Blu Ray je pobjednik! Da li ga itko kupuje?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Blu Ray je pobjednik! Da li ga itko kupuje?

Post by FilmTV » 15 May 2008, 10:09

Baš čitam report Harris Interactivea koji pokriva najbogatije tržište (čitaj US) i rezultati nisu baš prekrasni za Sony iako je dobio rat formata.
Blu-ray Wins the Format Battle, but Consumers Don’t Buy it
http://www.harrisinteractive.com/harris ... sp?PID=908
Osobno smatram da je DVD toliko rasprostranjen, jak i jeftin da će ga teško nešto toliko brutalno skuplje u bliskoj budućnosti maknuti s trona.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Blu Ray je pobjednik! Da li ga itko kupuje?

Post by Dragonrage » 15 May 2008, 10:10

FilmTV wrote:
Osobno smatram da je DVD toliko rasprostranjen, jak i jeftin da će ga teško nešto toliko brutalno skuplje u bliskoj budućnosti maknuti s trona.
To i ja tvrdim već neko vrijeme...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 10:51

lol...pa sjetite se cijene dvd prije 5-6 g..nisu uvijek prazni dvd-i bili ispod 2 kn i da ste original filmvoe mogli nabavit na kiosku za siču..isto će bit i sa blue ray.na početku malo skuplje..ali malo pomalo cijene će badat...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 May 2008, 10:56

Sumnjam....možda će pasti ali ne toliko koliko su pale cijene DVDa...čisto zato jer se sigurno neće tako brzo pojaviti neki novi, još bolji medij koji bi "posramio" blu ray. A tu je činjenica koju ja uvijek napominjem, kako na blu rayu sigurno neće izaći mnogi naslovi koji imaju svoju publiku ali su ipak neisplativi da ih se izdanje na blu rayu...a i da bi se uživalo u blu rayu potrebna je dobra tehnika...LCD telkaći, plazme i blu ray playeri, a to će uvijek držat cijenu bez obzira koliko pala cijena samih diskova...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 12:46

pa ni dvd nije nešto revolucionarniji od cd.samo veči zapis.
a i da bi se uživalo u blu rayu potrebna je dobra tehnika...LCD telkaći, plazme i blu ray playeri, a to će uvijek držat cijenu bez obzira koliko pala cijena samih diskova...
po meni mislim da je najvažnija ipak online distribucija.jednostavno bilo kakvi mediji sada su stvar prošlosti kad se sve može lagano skinut na hard disk..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 May 2008, 14:24

dr mladjo wrote:pa ni dvd nije nešto revolucionarniji od cd.samo veči zapis.
Ali dovoljno da bude bolji kvalitetom...kao što je i danas blu ray od DVD-a...ali stvar je prvenstveno cijene. U ostalom...DVD je zamijenio VHS, a ne CD...isto tako blu ray pokušava zamijeniti DVD...
Doduše koliko sam ja skužio ti pričaš o praznim DVD-ovima i CD-ovima, a ja govorim o filmovima na tom formatu...
dr mladjo wrote:
a i da bi se uživalo u blu rayu potrebna je dobra tehnika...LCD telkaći, plazme i blu ray playeri, a to će uvijek držat cijenu bez obzira koliko pala cijena samih diskova...
po meni mislim da je najvažnija ipak online distribucija.jednostavno bilo kakvi mediji sada su stvar prošlosti kad se sve može lagano skinut na hard disk..
Ni to neće biti tako brzo...istina, dosta kućanstva ima internet i kompjutore, ali siguran sam da to još uvijek ne prelazi 80%...možda čak ni 60%, tako da samo rijetki mogu uživati u online gledanju. Raznorazni mediji neće još barem 10 godina nestati iz upotrebe...a možda i više...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 14:30

Dragonrage wrote:
Ni to neće biti tako brzo...istina, dosta kućanstva ima internet i kompjutore, ali siguran sam da to još uvijek ne prelazi 80%...možda čak ni 60%, tako da samo rijetki mogu uživati u online gledanju. Raznorazni mediji neće još barem 10 godina nestati iz upotrebe...a možda i više...
možda kod nas..ali znaš da smo mi uvijek bili zadnja rupa na sviralu...prave medije će na kraju jedino kupovati pravi kolekcionari.
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 15 May 2008, 14:41

ja isto bum čekao da blueray pojeftini. A ionako radiej pohranjujem filmove na dvd-e, jer ako se i dvd ošteti nije mi neki problem nadomjestit tih 4gb podataka, a s bluerayom koji ima oko 20gb ak se nevaram, to je već malo zeznutije
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 15 May 2008, 14:49

Djuro21 wrote:ja isto bum čekao da blueray pojeftini. A ionako radiej pohranjujem filmove na dvd-e, jer ako se i dvd ošteti nije mi neki problem nadomjestit tih 4gb podataka, a s bluerayom koji ima oko 20gb ak se nevaram, to je već malo zeznutije
25 GB (single layer)
50 GB (dual layer)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 15 May 2008, 15:36

dr mladjo wrote:po meni mislim da je najvažnija ipak online distribucija.jednostavno bilo kakvi mediji sada su stvar prošlosti kad se sve može lagano skinut na hard disk..
Dobro rečeno, to je trenutačno i najjači razlog zašto Blu Ray nije tako planuo kao što se očekivalo. Ekipa koja ima love za HDTV obično ima i za brzu Internet vezu pa skida masu toga online i Blu Ray nije baš nešto na što trče glavom bez obzira. Preko bare je normalno kupovati sve živo preko iTunesa i legalno gledati pa se usporava trošenje na novim tehnologijama kao BL koje nude samo bolju kvalitetu i ništa više (ako gledamo filmove, ne pohranu podataka pošto je više GB po disku).

Baš sam u Americi gledao filmove dostupne na Blu Rayu i 99% ne nudi ništa revolucionarno, neki naslovi imaju čak samo film bez extrasa :roll: Trebaju ljudima dati daleko više incentiva da se bace u trošak dok doma stoji već masovna kolekcija DVD-a :)

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 15 May 2008, 17:42

Ma mislim da kaj god se pričalo DVD će još dosta dugo živjeti i biti primaran. Pa tek je prošla godina-dvije od smrti VHS-a, CD kao glazbeni medij je mnogo dulje prisutan a za njega se i ne nadzire neka skora alternativa u CD shopovima

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 15 May 2008, 17:53

meni idu na kurac te promjene formata i medija...sad imam poveću kolekciju filmova (što originala, što kopija) i mogu si mislit kak će bit za 10god kad ću morat sve to nanovo nabavljat na nekom drugom mediju ili u drugom formatu...dvd playeri će izaći iz prodaje i jednostavno ću biti prisiljen na promjenu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 May 2008, 18:07

filmophil wrote:meni idu na kurac te promjene formata i medija...sad imam poveću kolekciju filmova (što originala, što kopija) i mogu si mislit kak će bit za 10god kad ću morat sve to nanovo nabavljat na nekom drugom mediju ili u drugom formatu...dvd playeri će izaći iz prodaje i jednostavno ću biti prisiljen na promjenu
Čisto sumnjam...ta još se i danas može u dućanima kupiti VHS rekorder ili combo DVD/VHS...a čak kad i ne bi bilo DVD playera za 10 god, šta je po meni nemoguće, tu su uvijek kompjutori... :wink: . A kupovati neke naslove na novom mediju čisto zato da bi ih imao na novom mediju mi je pomalo bez veze...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Post by dr mladjo » 15 May 2008, 18:19

Dragonrage wrote:
Čisto sumnjam...ta još se i danas može u dućanima kupiti VHS rekorder ili combo DVD/VHS....
jedva čekaju nekog idiota kome če uvalit vhs rekorder..sve su to neke stareee zalihe..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 15 May 2008, 18:30

dr mladjo wrote:
Dragonrage wrote:
Čisto sumnjam...ta još se i danas može u dućanima kupiti VHS rekorder ili combo DVD/VHS....
jedva čekaju nekog idiota kome če uvalit vhs rekorder..sve su to neke stareee zalihe..
nenene...jos se proizvode vhs/dvd player-i,stalno ispadaju novi modeli..i jos ih ljudi kupuju..nitko nikakvim idiotima ne uvaljuje stare zalihe..jer su sve vecinom novi modeli po ducanima..a i ako odes na stranice poznatih proizvodjaca vidjet ces koliko ih imaju..sad izlaze i dvd/vhs player sa podrskom blu-ray DVD-a...nece to samo tako izumrijet...isto kaa sto i nove modele gramofona mozes nac u ducanima, a puno prije vhs-ica su bili zamjenjeni sa kazetofonima i cd playerima....
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply