Domaće televizije u HD-u

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Domaće televizije u HD-u

Post by HorrorHR » 05 Jun 2008, 23:21

Od sutra HTV 2 u HD rezoluciji
Sutra ujutro, 6. lipnja u sedam sati i 55 minuta Drugi program Hrvatske televizije počinje se emitirati i u visokoj razlučivosti (HD; High definition). Zasad će to biti privremeno, pa će HD signal trajati do kraja Europskog nogometnog prvenstva.

Drugi program u visokoj razlučivosti moći će se pratiti na području Zagreba, Splita, Rijeke i Osijeka. Slika samih nogometnih utakmica bit će i proizvedena i prenošena u toj razlučivosti, a ostatak programskog sadržaja bit će pretvaran iz standardne u visoku razlučivost.Osim po poboljšanoj kvaliteti slike, gledatelji će ovaj oblik emitiranja Drugog programa, ako ga mogu primati, prepoznati po posebnoj oznaci "HD" u kutu ekrana.Za prijam ovog signala sa digitalnih zemaljskih odašiljača potrebno je imati prijamnik koji podržava standard MPEG4. (www.hrt.hr)
eto kreće prema tome. jest da je sigurno sony, panasonic ili netko to brutalno poplaćao marketinški da im se digne prodaja HD ready i full HD televizija, ali podržavan unmaprijeđenje tv tehnologije.

User avatar
dalibor
Posts: 95
Joined: 30 May 2008, 03:14

Post by dalibor » 06 Jun 2008, 01:44

gledao sam po katalozima...
i vidio 2 ista modela, samo jedan skuplji 500-600 kn
nije mi bilo jasno zašto, dok nisam skužio da jedan podržava HD :)

pa ako netko kupuje TV, nek obrati pozornost i na to

uglavnom, dobra vijest...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Jun 2008, 09:41

"razlučivost"...kako mi je ta riječ išla na kurac dok sam čitao ovaj tekst...WTF! :axe: :axe: :axe:

Post Reply