Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 16 Dec 2006, 14:47

emmanuelle prvi dio 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 17 Dec 2006, 15:59

Screamers - odličan akcijski sf s sjajnom pričom, dobrim glumcima, obratima i prejebenim završetkom. A i roboti ubojice su odlično dizajnirani. Izvrstan film. :D

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 17 Dec 2006, 17:51


User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 17 Dec 2006, 23:57

Torrente 3: El Protector, prije cca sat i pol.

Maloprije sam dosao kuci, i uz lagani midnight snack prije spavanja upalio sam Hrt 2.
Lo and behold, docekao me talijanski spektal, Fellinijev Satiricon:
http://www.imdb.com/title/tt0064940/

Ako niste gledali, ucinite si uslugu. :)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 18 Dec 2006, 09:59

Evil Xander wrote:Torrente 3: El Protector, prije cca sat i pol.

Maloprije sam dosao kuci, i uz lagani midnight snack prije spavanja upalio sam Hrt 2.
Lo and behold, docekao me talijanski spektal, Fellinijev Satiricon:
http://www.imdb.com/title/tt0064940/

Ako niste gledali, ucinite si uslugu. :)
Ja sam si ga snimio da ga pogledam. :wink: Pa kada nađem mira..

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 19 Dec 2006, 11:26

Eragon. :shajse:
Za fanove Harry Pottera i maloljetne. Kliše do klišea, najbjedniji fantasy koji sam do sada vidio. Ako su ovo ekranizirali, onda postoji nada za apsolutno sve pisce svijeta.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 19 Dec 2006, 11:37

Zombiemachine wrote:Eragon. :shajse:
Za fanove Harry Pottera i maloljetne. Kliše do klišea, najbjedniji fantasy koji sam do sada vidio. Ako su ovo ekranizirali, onda postoji nada za apsolutno sve pisce svijeta.
To sam si i mislio. Taj film od početka godina, od kad ga najavljuju, uopće nije kod mene probudio nikakav interes...izgleda mi tak bez veze, isprazno...a kad se to da iz čitati već iz trailer...to nikako nije dobro.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 Dec 2006, 11:42

Zombiemachine wrote:Eragon. :shajse:
Za fanove Harry Pottera i maloljetne. Kliše do klišea, najbjedniji fantasy koji sam do sada vidio. Ako su ovo ekranizirali, onda postoji nada za apsolutno sve pisce svijeta.
Svima koji Eragon djeluje interesantno preporučam da bacite oko na ovaj review. Čovjek ga je argumentirano tako efektno popljuvao da je milina čitat tekst.

BTW, meni su Harry Potter knjige maštovite i dobra zabava, uopće ga ne bi stavio u kategoriju s ovim. Nije da nisam načitan pa me ama baš sve može impresionirati.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Dec 2006, 12:08

a što ste očekivali kada je knjigu napisao 15 - godišnjak? :roll:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 Dec 2006, 15:04

john_constantine wrote:a što ste očekivali kada je knjigu napisao 15 - godišnjak? :roll:
Ima tzv. klasika koje su napisali starci pa su govno.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 20 Dec 2006, 12:31

edit (HorrorHR): Post sadrži ekstremnu spojlerčinu

Pogledao sam Hard candy, koji su neki i ovdje pohvalili. Osim što je film snimljen u jednoj sobi za 100 kuna i što dijalog nikada ne prestaje (što neću uzeti za zlo), izpizdio me do smrti. Prvih 40 minuta dosadno, jer i nema neke radnje, ali djeluje solidno i priča je fora. Onda cura dotičnome odreže jaja. Sad nas četiri koji smo to gledali živnemo u nadi kako će sve krenuti na bolje, a ono opet isto. "Negativac" je uvreda za muški rod, a mulica iritantna do jaja. Sere mi se od pedofila kao i svakom drugome, ali ja sam samo čekao da se papak oslobodi, odčupa maloj gaduri glavu i posere joj se niz jebeno grlo, a ono ćorak. Tip samo dobija kajlu iz scene u scenu a onda završna uvreda gledatelju, tip počini samoubistvo jer mu je bed da neka tamo lapača u koji se on zaljubio pred xy godina ne sazna da je on poremećen. Strašno. Da ju je bar ubo nožem u oko ili nešto. Bio sam tako nervozan da mi je došlo da odem van, nađem neku mulicu i bacim je u jebeni kontejner za smeće.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 21 Dec 2006, 02:57

samaritan girl 7/10
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 21 Dec 2006, 12:21

Flushed Away 4/5 - Ovaj film je meni osobno bio jedan od zanimljivijih animiranih naslova ove godine, kojem sam se zbilja veselio, ponajviše zbog toga što iza njega stoji ekipa koja je napravila, po mom mišljenju i vjerojatno najbolji crtić prošle godine , "Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit", Aardman Animations Studio...doduše u suradnji sa Dreamworksom.
Finalni proizvod nije baš ispao nešto posebno oduševljavajuć, kao što je npr. bio slučaj sa W&G, ali ne i nešto posebno razočaravajuć, već onako, zadovoljavajuće, no možda je moglo i bolje. Ali ipak, film u cjelini ma dovoljno (britanskog) šarma da ga se isplati pogledati i da vas ne razočara, ali nije da će vas sad ostati dugo u pamćenju, i da će se o njemu naveliko pričati, kao npr. o W&G, Shrek-u ili Ice Age-u.
Radnja je veoma jednostavna, i nudi nam one stare dobro poznate moralne poruke o važnosti obitelji i prijatelja, no na zbilja ležeran način. Tako će te u tih 90 minuta, koliko traje film, zasigurno uživati u mnoštvu izvrsnih gegova koji se zasnivaju na izvrsnim dijalozima, kakvi obično priliče britanskom humoru ili slapstick gegovima, kroz koje ta priča i poruka izlazi na vidjelo, ili u glazbenim brojevima, kojim ima dosta kroz film. Kad smo već kod glazbenih brojeva, moram istaknuti odličan izbor glazbe koja se savršeno uklopila u film, većinom se radi o britanskim skladbama. Tako će te kroz film moći čuti "Are You Gonna Be My Girl?", "Bohemian Like You" ili pak "Dancing With Myself", kao i još neke. Jednu od pjesama pjeva čak i sam Hugh Jackman, koji daje glas gl. liku!!
Isto tako će te moči uživati u predivnom vizualnom aspektu filma, koji uvelike podsjeća da prijašnja Ardmanove naslove. Naime, iako je za razliku od naslova kao što su W&G ili "Chicken Run", koji su rađeni tehnikom lutka filma, "Flushed Away" rađen tehnikom 3D animacije, na momente ipak odaje izgled lutka filma, jer je stil dizajna okoliša i likova jako slična stilu dizajna prije spomenutih naslova. A kad smo već kod dizajna, moram pohvaliti inventivnost dizajnera, koji su na pametan način iskoristili stvari iz našeg svakodnevnog života kako bi stvorili taj "štakorgrad" u kanalizaciji koji je inače prepun detalja i vidi se uloženi trud. Tako štakoru u potjeri po kanalima umjesto na skuterima jure na mixerima za kolače, ili koriste najlonsku vrećicu kao padobran itd.
Glumačka ekipa se također sastoji većinom od britanskih glumaca, izuzev Jackmana koji je Austaralc, ali ipak ima onaj britanski naglasak, a društvo mu prave Kate Winslet, Ian McKellen, Bill Nighy, Andy Serkis, David Suchet, te Jean Reno u "ulozi" francuske žabe. Svi ti glumci savršeno pašu likovima kojima daju glasove. A kad sam već kod likova svakako moram spomenuti i izdvojiti puževe, koji su definitivni kradljivci svake scene u kojoj se pojave. Njima sam se zbilja najviše na smijao u cijelom filmu.

Sve u svemu, sasvim zabavan animirani film, rađen onako u britanskom štihu, koji će sigurno zadovoljiti sve, ali ne i ostaviti pretjerano oduševljenima...ali isplati ga se pogledati.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 21 Dec 2006, 13:12

Nisu filmovi ali:

Scrubs Season 3 - ležiš doma bolestan u krevetu i gledaš Scrubs, nemože bolje, predobar humor, "just what the doctor ordered" :D

Dexter Season 1 - :prayer:

24 Season 1 - jest sa "malo" zakašnjenja, dobra serija, makar mi ona njegova kćerka ubila 20% cjelokupnog dojma. biatch

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Dec 2006, 22:21

Harsh Times - :supz:

The War Tapes - drugačiji pogled na rat u Iraku. Solidno.

Post Reply