loše i dobro, ali je uglavnom bespotrebno...

10 filmova je previše za užu konkurenciju, razvodnit će se taj popis filmovima koji nemaju šta tražiti na oscarima, ali ko više uzima za ozbiljno tu nagradu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 25 Jun 2009, 17:41

Ma nek si zguraju tih 10 nominacija; sada su još veće šanse da se promoviraju filmovi koji to ne zaslužuju. Napravili su grešku kaj su Dark Knighta izdvojili s dotične nominacije i stavili neke filmove kojih se ljudi za 10 godina neće niti sjećati pa sada misle da ćeju takve greške ispraviti podvostručenjem kandidata

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jun 2009, 18:00

bilo je i krajnje vrijeme da je povečaju.5 mjesta je jednostavno premalo za najvažniju kategoriju..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 25 Jun 2009, 18:11

Previše...

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 25 Jun 2009, 18:15

hahahahahah koji odron samo zbog $$$$$ ovo rade

vako je bilo na pocetku dodjele oskara
www.lasetta.net :axe:

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jun 2009, 18:25

Truba wrote:hahahahahah koji odron samo zbog $$$$$ ovo rade

vako je bilo na pocetku dodjele oskara
a koliko će im to kao zarade donijet?5 filmova više će moči stavit u naslov kandidati na oskara...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Jun 2009, 18:39

filmophil wrote:ali ko više uzima za ozbiljno tu nagradu
iovako oscar služi samo za marketing. i to uspješno.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 25 Jun 2009, 18:40

dr mladjo wrote:
Truba wrote:hahahahahah koji odron samo zbog $$$$$ ovo rade

vako je bilo na pocetku dodjele oskara
a koliko će im to kao zarade donijet?5 filmova više će moči stavit u naslov kandidati na oskara...
Oh, donjet će itekakvu zaradu i tu mislimo na filmove jer ćeju ljudi poput tebe i mene htjeti pogledati film koji je nominiran za Oskara, makar i bio loš da vidimo koliko je precijenjen. Do sada su to radili s 5 filmova godišnje, sada to udvostručuju

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jun 2009, 18:51

Boby wrote:
Oh, donjet će itekakvu zaradu i tu mislimo na filmove jer ćeju ljudi poput tebe i mene htjeti pogledati film koji je nominiran za Oskara, makar i bio loš da vidimo koliko je precijenjen. Do sada su to radili s 5 filmova godišnje, sada to udvostručuju
NITKO vas ne sili da gledate te filmove,a kamoli da to još i plačate(pa da ih tako financirate)..govorite kao da su oskar promjenio.ostao je on isti .pa samo pogledajte koji filmovi su osvajali nagrade npr 70 a koji su još bili nominirani u njih.sve je ostalo isto bez obzira na desetlječe..

http://www.imdb.com/Sections/Awards/Aca ... A/#results
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 25 Jun 2009, 19:29

dr mladjo wrote:
Boby wrote:
Oh, donjet će itekakvu zaradu i tu mislimo na filmove jer ćeju ljudi poput tebe i mene htjeti pogledati film koji je nominiran za Oskara, makar i bio loš da vidimo koliko je precijenjen. Do sada su to radili s 5 filmova godišnje, sada to udvostručuju
NITKO vas ne sili da gledate te filmove,a kamoli da to još i plačate(pa da ih tako financirate)..govorite kao da su oskar promjenio.ostao je on isti .pa samo pogledajte koji filmovi su osvajali nagrade npr 70 a koji su još bili nominirani u njih.sve je ostalo isto bez obzira na desetlječe..

http://www.imdb.com/Sections/Awards/Aca ... A/#results
Istina, nitko me ne sili ali kao netko tko voli gledat filmove svakako ću prije ili poslije posuditi u videoteci nešto što je bilo nominirano za Oskara jer to tak ide; takve filmove filmofili i njima slični ljudi gledaju. A ja još tu i nisam niti neki faktor; faktor su distribucijske igre. Mogućnošću da se 10 filmova nominira otvorit će se vrata za veliku distribuciju osrednjih filmova koje samo reklama "nominiran" vuče po svijetskim kinima. Uzmi za primjer "Slumdog Millionare", taj film nije bio namjenjen za široka lanisranja, čak je trebao u mnogim regijama ići instant na DVD. I kaj se dogodi, zaradi nominaciju i eto ti jednog od najprofitabilnijih filmova godine. Time ne želim umanjiti njegovu artističku kvalitetu već samo dočarati koliko činjenica da je film nominiran pridonosi njegovoj popularnosti i zaradi. I nikakav protest s tvoje ili moje strane to neće promjeniti.
A ovo za osvajanje nagrada u prošlosti ne znam zakaj mi spominješ kada se ja na to nisam pozivao. Znam da je bilo dobrih i loših filmova i prije i danas te da su se i tada znali pogrešno tretirati isto kao i danas

