Coen Brothers

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Coen Brothers

Post by undying » 17 Feb 2008, 20:14

skidam njihov novi film "no country for old man" i kako citam i kritika i publika hvali film! sto me ne cudi,
BC doista jesu sjajni. nisam gledao ni jedan njihov film a da sam rekao smece. svi imaju onu dozu crnog humora -
ali ne forsiranog, nametljivog, glupog, dosadnog! nego suptilnog, nenametljivog i sto me najvishe raduje obicnog.
takve su im i price, obicne. to je ono sto me privlaci kod brace!
evo filmova koje sam gledao:

Blood Simple. (1984) prvi film brace coen, meni jako drag - tako obican a tako sjajan! obicni ljudi, obicno mjesto,
obicna prica, i.. krvav kraj.

Barton Fink (1991) prica o piscu koji ne moze da nadje inspiraciju, ili..
odlicna uloga John Turturro i john goodman-a

Fargo (1996) za mene njihov najbolji film. mislim da su to svi gledali -
prica o liku koji hoce da ubije svoju zenu, medjutim stvari ne idu bas kako je on pozelio..
sjajan film (mene je sam raimi malo podsjetio svojom rezijom u filmu A simplE plan)

The Big Lebowski (1998) odmah uz bok fargu! ovo je njihov film kojem sam se najvishe smijao..film obiluje freakovima
john goodman razvaljuje...

The Ladykillers (2004) najslabiji film od gore navedenih, ali ne mogu ni za njega reci da je losh, ok filmic..



kazu da je "no country for old man" do sad njihov najbolji film! hm.. to onda doista mora biti veliko, veliko ostvarenje
kako bi nadmasilo fargo! iako ne bi me nista cudilo da je to samo jos jedna zvaka kako bi se filmu povecala
gledanost.. a da je dobar, pa u to uopce ne sumnjam! jedva cekam da ga skinem :twisted: :lol:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Coen Brothers

Post by A$H » 17 Feb 2008, 20:30

nisam jos pogledao gore navedeni Blood Simple, ali iskreno mi je No country for old men za sad njihov najbolji film, glumci, brutalna radnja, crni humor(ono sa novcicem posebno), akcija...totalno su dali sve od sebe..

da i u imenu je na kraju men, a ne man
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 17 Feb 2008, 20:48

bih lebowski i fargo su prejaki filmovi...spremam se uskoro pogledati barton fink
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 17 Feb 2008, 22:05

filmophil wrote:bih lebowski i fargo su prejaki filmovi...spremam se uskoro pogledati barton fink
potpis. prvi mi je najjača komedija, a drugi je priča za sebe. odlično! 8)

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 17 Feb 2008, 22:26

Undying ispravi me ako griješim ali nije li "Raising Arizona" prvi film Coena?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 17 Feb 2008, 22:28

Boby wrote:Undying ispravi me ako griješim ali nije li "Raising Arizona" prvi film Coena?

ne nije, Rising Arizona je iz 87.g. drugi film po redu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 17 Feb 2008, 22:30

je li to ono što smo preveli kao Arizona junior? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 17 Feb 2008, 22:31

john_constantine wrote:je li to ono što smo preveli kao Arizona junior? :lol:

to je samo jedan od naziva filma..sumnjam da je org. nas prijevod...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 18 Feb 2008, 01:34

Uvijek sam govorila kako ne volim braću Coen :twisted: , ali Arizona Junior, Lebowski i Fargo su zaakon

Svejedno ako im i No Country For Old Men ispadne remekdjelasto (što očito već je) - i dalje ću govorit da ne volim braću Coen :twisted: da ne mijenjam stil 8)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 18 Feb 2008, 01:49

Asfodel wrote:Uvijek sam govorila kako ne volim braću Coen :twisted: , ali Arizona Junior, Lebowski i Fargo su zaakon

Svejedno ako im i No Country For Old Men ispadne remekdjelasto (što očito već je) - i dalje ću govorit da ne volim braću Coen :twisted: da ne mijenjam stil 8)
Kužim ,kužim, imamo jednu antisemitkinju ovdje :wink:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 18 Feb 2008, 08:36

Boby wrote:
Asfodel wrote:Uvijek sam govorila kako ne volim braću Coen :twisted: , ali Arizona Junior, Lebowski i Fargo su zaakon

Svejedno ako im i No Country For Old Men ispadne remekdjelasto (što očito već je) - i dalje ću govorit da ne volim braću Coen :twisted: da ne mijenjam stil 8)
Kužim ,kužim, imamo jednu antisemitkinju ovdje :wink:
:lolcina: :lolcina: :lolcina: :lolcina:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 18 Feb 2008, 09:56

A$H

blood simple je odlican film. to je jedan od filmova za koje na pocetku pomislis da ga je vrijeme pregazilo , a onda shvatish da BS ubi i nogama i shakama koliko je dobar! kad bi me pitali koji ti je bolji fargo, veliki lebowski ili blood simple teskom mukom bi se odlucio za ova dva, mozda cak vremenom i promijenim misljenje...

filmophil
barton je isto dobar film, vrijedi ga skidati, Turturro i Goodman su super odigrali, bas im leze uloge :lol: ali ipak meni su ispred ova tri gore koja sam a$h-u naveo.

Boby
pa bas bi ih zbog toga trebala voljeti... BC su jedni od rijetkih u danasnjem filmu koji daju zenama jake uloge blood simple, fargo su dokazi :lol:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 18 Feb 2008, 10:12

Ma uvijek ima vremena da joj se svide. Nego, meni je osobno njihov najdraži film "Man Who Wasn't There". Uspješno je stvorena atmosfera postratne Amerike, glumci su izvrsni, scenarij ležeran i istovremeno dinamičan a crno-bijeli kontrast još jedan detalj koji pridonosi savršenstvu ovog filma.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 22 Feb 2008, 09:32

sinoc pogleda "no country for old men" i.. prvo sto cu da kazem je da cu od sad izbjegavati citati kritike.. previshe idealizujem film u svojoj glavi i onda dobijem nesto sto nije tako :lol: . da se razumijemo no country je odlican film, ali ne bi se mogao zakleti da im je to najbolji film.. negdje sam procitao da im je to najzreliji, mislim da je to najblize istini. film obiluje onim sto ja volim viditi u filmu duge puste ulice, texas, svijetle boje, kauboje.. cak mi se i jebena radnja svidja! ali, izgleda da sam ga previshe idealizovao prije gledanja pa i nisam sad bas nesto sretan kad pishem o njemu :lol: treba mi jedan odmak, da se sve slegne..

User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

Post by Betmen » 22 Feb 2008, 18:20

ima tako glup kraj da mi je to posralo cijeli film

Post Reply