Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 23 Nov 2016, 07:53

Fantastic Beasts and Where to Find Them

gledao prije par dana.
Rekao bi ... dječji film zbog takvog humora i priče, ali nema nikakav šarm ni "čaroliju".

Kraj i zadnji dio filma mi je poprilično bezvezan, podsjeća na Marevel i slične blockbuster krajeve u zadnje vrijeme.

6/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 02 Dec 2016, 22:58

pošto uskoro izlazi film, škicnul sam -
Ghost in the Shell (1995)
Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)
Ghost In The Shell: The New Movie (2015)


prvog sam gledal nekad daavno dok druga dva škidnuh po prvi puta.
moram reć da mi je prvi još uvijek najbolji, ma da drugi ne zaostaje toliko za prvim. dok mi treći jednostavno više nije to to. najveći minus kod njega je soundtrack koji je u prva dva duša filma (pogotovo kod prvog), a tu ga jednostavno nema..
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 06 Dec 2016, 12:06

Futureworld - nema šarma kao prethodnik, a bogme mi nije bilo ni toliko zanimljivo za pratiti. Nije posebno loše, ali se ništa ne dobiva gledanjem.

Saudi Arabia Uncovered - obvezno štivo i čini se kao da je jako dobro obrađeno. skrivena kamera majka. naravno da ne bude dobar osjećaj u želucu nakon gledanja, ali treba vidjeti.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 15 Dec 2016, 11:55

Star Wars Rogue One

ok, ovo nisam ocekivao :prayer:
Onaj 7. dio je bio bezvezkast, ali ovo je najblize star wars filmu jos od 6. dijela.

Zadnja scena je nesto najbolje sto sam vidio ove godine, najezio sam se, a film je dobio ogroman pljesak.
Super akcija, solidna gluma...i fantastican kraj (ne samo zadnja scena, vec i odluka o netipicnom hollywood kraju)

8/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 15 Dec 2016, 22:00

Deepwater Horizon (2016) - snimljen po istinitom događaju o nesreći na bušotini istog imena. nesreća se dogodila pred nekih cca 6 godina, tak da relativno nije dugo trebalo da snime film o tom.
kaj se radnje tiće, dosta brzo postane napeta pa sat i pol prelete sam tak.
6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
maddjuro
Posts: 8331
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 16 Dec 2016, 01:33

12 angry men (1957)- kompletan film se odvija (izuzev 12 sekundi uvoda) u sobi za porotnike di isti odlučuju o sudbini klinca koji je navodno ubio oca. U početku su svi osim jednoga za to da je kriv..... Henry Fonda je u glavnoj ulozi. FIlm je odličan i svakako vam ga preporučam. Iako moguće da cete naslutiti neke stvari pošto se ideje iz ovoga filma daju viditi u pregršt "novijih" filmova istog tipa
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 19 Dec 2016, 23:23

The Magnificent Seven (2016) - dosta dobar western. 8/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 21 Dec 2016, 11:21

maddjuro wrote:12 angry men (1957)
Ovog se uvijek prvog sjetim kod hvaljenja minimalizma.


Rogue One - istinski sam uživala i pomalo se iznenadila, jer nisam očekivala da će nešto vrijediti. Malo mi je Diego Luna bio loš casting, ali sam se trudila da ne obraćam previše pažnju.

ovo sam zaboravila pa editiram

The Neon Demon
- ovo ne mogu napisati gore u topic, jer je smješten među horore, a ne želim doprinijeti takvom bogohuljenju. Ovo nije horor ni da se na trepavice postavi, ali nije film kriv za to. treba ga promatrati kao to što jest. dosta zanimljivo iskustvo, dovoljno čudan da vas mami i na kraju svirepo prevari ostavljajući vas s velikim ničim. style-over-substance je najbolji opis. obožavam inače takve filmove, ali kad je u pitanju ipak nešto opipljivo što ima neeekog sadržaja i dorečenosti. ovdje je naprasno odrađen kraj malo upropastio nešto što je moglo biti solidno (ali ne više od toga). nije to ništa toliko loše, samo priča nema ni glavu ni rep. odabir glavne glumice je veliki wtf, iako to ne spočitavam filmu uzimajući kao manu, samo kažem. ako već uzimaš nekoga tko bi u filmu trebao funkcionirati kao oličenje magnetične karizme i čarolije koju sa sobom šutke unosi, onda bar odaberi nekog brutalno lijepog da nam izbezumljujuću ljepotu možeš "podmetnuti" kao karizmu, kad je to već tako teško za naći. ovdje ni jedno ni drugo. mala je inače ok i lijepa, ali ničim nije nadvisila konkurentice u filmu.
al sam udavila..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8331
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 22 Dec 2016, 17:49

Arrival (2016)- stvarno nevidim zašto svi ovo toliko hvale i dižu u nebesa; vjerojatno da ispadu intelignetni. Nisam očekivao nešto spektakularno, ali bar nesto interesantno ili orginalno jesam
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 27 Dec 2016, 16:43

El espiritu de la colmena - gledala zbog kultnog statusa, no naravno da ne mogu to doživjeti kao ljudi tamo, jer ne znam pola internih stvari iz povijesnih detalja (primjerice, nadimak Franca koji onda pomaže da brže prokužiš simboliku jedne scene, a time i jednog cijelog lika). Dakle, relativno nezanimljiv film sporog odvijanja koji funkcionira gotovo pa potpuno simbolički. Srećom, uspjela sam pokopčati tko je kome roditelj, a ostale nedoumice mi je riješio internet. Kad se sve prouči, popravlja se dosadnjikavi dojam i vraćaju mi se kadrovi u sjećanje. 6/10

Harry, un ami qui vous veut du bien - puno puta viđena premisa toga da jedan psiho potajno kontaminira okružje normalnim ljudima. Ovaj put psiho ili čudak konačno nije Laurent Lucas, unatoč takvoj faci. Jako dobro sve funkcionira i zanimljivo je, iako film nije "kalibra" za neku epičniju ocjenu, ali je preporučljiv takav kakav je. Kraj me se posebno dojmio. 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 31 Dec 2016, 13:37

Demolition (2015) - još jedno dosta dobro djelce Gyllenhaala. 7/10

Into the Forest (2015) - čist oke triler. ima nekih banalnih sitnica koje su me piknule u oko i možda mrvicu predugo traje. ali isplati ga se škicnut. 7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 04 Jan 2017, 22:07

Zg80 (2016) - Metastaze su mi mrvicu bolje ali ni ovo nije loše. 7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 05 Jan 2017, 00:38

Bad Santa 2(2016) - ovo sam za Božić gledao, uglavnom preloše

2/10
Image

Image

Image

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 08 Jan 2017, 13:07

boyko wrote:Zg80 (2016) - Metastaze su mi mrvicu bolje ali ni ovo nije loše. 7,5/10
Slažem se...iako mi je malo pitkiji i lakši za probavit.. malo mi je jedino smetao prikaz likova, većina ih je stvarnih (npr. Buba), za koje smatram da ih nisu dovoljno vjerodostojno prikazali..
It's in your nature to destroy yourselves...

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 08 Jan 2017, 15:33

ma i tu krpa drži pola filma
Image

Image

Post Reply