Pokradene Drangonrageove recenzije u Glasu Slavonije

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 27 Jan 2008, 22:17

Stvarno. Nisam znao da ima debila koji rade tako nešto...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Jan 2008, 22:21

Čitsti pervezluk :evil:
Sad se pitam jel se isto događa i možda sa HorrorHR, FilmTV recenzijama, ali i ostalih (uključujući i mene ofkors)...

Treba skenirati članke što prije da se mogu usporediti jedan sa drugim...A što se tiče Dragonragea mislim da je on vikendom uvijek nedostupan, pa onda pričakajmo njegove rekacije sutra...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 27 Jan 2008, 22:41

Evo da i ja popljujem tog lika : PUJ !!! :chainsaw: :bicovanje: :kasapljenje: :kulnasilje: :angrypunch:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

Post by Betmen » 27 Jan 2008, 23:35

pa i ja kradem recenzije, sa filmtv uvijek sve procitam i impresioniram djevojke kako sam duboko shvatio neke filmove!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Jan 2008, 00:18

Betmen wrote:pa i ja kradem recenzije, sa filmtv uvijek sve procitam i impresioniram djevojke kako sam duboko shvatio neke filmove!
:lol: :lol: :lol:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Jan 2008, 10:32

Hej ljudi...da znam za tog lika već neko vrijeme...rekao mi je dragonheart, čak mi je i poslao par članaka iz tih novina...budem poskenirao ovih dana. Stvari stoje ovako...lik naime "kopira" samo najave, ne recenzije...samo najave za filmove u kinima...ali problem je sljedeći. ja te testove koje objavljujem na blogu istodobno objavljujem i na filmskom portalu Popcorn.hr...e sad, ja sam na blogu imao licencu koja zabranjuje kopiranje, preradu i korištenje mojih tekstova u komercijalne svrhe, ali već neko vrijeme mi se neš sjebalo na blogu pa se ta licenca ne vidi na dnu bloga. Isto tako taj portal ima pak svoja prava, ali ono što mene kopka je to što lik nije potpisan na ktraju teksta kao da ga je on napisao, već samo da ga je on priredio...što ja mislim nije isto kao i to da ga je napisao.
Mislio sam reći neš uredniku portala pa da se on malo raspita, ali mislim da me on "kopira" baš s bloga, da ni ne zna da se ti isti tekstovi objavljuju na još jednom sajtu, a kako mi je sjebana ta licenca, mislim da bi sve moje žalbe bile uzalud...a uz to nekako nisam imao volje se zajebavati s njima...ali vidjet ću, možda se javim uredniku Glasa Slavonije da ga barem priupitam zašto me nisu tražili za dopuštenje ili čak zašto jednostavno mene ne pitaju da pišem najave i to mi plate i gotov stvar...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Jan 2008, 14:02

Dragonrage wrote:Hej ljudi...da znam za tog lika već neko vrijeme...rekao mi je dragonheart, čak mi je i poslao par članaka iz tih novina...budem poskenirao ovih dana. Stvari stoje ovako...lik naime "kopira" samo najave, ne recenzije...samo najave za filmove u kinima...ali problem je sljedeći. ja te testove koje objavljujem na blogu istodobno objavljujem i na filmskom portalu Popcorn.hr...e sad, ja sam na blogu imao licencu koja zabranjuje kopiranje, preradu i korištenje mojih tekstova u komercijalne svrhe, ali već neko vrijeme mi se neš sjebalo na blogu pa se ta licenca ne vidi na dnu bloga. Isto tako taj portal ima pak svoja prava, ali ono što mene kopka je to što lik nije potpisan na ktraju teksta kao da ga je on napisao, već samo da ga je on priredio...što ja mislim nije isto kao i to da ga je napisao.
Mislio sam reći neš uredniku portala pa da se on malo raspita, ali mislim da me on "kopira" baš s bloga, da ni ne zna da se ti isti tekstovi objavljuju na još jednom sajtu, a kako mi je sjebana ta licenca, mislim da bi sve moje žalbe bile uzalud...a uz to nekako nisam imao volje se zajebavati s njima...ali vidjet ću, možda se javim uredniku Glasa Slavonije da ga barem priupitam zašto me nisu tražili za dopuštenje ili čak zašto jednostavno mene ne pitaju da pišem najave i to mi plate i gotov stvar...
Dobro rečeno...jer lova uvijek treba pa bilo to i 200kn 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Jan 2008, 14:46

@Dragonrage - mislim da im filozofija oko nepostojanja licence pada u vodu pošto ti tamo nisi potpisan. Čak i samo dno "novinarstva" kao što je Index uz članke koje copy/pasteaju sa drugih sajtova navedu izvor.

