R. I. P glumci i ljudi od važnosti za film...

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 20 Dec 2009, 21:29

ne znam za nju, ali 32 godine je imala... pogledati ću onda zbog nje uskoro Cherry falls, kada već imam originalni dvd.

RIP
Michel puši karu.

User avatar
minacula
Posts: 48
Joined: 12 Feb 2009, 20:12

Post by minacula » 20 Dec 2009, 21:30

(sa vecernjakovog portala)

ODLAZAK ALIENOVA TATE
Umro Dan O'Bannon, kultni scenarist znanstvene fantastike
Čovjek bez kojeg ne bi bilo Carpenterove "Tamne zvijezde" ni Scottova "Aliena" preminuo je nakon kratke i teške bolesti u 64. godini u Los Angelesu.

Dan O'Bannon kao student filmske škole na USC-u s kolegom Johnom Carpenterom smislio je film "Dark Star" ("Tamna zvijezda"), koji je od 45-minutnoga studentskog uratka kasnije proširen u cjelovečernji film koji je stekao kultni status, a u završnom proizvodu O'Bannon je bio scenarist, montažer i glumio jednog od likova (Pinbacka). Nakon rada na slavnoj neuspjeloj ekranizaciji "Dine" s Alejandrom Jodorowskim, O'Bannion je morao na liječenje zbog sloma živaca i napisao je 13 neuspjelih scenarija, ali je zato 14. otkupio Ridley Scott i od njega napravio kultni film "Alien" ("Tuđinac", "Osmi putnik").

Najveće razočarenje O'Bannonove karijere bilo je to što su iz njegova scenarija za akcijski film "Plavi grom" izbacili političke reference i praktično mu promijenili politički predznak. Pored scenarija za horore poput "Mrtvih i pokopanih" i "Lifeforce" te dva segmenta animiranog omnibusa "Heavy Metal", taj kultni autor okušao se i u režiji ("Uskrsnuli" iz 1992. po H. P. Lovecraftu te "Povratak živih mrtvaca", nastavak Romerove uspješnice).

Jedno od najvažnijih O'Bannonovih ostvarenja nije bilo filmsko: sredinom sedamdesetih napisao je scenarij za kratku strip-priču "Long Tomorrow", koju je nacrtao slavni Jean "Moebius" Giraud, a vizualna atmosfera te futurističke noir priče silno je utjecala na Ridleya Scotta što se tiče scenografije i ozračja "Blade Runnera".

Dan O'Bannon bio je scenarist i koscenarist dvije filmske adaptacije Philipa K. Dicka, "Totalni opoziv" i "Vrištavci", a po njegovu scenariju trebao bi iduće godine biti snimljen znanstvenofantastični film "Silvaticus 3015."

- Pisci strašnih priča stalno govore da pisac ne može uplašiti čitatelja ako najprije nije sebe samog uplašio. Ne možeš uzbuditi nikoga u publici ako nisi i sam bio uzbuđen dok si pisao scenarij! Moraš sebe povesti na vožnju prije nego što provozaš i publiku – govorio je Dan O'Bannon.

R.I.P.!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 20 Dec 2009, 21:36

filmophil wrote:brittany murphy umrla :shock:
:?: pa kaj je to u zadnje vrijeme...? :roll:

R.I.P.

User avatar
minacula
Posts: 48
Joined: 12 Feb 2009, 20:12

Post by minacula » 20 Dec 2009, 21:36

stvarno je brittany umrla :shock:
opet sa vecernjeg:

Glumica Brittany Murphy preminula od srčanog udara
Mlada glumica Brittany Murphy umrla je od srčanog udara, javlja potral TMZ.com. Bilo joj je tek 32 godine. Poziv u pomoć uputio je njen suprug Simon Mojack. Hitna pomoć glumicu je prevezla u bolnicu no glumici nažalost nije bilo pomoći. Brittany je slavu stekla ulogama u filmovima "Clueless", "8 Mile" i "Don't Say a Word".

Mlada američka glumica Brittany Murphy u nedjelju je iznenada preminula od posljedica srčanog udara, javio je portal TMZ.com. Bilo joj je tek 32 godine. Nakon što joj je pozlilo poziv u pomoć uputio je njen suprug Simon Mojack s kojim je živjela u Los Angelesu. Billo je to u 8 sati ujutro po lokalnom vremenu.

Hitna pomoć glumicu je prevezla u bolnicu gdje su je liječnici pokušali reanimirati, ali nažalost bez uspjeha.

Nitko od prijatelja i rodbine zasad nije potvrdio informaciju o smrti glumice.

Brittany je slavu stekla ulogama u filmovima "Djevojke s Beverly Hillsa, "8 milja" i "Ne reci ni riječi". Neko vrijeme bila je u vezi s Ashtonom Kutcherom s kojim je glumila u filmu "Upravo vjenčani".

Okušala se i u pjevačkim vodama gostujući u pjesmi britanskog DJ-a Paula Oakenfolda "Faster Kill Pussycat" iz 2006.

R.I.P.!

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 20 Dec 2009, 21:39

RIP :cry:

User avatar
DEXTER
Posts: 1877
Joined: 18 Dec 2008, 18:25
Location: Miami Metro Police Department
Contact:

Post by DEXTER » 20 Dec 2009, 21:46

R.I.P. :( :(
[img]http://i34.tinypic.com/szd35x.png[/img]
[i][b]America's favorite serial killer.[/b][/i]

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 20 Dec 2009, 21:55

RIP
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 20 Dec 2009, 22:03

R.I.P.

Ovo je katastrofa. Volio sam ju kao glumicu i kud baš ona :cry:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 20 Dec 2009, 22:05

Boby wrote:R.I.P.

Ovo je katastrofa. Volio sam ju kao glumicu i kud baš ona :cry:
mene zgraža činjenica da preminula od srčanog udara sa 32 godine...

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 20 Dec 2009, 22:28

Wendigo wrote:
Boby wrote:R.I.P.

Ovo je katastrofa. Volio sam ju kao glumicu i kud baš ona :cry:
mene zgraža činjenica da preminula od srčanog udara sa 32 godine...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 20 Dec 2009, 22:32

:cry: :cry:
navodno anoreksije od koje je izgleda bolovala ima puno veze s srcanim udarom...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 20 Dec 2009, 22:36

GreenHornet wrote::cry: :cry:
navodno anoreksije od koje je izgleda bolovala ima puno veze s srcanim udarom...
možda ne direktno već zbog opčenitog iscrpljivanja organizma.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 20 Dec 2009, 22:37

Wendigo wrote:
GreenHornet wrote::cry: :cry:
navodno anoreksije od koje je izgleda bolovala ima puno veze s srcanim udarom...
možda ne direktno već zbog opčenitog iscrpljivanja organizma.
da,na to sam mislio.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 21 Dec 2009, 03:03

Srcani s 32..droga vjerojatno.
I like to eat things.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 21 Dec 2009, 12:24

Najprije sam bila šokirana, ali vidim spominje se anoreksija...onda možda ipak nije iz vedra neba. Tko zna kakvih je još problema bilo.
Šteta za tako mladu osobu :( R.I.P.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply