Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 15 Apr 2019, 08:21

Shazam

gledao kad je izasao

skroz dobar

Podsjeca me na power rangers + solidan humor.

8/10

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 15 Apr 2019, 16:47

Dobar je Shazam, nema čak ni previše patetike.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 25 Apr 2019, 00:34

jedan mali, nezavisni film

Avengers Endgame

Zadovoljan i gotov sa Marvelom. Dobra tocka na kraju. Meni ne treba vise :)

8.5/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 26 Apr 2019, 19:32

Pogledah nove avengerse i sve u svemu film je debelo "overhajpan". Sat je vremena predug. Ima par dobrih viceva i nasilu su ubacili Capt vogue na nehih 5 min čisto da opravdaju to što su je stavili na poster; neovisno o tome da je bila nepotrebna u filmu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 27 Apr 2019, 17:49

Nisam zadovoljan. Najlošiji film koji pokazuje gomilu nepotrebne patetike i lijenost od scenarija. Ono za timeline im fakat nije trebalo.
I nije zabavno...
Thor je postao pička. Hulk je tragikomedija. Nemamo se o čemu raspravljati.
Michel puši karu.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Annabel_Lee » 02 May 2019, 22:11

I soliti ignoti (Big Deal on Madonna Street, 1958)

Uz Claudiju Cardinale često se veže izraz "sex simbol" i u ovom filmu odmah se da primijetiti zašto. Iako ima tek sporednu ulogu, definitivno krade svaku scenu u kojoj se pojavi. Film bi se žanrovski mogao smjestiti između humorističnog i kriminalističkog, a prati likove koji se pripremaju za pljačku. Zanimljivo je da jednu od uloga ima i Marcello Mastroianni. Film me nije posebno oduševio, ali ok je, gledljiv.
6/10

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Annabel_Lee » 05 May 2019, 21:59

Il bell'Antonio (Handsome Antonio, 1960)

Što sam to upravo pogledala? :lol: Znači ovu temu definitivno nisam očekivala kada sam pročitala kratak opis na IMDb.

Prekrasni Antonio je Marcello Mastroianni i vjerojatno nisu ni mogli naći glumca koji više od njega odgovara toj ulozi, bar prema izgledu. Claudia Cardinale glumi ženu koju će oženiti. Tema je, ni manje ni više, impotencija. Kako se radnja počela graditi (zgodan muškarac, sve se žene lijepe za njega, roditelji hoće da se oženi, našli su mu i ženu, a on na kraju pristaje kad vidi na slici prelijepu Barbaru), ništa mi nije odavalo da će upravo to biti problem. Tako su nekako čudno zakomplicirali i napravili frku oko toga u gradiću, da me uopće nisu kupili.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 06 May 2019, 14:24

olio wrote:
25 Apr 2019, 00:34
jedan mali, nezavisni film

Avengers Endgame

Zadovoljan i gotov sa Marvelom. Dobra tocka na kraju. Meni ne treba vise :)

8.5/10
s mojeg stajališta (nisam neki velki fan ovoga) je čist oke. jedino mi je malo početak predugačak i dosadnjikav, al dok se radnja pokrene, prošla mi ta 3 sata sam tak..
8/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 08 May 2019, 17:21

La sindrome di Stendhal/The Stendhat Syndrome (1996) - malo predugo i nedovoljno dobro (klasika), ali fina ideja i onaj dio izvedbe što se tiče ugođaja 6/10

Into the Night (1985) - ova noć nema kraja :lol: sve je krenulo tako da sam vidjela sliku na kojoj Bowie smiješno gura pištolj u Goldblumova usta, plus Pfeifferina ljepota i op, moram ispraviti grešku davnog negledanja 7/10

Spy (2015) - meni je ovo bilo zabavno i nije mi čak dugo ni trajalo 7/10

Attack the Block (2011) - kultna divotica :heart: Tek sam sad skužila tko je Moses i baš je nekako neelegantno sazrio, a tako lijepo denzelasto dijete bio...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 09 May 2019, 03:01

City Hunter (1993) - baš bedast film sa Jackie Chanom, tokom filma sam pročitao da je film rađen po istoimenoj mangi pa su mi bile jasnije neke sekvence, ali dosta smiješnih i simpatičnih situacija, 6.5/10
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 14 May 2019, 18:34

batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles- po običaju, sasvim solidan DC animirani film. Batman se udruži s ninja kornjačama u borbi protiv shredder i ra's al ghul. Zabavan film, smješnijeg tona s nešto nasilnijh scena . Isplati se pogledati
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Annabel_Lee » 16 May 2019, 19:54

Rocco e i suoi fratelli (Rocco and His Brothers, 1960)

Za ovaj film trebate odvojiti 3 sata, ali vrijedi! Ja, doduše, nisam uspjela pogledati u komadu, no to mi nije umanjilo doživljaj. Film prati jednu talijansku obitelj nakon smrti oca – majka se s četiri sina seli u Milano gdje živi peti sin, Vincenzo. U početku se čini da naslov baš i nema smisla jer se Rocco ne ističe među braćom, ali na kraju ipak sve sjedne na svoje mjesto. Film je podijeljen na poglavlja i u svakom je fokus na jednom bratu. Osobno mi je Simone bio najzanimljiviji, no sva su braća dovoljno dobro profilirana i to mi je najveći plus u filmu. Claudia Cardinale ovdje nema neku veliku ulogu, igra Vincenzovu zaručnicu i pojavljuje se na početku filma te nešto malo i tijekom filma. Glumac koji je ovdje u prvom planu jest Alain Delon (Rocco), kojemu je ovo bila jedna od prvih uloga.
Budući da je film predstavljen i kao sportska drama, za one koje to zanima - u pitanju je boks, ali za one koje to "sportsko" odbija, mogu reći da nije preveliki fokus na tome.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Annabel_Lee » 20 May 2019, 18:58

8 1/2 (1963)

Ne idemo Fellini i ja izgleda, ali ipak sam dala šansu filmu i odgledala ga do kraja.
Ne znam ni što bih napisala, film mi je bio iznimno dosadan i jedino ga je spasio Marcello Mastroianni kojega sa zadovoljstvom gledam, kao i Claudija Cardinale na koju sam se usredotočila na ovom maratonu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 21 May 2019, 19:00

John Wick: Chapter 3 – Parabellum- zabavan, ali prešašav pristup filmu s obzirom na ostatak serijala. "Nasilu" su ugurali apsolutno nepotrebnu Halle Berry i njezime pse koji primarno napadaju međunožje, pretpostavljam samo da nemoraju slušat prodike od femi-nacista; kao i jedni ispirsinganu spodobu koja je zaposlena u informatičkom centru podzemlja. Akcije ima , po običaju, obilato. Radnja se nastavlja direktno na kraj prethodnog filma, sa istim glumcima. Sve u svemu zabavan film.
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 21 May 2019, 23:41

Pokemon Detective Pikachu

zabavan, ali ima boljki, dosta.

Nasmijao me dovoljno puta da se opravda :) A i zabavno je gledati te sve pokemone u ovom izdanju.

6.8/10

Post Reply