Top 10 filmskih uloga

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 14 Mar 2008, 21:11

Dragonrage wrote:
sikeone wrote:Matt Damon-Bourne serijal
Ma daj...zajebavaš me...pa u tim filmovima izgleda ko dobri Will Hunting koji je popizdio jer nije jednadžbu riješio kak se spada :lol: :lol:
damon je baš ok u tim filmovima. dobro glumi i baš normalno izgleda a i filmovi su odlični...

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 14 Mar 2008, 21:25

elrania wrote:
Unreal wrote:ma Matt Damon po meni uopče nije za akciskog junaka. jednostavno nije dovoljno opak zbog mamin sinčič izgleda,k tome još nema neku karizmu.
naprotiv. meni se apsoluno svidjelo koliko plaho i mirno izgleda na prvi pogled; to dodaje dodatnu zestinu trenucima kad plane.
vidis mrcinu od covjeka u akcijskom filmu i znas sto ocekivati od njega, no ovo je nesto sto iznenaduje.
u potpunosti se slažem

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 17 Mar 2008, 11:37

sikeone wrote:
Dragonrage wrote:
sikeone wrote:Matt Damon-Bourne serijal
Ma daj...zajebavaš me...pa u tim filmovima izgleda ko dobri Will Hunting koji je popizdio jer nije jednadžbu riješio kak se spada :lol: :lol:
Istina i upravo zato mi je dobar u toj ulozi jer izgleda kao dobar mamin sin koji u tren oka ti polomi sve kosti u tijelu :wink:
Evo gledao sam sad ovaj vikend malo prvi film iz tog serijala...lik mi djeluje ko klinac koji bježi pred murijom...nije mi uvjerljiv akcijski junak...on je meni odličan komičar i uvijek se nasmijem na njegove fore, ali kao Bourne...ne baš...dobra je ali ne fenomenalna i uvjerljiv. Cliwe Owen bi tu bio majka!!!
elrania wrote:
Unreal wrote:ma Matt Damon po meni uopče nije za akciskog junaka. jednostavno nije dovoljno opak zbog mamin sinčič izgleda,k tome još nema neku karizmu.
naprotiv. meni se apsoluno svidjelo koliko plaho i mirno izgleda na prvi pogled; to dodaje dodatnu zestinu trenucima kad plane.
vidis mrcinu od covjeka u akcijskom filmu i znas sto ocekivati od njega, no ovo je nesto sto iznenaduje.
Mislim, nitko ne kaže da akcijski junak mora biti mrcina i nabildan...ali mora imati neku karizmu...gle recimo Bruce Willisa...niti je mrcina nit ima mišiće, ali je opak!! 8) :twisted: Matt Damon to nema...on izgleda jednostavno premiroljubivo...kao da ni mrava ne bi zgazio i to po meni nije dobra stvar za akcijskog junaka...čak da je i samo miroljubiv još bi kak tak prošlo...ali on fakat izgleda ko neki teški mirotvorac...pomalo zbunjen...
Vorador wrote:
Dragonrage wrote:
sikeone wrote:Matt Damon-Bourne serijal
Ma daj...zajebavaš me...pa u tim filmovima izgleda ko dobri Will Hunting koji je popizdio jer nije jednadžbu riješio kak se spada :lol: :lol:
damon je baš ok u tim filmovima. dobro glumi i baš normalno izgleda a i filmovi su odlični...
Kao što rekoh...ok je on, ali nema karizme...to definitivno nije uloga i izvedba koju bih ja izdvojio u top 10...

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 17 Mar 2008, 12:03

Matt Damon nije glumac kojega bih ja izdvojio u Top 10 uloga. Dobar je on glumac s par solidnih uloga, al kako kaže dragonrage fali mu karizma.
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 17 Mar 2008, 12:09

meni je damon bio super u the talented mr. ripley.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 17 Mar 2008, 16:40

Wendigo wrote:meni je damon bio super u the talented mr. ripley.
da da, super. taj sam film par puta gledala..
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 17 Mar 2008, 22:31

Knatchbull wrote:Matt Damon nije glumac kojega bih ja izdvojio u Top 10 uloga. Dobar je on glumac s par solidnih uloga, al kako kaže dragonrage fali mu karizma.
eh, to je sad vec pitanje vlastitog ukusa i ne mogu prihvatiti to kao sveopcu cinjenicu. meni je on pak poprilicno karizmatican. istina, svrstavanje njega medu akcijske junake mi ne bi nikada palo prvo na pamet, no u samoj realizaciji te uloge je bio jako dobar.
slazem s s onim da willis ima odredenu car u sebi i to se odlicno odrazilo u likovima koje predstavlja, no matt takoder ima ono nesto, samo je to na potpuno drugaciji nacin predoceno. atipicno je i to je ono sto mi cini njega i samu bourne trilogiju zanimljivom

