Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 14 Jan 2016, 13:02

meni je Bale bio highlight filma, dere metallica u uredu,boli ga kifla :supz: :prayer: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 14 Jan 2016, 17:13

Čitam da je tako bilo i u stvarnosti. I da sam za sebe misli kao ima taj neki sindrom. Što je da je, čudan je :zubifale:

Anomalisa (2015) - jedna o boljih stop motion animacija koju sam vidio. Crtani je dosta dobar. Radi se o malo starijem čovjeku koji odlazi u hotel na jednu noć jer idući dan mora održati govor pošto je pisac. U tom hotelu, u toj jednoj noći će se dogoditi neke zanimljive stvari. On ima ženu, ima dijete, ali će se naći sa bivšom i upoznati dvije ženske koje su došle samo radi njega jer vole njegov rad. Od tih dvije ženske jedna se zove Lisa što je i sami naziv film Anomalisa (kasnije se objasni). Film se jako vješto bavi sa detaljima što mi se najviše svidjelo i samim time likovi su mi puno humaniji nego u većini filmova. Ima raznih tema s kojima se film bai jer je ovo ipak napisao Charlie Kaufman tako da već znate što možete očekivati. I sami lik Michael nije prikazan tako dobrim, nije ni neki zlikovac. Ima jedna teorija koja je čisti šok, boleščina samo takva
SpoilerShow
a to je da Lisa nije stvarna već da je Lisa ona lutka koju je kupio sinu i kojoj je sperma izlazila :jawbreaker: e to bi bio šok. Lutka i Lisa imaju onaj ožiljak na istoj strani lica. I lutka ima isti glas kao Lisa. I kad je pjevala Lisa mu je rekla "I love Italian, French...don't like German...and I love Japanese OBVIOUSLY..." to nisam odmah skopčao, ali dobro je to netko primijetio jer je lutka japanska hahahah.
Dubok film koji se bavi temama oko kojih se može dosta dugo raspravljati i raditi svoje teorije o čemu se tu točno radi. Ja sam otvoren za sve jer sve te teorije imaju podlogu. Sviđa mi se i ova analiza http://www.imdb.com/title/tt2401878/boa ... /252189077

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12298
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 15 Jan 2016, 13:47

to si je vjerovatno umislio jer je odmah nakon nesreće s okom kao klinjo ošao u kurac, ako sam dobro shvatio.

Anomalisu napokon sutra ujutro gledam, nakon svih ovih pozitivnih komentara i nominacije. :kokicarenje:
Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 16 Jan 2016, 06:39

The Big Short (2015) - stvarno dobro. Mislim da je prikazano i portretirno na uistinu dobar način. Naravno da je bilo zabavno, ali povrh svega mislim da je i iznimno poučno. Za nekoga tko je radio u toj industriji film bi trebao biti jako zanimljiv.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 19 Jan 2016, 00:07

Spotlight (2015) - jedan od najzanimljiviji filmova prošle godine sa vjerojatno najtežom temom. Novinarska istraga Boston Globea i njihovog tima Spotlight o pedofilima u crkvi to jest svećenicima. Ali ne o jednom svećeniku već se brojka penje i do 90 u samo Bostonu, a brojka još jako puno naraste. Samo u Bostonu. Jedan lik u filmu je rekao da je po njegovom proračunu među svećenicima oko 6% pedofila, a po brojci iz filma taj postotak je možda i veći. Film jako vješto daje informacije tako da je tih 2 sata uvijek zanimljivo. Svaka iduća informacija je bolja i strašnija, a glumački ansambl sastavljen od odličnog Keatona, još boljeg Ruffala i prosječne McAdams daju dodatnu širinu filmu. Ruffalo s ovom ulogom zaslužio nominaciju, a možda i Oscara. Film na kraju nije tako težak iako ima škakljivih scena, ali je stvarno dinamičan za jednu dramu. Preporuka.

