DVD/DivX player

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 02 Jun 2008, 22:20

filmophil wrote:hvala :wink: to bu mi korisno za ove španjolske i francuske filmove...njih uvijek moram na kompu gledati jer titlove player ne čita...
nema na čemu. i još da pitam samo,jel ti možeš gledat sve filmove full screen ?
Image

Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 02 Jun 2008, 22:24

normalno da mogu...mogu birat 4 veličine...jedna je onako skroz mala i onda sve veće i veće do full screena...ali ja gledam na ovoj trećoj po redu jer mi tak najbolje paše...i možeš birat nešto 4:3 i 16:9, to valjda znaš šta je...
This is the Zodiac speaking.

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 02 Jun 2008, 22:31

filmophil wrote:normalno da mogu...mogu birat 4 veličine...jedna je onako skroz mala i onda sve veće i veće do full screena...ali ja gledam na ovoj trećoj po redu jer mi tak najbolje paše...i možeš birat nešto 4:3 i 16:9, to valjda znaš šta je...
aha,tnx :wink: 8)
Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Jun 2008, 23:11

reminder budućim (jel ih ima?) Vivax korisnicima:

Kada idete na put nemojte vaditi Vivax iz struje. Ja ga inače izvadim da ne zapali kuću (izvadim sve iz struje), al kad ga želiš upaliti nakon tog perioda računaj na bar 30 minuta micanja kabela iz struje, vraćanje kabela u struju, drmanja, spajanja diska, lupanja po remoteu - sve sa ciljem da se Vivax upali :D

Hvala.

Experienced Vivax user (5+ and counting)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 03 Jun 2008, 09:41

John_Ryder wrote:
filmophil wrote:ja sam kupio panasonic dvd/divx player prije mjesec dana i za sada sve kristalno radi, ali jedna zamjerka ide što mi neće čitati titlove neke...ne kužim zašto, nekim filmovima čita titlove, a na nekima kaže da ih nema :? govorim za divxe naravno...ali meni titlovi nisu problem jer ionako sve filmove gledam bez titlova jer mi samo smetaju...
moguće da neće ako su u sub formatu,meni ovaj vtrek jedino čita srt format. E,kakve su ti veličine titlovi i koje su boje?
E baš sam ja htio pitati to u vezi titlova. Naime sad prek vikenda sam htio gledati Forbiden Kingdom i nabavio sam si tilove...hr. i eng., ubacio sam ih u isti folder sa filmom koji sam zatim zapržio sa još nekoliko drugih filmova. Ubacim taj disk u svoj player...isto vtrek i nije mi htio očitati titlove...zašto to? A imaju srt produžetak...

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 03 Jun 2008, 12:58

Dragonrage wrote:
John_Ryder wrote:
filmophil wrote:ja sam kupio panasonic dvd/divx player prije mjesec dana i za sada sve kristalno radi, ali jedna zamjerka ide što mi neće čitati titlove neke...ne kužim zašto, nekim filmovima čita titlove, a na nekima kaže da ih nema :? govorim za divxe naravno...ali meni titlovi nisu problem jer ionako sve filmove gledam bez titlova jer mi samo smetaju...
moguće da neće ako su u sub formatu,meni ovaj vtrek jedino čita srt format. E,kakve su ti veličine titlovi i koje su boje?
E baš sam ja htio pitati to u vezi titlova. Naime sad prek vikenda sam htio gledati Forbiden Kingdom i nabavio sam si tilove...hr. i eng., ubacio sam ih u isti folder sa filmom koji sam zatim zapržio sa još nekoliko drugih filmova. Ubacim taj disk u svoj player...isto vtrek i nije mi htio očitati titlove...zašto to? A imaju srt produžetak...
moraju imena titlova i filma biti ista
Image

Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 03 Jun 2008, 13:15

John_Ryder wrote:
Dragonrage wrote:
John_Ryder wrote: moguće da neće ako su u sub formatu,meni ovaj vtrek jedino čita srt format. E,kakve su ti veličine titlovi i koje su boje?
E baš sam ja htio pitati to u vezi titlova. Naime sad prek vikenda sam htio gledati Forbiden Kingdom i nabavio sam si tilove...hr. i eng., ubacio sam ih u isti folder sa filmom koji sam zatim zapržio sa još nekoliko drugih filmova. Ubacim taj disk u svoj player...isto vtrek i nije mi htio očitati titlove...zašto to? A imaju srt produžetak...
moraju imena titlova i filma biti ista
Znači kompletno ista...sa svim točkicama i crticama u naslovima??