Isto tako, nepostojanje licence ne znači automatski da je tvoj tekst public domain i da ga svi mogu koristiti gdje žele bez da navedu autora.

Ovo je čista krađa kako god oni okrenuli priču. Taj šljam od novinara dobiva novac za nešto što si ti napisao.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Jan 2008, 15:18

Mislim da bi trebao kontaktirati urednika, pa ta licenca je možda i bila u to vrijeme ako već cjepdilačimo, makar kako kaže FilmTV krađa je krađa.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 28 Jan 2008, 15:22

Zeznuto je to s autorskim pravima inače
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 28 Jan 2008, 15:27

Dragonrage wrote:Hej ljudi...da znam za tog lika već neko vrijeme...rekao mi je dragonheart, čak mi je i poslao par članaka iz tih novina...budem poskenirao ovih dana. Stvari stoje ovako...lik naime "kopira" samo najave, ne recenzije...samo najave za filmove u kinima...ali problem je sljedeći. ja te testove koje objavljujem na blogu istodobno objavljujem i na filmskom portalu Popcorn.hr...e sad, ja sam na blogu imao licencu koja zabranjuje kopiranje, preradu i korištenje mojih tekstova u komercijalne svrhe, ali već neko vrijeme mi se neš sjebalo na blogu pa se ta licenca ne vidi na dnu bloga. Isto tako taj portal ima pak svoja prava, ali ono što mene kopka je to što lik nije potpisan na ktraju teksta kao da ga je on napisao, već samo da ga je on priredio...što ja mislim nije isto kao i to da ga je napisao.
Mislio sam reći neš uredniku portala pa da se on malo raspita, ali mislim da me on "kopira" baš s bloga, da ni ne zna da se ti isti tekstovi objavljuju na još jednom sajtu, a kako mi je sjebana ta licenca, mislim da bi sve moje žalbe bile uzalud...a uz to nekako nisam imao volje se zajebavati s njima...ali vidjet ću, možda se javim uredniku Glasa Slavonije da ga barem priupitam zašto me nisu tražili za dopuštenje ili čak zašto jednostavno mene ne pitaju da pišem najave i to mi plate i gotov stvar...
bas to ,nek odjebu tog lika i uzmu tebe.. :wink:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Jan 2008, 16:02

Vidjet ću sad dal će kopirati i najavu za Cloverfield...ako bude onda ću poslat mail uredniku Glasa Slavonije...da čujem kaj će imat za reći...

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 28 Jan 2008, 17:06

Dragonrage wrote:Vidjet ću sad dal će kopirati i najavu za Cloverfield...ako bude onda ću poslat mail uredniku Glasa Slavonije...da čujem kaj će imat za reći...

Ja javim čim uzmem novine u petak.....
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 28 Jan 2008, 17:42

Dragonrage wrote:Vidjet ću sad dal će kopirati i najavu za Cloverfield...ako bude onda ću poslat mail uredniku Glasa Slavonije...da čujem kaj će imat za reći...
daj meni broj od tog lika ili od glas slavonije,pošalji na PM
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Jan 2008, 17:45

Freddy wrote:
Dragonrage wrote:Vidjet ću sad dal će kopirati i najavu za Cloverfield...ako bude onda ću poslat mail uredniku Glasa Slavonije...da čujem kaj će imat za reći...
daj meni broj od tog lika ili od glas slavonije,pošalji na PM
LOL...zašto...da ga nalemaš s ekipom haha 8) :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol:

Hvala, ali probat ću prvo bez nasilja...a onda ako to ne upali...Rambo style :kasapljenje: :kasapljenje: :kasapljenje: :kasapljenje: :kasapljenje: :kasapljenje: :pikachu: :pikachu: :pikachu: :pikachu: :pikachu: :samuraj: :samuraj: :samuraj: :samuraj: :kulnasilje: :kulnasilje: :kulnasilje: :kulnasilje:

Post Reply