Rodriguez i Tarantino

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Rodriguez i Tarantino

Post by dragonheart » 01 Jun 2009, 16:36

Kakva su vam mišljenja o ova dva masterpiece makera.
Iskreno Rodriguez mi je oduvijek bio draži Ok-(meni osobno jedan od najboljih redatelja,ako ne i najbolji),no Rodriguez u redateljskoj stolici i Tarantino na scenariju,pa nema bolje.
Uglavnom čitam sada po novinama di su neki kreteni povodom Inglorious Basterdsa Tarantina ispljuvali navodeći da Tarantino živi na staroj slavi,a i da se Rodriguez opet bruka sa svojim novim dječjim filmom :

SHORTS


http://www.youtube.com/watch?v=d3xJRjKyCM4

Šta ja znam,to je baš dječji film i kao takav kontam da će biti prilično dobar.Meni su i Spy kidsi bili ok,a najjači drugi dio,no naravno najjebeniji film od ovog Tex-Mex maderfakera mi je Desperado,a onda Planet Terror,El Mariachi,Once Upon A Time In Mexico,The Faculty i svi ostali koje sam gledao po 1000 puta.
Tarantino,naravno Pulp Fiction je premoćan,no meni je i po masama najlošiji Kill Bill prvi do Pulpa,a onda Death Proof i ostalo.
Šta vi cijenjeni forumaši mislite o njima baš me zanima ?

[/img]
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Jun 2009, 17:54

Hm, njih dvojica se jednostavno nikako ne uklapaju... Dovoljno je pogledati From dusk till dawn. Jbt, Tarantino uništi svaku scenu u kojoj se pojavljuje kao Planet teror, ali ovdje da ima čak cijeli film. :lol: Ono što mi smeta kod filma je što ima brutalan i upečatljiv početak što je inače standardno za Tarantina, da uvijek u svom filmu ima upečatljivu scenu koju možeš gledati sto puta. Ali taj polusatni početak prije restorana, jedanput sam ga pogledao u životu i točka. Te njegove perverzije prema tinejdžerkama, loša gluma, razvlačenje tih pola sata s taocima... Jednostavno je zamorno.

No, u dijelu s vampirima, Rodriguez pokazuje svoj pravi talent u smislu za nasilje, akciju, crni humor i vampire. Makar istini za volju, ne volim baš previše desperados serijal - akcija mi nije tako dobra kako radi Tarantino, previše se svodi na egzibicije i slično, likovi skaču u zraku kada ih pogodi, eksplozije i slično, makar bi morao opet pogledati cijeli serijal. No, treći dio je zakomplicirao do zla boga...
SPOILER
a Johnny Depp? Kada su mu izvadili oči, očekivao sam da će Rodriguez pretjerati i napraviti od njega slijepog revolveraša koji cilja po zvuku, ali mi je ispalo omaložavanje samog lika, očekivao sam više od te scene..
SPOILER

A to za dječjim filmovima - ah, spy kids sam pogledao samo jedanput i nikad nisam imao volje opet. Znam samo da su mi klinci bili iritatni, a i ne sjećam se da sam ih uopće vidio u drugim filmovima. A ideja o shark boy i lava girl mi je nevjerojatno blesava, a i govori podatak da na imbd - u ima ocjenu 3... Njemu jednostavno ne leže dječji filmovi...

Ali gore scene, horor elementi i čudovišta, u tome je car, kao taj Planet teror gdje je nabio toliko scena koje krše pravila ukusa, odličnu glazbu, sulude scene (cura s mitraljezom umjesto nogu), hrpu otkačenih likova, crni humor i krv koja šprica na sve strane poput gnojnih prišteva. Tako i u From dusk till dawn, gdje se kolju vampiri na sve strane, na brutalne načine...

A najbolje mu idu i ekranizacije stripova kao Sin city. Od njega sada očekujem Machete i Predators. Volio bi da Predators napravi baš u stilu Planet terror i From dusk till dawn.


Tarantino - eh, kako smo mogli vidjeti u Grindhouse, pogreška je bila spojiti ta dva filma. Tarantino mi je uvijek bio precjenjen redatelj koji stalno koristi istu formulu za svoje filmove - puno poznatih glumaca, vlastita uloga na par ili više minuta (ne daj bože), hrpa dijaloga koja nema veze s filmom i praznog brbljanja (Kill Bill 2 i razgovor o supermanu), jednostavna radnja koju stalno razvlači, odličan izbor muzike, krađe, pardon, uzore u brojnim filmovima i nekoliko scena za pamćenje. Pulp Fiction, jbg... taj film nikad nisam uspio pogledati do kraja, zadnji put na preskakanje...