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 25 Jun 2009, 19:34

dr mladjo wrote:
Boby wrote:
Oh, donjet će itekakvu zaradu i tu mislimo na filmove jer ćeju ljudi poput tebe i mene htjeti pogledati film koji je nominiran za Oskara, makar i bio loš da vidimo koliko je precijenjen. Do sada su to radili s 5 filmova godišnje, sada to udvostručuju
NITKO vas ne sili da gledate te filmove,a kamoli da to još i plačate(pa da ih tako financirate)..govorite kao da su oskar promjenio.ostao je on isti .pa samo pogledajte koji filmovi su osvajali nagrade npr 70 a koji su još bili nominirani u njih.sve je ostalo isto bez obzira na desetlječe..

http://www.imdb.com/Sections/Awards/Aca ... A/#results
Ma znaš već sam što on želi reć... Posredno.
Stvar je psihologije (i statistike) da će većina ljudi prije kupit deterdžent koji je izreklamiran na tv-u nego onaj za kojeg nisu čuli..

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jun 2009, 19:41

Boby wrote:
dr mladjo wrote: Istina, nitko me ne sili ali kao netko tko voli gledat filmove svakako ću prije ili poslije posuditi u videoteci nešto što je bilo nominirano za Oskara jer to tak ide; takve filmove filmofili i njima slični ljudi gledaju. A ja još tu i nisam niti neki faktor; faktor su distribucijske igre. Mogućnošću da se 10 filmova nominira otvorit će se vrata za veliku distribuciju osrednjih filmova koje samo reklama "nominiran" vuče po svijetskim kinima. Uzmi za primjer "Slumdog Millionare", taj film nije bio namjenjen za široka lanisranja, čak je trebao u mnogim regijama ići instant na DVD. I kaj se dogodi, zaradi nominaciju i eto ti jednog od najprofitabilnijih filmova godine. Time ne želim umanjiti njegovu artističku kvalitetu već samo dočarati koliko činjenica da je film nominiran pridonosi njegovoj popularnosti i zaradi. I nikakav protest s tvoje ili moje strane to neće promjeniti.
A ovo za osvajanje nagrada u prošlosti ne znam zakaj mi spominješ kada se ja na to nisam pozivao. Znam da je bilo dobrih i loših filmova i prije i danas te da su se i tada znali pogrešno tretirati isto kao i danas
a otkad je loš znak da film zaradi novce?zar samo oni filmovi koji ne zarađuju trebju bit nominirani(jer nekom logikom radi se filmovi koji imaju takvu temu koja odbija večinu gledatelja,a znamo da su ljudi glupi ergo film je sigurno dobar)a to što sam spomenuo starrije nagrade se više odnosilo na nešto prije napisano u topiku od drugog člana,kako je oscar postao loš..trebao sam quotat na što sam mislio :-)
Stvar je psihologije (i statistike) da će većina ljudi prije kupit deterdžent koji je izreklamiran na tv-u nego onaj za kojeg nisu čuli..
a vi morate znat i da su nekad te reklame i istinite.na kraju krajeva i postoje dobri proizvodi..i dobri filmovi imaju promociju a ne samo tipični blockbusteri
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 25 Jun 2009, 19:46

ja imam vecinu filmova sto su nominirani za oskara kroz povijest filma jer smatram da ih vrijedi pogledati
pogledao sam sve oskarovce sto sam imao a bilo ih je dosta

međutim negdje se mora granica povuci
vise se nema vremena toliko ko prije a i ne moze se pogledati bas svaki film koji snime na planeti

stoga gledam samo ako mi se svidi radnja filma 8)
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 25 Jun 2009, 19:47

Nismo pričali o tome jel neki film dobar ili ne, samo smo zaključili da će ti filmovi imati koristi od nominacija na ovaj ili onaj način.
Kao što nije loša stvar da neki film zaradi $$, nije ni loša stvar reći ovo što smo rekli.
Jer to prvo upada u oko.

Post Reply