Zašto su Oskari sranje i kakve sve neprave tu ima...

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 07 Apr 2009, 14:18

A što reći na to da

Jeremiah Johnson (1972)

a pogotovo možda i najbolji vestern svih vremena

The Good, the Bad and the Ugly (1966)


nisu imali uopće ikakvu Oskar nominaciju (Dobar, Loš je barem mogao dignuti za najbolju mjuzu)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 14:57

Na to treba reći: život je kučka (zapravo, akademija :D )

Mah, isto kao što je od festivala pametnije pratit Mostru i Berlinale, a ne šminkersku paradu u Cannesu (navodim primjer)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 07 Apr 2009, 15:26

@Asfodel
Za Pitta kažem da je serator kao osoba, idem sada biti boem, idem sad biti obiteljski čovjek, odoh posvojiti tucet djece sa svojom pomahnitalom suprugom i onda publika plješće i puši svaki takav hir, o tome se rade emisije. U redu je ako je zbog toga slavan ali nije u redu da ga se samo tako smjesti u ketegoriju glumaca za koje će se kroz iduće godine (ili desetljeća) stalno iščekivati kada će ga se okruniti Oskarom jer on glumac za Oskara nije. Vrhunac apsurda mi je bio kada su mi jedni kolege rekli kako je njegov najvećih grijeh to što je zgodan pa se stalno mora dokazivati. Ma o čemu mi pričamo? Da on izgleda kao npr. Phillip Seymour Hoffman ne bi mogao dobiti ulogu niti u Baywatchu a kamoli nominaciju. Ali svejedno, potreba mojih kolega da iskažu kako nisu ljubomorni na njega je jača od njihove osnovne percepcije na glumu a tako je nažalost kod mnogih ljudi.

Inače, u Holywoodu je već odavno poznato da ukoliko nisi crnac, peder ili obožavatelj istih teške su ti šanse da ćeju te prihvatiti koliko god ti dobar bio

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Apr 2009, 17:04

Boby wrote:@Asfodel
Za Pitta kažem da je serator kao osoba, idem sada biti boem, idem sad biti obiteljski čovjek, odoh posvojiti tucet djece sa svojom pomahnitalom suprugom i onda publika plješće i puši svaki takav hir, o tome se rade emisije. U redu je ako je zbog toga slavan ali nije u redu da ga se samo tako smjesti u ketegoriju glumaca za koje će se kroz iduće godine (ili desetljeća) stalno iščekivati kada će ga se okruniti Oskarom jer on glumac za Oskara nije. Vrhunac apsurda mi je bio kada su mi jedni kolege rekli kako je njegov najvećih grijeh to što je zgodan pa se stalno mora dokazivati. Ma o čemu mi pričamo? Da on izgleda kao npr. Phillip Seymour Hoffman ne bi mogao dobiti ulogu niti u Baywatchu a kamoli nominaciju. Ali svejedno, potreba mojih kolega da iskažu kako nisu ljubomorni na njega je jača od njihove osnovne percepcije na glumu a tako je nažalost kod mnogih ljudi.

Inače, u Holywoodu je već odavno poznato da ukoliko nisi crnac, peder ili obožavatelj istih teške su ti šanse da ćeju te prihvatiti koliko god ti dobar bio
slažem se u vezi Brad pitta, a i ovo zadnje. Ja zapravo ne mogu smisliti tog glumca, a kamoli filmove u kojima je sudjelovao i većinu ih izbjegavam nakon užasnog "meksikanca". A Angelina Jolie, talentirana je glumica, ali opet... djeluje mi nekako napuhnuto, kao da je ona stalno nešto posebno. A i taj njezin seksepil... A njih dvoje su stvarno najgora kombinacija. :lol: Baš čujem da joj je Brad dao ultimatum, da će ju ostaviti ako se ne ožene. :roll:
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 17:26

@Boby - kužim sad što si htio reć u vezi Pitta (slažem se za usporedbu s Hoffmanom :lol: )

A Anđa, ne bih htjela srat previše i isticat mišljenje, ali nikad od nje karakterne glumice...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 07 Apr 2009, 17:30

Asfodel wrote:
A Anđa, ne bih htjela srat previše i isticat mišljenje, ali nikad od nje karakterne glumice...
jel se gledao changeling,girl interuptet?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 17:36

dr mladjo wrote:
Asfodel wrote:
A Anđa, ne bih htjela srat previše i isticat mišljenje, ali nikad od nje karakterne glumice...
jel se gledao changeling,girl interuptet?
Changeling čuvam za kino kad mi dođe, Girl I. jesam

Jedan tip uloge koji joj pristaje i super ga odradi (opasne frajerice) ne može zaliječiti one mnoge druge u kojima mi ne blista (pogotovo kad pokušava izraziti emocije)

Ne želim se prepirati, to je moje mišljenje samo
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 07 Apr 2009, 17:37

Asfodel wrote:
dr mladjo wrote:
Asfodel wrote:
A Anđa, ne bih htjela srat previše i isticat mišljenje, ali nikad od nje karakterne glumice...
jel se gledao changeling,girl interuptet?
Changeling čuvam za kino kad mi dođe, Girl I. jesam

Jedan tip uloge koji joj pristaje i super ga odradi (opasne frajerice) ne može zaliječiti one mnoge druge u kojima mi ne blista (pogotovo kad pokušava izraziti emocije)

Ne želim se prepirati, to je moje mišljenje samo
gina
„This Is It“

Post Reply