Blu Ray je pobjednik! Da li ga itko kupuje?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 18:44

zar nisu vhs kazete prestali proizvodit?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 15 May 2008, 18:46

Za sada mi je DVD sasvim dovoljan. Što se tiče kvalitete i dostupnosti.

Nemam baš novaca da kupim HD opremu za gledanje BR diskova.

Ma doći će dan kad će biti jeftinije. Čekat ćemo jedno dulje vrijeme.

Mislim da će sljedeće biti holografske 3D memorije.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 15 May 2008, 18:54

dr mladjo wrote:zar nisu vhs kazete prestali proizvodit?
da, ove najvece kuce su prestale 2oo6. sa proizvodnjom..ali to nikaj ne znaci, jos se prodaju i nabavljaju...dokaz ti je metallicat :lol: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 19:33

kao što rekoh stare zalihe.sa vhs kao i sa disketama u vatru..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 15 May 2008, 20:11

FilmTV wrote:
dr mladjo wrote:po meni mislim da je najvažnija ipak online distribucija.jednostavno bilo kakvi mediji sada su stvar prošlosti kad se sve može lagano skinut na hard disk..
Dobro rečeno, to je trenutačno i najjači razlog zašto Blu Ray nije tako planuo kao što se očekivalo. Ekipa koja ima love za HDTV obično ima i za brzu Internet vezu pa skida masu toga online i Blu Ray nije baš nešto na što trče glavom bez obzira. Preko bare je normalno kupovati sve živo preko iTunesa i legalno gledati pa se usporava trošenje na novim tehnologijama kao BL koje nude samo bolju kvalitetu i ništa više (ako gledamo filmove, ne pohranu podataka pošto je više GB po disku).

Baš sam u Americi gledao filmove dostupne na Blu Rayu i 99% ne nudi ništa revolucionarno, neki naslovi imaju čak samo film bez extrasa :roll: Trebaju ljudima dati daleko više incentiva da se bace u trošak dok doma stoji već masovna kolekcija DVD-a :)
ma jebeš extrase. rijetki su dvd naslovi koji imaju kvalitetne extrase; uglavnomm je to hrpa ,bit ću grub, smeća. to je ionako samo način da se kupcima izmuzu pare. sva ta silna dvostruka izdanja. gledao na netu neke screenshotove iz filmova s dvda i blue raya i razlika je dan i noć. a rađe bi da mi film ima jebenu sliku nego hrpu extrasa iako mi nije jasno zašto se oni ne nude i na blue rayevima. npr. onaj blade runner the final cut blue ray izdanje je imao pet diskova isto kao i dvd edition tako da mi nije jasno što onda prcaju raju i nedaju extrase. btw ,da se razumijemo ,uživam i ja gledajući extrase ali uglavnom malo je toga baš stvarno kvalitetno.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 20:32

ja sam one orginal dvd kupovao zbog dodataka..ali mislim PRAVE dodatke a ne samo komentare nekog člana ekipe koja je radila film.otkako imam adsl nemam više potrebe za dvdima..oh da.jedne od najboljih dodataka sam imao na mrak film prva 3 dijela.pa stvarno ono.kupim klasik,dobijem lošu sliku.uzmem loš film dobijem komentare,izbačene scene,dokumentarac o pravljenju filma,efektima...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 15 May 2008, 23:00

ma gdje je još blu ray... divx kvaliteta me potpuno zadovoljava, pogotovo DVD koji uzimam ako baš zabrijem na neki film
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 16 May 2008, 05:02

dr mladjo wrote:kao što rekoh stare zalihe.sa vhs kao i sa disketama u vatru..
ne diraj mi diskete...neophodne su mi na poslu... :D 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 16 May 2008, 08:30

ne diraj mi diskete...neophodne su mi na poslu...
:shock:
pored cd,dvd,memory sticka,adsl...zašto diskete?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 16 May 2008, 08:55

dr mladjo wrote:
ne diraj mi diskete...neophodne su mi na poslu...
:shock:
pored cd,dvd,memory sticka,adsl...zašto diskete?
jer je šef prevelik židov da nabavi kompove s usb izlazima :p
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 16 May 2008, 09:07

koja je sad cijena disketa?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 16 May 2008, 10:36

Vorador wrote:
FilmTV wrote:
dr mladjo wrote:po meni mislim da je najvažnija ipak online distribucija.jednostavno bilo kakvi mediji sada su stvar prošlosti kad se sve može lagano skinut na hard disk..
Dobro rečeno, to je trenutačno i najjači razlog zašto Blu Ray nije tako planuo kao što se očekivalo. Ekipa koja ima love za HDTV obično ima i za brzu Internet vezu pa skida masu toga online i Blu Ray nije baš nešto na što trče glavom bez obzira. Preko bare je normalno kupovati sve živo preko iTunesa i legalno gledati pa se usporava trošenje na novim tehnologijama kao BL koje nude samo bolju kvalitetu i ništa više (ako gledamo filmove, ne pohranu podataka pošto je više GB po disku).

Baš sam u Americi gledao filmove dostupne na Blu Rayu i 99% ne nudi ništa revolucionarno, neki naslovi imaju čak samo film bez extrasa :roll: Trebaju ljudima dati daleko više incentiva da se bace u trošak dok doma stoji već masovna kolekcija DVD-a :)
ma jebeš extrase. rijetki su dvd naslovi koji imaju kvalitetne extrase; uglavnomm je to hrpa ,bit ću grub, smeća. to je ionako samo način da se kupcima izmuzu pare. sva ta silna dvostruka izdanja. gledao na netu neke screenshotove iz filmova s dvda i blue raya i razlika je dan i noć. a rađe bi da mi film ima jebenu sliku nego hrpu extrasa iako mi nije jasno zašto se oni ne nude i na blue rayevima. npr. onaj blade runner the final cut blue ray izdanje je imao pet diskova isto kao i dvd edition tako da mi nije jasno što onda prcaju raju i nedaju extrase. btw ,da se razumijemo ,uživam i ja gledajući extrase ali uglavnom malo je toga baš stvarno kvalitetno.
Auuu...s ovime se nikako ne bih složio...pogledao sam, previše raznoraznih dodataka i naučio previše stvrai iz njih da bih podupro ovo mišljenje. Osobno mi mrvicu bolja kvaliteta slike ne znači ništa pored extrasa...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 16 May 2008, 14:43

dr mladjo wrote:
ne diraj mi diskete...neophodne su mi na poslu...
:shock:
pored cd,dvd,memory sticka,adsl...zašto diskete?
zato jer su masine koje se koriste stare(80-te,pocetak 90-tih) i imaju samo Floppy drive na sebi i nemaju opciju prikljucivanja ostalih novotarija...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 16 May 2008, 15:40

damn.a kakvi su monotori?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 16 May 2008, 15:54

ok...stare smo pocupali i montirali nove LCD..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply