1001 film prema izboru posjetitelja HorrorHR-a

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

1001 film prema izboru posjetitelja HorrorHR-a

Post by Dragonrage » 08 Nov 2007, 12:01

Dakle...svi znamo za onu knjigu "1001 film koji morate pogledti prije smrti"...e pa ajmo mi napraviti svoju listu...listu filmova za koje smatrate da bi svi filmofili koji imalo drže do sebe trebali pogledati barem jednom u životu prije nego što otegnu papke :lol: . Dakle, ako smatrate da je nekom filmu mjesto na toj listi iz nekog razloga...svakako ga stavite...

No prije svega nekoliko pravila koja će se nadam se poštivati, kako ne bi došlo do zbrke i nereda.

PRAVILA

1. Svaki forumaš ili posjetitelj ima pravo staviti na listu samo jedna film po postu, tako da ne ispadne da netko nabaca 5-6 naslova a netko samo jedan i tom sl. Ako se to pravilo ne bude poštivalo, drugi, treći ili ini naslov će biti obrisan.

2. Uz spomenuti film stavite redni broj, kako bi bilo lakše pratiti listu, te godinu nastanka filma.

3. Obavezno je barem u par riječi ili rečenica obrazložiti zašto baš taj određeni film koji spomenete zaslužuje biti na toj listi. Ne mora to biti nešto opširno, tek u par rečenica. Ali ako baš imate volju i želju za pisanjem...samo naprijed: također možete priložiti i prigodnu sliku filma, plakat recimo, ali samo ako želite...nije nužno.

4. Svaki forumaš ili posjetitelj ne može napisati 2 posta za redom. Ako to učini, drugi post će biti izbrisan.

5. Nema komentiranja tuđeg izbora, tj. nema postanja ničega što nije naslov filma i par riječi o istome. Ostalo se briše. Za to postoji drugi topic..."1001 Komentar"

5. Stavljanje nekih serijala ili trilogija kao jedan naslov ne dolazi u obzir. Filmovi iz raznoraznih serijala se spominju pojedinačno, a ne čitave trilogije i tome sl., jer nisu svi filmovi iz nekog serijala jednako kvalitetni.

Ja ću paziti da ne dolazi do ponavljanja nekih naslova, i o tome obavještavati administratore, a siguran sam da će i oni sami na to paziti. Dakle, to bi bilo to, i možemo početi. Ja ću početi sa meni iznimno dragim filmom....

PS...bilo bi dobro da je ovaj topic sticky, kako bi uvijek bio na vrhu


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image

1. Dirty Harry (1971) - "You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?"...legendarna rečenica iz još legendarnijeg filma 70-ih godina redatelja Dona Siegela, koji je i onako tada već poznatog Clinta Eastwooda, koji se ranije proslavio ulogama šutljivih jahača u filmovima Sergia Leonea, još više ustoličio na postolju omiljenih i legendarnih akcijskih junaka, sve do dana današnjega. Kada se taj film pojavio pred publikom sa već davne 1971. godine, postigao je ogroman uspjeh kod publike. Obožavali su ga zbog otvorenog prikaza nasilja i golotinje, ali i drugačijeg pristupa policijskoj priči. Gl. junak ovdje nije bio policajac koji je radio sve "by the book", već je to bio antijunak, agresivan, nemoralan, beskompromisan, žilav, nepopustljiv i nemilosrdan policajac koji je težio zadovoljiti pravdu, ali pritom nije slijedio zakone, te se držao one stare..."cilj opravdava sredstvo", dok mu je jedini prijatelj bio Magnum 44 kojim je čistio ulice od ološa. Zbog toga se pak s druge strane film baš i nije svidio kritici, koji u njemu nisu vidjeli opravdanje nasilnog osvetništva, te su ga mnogi tada žestoko popljuvali, pa čak nazivali i fašističkim filmom. No Harry je s godinama ušao u legendu, i danas svi o njemu imaju potpuno drugačije mišljenje, te ga svrstavaju u sam vrh najboljih filmova 70-ih godina, i općenito filmske povijesti kao takve. Zanimljivo, uloga Prljavog Harryja je prvotno bila ponuđena Franku Sinatri, no budući da je on bio ozlijedio ruku u to vrijeme, producenti su se dali u potragu za novim glumačkim imenom. U opticaju su bili John Wayne, Steve McQueen i Paul Newman, no na kraju je ona ipak pripala Clintu Eastwoodu koji je odglumio Harrya bolje nego što bi to uspio bilo tko od prije nabrojanih i ostvario svoju najpoznatiju ulogu. Clint je nakon te uloge primio bezbroj pisama od građana i od policije, u kojima su ga, između ostalog, zvali da drži predavanja predstavnicima zakona i nečemu ih nauči. No Eastwood se naravno nije nikada odazvao na te pozive smatrajući sebe nekompetentnim da govoriti o zakonu i njegovom provođenju. Harry je na kraju krajeva ipak bio samo obični filmski junak, koji se ionako nije pridržavao zakona. Kao što je dobro poznato, Harry je kasnije dobio i četiri nastavka, koji su varirali kvalitetom, no ni jedan ga nije uspio nadmašiti..."Magnum Force", "The Enforcer", "Sudden Impact" i "The Dead Pool". Jednog od njih, "Sudden Impact", je režirao upravo sam Eastwood, a u njemu se pojavljuje i još jedna slavna i nebrojeno puta citirana rečenica koja se često pogrešno pripisuje prvom dijelu: "Go ahead, make my day!" Sve u svemu klasik koji se mora pogledati!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Nov 2007, 12:21

2. Requiem for a Dream (2000)

Image

Film koji sam gledao bezobroj puta i svaki put na mene ostavi iznimno jak utisak. Requiem for a Dream je iz svake perspektive savršen film - od scenarija, režije, montaže, glume, glazbe - sve je perfektno.

Rijetki su filmovi u koje kada završe ostaneš buljiti u "end credits" i razmišljati o tome što si upravo pogledao.

Ne propručam film depresivnim osobama :-)

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2007, 14:46

3. Alien ( 1979 )

Image

Fascinantan SF - horror velikog redatelja Ridleya Scotta. Neponovljivo filmsko ostvarenje koje ostavlja bez daha. Priča je to o sedmorici astronauta koji igrom slučaja nabasaju na krvoločnog, prilagodljivog i bijesnog vanzemaljca koji ima samo jednu namjeru, sve ih pobiti. Glumačka ekipa u filmu je izvrsna a predvodi je ,tada nepoznata a danas popularna, Sigourny Weaver. Atmosfera je prilično realna i klaustrofobična a sam alien prilično uvjerljiv i inovativno dizajniran. Upravo je taj jedinstveni vizualni dojam i samo čudovište koje je kreirao nizozemski umjetnik H. R. Giger jedno od obilježja koje su film učinili uspješnim . Nakon ovoga uslijedila su još tri popularna nastavka različitih redatelja a Sigourney Weaver tj. njen lik Ellen Ripley će postati sinonim za taj serijal.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 08 Nov 2007, 15:04

4.Donnie Darko

Image



Unique experience.Ovaj film je definitvno must see...Filozofija putovanja vremenom upakirana u jako depresivnog tinejđera
koji ima priviđenja golemog zeca...mislim da svi znaju sve o filmu pa se necu raspisivati

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 08 Nov 2007, 15:25

5. Save The Green Planet ( 2003 )

Image
Image
Image

Ovaj Juzno Korejski spoj drame, komedije, akcije, horrora, trilera, sf i jos par zanrova je film koji me oborio s nogu, jednostavno nesto presavrseno.
Prica prati Byeong-gu-a koji je uvjeren da mora spasiti planetu od aliena, te otima jednog bussinesmana (za kojeg je uvjeren da je alien) te uz torture lekcije pokusava dobiti njegovo priznanje ... ovo je najkrace sta mogu reci, a da ne pokvarim film.To je jedan od filmova koji je totalno drugaciji od drugih te bi ga se bas radi toga trebalo pogledati, ono "one of a kind". Film je vrijedan gledanja i zasigurno nece nikoga ostaviti ravnodusnim. 8)
Last edited by Aryx on 08 Nov 2007, 16:38, edited 1 time in total.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Nov 2007, 15:35

6. Evil Dead 2

Image

Film o kojem netreba puno govorit, pogledao ga je svaki filmofil koji drži do sebe i filmova, ne postoji mjesto di se raspravlja o horrorima u virtualnom ili stvarnom svijetu a da nije ovaj film spomenut...

Legendarna gluma Bruce Campbell-a,humor,gore,muzika,atmosfera,kraj...

...tko nije gledao šamar pred zrcalom i odmah pogledat film...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 08 Nov 2007, 15:39

7. Die Hard 4.0 (2007)

Image


Film je odličan. Odmah na početku John McClain, poznati detektiv iz prijašnjih nastavaka grdi svoju kćer kako se ljubi sa nekim mladićem.Upravo ga je kćerka tu noć zamrzila.Kasnije u noći dobiva poziv da mora otići do jednog hakera po imenu Matt Farell.Mislio je John ništa lakše, otići će do tog čovjeka i mir. Ali upravo je onda počeo film.
Vrhunska kompanija traži hakera po imenu Matt Farell, a da John ni ne zna da se upušta u spašavanje svoga života.Taman kada je došao do Matta, počela je pucnjava iz helikoptera.Zašto hakerska kompanija to radi? Vlasnik kompanije, Thomas Gabriel je ugledan i jako pametan kompjuteraš koji je dobio otkaz u jednoj firmi pa se sada osvećuje ukidanjem svih frekvencija i upravljanjem svom tehnologijom svijeta.Normalno čini to i radi nofca.Ali Matt je ušao u njegov sistem i zablokirao ga, pa mu se Thomas osvećuje svojom tehnologijom i kompjuterima.Bruce mora spasiti Matta i odvesti ga na sigurno u FBI gdje su njegovi prijatelji.Neće mu biti lako.
Kroz sva naprezanja, ranavanja, maštovita ubijanja i zasjeda, John uspije spasiti Matta.Kako biste to vidjeli morali biste pogledati film.To je skoro pa nemoguće opisati.Sve te maštovite ali zato moguće scene zbivanja su fantastično napravljene, kao da nema CGI efekta upletenog, jednostavno se opustite i uživate i ne zamjećujete skoro nikakve pogreške u filmu.Odabrani su i dobri glumci za cijeli ovaj film, a to su naprimjer Timothy Olyphant koji će sada ove godine glumiti Hitmana, Justin Long koji je glumio u jednom od ponajboljih horrora Jeepers Creepers i Maggie Q iz Mission: Imposible III.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Nov 2007, 15:54

8. Die Hard (1988)

Image

Mladoliki Bruce Willis u ulozi koja je od njega stvorila - Bruce Willisa. John McClane,vjerojatno jedna od najpoznatijih filmskih (anti) junaka svih vremena,krivi čovjek na krivom mjestu u krivo vrijeme. Čovjek od malo riječi,ali zato jak na djelima,koji zna "ubosti" svog protivnika tamo gdje najviše boli, što sarkastičnim upadicama što svojim pištoljem ili šakama. A tu je i fenomenalni Alan Rickman kao također jedan od najpoznatijih filmskih negativaca ikada - Hans Gruber. Koliko je taj lik popularan, dokazuje i to da se nalazi na 46 mjestu AFI-ine liste 50 najboljih negativaca svih vremena. A tu su i svi ostali likovi,koji svaki na svoj način pridonose u radnji,i svaki je s vremenom postao jedinstven i zapamćen. Krenuvši od umišljenog Ellisa,nespretnog kapetana Dwaynea T. Robinsona,preko Karla,Hansovog razbijača koji izgleda ko Christopher Lambert,pa do glupih agenata Johnson koji BTW nisu u rodu. Radnja filma je izuzetno jednostavna. Jedan policajac koji dolazi u LA kako bi se pomirio sa ženom,umjesto da se suoči obiteljskim problemima koje valja izgladiti,biva primoran suočiti se sam samcat,još k tome bos i u potkušulji,sa skupinom terorista koji upadnu na Božićnu zabavu,te uzmu za taoce sve zaposlenike,između ostaloga i njegovu ženu. Iako danas gledajući ta radnja i ne zvuči baš originalno,tada je bila, te je spajala izvrstan humor, dramu i žestoku akciju,a sam film je kasnije polučio bezbroj imitatora,što boljih, što lošijih (Under Siege,Passenger 57,Speed,Sudden Death itd.). Willis je kao što rekoh odradio ulogu karijere i bolji posao nego što bi to bili napravili Arnie,Gere,Stallone ili Burt Reynolds kojima je prethodno bila ponuđena ta uloga. Film je pod redateljskom palicom John McTiernana postao veliki hit i označio početak malo drugačijih,pametnijih akcijskih filmova,sa junakom od krvi i mesa,koji priča malo ali zato radi mnogo.
Sve u svemu bezvremenski film koji ni nakon 20-ak god. i nekoliko 10-aka gledanja nije postao dosadan,dapače,vuče na još...Yippee-ki-yay, motherfucker!!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Nov 2007, 16:00

9. The Crow

Image

Za sve ljubitelje tamne/goth atmosfere,tragične ljubavne priče,osvete,dobre akcije,originalnog lika,odlične muzike, te strip adaptacija...

Film o dvoje zaljubljenih Eric Draven-u i Sarah koji bivaju brutalno ubijeni,te se nakon 1 god. nemirna duša Eric Draven-a vraća u svijet živih radi osvete...
Zaslužuje bit na ovoj listi...ako zbog ničega onda u čast Brandon Lee-a koji je tragično poginu na snimanju..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 08 Nov 2007, 16:14

10. Oldboy ( 2003 )
Image


Ovo je definitvno jedan od najboljih filmova koje sam ikada imao prilike gledati, jednostavno savrseno na svim razinama. Ovaj film mogu u bilo kojem trenutku ponovo gledati.
Prica se vrti oko glavnog lika koji biva otet te zatvoren na 15 godina u jednom stanu bez kontakta s vanjskim svijetom. Sve sto je da mu je netko ubio zenu te da je on glavni suspect.
Kada sam prvi puta gledao film bio sam tolko zadivljen breathtaking kadrovima, i pricom da sam morao sljedece jutro ponovo ga pogledati samo da bi se mogao vise skoncentrirati na glumu i glazbu, te sam opet bio pre zadivljen.
Chan-Wook Park-ov zadnji nastavak u takozvanoj Vengeance trilogiji ( Sympathy For Mr. Vengeance, Sympathy For Lady Vengeance, Oldboy ) trilerdrama koja jako podsjeca na grcke tragedije ( koji su gledali znaju o cemu pricam ). Min-sik Choi kao Dae-su Oh je odradio fenomelana posao. Neznam koji drugi glumac bi mogao tako dobro okarakterizirati emocije kroz koje je on prolazio... Ovaj film preporucam svima koju su open minded te ne gledaju previse kriticki na film, sigurno necete biti razocarani.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Nov 2007, 16:34

11. Ong-bak (2003)

Image

Bolje nego i jedan Američki spektakl u zadnjih par godina. Ja sam veliki obožavatelj borilačkih filmova, ali u zadnjih par god. taj žanr se dosta srozao. Još od pojave Matrixa svaki drugi film formira svoju akciju na borilačkim vještinama. Ljudi lete zrakom na žicama i rade fancy poteze, ali to jednostavno nije to. Svi se sjećamo Bruce Lee-a, ranih Chanovih filmova, te zapadnjačkih zvijezda poput Van Dammea, Seagala,pa čak i Michaela Dudukofa i njegovog Američkog Ninje. Ti njihovi filmovi su bili tada jedini predstavnici tog žanra,a neki su i bili prilično kvalitetni. Čak ni pojava Jet Li-a nije donijela neki veći pomak u tom žanru, i on koristi žice u svojim stantovima kao i svi zapadni tj.Hollywoodski glumci. Iako, Li se malo popravio od 2003. naovao kada se ovaj film pojavio te snimio i kvalkitetne naslove popu "Danny the Dog" i "Fearless". No vratimo se na Ong bak. Priča je tu tek toliko da bi gl glumac Tony Jaa mogao izvoditi svoje akrobacije i nije pretjerano važna. Ono na što valja obratiti pozornost su borilačke sekvence. Ovo je definitivno film koji je žanru borilačkog filma vratio čast i ponos. Fajtovi izgledaju toliko ralno i bolno da se zaista pitate dali je to stvarno, a i same akrobacije koje izvodi Tony su zbilja nevjerojatne. A sve to prati i odlična nabrijana glazba, koja diže atmosferu do te razine da te prizore gledate kako se ono kaže "na rubu stolice". Sama činjenica da je film sniman gotovo 3 god govori nam da je vjerojatno to sve snimano za stvarno. Sve podsjeća dosta na Chanove filmove. Samo što je Chan definitivno prestar i ne može više snimat ovakve filmove kakve je nekada snimao. No Chan je definitivno dobio nasljednika, možda čak i boljeg od sebe, jer vrijeme za Tony Jaa tek dolazi. Možda ne nakon ovog filma ali nakon par naslova, Hollywood će ga sigurno prigrliti, samo se nadam da neće početi snimati loše filmove, kao što se to dogodilo Chanu i Li-u (svaka čast izuzecima"Šangajski vitezovi i podne","Gužva u Bronksu", "Zmajev Poljubac", "jedan Jedini"su dobri filmovi ali...). Dakle ako želite adrenalinsku akciju, brutalne i realne fajtove i već dugo niste pogledali dobar borilački film, a veliki ste fan tog žanra,onda je ovo prava stvar za vas!

User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

Post by AlabamaSmokeOne » 08 Nov 2007, 17:08

12- Batman Begins
Image

drukciji od ostalih batmana..bolji..drukcija vizija batmana od onih burtonovih i schumacherovih..odlicna prica..negativci nisu stilu dosadasnjih negativaca, da imaju neki ludi kostim ili pusku kojom mogu zalediti cijeli grad i sl..bruce wayne je takodjer prikazan drukcije nego do sada..uglavnom, potpuno drukciji batman od prijasnjih 4, i bolji..barem meni

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 08 Nov 2007, 17:34

13. Fight Club

Image
"Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived. I see all this potential, and I see squandering. God damn it, an entire generation pumping gas, waiting tables; slaves with white collars. Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need. We're the middle children of history, man. No purpose or place. We have no Great War. No Great Depression. Our Great War's a spiritual war... our Great Depression is our lives. We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off. "

Kultni film! Ne sjecam se filma di ima tolko dobrih quotova :wink:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 08 Nov 2007, 20:21

14. Prince of Darkness (1987)

Image

Film mi je odličan.Uopće vam neće biti dosadan ni u jednoj minuti svoje radnje,a traje 102 min.Radi se o ekipi ljudi koji idu istraživati crkvu u kojoj se događaju čudne stvari.Nekakva zelena tekućina se nalazi dolje u podrumu,koja je zapravo pokretač cijele radnje.U ekspediciji sudjeluje čak 13 ljudi,i devetero ih je umrlo.Mislim akcija na svakom koraku.Glavni antagonist ovog filma je i sam vrag,koji upravlja pučanstvom izvan crkve,koji izgledaju kao zombiji.No,kako se unutar crkve počelo događati zlo?Ta zelena tekucćna je prešla u Susan,pa je to ona prenijela na Lisu,pa Lisa na onog,pa…itd.Uglavnom,zadnja je bila Kelly u kojoj je bilo i samo sjeme zla.Ona je trebala dovesti devila na ovaj naš svijet preko zrcala,ali spriječila ju je djevojka od glavnog protagonista.Na kraju filma vidimo kako nije sve gotovo.Naime,glavni glumac stavlja ruku na zrcalo i…Puf!Kraj filma.Genijalan film,svaka čast Carpenteru na ideji,naime on je i scenarist.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 08 Nov 2007, 21:22

15. Nightmare on elm street-1984

najdraži film,znam svaku scenu,jednostavno film mi je predobar....prvi put kad sam vidio freddya,vidim ono lika u poderanim hlačama,stara majca,ko strašilo je izgledao,znam da sam uzeo kao klinac bijelu majcu i ofarbao ju crveno plavu,to na ništa nije ličilo,neznam,lud sam za tim filmom,kupio sam cucka i nazvao ga freddy,sad ču si freddya istetovirat na rame,eto.....
Image
Last edited by Freddy on 11 Nov 2007, 20:58, edited 3 times in total.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Post Reply