DVD/DivX player

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 02 Mar 2008, 01:42

imam Philips DVD DVP3142 i zbilja sam zadovoljan s obzirom na uloženo(oko 450kn). jednostavan s osnovnim funkcijama. dosada je otvorio svaki film koji sam stavio unutra, uopće ga se ne čuje. daljinski je loš, raspored tipki je krivo napravljen i ne može se regulirati glasnoća.
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: DVD/DivX player

Post by maddjuro » 02 Mar 2008, 12:26

FilmTV wrote:Raspisao sam se oko Vivax DVD playera na svom blogu:

http://www.filmtvblog.com/moje-iskustvo ... playerima/

Da li netko može preporučiti (i zašto) nešto što:
- nije Vivax
- košta ispod 1000 kn
- može se nabaviti kod nas
- čita DVD, DivX, XviD i ostale uobičajene codece
- podržava sve DVD zone

8)
ja preporuzčam onaj novi vtrek, košta 360kn, a čita apsolutno sve, ima usb izlaz i čitač kartica, ja imam malo stariji model vtreka i još uvjek mi čita sve što god nabavim
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Post by John_Ryder » 02 Mar 2008, 13:13

@Djuro21 - i ja imam taj,meni pun kurac šteka,i neče mi s usb-a očitat film :evil:
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 02 Mar 2008, 15:23

John_Ryder wrote:@Djuro21 - i ja imam taj,meni pun kurac šteka,i neče mi s usb-a očitat film :evil:
nebi znao, ja imam malo stariji, bez usb-a model i radi super godinama
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 02 Mar 2008, 16:20

Pitanje: Da li Blue Ray playeri mogu pokretati obične DVDe (bez obzira na regiju), CDe, DivXe, XviDe, Mp3e itd?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 02 Mar 2008, 16:24

Vorador wrote:Pitanje: Da li Blue Ray playeri mogu pokretati obične DVDe (bez obzira na regiju), CDe, DivXe, XviDe, Mp3e itd?
dvde mogu, glede regije sumnjam da mogu baš sve. divxove i ove druge stvari mislim da za sada ne. Eventualno PS3 sa nekim firmwareom.

Btw imaš u novom Bugu temu broja blu-ray, dosta dobre informacije na tipa desetak stranica

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 03 Mar 2008, 10:20

Eh...ja imam namjeru kupiti neki jefitni combo DVD/Video, ali mora mi čitati sve regije, divixe, x-vide i ostale codece, dok bi video trebao čitti ntsc sliku također...i još bih htio da košta ispod 1000 kn... 8) 8) :lol:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 03 Mar 2008, 16:29

Dragonrage wrote:Eh...ja imam namjeru kupiti neki jefitni combo DVD/Video, ali mora mi čitati sve regije, divixe, x-vide i ostale codece, dok bi video trebao čitti ntsc sliku također...i još bih htio da košta ispod 1000 kn... 8) 8) :lol:
E to je taj problem. U biti, da stavimo da košta 2000 kn opet se nađemo u situaciji da nema baš nekog izbora pošto velikani poput Sonya rade potpuno zaključane uređaje. Traju godinama ali moraš ih imati 3 da bi čitao sve šta želiš.

Čuo sam odlične komentare na Yamadu i Kiss ali nikada nisam htio dati 1500 kn za player. Možda se to promijeni ako budem stvarno uvjeren. Dobiti ću Yamadu na testing pa javim komentare.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 03 Mar 2008, 17:25

FilmTV, u ovom trenutku mislim da nećeš doći do rješenja, jer stvar i jeste u tome da bilion codeca i formata čitaju samo lošiji playeri.......ja sam gledao na djelu nekoliko "srednjecijenaša" od cca. 400-600kn i čitaju primjerice možda codec ili dva više od mog Samsung recordera...
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 03 Mar 2008, 20:01

Eto, ne čita mi DVD regiju 1 :evil:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 04 Mar 2008, 14:45

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! uspio sam namjestit na dvdu da mi bude multiregionalan aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

ako nekome treba, ovo mi je pomoglo

http://www.dvddemystifiziert.de/codefre ... ree.html#L

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 04 Mar 2008, 15:02

znam tu foru mos ga haknut sam sto to meni nije potrebno jer k200 cita apsolutno sve
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 04 Mar 2008, 17:31

Studeni wrote:FilmTV, u ovom trenutku mislim da nećeš doći do rješenja, jer stvar i jeste u tome da bilion codeca i formata čitaju samo lošiji playeri.......ja sam gledao na djelu nekoliko "srednjecijenaša" od cca. 400-600kn i čitaju primjerice možda codec ili dva više od mog Samsung recordera...
Mislim da si nažalost u pravu, osuđen sam na smeća od playera. E sada, ići na Vivax koji znam da će brutalno crknuti bez predrasuda ili riskirati neko drugo sranje? :D :lol:

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 04 Mar 2008, 19:54

FilmTV wrote:
Studeni wrote:FilmTV, u ovom trenutku mislim da nećeš doći do rješenja, jer stvar i jeste u tome da bilion codeca i formata čitaju samo lošiji playeri.......ja sam gledao na djelu nekoliko "srednjecijenaša" od cca. 400-600kn i čitaju primjerice možda codec ili dva više od mog Samsung recordera...
Mislim da si nažalost u pravu, osuđen sam na smeća od playera. E sada, ići na Vivax koji znam da će brutalno crknuti bez predrasuda ili riskirati neko drugo sranje? :D :lol:
ako želiš da ti čita ama baš sve verzije xvid-a, znači i bizarne varijante tipa xvid beta 1.0.2. onda moraš ići na Vivax....ako će te zadovoljiti osnovni tipovi xvid-a, većina divx-a (3.x,4.x,5.x pa i većina šestice) onda pročačkaj po prospektima Pioneer-a koji su ti od 450-600kn, tu možeš naći takvih modela, a traju.......moj drugar ima jednog već blizu 4 godine....jedino nisam siguran da li čita i KVCD. Najbizarnija stvar mi je recimo: moj samsung recorder (koji su u startu ograničeni zbog činjenice da su recorderi) čita KVCD, a curin Vivax - njet! :?:

PS-jedan lik mi je rekao da ima i Panasonic modela koji dosta mogu čitati...Sony zaboravi.....e, i Phillips čekiraj...
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 05 Mar 2008, 09:01

@Studeni - hvala, nisam znao da Pioneer baš tako dobro stoji. Ne očekujem sve najbizarnije varijante codeca, samo najkorištenije, ipak treba biti realan.

Pogledati ću šta Pioneer kod nas nudi iako nisam siguran da li čita sve DVD zone, to mi je veći prioritet od codeca. Nekada su postojali firmwarei koji to riješavaju iako meni nisu radili kako treba, vjerojatno je sada (par godina kasnije) situacija bolja. Konačno imam kandidata :D

Post Reply