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 17 Mar 2008, 23:06

1. Al Pacino- Colonel Frank Slade- Scent of a woman
2. Nicholas Cage- Tom Welles- 8 mm
3. Edward Norton- Eisenheim- Illusionist
4. Jack Nicholson- Melvin Udall- As good as it gets
5. Bill Murray- Phil Connors- Groundhog day
6. Mel Gibson- Captain Daniel mcCormick- Forever young
7. Morgan Freeman- Red- Shawshank redemption
8. Jim Carry- Ace Ventura
9. Silvester Stallone- Rocky Balboa
10. Harrison Ford- Han Solo- Star wars 4-6

I inzistiran na 11., jokeru- Jeff Anderson- Randal Graves- Clerks (lik je genijalan)

Inače, lista je bez nekog reda, osim prvog mista, jer je Al Pacino jednostavno nenadjebiv u ovoj ulozi. Ima tu još puno glumaca koje bi rado stavija, ali jebiga, ovo je vrh.

EDIT: e da, moran samo nadodat i Sean William Scotta- Steve Stiffler, zna se u kojen filmu, jebe mi se šta je ovo već 12 umisto 10.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Mar 2008, 23:43

Evo mojih 25 najboljih:

Western:

Image

1) Tuco Benedito Pacifico Juan Maria Ramirez - Eli Wallach (The Good, The Bad & The Ugly, 1966)
2) Juan Miranda - Rod Steiger (A Fistful of Dynamite, 1971)
3) William 'Bill' Munny - Clint Eastwood (Unforgiven, 1992)
4) Josey Wales - Clint Eastwood (The Outlaw Josey Wales, 1976)
5) John Bernard Books - John Wayne (The Shootist, 1976)
6) Pike Bishop - William Holden (The Wild Bunch, 1969)
7) Jeremiah Johnson - Robert Redford (Jeremiah Johnson, 1972)
8) John McCabe - Warren Beatty (McCabe & Mrs. Miller, 1971)
9) Cable Hogue - Jason Robards (The Ballad of Cable Hogue, 1970)
10) James Butler 'Wild Bill' Hickok - Jeff Bridges (Wild Bill, 1995)
11) Doc Holliday - Val Kilmer (Tombstone, 1993)
12) Col. Douglas Mortimer - Lee Van Cleef (The Good, The Bad & The Ugly, 1966)
13) Paris Pitman, Jr. - Kirk Douglas (There Was a Crooked Man..., 1970)
14) Wild Bill Hickok (James Otis) - Charles Bronson (The White Buffalo, 1977)
15) Crazy Horse / Worm - Will Sampson (The White Buffalo, 1977)
16) Judge Roy Bean - Paul Newman (The Life and Times of Judge Roy Bean, 1972)
17) El Indio - Gian Maria Volontè (For a Few Dollars More, 1965)
18) Monco/Joe/Blondie (Man with No Name) - Clint Eastwood (Sergio Leone's "Dollars trilogy" )
19) Quirt Evans - John Wayne (Angel and the Badman, 1947)
20) Ethan Edwards - John Wayne (The Searchers, 1956)
21) Calamity Jane - Doris Day (Calamity Jane, 1953)
22) Chris Adams - Yul Brynner (The Magnificent Seven, 1960)
23) Joe Erin - Burt Lancaster (Vera Cruz, 1954)
24) Liberty Valance - Lee Marvin (The Man Who Shot Liberty Valance, 1962)
25) Wild (the hunchback) - Klaus Kinski ((For a Few Dollars More, 1965)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 18 Mar 2008, 09:24

elrania wrote:
Knatchbull wrote:Matt Damon nije glumac kojega bih ja izdvojio u Top 10 uloga. Dobar je on glumac s par solidnih uloga, al kako kaže dragonrage fali mu karizma.
eh, to je sad vec pitanje vlastitog ukusa i ne mogu prihvatiti to kao sveopcu cinjenicu. meni je on pak poprilicno karizmatican. istina, svrstavanje njega medu akcijske junake mi ne bi nikada palo prvo na pamet, no u samoj realizaciji te uloge je bio jako dobar.
slazem s s onim da willis ima odredenu car u sebi i to se odlicno odrazilo u likovima koje predstavlja, no matt takoder ima ono nesto, samo je to na potpuno drugaciji nacin predoceno. atipicno je i to je ono sto mi cini njega i samu bourne trilogiju zanimljivom
Emmm...nope 8)



















Ok...malo te sad zajebavam :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 18 Mar 2008, 15:13

Dragonrage wrote: Ok...malo te sad zajebavam :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
:twisted: Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 18 Mar 2008, 16:02

elrania wrote:
Dragonrage wrote: Ok...malo te sad zajebavam :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
:twisted: Image
8) :butthead: :finga:

Post Reply