Batman vs. The Dark Knight

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.

Vaš izbor je:

Batman
17
61%
The Dark Knight
7
25%
neodlučeno
4
14%
 
Total votes: 28

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 02 Mar 2009, 18:55

The Dark Knight, bolji mi je, moderniji, meni zabavniji i Joker mi je bolji :wink:

User avatar
Seneschal
Posts: 46
Joined: 22 Mar 2009, 19:48
Location: Pula

Post by Seneschal » 22 Mar 2009, 22:10

ZNAO SAM!

Mogao sam se kladiti da je taj The-Dark-Knight-craze preuveličan. Ali s obzirom da je po IMDb-u to šesti film na svijetu (a bio je i prvi jednom), mislio sam da se samo meni činio isprazan. :?

Vjerojatno je to samo Amerika (iako 400 milijuna od 1 milijarde zarade Dark Knighta dolazi van Amerike), ali još uvijek ne kužim što je toliko dobro u tom filmu? Makli su toliko šunda i stila iz njega da je postao samo još jedna krimi-drama. Za taj žanr radije gledam Heat. Kao, super je snimljen, skup, moderan, napet, složen, odglumljen, bla bla. Meni je još uvijek potpuno bezdušan.

Od dva sata, Dark Knight je 90 minuta klimaksa. Pa dobro, kakav je to pacing? Da ne govorim da je onako čistunski bez kapi krvi i da je akcija smeće. Kakva mu je to koreografija? Ne mora biti Tigar i Zmaj, ali očekivao sam više od dva sata amaterskog šaketanja i najbazičnije pucnjave. A priča po sebi nema apsolutno nikakav značaj, samo je zapetljana. Batman Begins je imao i stila i priče, ona tajna organizacija nindži koja kontrolira svijet je nešto tipično stripovski. Zašto je to tako loše da nisu htjeli ubaciti u nastavak? Je li im predjetinjasto? Ako su onda namjeravali da Dark Knight bude za odrasle, zašto su ga onda snimili sasvim sigurnog za trogodišnjake?

Bezveze. Zapravo, dobar primjer što marketing može napraviti za uspjeh posve trivijalnog akcijskog trilera. Ne kažem da je bio loš, film je kvalitetan i pedantno ulašten. Ali nije zaradio na tome nego na besramnom reklamiranju "e, ljudi, gledajte mrtvog Heatha Ledgera kako savršeno glumi." Dobro, čovjek je bio izvrstan glumac, ali ovo je smiješno. :roll: Definitivno ni blizu najboljem akcijskom filmu ikad, a kamoli Batman filmu. Burtonova verzija je imala maštu, atmosferu, zanimljive likove, viziju i priču; ovo ima Ledgera. Ne može se baš usporediti.
[img]http://farm3.static.flickr.com/2659/3754178032_b9b6d6185c_o.jpg[/img]

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 22 Mar 2009, 23:28

Uz sve hvalospjeve i pljuvanja vezano za ovaj film ne mogu se oteti dojmu da, ukoliko maknemo svu prenapuhanost koja je iz ovog filma proizašla, ja mislim da je ovo u stvari podcijenjen film. Nakon što sam pogledao Banjamina Buttona skužio sam kako ga Dark Knight tuče o gotovo svemu, od režije do scenarija, od likova do same glume ali taj kompleks kako je riječ o Batmanu učinio je svoje pa ga neki smatraju preozbiljnim a neki preneozbiljnim dok ga ja nakon par gledanja smatram jednim od najboljih filmova ovog desetljeća. Nažalost, Ledgerova smrt i gomila razočaranih, nostalgičarski orijentiranih fanova doveli su do toga do ovo postane jedno od onih remek djela koje ima gomilu osporavatelja. Na kraju svega, mislim da ga se je uredno moglo nominirati za Oskare u svim najbitnijim kategorijama i bio bi učinjen daleko manji grijeh od ovog s Benjaminom Buttonom ali ipak, Button je rađen da bi bio nominiran dok Dark Knight da bi bio dobar; a ja se nadam da će vrijeme pokazati svoje

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 23 Mar 2009, 11:17

definitivno podcijenjen...ne znam šta su ljudi željeli od dark knighta...činjenica je da je film dobar, jebiga sada što fanovima smeta što to nije "pravi batman" nego mračna priča protagonista zamotanog u kostim batmana...ja se nisam nikada opterećivao takvim stvarima, dobro je što redatelji dodaju nešto svoje u filmove i nolan je ovdje napravio jeben posao...što se tiće burtonovog batmana mislim da se tu radi o nostalgiji i da ga zato neki ljudi tolko uzdižu iznad dark knighta, al to je okej...

neka dark knight bude batman za neku drugu generaciju...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 23 Mar 2009, 15:14

meni je Batman definitivno,ali više ne gledam na imdb-u ocjene filmova jer je mi je glupo da jedan Godfather ima 22,825 glasova za ocjenu 1 ili The Shawshank Redemption 14,271 glasova također za ocjenu 1 i što to znaci...to znaci da ima ljudi koji namjerno daju takvu ocjenu za izvrstan film poput ovih kojih sam naveo ma da bi im i ja dao neku osmicu,pa tak da ne priznajem imdb...
„This Is It“

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 23 Mar 2009, 15:58

Boby wrote:Uz sve hvalospjeve i pljuvanja vezano za ovaj film ne mogu se oteti dojmu da, ukoliko maknemo svu prenapuhanost koja je iz ovog filma proizašla, ja mislim da je ovo u stvari podcijenjen film. Nakon što sam pogledao Banjamina Buttona skužio sam kako ga Dark Knight tuče o gotovo svemu, od režije do scenarija, od likova do same glume ali taj kompleks kako je riječ o Batmanu učinio je svoje pa ga neki smatraju preozbiljnim a neki preneozbiljnim dok ga ja nakon par gledanja smatram jednim od najboljih filmova ovog desetljeća. Nažalost, Ledgerova smrt i gomila razočaranih, nostalgičarski orijentiranih fanova doveli su do toga do ovo postane jedno od onih remek djela koje ima gomilu osporavatelja. Na kraju svega, mislim da ga se je uredno moglo nominirati za Oskare u svim najbitnijim kategorijama i bio bi učinjen daleko manji grijeh od ovog s Benjaminom Buttonom ali ipak, Button je rađen da bi bio nominiran dok Dark Knight da bi bio dobar; a ja se nadam da će vrijeme pokazati svoje


Aj molin te dosta, ti govoriš o jednom od precjenjenijih filmova ikad ka o podcijenjenom?! I koji se vrag javljaš na svaki novi post, skužili smo, film ti je zakon i ne moraš ga više pravdat.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 23 Mar 2009, 16:04

Ghostface wrote:
Boby wrote:Uz sve hvalospjeve i pljuvanja vezano za ovaj film ne mogu se oteti dojmu da, ukoliko maknemo svu prenapuhanost koja je iz ovog filma proizašla, ja mislim da je ovo u stvari podcijenjen film. Nakon što sam pogledao Banjamina Buttona skužio sam kako ga Dark Knight tuče o gotovo svemu, od režije do scenarija, od likova do same glume ali taj kompleks kako je riječ o Batmanu učinio je svoje pa ga neki smatraju preozbiljnim a neki preneozbiljnim dok ga ja nakon par gledanja smatram jednim od najboljih filmova ovog desetljeća. Nažalost, Ledgerova smrt i gomila razočaranih, nostalgičarski orijentiranih fanova doveli su do toga do ovo postane jedno od onih remek djela koje ima gomilu osporavatelja. Na kraju svega, mislim da ga se je uredno moglo nominirati za Oskare u svim najbitnijim kategorijama i bio bi učinjen daleko manji grijeh od ovog s Benjaminom Buttonom ali ipak, Button je rađen da bi bio nominiran dok Dark Knight da bi bio dobar; a ja se nadam da će vrijeme pokazati svoje


Aj molin te dosta, ti govoriš o jednom od precjenjenijih filmova ikad ka o podcijenjenom?! I koji se vrag javljaš na svaki novi post, skužili smo, film ti je zakon i ne moraš ga više pravdat.
Ja nisam bio načisto od samog početka; kužio sam da je dobar ali nisam razlikovao kompetentne komentare od pretjeranih hvalospjeva. Sada nakon što sam se počeo bacati na filmove koji su "istinski dobri" kužim koliko je ovaj film u stvari dobar. I ne bacam se na svaki novi post ništa više od tebe; prebroj moje postove u ovom topicu pa ćeš vidjet

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 23 Mar 2009, 16:20

Boby wrote:
Ghostface wrote:
Boby wrote:Uz sve hvalospjeve i pljuvanja vezano za ovaj film ne mogu se oteti dojmu da, ukoliko maknemo svu prenapuhanost koja je iz ovog filma proizašla, ja mislim da je ovo u stvari podcijenjen film. Nakon što sam pogledao Banjamina Buttona skužio sam kako ga Dark Knight tuče o gotovo svemu, od režije do scenarija, od likova do same glume ali taj kompleks kako je riječ o Batmanu učinio je svoje pa ga neki smatraju preozbiljnim a neki preneozbiljnim dok ga ja nakon par gledanja smatram jednim od najboljih filmova ovog desetljeća. Nažalost, Ledgerova smrt i gomila razočaranih, nostalgičarski orijentiranih fanova doveli su do toga do ovo postane jedno od onih remek djela koje ima gomilu osporavatelja. Na kraju svega, mislim da ga se je uredno moglo nominirati za Oskare u svim najbitnijim kategorijama i bio bi učinjen daleko manji grijeh od ovog s Benjaminom Buttonom ali ipak, Button je rađen da bi bio nominiran dok Dark Knight da bi bio dobar; a ja se nadam da će vrijeme pokazati svoje


Aj molin te dosta, ti govoriš o jednom od precjenjenijih filmova ikad ka o podcijenjenom?! I koji se vrag javljaš na svaki novi post, skužili smo, film ti je zakon i ne moraš ga više pravdat.
Ja nisam bio načisto od samog početka; kužio sam da je dobar ali nisam razlikovao kompetentne komentare od pretjeranih hvalospjeva. Sada nakon što sam se počeo bacati na filmove koji su "istinski dobri" kužim koliko je ovaj film u stvari dobar. I ne bacam se na svaki novi post ništa više od tebe; prebroj moje postove u ovom topicu pa ćeš vidjet


Dobar je, al sigurno nije podcijenjen. I govorin općenito na tvoje postove o ovom filmu, ostavija si ih bar 30, ja san pisa jer san branija svoj dojam, ti baš i nisi ima za to toliko potrebe.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Seneschal
Posts: 46
Joined: 22 Mar 2009, 19:48
Location: Pula

Post by Seneschal » 24 Mar 2009, 08:56

Ne kužim kako nešto što je zaradilo koliko i Titanic, bacilo cijelu sjevernu hemisferu u batman-groznicu i dobilo 90-tak % na RottenTomatoes, što znači da ga devet desetina filmskih kritičara (a, ako je suditi po statistikama, i većina javnosti) gleda kao neko savršeno, revolucionarno remek-djelo, možeš svrstati pod "podcijenjen."

Session 9 je podcijenjen - nije zaradio 200 milijuna kao što bi tako pametan film zaslužio, nego kultni status. Final Fantasy: The Spirits Within je podcijenjen jer je jedan od najvećih box office flopova u povijesti zbog toga što Amerika ne može podnijeti previše istočnjačke filozofije u SF filmu i ne sviđa joj se fotorealističan CGI. Podcijenjeno je nešto što je u očima javnosti bilo smeće unatoč tome što je trud i inovativnost uložena u djelo, a samo nekolicina fanova to prepoznaje.

Trenutno ako prolistaš po internetu, možeš naći samo hvalospjeve za Dark Knighta koji kenjaju po svim prijašnjim Batmanima kao neozbiljnim, crtićkim karikaturama s previše jeftinog šunda, glupim pingvinima i pretjerano dugim pištoljima. Kao, to odjednom ne valja, sad se svi moraju zamrljano šminkati u klaunove i oblizivati ako žele dobiti priznanje za dobru glumu. Ja ću prvi priznati da je Ledgerov Joker jedan od fascinantnijih likova koji su izašli u kina u ovom desetljeću, a i da je cijeli film oko njega (jer oko njega stvarno i je - Baleu se očito nije dalo glumiti sad jer je Bruce Wayne zombie) zapravo prekvalitetno snimljen, režiran i sve te tehničke spike.

Jedini koji njurgaju smo mi, i vjerojatno hrpetine sličnih budala tamo vani koje tvdre da je film bezličan, glupe tematike i prekomplicirane priče, u jednoj konstantnoj akcijskoj sceni u koju na silu i nespretno guraju moralne dileme onih prastarih i prevaziđenih "four-color superhero" stripova iz pedesetih (a to su bile jako demokratske godine :roll: , s progonima komunjara, gayeva, crnaca, pola čovječanstva... baš lijepi primjer za ubacivati u modernu kinematografiju). Meni je imao stila, ali nije imao jasnu i maštovitu viziju koju je imao Burtonov Batman. Možda ih ne bi trebali uspoređivati jer se Dark Knight odriče čak i "Batmana" u naslovu, pa ga je možda lakše uspoređivati s filmovima kao što su Training Day, Heat, Reservoir Dogs, The Siege... Znaš, te krimi drame. E pa mogli su nam ga onda tako i reklamirati, da ne izađemo iz kina uz: "Zašto mi je ovo bilo tako mrtvački ozbiljno i neinspirirano?"
[img]http://farm3.static.flickr.com/2659/3754178032_b9b6d6185c_o.jpg[/img]

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 24 Mar 2009, 11:53

Mrtvački ozbiljno jest zato što je redefinirano samo poimanje ekranizacije stripa. Uzeti su svi klasični junaci iz super heroj stripa i pretvoreni u svijet kakav živimo. Batman je po samome imidžu jedan od realističnijih super heroja pa ako se je s ikime trebao napraviti takav iskorak onda je to s njime. Scenarij je kako si i sam primjetio složen, slojevit i bavi se socijalnim analizama na različitim razinama; primjera radi navest ću onaj eksperiment s dva broda (na jednom su akteri kojima manjka moral ali nemaju hrabrosti raznjeti drugi brod dok su na drugome ljudi koje je društvo osudilo, koji imaju hrabrost ubiti ali paradoksalno oni se moralno uzdižu i odustaju); takav primjer govori koliko je tanka granica da se pređe na drugu stranu zakona i koliko je zapravo sve apstraktno, ljudi upiru prstima u jedni druge a da ni sami nisu svijesni koliko su u stvari slični. Što je još bolje, ova društvena observacija prikazana je u tipičnom stripovskom kolažu: manijak bez motiva prijeti i nudi izbor dvijema grupama ljudi dok ih super junak oboje pokušava spasiti. Ovakvih primjera u filmu ima mnogo i stvarno je šteta što banalnosti poput pomanjkanja Burtonove atmsofere dovode do osporavanja ovog filma.
I kada kažem podcijenjen, mislim na nagrade, partikularno na Oskare jer ga smatram boljim od nekih ovogodišnjih kandidata. I sada mi reci da uz sve pozitivne kritike koji si nabrojio i činjenicu da se radi o holivudskom filmu nije podcijenjujuće da film nije zaradio gotovo niti jednu bitnu nominaciju

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 24 Mar 2009, 14:10

Boby wrote:mislim na nagrade, partikularno na Oskare
Zašto su ti Oscari tako bitni?
Ne želim sad odvesti raspravu u drugom smjeru, ali nije prvi put da to spominješ
Zar su samo meni Oscari polusmješni?
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 24 Mar 2009, 14:29

Asfodel wrote:
Boby wrote:mislim na nagrade, partikularno na Oskare
Zašto su ti Oscari tako bitni?
Ne želim sad odvesti raspravu u drugom smjeru, ali nije prvi put da to spominješ
Zar su samo meni Oscari polusmješni?
Ma nisu meni osobno niti toliko bitni ali im ne možeš poreći autoritet koji imaju. Uglavnom, nisam mogao odoliti da se ne uključim kada se ovaj film počinje nazivati trivijalnim a postoje tolika trivijalna ostvarenja koja povijest filmske umjetnosti mazi kao remek djela i nikome ništa. Oskare spominjem zato što su oni jedini snažan argument u korist kako ovaj film nije toliko dobar koliko mnogi tvrde. Još je donedavno bilo mnogo lumenih koji su osporavali Ledgera ali je zato nakon dodjele barem jedan dio njih utihnuo i zamislio se

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 25 Mar 2009, 16:07

Burtonov Batman,s njim sam ušao u svijet filmova i heroja, i ima ono nešto u sebi...
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Post Reply