Najgore od svega
SpoilerShow
što je onaj kardinal premješten i to u Rim :facepalm:
8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 19 Jan 2016, 11:41

No escape (1994)

kul film, sa Liottom i Lance Henriksenom

7/10

Insomnia

dobar nolan

7/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 19 Jan 2016, 21:48

Trumbo (2015) - jako je dobro prikazan. sniman po istinitom događaju. radnja je poslije WW2, početak američko-ruske političke pizdarije itd...
još jedna vrhunska uloga Bryana Cranstona. 7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
maddjuro
Posts: 8331
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 20 Jan 2016, 18:29

Batman: Bad Blood - najnoviji batman animirani film; izašao danas. Ukratko počne time da batman pogine spašavajući "batgirl" (bar dok nije službeno postala dio bat tima). Ubrzo se nightwing vrati u gotham da istraži što se sedilo pošto ni traga ni glasa od batmana nije bilo te da preuzme njegovu ulogu u čuvanju grada (kao batman). Tu je i damian, bruceov sin ,kao robin. Neću preveć u detalje da ne spoilam onima koje zanima. Meni i nije bio nešto. Iako je ideja dobra nekako je sve to prebrzo odrađeno (film traje 80ak min). Od neprijatelja nije nitko pretjerano vrijedan spomena. Film za jedno gledanje ako ste ljubitelji ovih novijih DC animiranih filmova čija je animacija dobra
I may be an idiot, but i am no fool.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Ash_Williams » 21 Jan 2016, 12:58

Straight Outta Compton

ovo je film koji je namjenjen za širu publiku izvan tradicionalnog kruga ljubitelja hip hopa. u biti riječ je o generalnom utjecaju muzike. ne nedostaje poznatih elemenata iz biografskih filmova o uspjehu na koju su se ljudi bespoštedno žalili al meni je F. Gary Gray začuđujuće nekako to sve uspio sjajno prkazat. nije me teško pridobit za priču o mladeži koja se uspijela izdignuti iz svoje užasne okoline zahvaljujući kreativnom geniju za razliku od današnjih balavaca koji završe fax da bi prosipali "pamet" po netu. glumačka ekipa daje sve od sebe, gdje se jednako začuđujuće ističe upravo Jacksonov sin koji se čini dosta ispijenija verzija svoga oca i Jason Mitchel koji je zaslužio zlato za svoj portret tragično preminulog Erica Wrighta.

4.5/5

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 29 Jan 2016, 16:28

Suburra (2015) - talijanski krimić iz prošle godine. Jako dobar do odličan. Radi se o političaru koji upadne u probleme, velike probleme sa talijanskom mafijom, sa grcima i sa još nekima. Paralelno pratimo priče i otalih likova kao Samuraja, tipa koji je u talijanskoj mafiji, ali je kao neki savjetnik između neprijatelja i sve sređuje. Njemu se nitko ne smije zamjeriti. Ostali likovi su broj 8, mladić koji se polako penje na tom stupnju moći. Grk, ludi grk sa svojom velikom obitelji. Priče im se isprepliću i samo se čeka da počne rat. Atmosfera filma je isto odlična. Većina dana samo kiša, odlično je i snimljen film. U nekim stvarima podsjetio me na seriju Gomorra.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 08 Feb 2016, 09:47

Rules of Engagement (2000) - gledao davno, pa jučer uhvatio na telki..solidan filmić za ubit nedjelju navečer, mogao bit puno bolji. izašao baš nekako ususret početku svih sranja s terorizmom u svijetu, S.L. Jackson i Lee Jones nekako mlaki, Guy Pierce vrlo dobar.. ali da se pogledat.. 6/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 08 Feb 2016, 22:50

The Last Witch Hunter (2015) - početak mi se najviše sviđa zbog vremena u kojem se radnja odvija i zbog vizualnog izgleda. al sam se na žalost vrlo brzo razočaral čim se radnja preselila u moderan svijet. puno bolje bi bilo da je ostalo kak je i započelo. to mi je jedina zamjerka. sve ostalo je sasvim oke.
6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 09 Feb 2016, 06:19

boyko wrote:The Last Witch Hunter (2015) - početak mi se najviše sviđa zbog vremena u kojem se radnja odvija i zbog vizualnog izgleda. al sam se na žalost vrlo brzo razočaral čim se radnja preselila u moderan svijet. puno bolje bi bilo da je ostalo kak je i započelo. to mi je jedina zamjerka. sve ostalo je sasvim oke.
6/10
I ja sam sličnog razmišljanja.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Wheel Smith » 10 Feb 2016, 05:05

Deadpool - filmčina i pol - i možda najdrazi marvelov film dosad
:supz: :supz:

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 14 Feb 2016, 11:21

Cobra (1986) - kad sad vidim na šta sam se ložio kao klinac... Al i dalje je simpatično za pogledati!

Post Reply