Batman - oprez kod citanja..razbacuju se spoilerima..

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 23 Jul 2008, 15:56

Dragonrage wrote:Po meni takav i treba nekako biti...cool Batman, ali šonjasti iako zavodnički Bruce :D
tako je. Keaton je bio šarmantan i simpatičan povučenjak kao Bruce. Bale mi uopće ne sjeda, ni kao Batman ni kao Bruce, nekako previše glumi neku facu a to za mene nije Batman(barem ne onako kako me je Burton navikao jer stripove nikad nisam čitao).
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 23 Jul 2008, 15:56

shvatite da postoje 3 batmana-bruce wayne za društvo koji je u prva dva batmana malo gufast(jer mu je i to maska) bruce wayne za najbliže(tipa butler i kim bassinger) te naravno batman u akciji...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
shogo
Posts: 244
Joined: 15 Jun 2007, 13:56

Post by shogo » 24 Jul 2008, 10:10

pa to i je bit

Wayne - to je bogataščić, razmažen, ima sve što želi, glumi facu, pomalo pederasta gay ličnost koja bari sve što može... - pobjedu ima Bale

Batman - borac za pravdu, opak, nemilosrdan, i sa opakim smislom za crni humor... - tu zauvijek ostaje keaton jer ima ono nešto opako u glasu i samom ponašanju u kostimu

a mislim da mističnost samog batmana i prikaz života i gothama može jedino prikazati Burton što je odlično i odradio

mislim da u dark knightu nema preobrazbe u jokera ili se varam???ona shema s kiselinom ili nečim???

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 24 Jul 2008, 10:28

shogo wrote:
mislim da u dark knightu nema preobrazbe u jokera ili se varam???ona shema s kiselinom ili nečim???
hmm.sad da ne spoilam..znajte da se tek u dark knight vidi zašto je joker batmanov nemesis,taj njihov odnos.....
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
shogo
Posts: 244
Joined: 15 Jun 2007, 13:56

Post by shogo » 24 Jul 2008, 10:30

nemoj spoilat, danas gledam

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 24 Jul 2008, 14:01

dr mladjo wrote:
shogo wrote:
mislim da u dark knightu nema preobrazbe u jokera ili se varam???ona shema s kiselinom ili nečim???
hmm.sad da ne spoilam..znajte da se tek u dark knight vidi zašto je joker batmanov nemesis,taj njihov odnos.....


Naravno, nije bit samog postanka Jokera, ko je čita Killing joke znat će o čemu pričan, poznato je da je taj strip i Arkham asylum glavna podloga Nolanu za Dark Knight-a.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 24 Jul 2008, 18:04

Ghostface wrote:
Naravno, nije bit samog postanka Jokera, ko je čita Killing joke znat će o čemu pričan, poznato je da je taj strip i Arkham asylum glavna podloga Nolanu za Dark Knight-a.
znaš što je najgore u arkham asylum? joker ima najgori font za čitanje.jednostavno izgubio sam volju da čitam što on govori...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Jul 2008, 18:43

Keaton ima prejeben pogled i odličnu facu pod krinkom, a i kretnje su više bliže stripovskom Batmanu...ali tu ima zaslugu i Tim Burton, ali i kostim koji Batman nosi...

Meni osobno je prvi kostim Batmana najbolji pa možda i to malo igra ulogu...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 24 Jul 2008, 20:19

Ghostface wrote:
dr mladjo wrote:
shogo wrote:
mislim da u dark knightu nema preobrazbe u jokera ili se varam???ona shema s kiselinom ili nečim???
hmm.sad da ne spoilam..znajte da se tek u dark knight vidi zašto je joker batmanov nemesis,taj njihov odnos.....


Naravno, nije bit samog postanka Jokera, ko je čita Killing joke znat će o čemu pričan, poznato je da je taj strip i Arkham asylum glavna podloga Nolanu za Dark Knight-a.
eto, upravo sam pročitao killing joke i mogu reć da sam zadovoljan.. oduvijek me zanimalo izvorno "podrijetlo" jokera i tu je baš lijepo objašnjeno, i ima nešto sličnosti sa prvim batmanovim filmom (tvornica kemikalija).

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Jul 2008, 00:35

Wendigo wrote:
Ghostface wrote:
dr mladjo wrote:hmm.sad da ne spoilam..znajte da se tek u dark knight vidi zašto je joker batmanov nemesis,taj njihov odnos.....


Naravno, nije bit samog postanka Jokera, ko je čita Killing joke znat će o čemu pričan, poznato je da je taj strip i Arkham asylum glavna podloga Nolanu za Dark Knight-a.
eto, upravo sam pročitao killing joke i mogu reć da sam zadovoljan.. oduvijek me zanimalo izvorno "podrijetlo" jokera i tu je baš lijepo objašnjeno, i ima nešto sličnosti sa prvim batmanovim filmom (tvornica kemikalija).


E pa nakon odgledanog filma, nije Nolan ništa uzeja iz oba stripa, o Jokeru pojma nemaš ko je, odakle dolazi, ako je točno ono šta blebeće o nastanku svojih ožiljaka onda neman riči kolko je to jadno.

A Bale uopće ne zna glumit batmana, koji kurac onako govori, kao da ima grlobolju, malo puno je on pretjera u tome, onako kako je keaton govorija, a to je samo malo dublji glas, tako i triba batman govorit, a ne ka promukli pivac. I koji kurac Joker onako mljacka jezikon, odakle ledgeru ta finta molin te? za kurac mu je bilo ono skrivanje po sobi i čitanje stripova, ništa on nije naučija iz toga, pokoj mu duši, ali ka Joker je nula, Nicholson, koji me isto tako nije pretjerano oduševija, od ledgera je bolji 30 puta.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jul 2008, 00:47

Ghostface wrote: E pa nakon odgledanog filma, nije Nolan ništa uzeja iz oba stripa, o Jokeru pojma nemaš ko je, odakle dolazi, ako je točno ono šta blebeće o nastanku svojih ožiljaka onda neman riči kolko je to jadno.

A Bale uopće ne zna glumit batmana, koji kurac onako govori, kao da ima grlobolju, malo puno je on pretjera u tome, onako kako je keaton govorija, a to je samo malo dublji glas, tako i triba batman govorit, a ne ka promukli pivac. I koji kurac Joker onako mljacka jezikon, odakle ledgeru ta finta molin te? za kurac mu je bilo ono skrivanje po sobi i čitanje stripova, ništa on nije naučija iz toga, pokoj mu duši, ali ka Joker je nula, Nicholson, koji me isto tako nije pretjerano oduševija, od ledgera je bolji 30 puta.
nickolson je gangsterčić u usporedbi s heatovom verzijom.em je zlokobniji,dijaboličniji,pametniji,kaotičniji..sve ono što treba za istinskog protivnika batmanu..dubok glas je zbog nerasponavanja..mljackanje jezikom?njegov tik a možda i zbog ozljede na obrazima.jokerovo ''podrijetlo'' odlično paše za njegovo karakter i akcije...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Jul 2008, 00:59

dr mladjo wrote:
Ghostface wrote: E pa nakon odgledanog filma, nije Nolan ništa uzeja iz oba stripa, o Jokeru pojma nemaš ko je, odakle dolazi, ako je točno ono šta blebeće o nastanku svojih ožiljaka onda neman riči kolko je to jadno.

A Bale uopće ne zna glumit batmana, koji kurac onako govori, kao da ima grlobolju, malo puno je on pretjera u tome, onako kako je keaton govorija, a to je samo malo dublji glas, tako i triba batman govorit, a ne ka promukli pivac. I koji kurac Joker onako mljacka jezikon, odakle ledgeru ta finta molin te? za kurac mu je bilo ono skrivanje po sobi i čitanje stripova, ništa on nije naučija iz toga, pokoj mu duši, ali ka Joker je nula, Nicholson, koji me isto tako nije pretjerano oduševija, od ledgera je bolji 30 puta.
nickolson je gangsterčić u usporedbi s heatovom verzijom.em je zlokobniji,dijaboličniji,pametniji,kaotičniji..sve ono što treba za istinskog protivnika batmanu..dubok glas je zbog nerasponavanja..mljackanje jezikom?njegov tik a možda i zbog ozljede na obrazima.jokerovo ''podrijetlo'' odlično paše za njegovo karakter i akcije...


ma koja dijaboličnost, Joker ispada neki debil, raspolaže vojskom šizofreničara koji ma zamisli savršeno rukuju bombama i ostalim tehničkim komplikacijama. Yeah right. taj tik u stripu ne postoji a i nijednoj verziji Jokera, on mora, MORA imat podrijetlo, jer ovo, stari moj, nije Joker iz stripa, ne znan koliko dobro poznaješ tu materiju, ja san pročita svih 670+ brojeva, i ovo NIJE Joker iz stripa. neraspoznavanje glasa? Common, ne bi ga raspoznalo ni da je slijedija keatonov primjer, batman iz crtića je uz Burtonovog najvjerniji prikaz, ovaj film je neka krimi pričica, mračnog Gothama ni na vidiku, i di je jebena Batcave, znan da je uništena na kraju beginsa, al ovo nema nijedan element koji čini batmana, jebemu mater, nema. ma kvragu sve, prebijesan san, tim više šta ga svi toliko jebeno hvale, a kod mene potpuno suprotna reakcija, potpuno, nisan previše očekiva namjerno da se ne razočaran, al to izgleda nije pomoglo.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jul 2008, 01:10

(to što nema tik u strip i ne zna mu se podrijetlo je za mene i prednost.ma šljivi mi se za strip.nolan tj heath je napravio novog jockera koji odlično parira novom batmanu.nova vremena drugčiji negativci..debil?pogledaj samo koliko se protezao njegov plan.e to je pravi negativac..u vezi batcave-sad je i realnije.zar trebamo očekivat da će naš junak nakon cjelovečernje borbe s kriminalom još vozit pola sata,sat vremena doma.)...hmmm. a da ja i ti ovo zamračimo?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Jul 2008, 01:12

ma je, kako nije, kako ti se može šljivit za strip kad je ovo strip ekranizacija. ma, eto ovo san s tobon raspravlja, i više neću ni rič o tome, kolko me god neko vuka za jezik. Over.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 25 Jul 2008, 01:20

evo još nešto za cjelokupni strip opčenito-nije strip sveto pismo pa da se ne može mijenjat.nije ni u stripu sve odlično.evo npr ja nikad nisam cjenio x menovce zato što su imali preeešarene kostime.u filmu imaju one crno sive i odlično im pašu.daju im ozbiljnosti..tako je i ovdje.neke stvari su promjenje jer u stvarnosti nisu ekonomične,dobre....
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Post Reply