Blu Ray je pobjednik! Da li ga itko kupuje?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 16 May 2008, 20:43

Kupih PS3 primarno radi Bluraya, a sada samo igram Fifu uz to da nisam bluray gledao više od 3 minute :)
Za sada preferiram još DVDe jer se selektivno stvari pušta na bluraya - izlaze najviše neke nove kreacije ili odl skul stvari - posebice iz horror perspektive. Sjećam se kada je krenuo DVD ista stvar je bila i tada..

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 17 May 2008, 01:43

meni neće iste proizvode prodavat više puta...

nešto novo ili nešto što nemam bih mogao uzeti na BR :roll: ostalo sto imam na DVDu ili divxu nema sanse pogotovo crno-bijeli filmovi
www.lasetta.net :axe:

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 17 May 2008, 19:54

Blu-ray je još preskupa tehnologija a dvd je još uvijek dovoljan što se tiče kvalitete slike i zvuka

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 18 May 2008, 00:24

Danas sam bacio pogled na to kod frenda koji je upravo kupio PS3 i na minutu gledao "Sjećanje Jedne Gejše". Ma bezvezarija, za mene je to samo ušminkavanje kvalitete koju je već ostvario DVD. Nema šanse da će ovo postići neki veći uspjeh na tržištu

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 18 May 2008, 08:48

na čemu je gledano?nekom dobrom televizoru ili?
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 18 May 2008, 12:30

Boby wrote:Danas sam bacio pogled na to kod frenda koji je upravo kupio PS3 i na minutu gledao "Sjećanje Jedne Gejše". Ma bezvezarija, za mene je to samo ušminkavanje kvalitete koju je već ostvario DVD. Nema šanse da će ovo postići neki veći uspjeh na tržištu
Ja sam gledao malo Ghostrider na velikoj full HD plazmi od cca 25K kn u Technomaxu i slika je tako brutalno dobra da sam imao feeling da je razlika kao VHS > DVD. Sigurno sve ovisi o opremi, samo je problem kod Blu Raya sto moras imati masu para da bi osjetio punu kvalitetu. Ovim tempom će najranije za 5 godina biti isplativ.

User avatar
gandalf
Posts: 529
Joined: 06 Nov 2006, 13:04
Contact:

Post by gandalf » 18 May 2008, 14:16

FilmTV wrote:
Boby wrote:Danas sam bacio pogled na to kod frenda koji je upravo kupio PS3 i na minutu gledao "Sjećanje Jedne Gejše". Ma bezvezarija, za mene je to samo ušminkavanje kvalitete koju je već ostvario DVD. Nema šanse da će ovo postići neki veći uspjeh na tržištu
Ja sam gledao malo Ghostrider na velikoj full HD plazmi od cca 25K kn u Technomaxu i slika je tako brutalno dobra da sam imao feeling da je razlika kao VHS > DVD. Sigurno sve ovisi o opremi, samo je problem kod Blu Raya sto moras imati masu para da bi osjetio punu kvalitetu. Ovim tempom će najranije za 5 godina biti isplativ.
Pa to, moraš imati opremu od jaja da bi mogao uživati u HD-u. Na običnom TV-u nećeš vidjeti razliku!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 18 May 2008, 14:24

gandalf wrote:
FilmTV wrote:
Boby wrote:Danas sam bacio pogled na to kod frenda koji je upravo kupio PS3 i na minutu gledao "Sjećanje Jedne Gejše". Ma bezvezarija, za mene je to samo ušminkavanje kvalitete koju je već ostvario DVD. Nema šanse da će ovo postići neki veći uspjeh na tržištu
Ja sam gledao malo Ghostrider na velikoj full HD plazmi od cca 25K kn u Technomaxu i slika je tako brutalno dobra da sam imao feeling da je razlika kao VHS > DVD. Sigurno sve ovisi o opremi, samo je problem kod Blu Raya sto moras imati masu para da bi osjetio punu kvalitetu. Ovim tempom će najranije za 5 godina biti isplativ.
Pa to, moraš imati opremu od jaja da bi mogao uživati u HD-u. Na običnom TV-u nećeš vidjeti razliku!
Ma problem je još veći jer razliku nećeš u punom sjaju vidjeti niti na jeftinijem LCD-u ili plazmi, treba ti full HD "svinjarija" za potpuno uživanje u detaljima.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 18 May 2008, 14:39

ah šta možemo.moramo se modernizirat.kina imaju digitalne projektore,surround...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 18 May 2008, 14:49

dr mladjo wrote:ah šta možemo.moramo se modernizirat.kina imaju digitalne projektore,surround...
ma sve je to jos strava..kad na platnu jos vidis ona ostecenja i nestajanje titlova...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 18 May 2008, 22:42

dr mladjo wrote:na čemu je gledano?nekom dobrom televizoru ili?
Na povećem LCD-u. Ma ne kažem da nije bolje ali nije mi to neki veliki skok naspram DVD-a. Više me vuče da je namjenjeno ljudima koji vole sitničariti do najsitnijih detalja i dati lovu za skupu opremu da bi uživali u slici koja je za par nijansi bolja od one na DVD-u. Nikako se ne slažem da je razlika u slici na razini one između DVD-a i VHS-a

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 May 2008, 16:37

Boby wrote:Nikako se ne slažem da je razlika u slici na razini one između DVD-a i VHS-a
Nije bitno jel taj LCD na kojem si gledao imao 100" ili 10" bitna je kvaliteta to uređaja. Zaboravi nešto ispod 20K ako želiš vidjeti pravu stvar. Vidio sam u Americi npr. LCD od Sonya od bijednih 12" koji košta 15K kn a ima 3x bolju sliku od najskupljeg i najvećeg LCD-a koju možeš kupiti u HR.

Kod Blu Raya je najvažnija oprema pošto smo daleko od televizijske rezolucije. Ako uzmeš stvarno jaki ekran i pravi player kvaliteta će iskočiti van samo tako. Dal se isplati? Nikako, to je već drugi par rukava.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 19 May 2008, 18:14

Slažem se. I vjerujem i nadam se da će ovo ostati u nekom užem korisničkom krugu a da će se DVD i idućih godina primarno koristiti. Mislim si, na našem se trižištu nije još mnogo filmskih klasika prenjelo na DVD a već nam se želi zgurati novi medij. To može samo još više otežati mogućnost da se na našim DVD-ima popune zaostaci jednog malog milijuna kultnih filmova

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 May 2008, 18:23

Boby wrote:Slažem se. I vjerujem i nadam se da će ovo ostati u nekom užem korisničkom krugu a da će se DVD i idućih godina primarno koristiti. Mislim si, na našem se trižištu nije još mnogo filmskih klasika prenjelo na DVD a već nam se želi zgurati novi medij. To može samo još više otežati mogućnost da se na našim DVD-ima popune zaostaci jednog malog milijuna kultnih filmova
Apsolutno si u pravu. Em smo pre mali da dobijemo ono što smo već odavno trebali, em nemamo love za ultra skupe tehnologije. A nema ni Amerika kako stvari stoje.

Blu Ray je došao pre rano, košta previše i ne nudi ni približno dovoljno da opravda astronomsku cijenu. Da stvar za Sony bude još gora, sama produkcija naslova za Blu Ray je nekoliko puta skuplja nego za DVD pa neće sve ni blizu ni izlaziti na tom novom formatu. To, u kombinaciji sa ogromnom cijenom ne sluti na dobro. Tržište će odlučiti :)

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 May 2008, 20:48

Unfortunately, what seems to happening right now is that the studio marketing folks are conducting focus groups with new Blu-ray consumers, who are saying they want perfect pictures every time. As a result, a few of the Hollywood studios are currently A) using excessive Digital Noise Reduction to completely scrub film grain from their Blu-ray releases, or B) not releasing as many older catalog titles as they might otherwise for fear that people will complain about grain.

Some studios are even going so far as to scrub the grain out of NEW releases that have been shot on film. Case in point: New Line's Pan's Labyrinth Blu-ray Disc. When I saw this film in the theaters, it was dark and gritty. The grain was a deliberate stylistic choice -- part of the artistic character of the film. New Line's Blu-ray, on the other hand, is sparkly and glossy -- almost entirely grain-free. So much fine detail has been removed that the faces of characters actually look waxy. Everyone looks like a plastic doll.

Post Reply