Npr...

The.Forbidden.Kingdom.srt
The.Forbidden.Kingdom.avi

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 03 Jun 2008, 13:16

Dragonrage wrote:
John_Ryder wrote:
Dragonrage wrote: E baš sam ja htio pitati to u vezi titlova. Naime sad prek vikenda sam htio gledati Forbiden Kingdom i nabavio sam si tilove...hr. i eng., ubacio sam ih u isti folder sa filmom koji sam zatim zapržio sa još nekoliko drugih filmova. Ubacim taj disk u svoj player...isto vtrek i nije mi htio očitati titlove...zašto to? A imaju srt produžetak...
moraju imena titlova i filma biti ista
Znači kompletno ista...sa svim točkicama i crticama u naslovima??

Npr...

The.Forbidden.Kingdom.srt
The.Forbidden.Kingdom.avi
E točno tako :wink:
Image

Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 03 Jun 2008, 13:20

Ok...hvala...znat ću za ubuduće... :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 Jun 2008, 16:49

nikao da nadjeme neki dobar..na kraju cu kupit prvi koji vidim.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 03 Jun 2008, 20:25

filmophil wrote:bijele boje naravno, a veličina je...ne znam kako da to kažem...dovoljno velka :) nigdje ne piše veličina subtitlova, ali vjeruj mi na riječ da je taman...ja gledam tv sa udaljenosti 4-5m, nekad i više ako gledam sa fotelje i vidim sve bez ikakvog naprezanja...

a ovo za formate titlova se ja niš ne kužim...jel se može nekako .srt prebaciti u taj .sub??
nemoj ići sa .sub.....plejeri čitaju .srt sigurnjak, .txt ih čita jako puno, .sub već manji broj, ali ipak neki čitaju.....mislim da ti čak .smi više čitaju nego .sub.....pogledaj u prospekt, piše ti šta čita.

inače, titlove možeš prebacivati iz jednog u drugi bez problema...
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 04 Jun 2008, 09:10

John_Ryder wrote:
Dragonrage wrote:
John_Ryder wrote: moraju imena titlova i filma biti ista
Znači kompletno ista...sa svim točkicama i crticama u naslovima??

Npr...

The.Forbidden.Kingdom.srt
The.Forbidden.Kingdom.avi
E točno tako :wink:
Eto probao jučer i radi savršeno. Baš sam krenuo gledati The Bank Job lijepo sa Hr. titlovima, kad mi nakon 20 min filma struje nestalo...damn! :evil: :lol:

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 04 Jun 2008, 12:49

Dragonrage wrote:
John_Ryder wrote:
Dragonrage wrote: Znači kompletno ista...sa svim točkicama i crticama u naslovima??

Npr...

The.Forbidden.Kingdom.srt
The.Forbidden.Kingdom.avi
E točno tako :wink:
Eto probao jučer i radi savršeno. Baš sam krenuo gledati The Bank Job lijepo sa Hr. titlovima, kad mi nakon 20 min filma struje nestalo...damn! :evil: :lol:
hehe,i svima je nestalo struje jučer :lol: grom je negdje zveknuo
Image

Image

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 04 Jun 2008, 13:38

Evo ja nedavno za 300 kn,kupio ovaj Samsung player http://www.bondandbond.co.nz/store/asse ... 90_lg.pngi čita sve živo i neživo.
Titlove : sub,srt,txt
I da film se može zvat Robin Hood,a titl trzufasfha,i čitat će ga.
Ali ipak ako imate negdje u ponudi preporučujem player Mega,doduše moj je riknuo nakon 3 godine korištenja,i da sam se posrao u njega dao bi mi sliku dreka na tv-u 100%

Al eto nisam takav isti našao više,pa sam uzeo taj Samsung.
BTW-Mega je koštao 212 kn,a ne nađem nigdje na netu podatke o toj firmi...
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 08 Jun 2008, 00:51

jel koristi netko HDMI priključak za DVD ? i kakva je razlika između običnog SCART-a i HDMI-a ?
Image

Image

Post Reply