Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Dec 2006, 19:16

Djuro19 wrote:ja baš imam taj film s audio komenarom
i ti je objasnio što je bilo s tim krajem
Pričaj, jebate. Ja nemam taj audio komentar. :axe:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Dec 2006, 21:51

http://www.imdb.com/title/tt0088846/ - Brazil

Odlican film , tko jos nije pogledao neka ga bude sram !!! :axe: :axe: :snakeman:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Dec 2006, 21:57

Aryx wrote:http://www.imdb.com/title/tt0088846/ - Brazil

Odlican film , tko jos nije pogledao neka ga bude sram !!! :axe: :axe: :snakeman:
u, legendaran film. Nezasluženo na 54 mjestu najboljih filmova, treba biti među prvih deset. Legendarna je ona scena kada dođe pred majku baš kada treba pomoć, a ona je sva mlada i zavode je muškarci, pa se pravi da više ne poznaje sina. Prestrašno.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 Dec 2006, 00:51

http://www.imdb.com/title/tt0077928/ - Midnight Express (1978)

solidan film 7/8 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 14 Dec 2006, 23:57

Amores Perros ili ti loves a bitch

http://www.imdb.com/title/tt0245712/
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2006, 23:59

Gledao jučer na TV "Anchorman: story of Ron Burgundy" ili kako već . Dobra zajebancija, posebice borba televizijskih ekipa :D

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 15 Dec 2006, 00:08

gledao večeras na htvu "tko to tamo peva?" legendarna jugoslavenska komedija.... snimljeno 1980. u glavnoj ulozi legendarni pavle vuisić....

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 15 Dec 2006, 00:23


User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Dec 2006, 10:31

HorrorHR wrote:Gledao jučer na TV "Anchorman: story of Ron Burgundy" ili kako već . Dobra zajebancija, posebice borba televizijskih ekipa :D
ma to je jedna od najžešćih novijih komedija...Will Ferell Rock´s :supz: :supz: :prayer: :prayer: :finga: :finga:


Evo ja sam neki dan gledao na TV-u omnibus "24 Sata" sastavljen od dva kratka filma dvojice mladih redatelja Kristijana Milića i Gorana Kulenovića, na koji sam vam ja budala zaboravio skrenuti pozornost :evil: :evil: , jer se prema mojem skromnom mišljenju radi o dvojici zbilja obećavajućih mladih redatelja koji su uspjeli snimiti dva odlična filma koja definitivno odskaču iz standardnih žanrovskih okvira Hrv. filma - socijalna drama sa ratnom tematikom, ili komedija sa ratnom tematikom - i snimiti zabavne crnohumorne trilere u maniri Tarantina i Rodrigueza (čiji je uzor očit u oba filma) sa britkim, jednostavnim i prirodnim dijalozima, začinjenima sa "malo" krvi. Cijeli omnibus bih bez problema mogao usporediti i sa Danskim filmom "U kini jedu pse" ili bilo koji filmom prije spomenutog dvojca (osim Spy Kids Approve ).
Cjelokupna ocjena omnibusa bi po mom mišljenju bila 4/5, jer jedan naslov ipak malo odskače kvalitetom od ovog drugoga, no u cjelini još su uvijek oba naslova bolja od većeg dijela recentne hrv. kinematografije modernog doba.
Ravno do dna 5/5 - jednostavna i prezabavna priča o jednom Nedjeljnom prijepodnevu u Zagrebu, Zagrebačkim ulicama i raznoraznim likovima koji u njemu žive i jednom, odnosno dva ubojstva. Priča je veoma jednostavna, ali zabavna, prepuna britkih i zabavnih dijaloga koji savršeno "leže" u uhu, te ne djeluju nimalo isforsirano ili preglumljeno od strane aktera filma kako to obično biva u Hrv. filmu. Gluma je također prilično opuštena i prirodna, vjerojatno zahvaljujući izvrsnom scenariju, tj. dijalozima, tek mjestimično djeluje malo "umjetno", no to je nešto što se može oprostiti jer inače film u svim ostalim segmentima djeluje izvrsno. Posebne pohvale idu Bitorajcu, Kečkešu, Rakošu i još nekima, koji su uspjeli prikazati životopisne i realne likove. Režija je također za 5, smislena i savršeno hvata atmosferu Zagreba jednog Nedjeljog ljetnog prijepodneva. Pohvale idu i izvrsnoj kameri i izvrsnoj crno-bijeloj fotografiji, koja još više pridodaje toj atmosferi. Sve u svemu izvrstan film kojeg se ni spomenuti Tarantino ne bi posramio. E da, još bih izdvojio i izvrsnu "uvodnu špicu", koja je naime napravljena pomoći grafita. Naime dok glavni junak hoda gradom na zidovima zgrada pokraj kojih prolazi možemo vidjeti ispisan naslov filma i imena glumaca...dobra fora.
Sigurna kuća 3/5 - E ovaj naslov je meni osobno bio malo lošiji od "Ravno do dna", prvenstveno zbog toga jer je priča bila malo lošija, klišeizirana (Tri "prljava" policajca koji vole kurve i volje popiti čuvaju svjedoka-pokajnika u napuštenom skladištu dok ne dođe jutarnja smjena, no kriminalac ih uvjerava da ta smjena ima zadatak poubijati ne samo njega, već svu četvoricu, a ovi svakim satom postaju sve nervozniji i paranoični), dijalozi su bili previše "forsirani" (naime svaka druga riječ je bila psovka -jebem ti mater, puši kurac itd., te nisu djelovali baš "prirodno"), a i gluma je bila prilično "drvena" (vjerojatno zato jer su u filmu glumili prema mom mišljenju naturšćici, jedino poznato glumačko ime je bio Marinko Prga, iako to ne mora biti razlog, već loši dijalozi). No za razliku od "Ravno do dna", "Sigurna Kuća" je bila mnogo krvavija i nabrijanija i vizualno atraktivniji film, te mu je to prvenstveno bio glavni atribut. Završi obračun između policajca i druge smijene je vjerojatno najkrvavija takva scena u nekom hrv. filmu (izuzev Dragonragea hahahehe :twisted: :twisted: ), i moram prizanti da je dosta dobro režirana, iako su se neke stvari mogle još malo "dotjerati". Djeluje onako rani Rodriguez stil, kao npr. u "El Mariachiu" ili "Deseperedu". Sama priča je na kraju meni osobno djelovala malo zbrkano, iako se je sve dalo manje-više shvatiti iz viđenoga. Pretpostavljam da je to zbog konstantnih "Flashbackova" glavnih likova. No unatoč svim tim nazovimo minusima, "Sigurna kuća" može bez premca biti primjer mnogim poznatim hrvatskim redatljima kako se snima dobar i zanimljiv film, a koji nije socijalna drama ili komedija, več triler, ili akcić.

User avatar
El Ranchero
Posts: 54
Joined: 02 Dec 2006, 12:37
Location: Maximir
Contact:

Post by El Ranchero » 15 Dec 2006, 12:20

HorrorHR wrote:Gledao jučer na TV "Anchorman: story of Ron Burgundy" ili kako već . Dobra zajebancija, posebice borba televizijskih ekipa :D
Gledao sam to! Ta borba je odlična stvar. Pogotovo Ben Stiller!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 12:23

Dragonrage wrote:Evo ja sam neki dan gledao na TV-u omnibus "24 Sata" sastavljen od dva kratka filma dvojice mladih redatelja Kristijana Milića i Gorana Kulenovića, na koji sam vam ja budala zaboravio skrenuti pozornost :evil: :evil:
A jebiga trebao si, ja upalio TV baš kada je završilo. Volim omnibus pogledati, to mi je forma koja me ne zamara neovisno o kvaliteti. 8)

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Dec 2006, 12:52

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:Evo ja sam neki dan gledao na TV-u omnibus "24 Sata" sastavljen od dva kratka filma dvojice mladih redatelja Kristijana Milića i Gorana Kulenovića, na koji sam vam ja budala zaboravio skrenuti pozornost :evil: :evil:
A jebiga trebao si, ja upalio TV baš kada je završilo. Volim omnibus pogledati, to mi je forma koja me ne zamara neovisno o kvaliteti. 8)
A trebao sam...da, ali eto... :axe: :axe:
Mislim da bi ti se čak i svidjeli...meni jesu...prvi je bio onako crno-humorni triler i zbilja sam se nasmijal. kao što sam napisao u osvrtu, dijalozi i gluma je bila skroz prirodna. A drugi je bio krvav...ono u stilu Reservoir dogsa krvav. Murjaci čuvaju svjedoka i svako malo ga mlate...jako dobra maska, a na kraju obračun. Najjače mi je bilo kad je tip razvalio glavu jednom drugom tipu iz shotguna... :twisted: , e nikad vidio nešto tako krvavo na Hrv. filmu :wink: :)

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 16 Dec 2006, 01:48

Bittersweet life - dobar korejski triler 8/10
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 16 Dec 2006, 11:01

Velika avantura Mortadela i Filamona, spanjolski film:
http://www.imdb.com/title/tt0314121/

Hah, tesko je reci, ali moze se opisati kao Torrente na halucinogenim drogama, recimo...

Svidio mi se, na neki cudan nacin. Kao sto vam se svidi vlastiti prdac al znate da to nije bas ok. ;)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 16 Dec 2006, 13:10

fistfull of dolars.
nabavom ovog filma kompletiro sam leoneovu western kolekciju. to ko njije pogledo neka napravi što prije. jer te se filmove mora pogledat,
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply