Opet krvoločni Burton i Depp...

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Opet krvoločni Burton i Depp...

Post by A$H » 04 Jun 2008, 18:48

Johnny Depp ostvarit će san iz djetinjstva i na filmu postati Barnabas Collins, slavni vampir iz kultne američke horor sapunice Dark Shadows, uz redateljsku pomoć, naravno, Tima Burtona.

Nakon višemjesečnih nagađanja o projektu, Deppova produkcija kompanija Infinitum-Nihil otkupila je prava za filmsku adaptaciju američke TV serije Dark Shadows, koja se prikazivala od 1966. godine do 1971. godine u preko 1000 polusatnih epizoda.

Film bi prema najavama trebao režirati Tim Burton, kojega je teško i zamisliti bez Johnnyja u paketu, dok bi se scenarija trebao prihvatiti John August, s kojim je Tim već surađivao na Corpse Brideu, Charlieju i tvornici čokolade te Krupnoj ribi.

Serija, koja i danas ima brojne poklonike, doživjela je uzlet nakon uvođenja lika vampira Barnabasa Collinsa u drugoj godini prikazivanja. Rođak iz Engleske bogataške obitelji odveo je seriju u sasvim drugom pravcu od započetog.

Dark Shadows spojit će dvojac Burton-Depp po sedmi put.

Depp je prošle godine izjavio kako je kao dijete želio biti Barnabas, koji mu je bio "supermisteriozan lik sa čudnom frizurom".
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Opet krvoločni Burton i Depp...

Post by john_constantine » 04 Jun 2008, 18:51

A$H wrote:
Johnny Depp ostvarit će san iz djetinjstva i na filmu postati Barnabas Collins, slavni vampir iz kultne američke horor sapunice Dark Shadows, uz redateljsku pomoć, naravno, Tima Burtona.

Nakon višemjesečnih nagađanja o projektu, Deppova produkcija kompanija Infinitum-Nihil otkupila je prava za filmsku adaptaciju američke TV serije Dark Shadows, koja se prikazivala od 1966. godine do 1971. godine u preko 1000 polusatnih epizoda.

Film bi prema najavama trebao režirati Tim Burton, kojega je teško i zamisliti bez Johnnyja u paketu, dok bi se scenarija trebao prihvatiti John August, s kojim je Tim već surađivao na Corpse Brideu, Charlieju i tvornici čokolade te Krupnoj ribi.

Serija, koja i danas ima brojne poklonike, doživjela je uzlet nakon uvođenja lika vampira Barnabasa Collinsa u drugoj godini prikazivanja. Rođak iz Engleske bogataške obitelji odveo je seriju u sasvim drugom pravcu od započetog.

Dark Shadows spojit će dvojac Burton-Depp po sedmi put.

Depp je prošle godine izjavio kako je kao dijete želio biti Barnabas, koji mu je bio "supermisteriozan lik sa čudnom frizurom".
očekujem opet oscara za njega. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 04 Jun 2008, 20:19

ovo jedva čekam... :D

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 04 Jun 2008, 23:05

8)
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 04 Jun 2008, 23:21

iskreno...meni je dosta takvih deppovih uloga u suradnji s burtonom...pa stalno je premazan kremom i ima neke retajne frizure, a razlike između likova koje glumi su nikakve...samo se ponavlja ista stvar iz njihove suradnje...

sleepy hollow
edward scissorhands
čarli i čokoladna tvornica
sweeney todd
corpse bride (glas, ali ipak lik je opet neki frik)

ne mogu se više sjetiti njihovih suradnji, ali kad pogledaš jedan od ovih filmova pogledao si ih sve...i sad vidim opet neki vampir, ma dajjjj...neka promjene ploču malo...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 04 Jun 2008, 23:32

nisam ogorcena poput filmofila, al ne odusevljava me ova vijest, jer sve manje-vise pocinje biti na isti kalup. atmosfera u njihovim filmovima mi je bila jako draga i posebna, no zasitila sam je se. ...a i dize mi se kosa na glavi kad vidim kako se ovi mladi alternaivci lijepe na burtona i ne znaju pritom beknuti ni o cemu drugome kad su filmovi u pitanju.
pogledat cu, da, no cisto da vidim hoce li mi bolje sjesti od sweeneya, a ne zato jer jedva cekam.

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 05 Jun 2008, 11:25

elrania wrote:nisam ogorcena poput filmofila, al ne odusevljava me ova vijest, jer sve manje-vise pocinje biti na isti kalup. atmosfera u njihovim filmovima mi je bila jako draga i posebna, no zasitila sam je se. ...a i dize mi se kosa na glavi kad vidim kako se ovi mladi alternaivci lijepe na burtona i ne znaju pritom beknuti ni o cemu drugome kad su filmovi u pitanju.
pogledat cu, da, no cisto da vidim hoce li mi bolje sjesti od sweeneya, a ne zato jer jedva cekam.

Ovo ko da moja cura govori,no opet nije da se ne slažem s njom.... :D
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 05 Jun 2008, 11:41

ljudi pa to su tim burton i johny depp.šta vi očekujete ot njih?sad bi butron trebao radit filmove kao Paul Thomas Anderson,s više radnji ili kao lars von trier i njegova dogma 95?onako gotski filmovi su njegova specijalnost i teško je tek tako unosit promjene u svoj rad..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 05 Jun 2008, 11:57

nitko to ne trazi niti ocekuje. ono sto butron i depp stvaraju je zanimljivo i drugacije, ali kolko god drugacije bilo, nekima vise nije gust gledati.
da ne ispadne da mi vise nista ne pase sto se tice filmova u kojima je burton imao svoje prste, charlie and the chocolate factory mi je jos uvijek super i odlicno mi je sjeo, a pjesmice iz nightmare before christmas nerijetko i sama pjevusim. beetle juice i batmani su mi takoder dragi, te naravno i ed wood, ali ove goticke bajke pocinjem zaobilaziti cisto zato jer me vise ne privlace..
ima onih kojima pasu i nek gledaju. nije sve za svaciji ukus.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Jun 2008, 14:18

Tooo stari, jedva čekan, ma koje zasićenje, ovo je dvojac kojeg se nikad neću zasitit! 8) 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 06 Jun 2008, 17:42

Njihovi filmovi su dosta moćni...jedva ovo čekam... :wink:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 07 Jun 2008, 11:06

super su mi njihovi filmovi pogotovo sleepy hollow, ali se 100% slažem da su već počeli kopirati sami sebe.. mislim ono, dajte malo mašte, nečeg novog.. kužim ja taj burtonov stil samo mi već postaje dosadno gledati rasčupanog deepa u crno bijelo sivim tonovima.. :?

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 07 Jun 2008, 12:57

Fantastično, biće sigurno užitak gledati.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 07 Jun 2008, 13:20

Wendigo wrote:super su mi njihovi filmovi pogotovo sleepy hollow, ali se 100% slažem da su već počeli kopirati sami sebe.. mislim ono, dajte malo mašte, nečeg novog.. kužim ja taj burtonov stil samo mi već postaje dosadno gledati rasčupanog deepa u crno bijelo sivim tonovima.. :?
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply