Iritantne klasifikacije po godinama na HTV

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Iritantne klasifikacije po godinama na HTV

Post by HorrorHR » 12 Jul 2008, 02:36

Jest skužili ovo da nakon kojih 10 navečer ili eventualno 11, sve serije i filmovi dobiju u desnoj gornjoj bandi OGROMNE brojke 12, 15 i 18 - tj po klasifikaciji koje stvari su namjenjene za ljude određenih godina.

Katastrofa ideja, fora, govno totalno. Ako su i morali staviti, sta ne stave samo na pocetku pred svaku emisiju poput tone drugih stanica ili da bar jebeno smanje bar za 2 3 puta ovu ogromnu ikonu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 12 Jul 2008, 02:39

Nek stave ko na novoj ili RTL neznam tocno, al nek bude samo na txt-u
Image

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Iritantne klasifikacije po godinama na HTV

Post by A$H » 12 Jul 2008, 02:40

da stvarno previse smeta..eto gledam CSi na tv-u nije za mladje od 15 god. lol...

a i dizajn ikone je ruzan fakat...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
majstoro
Posts: 791
Joined: 22 Dec 2007, 15:22
Location: Mostar
Contact:

Post by majstoro » 12 Jul 2008, 10:33

ja mislio hrt surađuje sa nekim programom pa pise
a kad pise 15,jeli to znaci da je za osobe starije od 15
[url=http://imageshack.us][img]http://img19.imageshack.us/img19/7096/bartgraffiticfchhmy7.gif[/img][/url]

[quote="Donnie Darko"]kupio sam WOW
ima li nade za moj drustveni zivot??[/quote]

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 12 Jul 2008, 10:34

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/1604.htm


Ovim Pravilnikom uređuje se obveza postupanja nakladnika u slučaju emitiranja programskih sadržaja za koje je vjerojatno da bi mogli ugroziti fizički, mentalni ili moralni razvoj maloljetnika, a koji se emitiraju u nekodiranom obliku.


1. Kategorija 18
Ovakvi programski sadržaji ne smiju se prikazivati prije 23 sata.
Nakladnik je dužan osigurati da navedenim programskim sadržajima prethodi sljedeće pisano upozorenje s odgovarajućom oznakom u trajanju najmanje 10 sekundi:
»Programski sadržaj koji slijedi sadrži prizore za koje je vjerojatno da bi mogli ugroziti fizički, mentalni ili moralni razvoj osoba mlađih od 18 godina.«
Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programske sadržaje za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću sljedeće oznake u gornjem uglu ekrana, nasuprot uobičajenom mjestu identifikacijskog simbola nakladnika:
Crveni krug s upisanom prozirnom brojkom »18«
2. Kategorija 15
Ovakvi programski sadržaji ne smiju se prikazivati prije 22 sata.
Nakladnik je dužan osigurati da navedenim programskim sadržajima prethodi sljedeće pisano upozorenje s odgovarajućom oznakom u trajanju najmanje 10 sekundi:
»Programski sadržaj koji slijedi sadrži prizore za koje je vjerojatno da bi mogli ugroziti fizički, mentalni ili moralni razvoj osoba mlađih od 15 godina.«
Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programske sadržaje za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću sljedeće oznake u gornjem uglu ekrana, nasuprot uobičajenom mjestu identifikacijskog simbola nakladnika:
Narandžasti krug s upisanom prozirnom brojkom »15«
3. Kategorija 12
Ovakvi programski sadržaji ne smiju se prikazivati prije 21 sat.
Nakladnik je dužan osigurati da navedenim programskim sadržajima prethodi sljedeće pisano upozorenje s odgovarajućom oznakom u trajanju najmanje 10 sekundi:
»Programski sadržaj koji slijedi sadrži prizore za koje je vjerojatno da bi mogli ugroziti fizički, mentalni ili moralni razvoj osoba mlađih od 12 godina.«
Nakladnik je dužan osigurati da je ovakve programske sadržaje za cijelo vrijeme njihova trajanja moguće prepoznati pomoću sljedeće oznake u gornjem uglu ekrana, nasuprot uobičajenom mjestu identifikacijskog simbola nakladnika:
Zeleni krug s upisanom prozirnom brojkom »12«.



(1) Grafičke oznake (krugovi) iz članka 4. ovoga Pravilnika promjera su 21 mm tj. 60 pixela.


1) Nakladnici su dužni, sukladno zakonskim odredbama o programskim načelima i obvezama, a ovisno o primjerenosti za maloljetnike, sami procijeniti kako će označiti pojedine programske sadržaje.
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Jul 2008, 11:23

dr_mladjo :prayer: baš sam tražio po HRT webu pravilnik ali bez ikakvog uspjeha...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Jul 2008, 11:25

je, katastrofa, stvarno nervira i upada u oči. Dr. house nije za mlađe od 12 godina. :roll: Ma sada uopće neću gledati televiziju, ionako ga koristim samo radi dvd/divix playera, ali gamad lukava nas tjera da plaćamo pretplate za televizore. :evil:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 12 Jul 2008, 11:37

a što je to televizija :?: :lol: ne sjećam se kad sam je upalio zadnji put..

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 12 Jul 2008, 11:43

nova tv i rtl kažu da imaju neke probleme pa još niu u mogučsnoti (drkaju ga bogme9 ali morat će i oni za koji dan.ne znam vrijedi li to i za lokalne postaje..ma zeza što nema točno pravilnik po čemu nešto spada za 12 a što za 18.jer sve to ovisi od osobe koja ranguje to na pojedinoj televiziji...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Jul 2008, 12:06

dr mladjo wrote:nova tv i rtl kažu da imaju neke probleme pa još niu u mogučsnoti (drkaju ga bogme9 ali morat će i oni za koji dan.ne znam vrijedi li to i za lokalne postaje..ma zeza što nema točno pravilnik po čemu nešto spada za 12 a što za 18.jer sve to ovisi od osobe koja ranguje to na pojedinoj televiziji...
pa šta nije da svaki film i serija već dolaze upakirani u svoj rang?

Baš me zanimalo zašto privatne Televizije nemaju još te brojke... ali užas, mislim koji idiot je izmislio pravilo da je onako velika brojka. jebote uvijek se mi moramo igrati nekog civiliziranog svijeta, europe, čega već ne - baš nisam vidio po satelitskoj NIGDJE te rankinge da su stalno prikazani i tako jebeno veliki.

samo očekujem sada da ovi na NovaTV promjene broju rankinga nekog u rozu, jer je kao film sponzoriran od T-Coma :D

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 12 Jul 2008, 12:27

HorrorHR wrote: pa šta nije da svaki film i serija već dolaze upakirani u svoj rang?
ali opet svaka država ima svoj rang.nešto što je kod amerikanac nc r kod japanaca je možda 12..iskreno ne znam u kakvom obliku oni dobijaju epizode.ne znam dobijaju li i neki papir kao parental guide na imdb pa da znaju o čemu se radi u filmu,epizodi..ili ta osoba/osobe moraju osobno pogledat film,seriju da dadnu rang...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 Jul 2008, 01:43

Strava i užas....i šta će sada oni jadnici koji filmove snimaju n VHS ili DVD?
Mogli su staviti upozorenje na početku i gotovo...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 15 Jul 2008, 23:57

ajme meni užas,grozno!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 16 Jul 2008, 00:33

Stvarno užas, ne mogu gledat Housa ka čovik.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 16 Jul 2008, 01:10

Malo je velik i pizdarija je svjetsko sve to stoji
ali nije "užas" ili "strava" kako vi to opisujete :roll:
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

Post Reply