Od Kill Bill - a sam najviše očekivao - Uma Thurman je ipak božica seksa u toj žutoj uniformi Bruce Leea iz filma Posljednja igra smrti. Odličan početak, i dalje kreće prema dnu, do krvavog festivala. Ma taj film sam gledao više od sto puta, ali samo tu početnu scenu tučnjave i onaj krvavi festival u restoranu radi muzike, koja mi je uništena tim glupim crno bijelim ekranom... Mislio sam da je to posveta crno bijelim samurajskim filmovima, ali ipak je radi cenzure...

Ma on je bolji kada samo napiše scenarij i da to nekome drugome u ruke kao izvrsna True romance. Film Death proof, puno sam očekivao i išao sam u kino radi tog filma, i skoro bi umro od dosade da nije bilo te vrhunske scene vožnje. Eh, odlično to radi u svojim filmovima, ubije vas dosadom i na kraju stavi spektakl tako da možete pričati o tome. Istini za volju, više od jednog puta nikad nisam pogledao u cijelosti njegov film, ali pola filma jesam samo radi tih scena. Jedino pulp fiction zato jer me filmophil nagovorio... Najviše sam razočaran za Inglorious basterds, makar nisam drugo niti očekivao od njega.

A Kill Bill 2 je bila živa besmislena dosada od filma. Odlična i prebrutalna scena u kamp prikolici i scena borbe protiv učitelja. No, ostatak filma, najradije bi se ustrijelio u glavu... Isto sam morao premotati kraj filma samo da vidim taj prokleti kraj.

No, ono što cijenim kod njega je smisao za glazbu i seksi cure. Makar je odličan i u brutalnim scenama...

SPOILER
Najviše sam razočaran zbog toga što sam očekivao one jeftine revenge filmove nabijene akcijom i nasiljem. Uma Thurman kao osvetnica, i stvarno nije bilo potrebe razvlačiti to na dva dijela. A Michael Madsen je najveće razočaranje... A završetak drugog dijela, jbt... Toliko dugo ga je očekivala. Toliko sam čekao da vidim Billa nakon onakvog završetka... I jbt, on sada razvlači priču o Supermanu, pa onda nekakve pizdarije, pa ta njezina kćer i sve te gluposti da bi ga ubila na stvarno šugavi način...
SPOILER

Da, ima istine u tome da Tarantino živi na staroj slavi... To što je uspio s svojim prvijencem Reservoir Dogs i onda za pulp fiction, čime je kasnije nanizao jedno te iste filmove, i nikada se nije obazirao na publiku. U jednom intervju iz Total filma je sam govorio o tome da radi filmove za sebe, i ako publika ne shvaća njegove filmove, to je njihov problem. Ma nije mi smetalo što uzima uzore iz starih filmskih klasika koje danas malo tko gleda, ali problem je što to uništi... Inglorious bastards će biti primjer toga kako živi na staroj slavi...
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Jun 2009, 18:09

Ja ovaj dvojac smatram nečim od najboljeg što je zadesilo moderan film. Odnosno, kada pomislim na filmaše koji će obilježiti naše filmsko doba među prvima mi (uz imena poput Paul Thomasa Andersona i braće Coen) na pamet padaju Tarantino i Rodriguez. Istina da mi nisu svi njihovi filmovi najbolje moguće sjeli ali sa niti jednim nisam ostao razočaran. Tarantino mi je s "Jackie Brown" ostavio mlak dojam a Rodriguez pak s filmovima u kojima igra Banderas iako ponavljam, nisu to tak loši filmovi koliko je sam moj subjektivni dojam. Spy Kidse ne namjeravam gledati jer žanr kao žanr me ne interesira.

"Pulp Fiction" i "Reservoir Dogs" su već toliko kultni da na njih ne treba trošiti previše riječi osim da sam još prije 10 godina te filmove pogledao toliko puta da sam ih upoznao bolje nego neke sada već bivše prijatelje, dok "From Dusk Till Dawn" smatram jedinim filmom o vampirima koji mi se sviđa a da je radnje smještena na južnjačkim prostranstvima budući da su vampiri za mene bića kojima je mjesto u zimom usnulim zaselcima, šumama ili gradovima obavijenim maglom.

Kada bih trebao istaknuti osobne favorite, u Tarantinovom slučaju bili bi to "Kill Bill" (oba, i vol. 1 i 2). Čovjek je tek ovdje u potpunosti tehnički ovladao umijećem režiranja i uz to stvorio mozaičnu pripovjetku mnogo bolje konstruiranu kroz poglavlja nego u prethodnim filmovima, te je od banalne teme o osveti stvorio dubinsku priču uz posvetu omiljenim žanrovima i uz to ih poslagao da nigdje ništa ne fali niti je nigdje išta višak.

U Rodriguezovom slučaju su mi također najdraža dva filma. Jedan je "Sin City" kojeg sam sve do pojave "Dark Knighta" smatrao najboljom stripovskom adaptacijom i nakon toga sam filma počeo ozbiljno shvaćati ovog redatelja. Drugi film je pak "Planet Terror" za kojeg teška srca mogu priznati da mi je čak i bolji od "Sin Citya".

Mene također smetaju nerijetke kritike na račun ovog dvojca a to se osobito odnosi na Tarantina. Od kada je čovjek snimio "Pulp Ficition" dobar dio kritike si je uzeo za pravo da svaki njegovi idući film dočeka kao blago razočarajuć i to sasvim neopravdano jer čovjek ide dalje i to vrlo dobrim smjerom.

A sada, kada bih se trebao odlučiti koji mi je od njih dvojce bolji odlučio bih se za Tarantina jer ima snažniji arsenal iza sebe iako mi se je "Planet Terror" mnogo više svidio nego "Death Proof". Sada se čekaju "Inglorious Bastards" i nadam se da ćeju ova dva lika i kroz iduće godine nastaviti uspješno pretakati svoju strast u dobre filmove pa da jednog dana kada budem stari o njima pričamo kao što mnogi današnji oldtimeri danas pričaju o svojim danima koje su proveli u kinima gledajući npr. Scorsesea ili Camerona

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Jun 2009, 18:13

Ne da mi se raspisivat, pa ću reć da se većinom slažem s Consom (najviše u dijelu Tarantinovog recepta kako napravit film)
Nije mi sad Tarantino loš, dobar je, ali malo precijenjen.

EDIT: Moj glas ipak ide Tarantinu iako ima više mana, ali uzimajući u obzir cijeli presjek
..i zašto nema ankete :D
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 01 Jun 2009, 18:38

a u vezi rodrigeza i dječjih filmova-ah ipak je on otac dosta djece.mora se nešto i za njih radit.vidite da djeca danas nemaju dobrih filmova)čast iznimkama tipa son of rambow,...)
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 01 Jun 2009, 21:40

neda mi se pisat, al dovoljno je reći da mi je tarantino vrh što se redatelja i scenarista tiče dok baš i nisam neki preveliki rodriguezov fan...

u tarantinovim filmovima se vidi ta jebena strast i ljubav prema filmu i to uđe u mene kao gledatelja...ima lik smisla za to, rođen je za filmski biznis i kad gledaš njegov film onda znaš da je njegov, ima taj autorski potpis...isto kako odmah prepoznaš film wesa andersona...e za to treba biti genijalac

druga stvar su ukusi, a tarantino baš i ne radi filmove za svačiji ukus pa ga se zato tolko optužuje za pretencioznost, preseravanje i filmovi su mu ko fol kopije...glupo je bilo koji njegov film nazvat kopijom nečega jer on to napravi na svoj jedinstven način kako nitko drugi nebi mogao...

njega ili voliš ili mrziš, takav je to lik...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 01 Jun 2009, 21:51

Tarantion sad u uvijek- ima karizmu, i svaki film nosi njegov pečat, uglavnom stoji sve šta su Boby i filmophil rekli, neman puno toga za dodat. Rodriguez je također odličan redatelj, al po meni se ne izdvaja toliko od ostalih koliko Quentin.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Jun 2009, 22:40

Ghostface wrote:al po meni se ne izdvaja toliko od ostalih koliko Quentin.
Baš to. Izdvajanje. Zato sam ga odabrala.

(I faktično bi mu gotovo svi filmovi bili savršeni da u nekima ne zajebe s nekim elementima koje je već Cons opisao)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply