Zašto su Oskari sranje i kakve sve neprave tu ima...

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Zašto su Oskari sranje i kakve sve neprave tu ima...

Post by dr_gonzo » 07 Apr 2009, 03:59

Baleova uloga u The Machinist (2004) te godine trebala barem imati nominaciju, ako ne čak i osvojiti Oskara

a glumci koju su bili nominirani za gl. ulogu se ipak ne mogu mjeriti sa Baleovom

Ray - Jamie Foxx (osvojio Oskara)

The Aviator - Leonardo DiCaprio
Finding Neverland - Johnny Depp
Hotel Rwanda - Don Cheadle
Million Dollar Baby - Clint Eastwood



Iskreno jedini koji je mogao se približiti Baleu jest Jamie Foxx, ali to podcrtavam kao jedva....


p.s. - ne znam samo jel bi se Bale natjecao na 76 dodjelama Oskara ili 77-im pošto je The Machinist imao premijeru 18. 01. 04' što mislim da je bilo kasno da ga nominiraju za 76 pa sam ga zato stavio u 77 dojelu Oskara...

Kad malo bolje pogledam izbor najboljih filmova

Million Dollar Baby (osvojio Oskara)

The Aviator
Finding Neverland
Ray
Sideways

mogao je i The Machinist ući u izbor najboljeg filma umjesto recimo Deppovog isforsiranog Finding Neverland
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Apr 2009, 09:53

kao i to da je mickey rourke mogao dobiti oscara za najbolju mušku ulogu, a ne sean penn...
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 07 Apr 2009, 10:01

Million Dollar Baby je zasluženi dobio Oscara...filmičina i pol. baš sam neki dan uhvatio zadnjih 20 min filma na Tv-u i suze jednostavno navru...film baš pogađa tam gdi treba. Inače uhvatio sam jučer i The Machinist...također izvrstan film, ali na svoj način...muzika fenomenalna u tom filmu...

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 07 Apr 2009, 10:06

Aha, a sve te silne nominacije koje je zaradio Banjamin Button. Film je zaslužio nominaciju samo kada je u pitanju scenografija i specijalni efekti a okitili ga se više nominacija nego neka od njvećih filmskih remek djela. Sama priča je dosadna, likovi antipatični, nezanimljivi i ispod gomile ukrasa vrlo plitki. Ona scena u bolnici je bedasta a umiruća baba iritantna. I ona dosjetka s kolibrićem mi je bila odvratna, serviraju ti stoljetni filmski klišej očekujući da ćeš ostati dirnut. I Pittova uloga; nije da imam nešto osobno protiv Pitta (OK imam, tip je serator) ali dobro se zna da je on dobivao dobre filmske ponude zato što je on Brad Pitt, najpoželjniji hollywoodski glumac a ne radi svojih ograničenih glumačkih sposobnosti. I kaj sada, Pitt je debelo prešao četrdesetu, izgubio prethodni imidž, "skrasio se" s onom luđakinjom i sada ga se odjednom treba hitno prikazati kao jednog od talentiranijih glumaca svoje generacije a u ovom filmu nije uspio dočarati niti jednu prokletu emociju

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 07 Apr 2009, 10:40

dodjela oscara - pretjerano glamurozan i kako dr. gonzo kaže "nepravedan" pile of bullshit, imo...
već godinama ne pratim pošto vidim kakve gluposti tamo dobivaju nagrade, a vrhunac te parodije je oscar (neznam za što točno, nadam se da nije za glumu, lol..) filmu pirati s kariba, c´mon... :roll:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 10:44

Ah ti Oscari... uvijek mi pada na pamet kako su uvijek cvilili i govorili kako M. Scorsese nikako jadničak da uhvati Oscara....ne zbog toga što bi u toj godini trebao odraditi najimpresivniji posao, neeee....nego zato što je o dobri stari Marty :roll:

A ovdje što se tiče Brada Pitta, ne bih mogla reći da je serator od glumca, zapravo meni je on uspješan komičar... neke uloge mu stvarno uspjevaju i pristaju idealno (Snatch)
...ali vidim na što je Boby ciljao u Benjaminu - film je napravljen u nadi da će osvojiti Oscara, a zapravo je prema kritikama većine ljudi dosadan (razlog zašto ne idem baš trčati da ga pogledam)
Ima takvih primjera puno, maskiraju glavnog glumca i hop - evo ti Oscara
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Apr 2009, 11:02

je, scorcerese... i na kraju je dobio oscara za film departed. :lol: A koliko je samo crnaca dobilo oscara?
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 07 Apr 2009, 11:06

john_constantine wrote:je, scorcerese... i na kraju je dobio oscara za film departed. :lol: A koliko je samo crnaca dobilo oscara?
ta-da :P

Hattie McDaniel- Best Supporting Actress, Gone with the Wind (1939)

Sidney Poitier- Best Actor, Lilies of the Field (1964)

Louis Gossett Jr.- Best Supporting Actor, An Officer and a Gentleman (1982)

Denzel Washington- Best Supporting Actor, Glory (1989); Best Actor, Training Day (2001)

Whoopi Goldberg- Best Supporting Actress, Ghost (1990)

Cuba Gooding Jr.- Best Supporting Actor, Jerry Maguire (1996)

Halle Berry- Best Actress, Monster's Ball (2001)

Jamie Foxx- Best Actor, Ray (2004)

Morgan Freeman- Best Supporting Actor, Million Dollar Baby (2004)

Forest Whitaker- Best Actor, The Last King of Scotland (2006)

Jennifer Hudson- Best Supporting Actress, Dreamgirls (2006)

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 11:27

Ma joj, samo čekam kad će Oscara dobit likovi a la Puff Daddy P. Diddy Sean Combs i Beyonce .... za njih je znakovito da im je u cilju postići sve što se postići može i bit će mirni tek kad prema svojim riječima osvoje: Grammyja, Tonyja, Oscara, Latin Grammyja, Goyu, Ceasara, qrtza i palca
Nije im dovoljno što su uspjeli u svijetu glazbe, filma, poduzetničkim pothvatima otvaranja restorana i klubova, pokretanju linije odjeće, izbacivanju nove marke pića i sl.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 07 Apr 2009, 11:31

Asfodel wrote:Ma joj, samo čekam kad će Oscara dobit likovi a la Puff Daddy P. Diddy Sean Combs i Beyonce .... za njih je znakovito da im je u cilju postići sve što se postići može i bit će mirni tek kad prema svojim riječima osvoje: Grammyja, Tonyja, Oscara, Latin Grammyja, Goyu, Ceasara, qrtza i palca
Nije im dovoljno što su uspjeli u svijetu glazbe, filma, poduzetničkim pothvatima otvaranja restorana i klubova, pokretanju linije odjeće, izbacivanju nove marke pića i sl.
a zašto ne bi dobili?ovi oscarim se dodjeljuju za ulogu u 1 filmu.ako se dogodi da diddy odglumi 1 ulogu odlično,genijalno znači ne bi trebaod dobit oscara,iako ga je zaslužio?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 11:33

dr mladjo wrote:
Asfodel wrote:Ma joj, samo čekam kad će Oscara dobit likovi a la Puff Daddy P. Diddy Sean Combs i Beyonce .... za njih je znakovito da im je u cilju postići sve što se postići može i bit će mirni tek kad prema svojim riječima osvoje: Grammyja, Tonyja, Oscara, Latin Grammyja, Goyu, Ceasara, qrtza i palca
Nije im dovoljno što su uspjeli u svijetu glazbe, filma, poduzetničkim pothvatima otvaranja restorana i klubova, pokretanju linije odjeće, izbacivanju nove marke pića i sl.
a zašto ne bi dobili?ovi oscarim se dodjeljuju za ulogu u 1 filmu.ako se dogodi da diddy odglumi 1 ulogu odlično,genijalno znači ne bi trebaod dobit oscara,iako ga je zaslužio?
Ma ja to serem zbog njihovog angažmana u svemu :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 07 Apr 2009, 11:46

pratio sam 90-tih oscare,ali danas sigurno ne
mislim da bale nije trebao osvojit oscara jer ga mrzim kao glumca :lol: :evil: najbolje kad mi neko kaže da je najbolji glumac današnjice...je-je
„This Is It“

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 11:52

Asfodel wrote:
dr mladjo wrote:
Asfodel wrote:Ma joj, samo čekam kad će Oscara dobit likovi a la Puff Daddy P. Diddy Sean Combs i Beyonce .... za njih je znakovito da im je u cilju postići sve što se postići može i bit će mirni tek kad prema svojim riječima osvoje: Grammyja, Tonyja, Oscara, Latin Grammyja, Goyu, Ceasara, qrtza i palca
Nije im dovoljno što su uspjeli u svijetu glazbe, filma, poduzetničkim pothvatima otvaranja restorana i klubova, pokretanju linije odjeće, izbacivanju nove marke pića i sl.
a zašto ne bi dobili?ovi oscarim se dodjeljuju za ulogu u 1 filmu.ako se dogodi da diddy odglumi 1 ulogu odlično,genijalno znači ne bi trebaod dobit oscara,iako ga je zaslužio?
Ma ja to serem zbog njihovog angažmana u svemu :lol:
I da, neću ubuduće pisat osobne frustracije nevezano uz temu, sorrite :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 07 Apr 2009, 12:15

Asfodel wrote: Ma ja to serem zbog njihovog angažmana u svemu :lol:
pa zar nije bolje i ljepše vidjet da je čovjke obrazovan.malčice odudara od tih stereotipa vezanih uz hip hop?

clint eastwood piše,režira,glumi u svojim filmovima.filmovi su njegovo područje i tu je odličan.diddy je u drugom području i tu je odličan..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Apr 2009, 12:37

dr mladjo wrote:
Asfodel wrote: Ma ja to serem zbog njihovog angažmana u svemu :lol:
pa zar nije bolje i ljepše vidjet da je čovjke obrazovan.malčice odudara od tih stereotipa vezanih uz hip hop?

clint eastwood piše,režira,glumi u svojim filmovima.filmovi su njegovo područje i tu je odličan.diddy je u drugom području i tu je odličan..
Ma ne ne, nije mi isto vidjet Clinta Eastwooda i Barbru Streisand kao ove repere i sl. koji su izričito rekli da žele osvojit ovo i ono i bit predsjednik SAD-a i sl. :lol:

Kao što će Goonies prezirat Baleovog Oscara, tako ću ja njihovog...iako su ga sasvim legitimno osvojili

Pustimo sad taj offtopic
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply