Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 15 Nov 2015, 14:55

Der amerikanische Freund (1977) - nastavak književnog maratona.. ovog puta druženje s dobrim starim Ripleyem. Iako možda nije dobri stari, nije zasjao nimalo. Ništa naročito impresivno od cijelog uratka, osim atmosfere vjerne svom dobu. Možda radije čitati knjigu.

Brave New World (1998) - Ponavljam dobronamjerni savjet iz zadnje gornje rečenice. Ni Gallagher i Spock nisu uspjeli pridonijeti poboljšanju. Nije to ništa toliko loše, ali sve je toliko prosječno da se može bez gledanja itekako.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 16 Nov 2015, 08:19

Dope - a onako, ništa posebno.
El Dia de la Bestia - i na deseto gledanje ostaje predobar :D

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 16 Nov 2015, 15:41

Powder (1995) - Uhvatio na telki neki dan.. Volim ovaj film, a pogotovo line kad "sin"Johny Depp kaže "ocu" Ray Liotti da je dobar u dilanju, a ovaj mu odgovara: " Ti bi bio dobar u bilo čemu... " :zubifale:

7,5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 18 Nov 2015, 23:43

Broj 55 (2014) - dosta dobro prikazan jedan događaj iz domov. rata 7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Inferno
Posts: 2414
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 19 Nov 2015, 22:47

Hotel Transilvania 2 (2015): - gledao u kinu u 3D-u. Traljava sinkronizacija. Uglavnom blesavi crtič s nekoliko neoriginalnih fora. 3/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 20 Nov 2015, 06:20

Ant Man (2015) - zapravo dosta dobro i zabavno. U početku nikako nisam mogao zamisliti Paul Rudda u nekoj akcionoj/superjunak ulozi, ali dobro je on to odradio.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Ash_Williams » 21 Nov 2015, 12:57

Macbeth (2015) - koliko je jak ovaj materijal da usprkos više ekranizacija uvijek mi djeluje šokantno. film ovako sažet je daleko efektniji od nekog petosatnog spektakla, Fassbender je sjajan,
jedino zamjeram što su ostali vjerni konstantno tom šekspirijanskom jeziku. da su glumci imali siroviji tekst film bi imao puno veći utisak. 4.5/5

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 22 Nov 2015, 06:58

The Eiger Sanction (1975) - Clint je bad ass i u cliffhanger ulozi. Vrlo solidan film s opakim lokacijama snimanja koje definitivno pridodaju općem dojmu. A Clint ko Clint, nema se tu šta posebno reći.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 23 Nov 2015, 22:23

Son of Saul (2015) - jako dobro mađarsko djelce. radnja je u Auschwitzu i praktički iz prvog lica prikazuje stvari koje su se tam odvijale.
jako mi se sviđa način na koji je sniman jer cijelo vrijeme kamera prati glavnog lika, znači on je cijelo vrijem u kadru pa se zbog toga gledatelj puno bolje poveže i suosjeća s njim. dobiš dojam ko da i sam kroz to prolaziš.
jedina zamjerka mi je sam kraj koji mi nije previše jasan. nisam uspel skužit što je pjesnik htio reći..
8/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Nov 2015, 23:57

On the Road (2012) - ako se ovo gleda kao bilo kakva ekranizacija - u redu je, meni i bolja i konciznija od knjige. Opet, ako se uzme u obzir što su sve razni ljudi planirali i prošli da se dokopaju i pripreme ovo pa potom izgube, tko je sve bacao oko, kako se klupko odmotavalo, kako je u pitanju štivo koje nije samo po sebi ništa posebno, a opet je značilo nejerojatno mnogo za svijet po utjecaju.. i kako je to sve na kraju napravljeno, onda možda i razumijem što ovo nitko ne mazi pretjerano. Ni meni se cast (izuzev Deana) nije baš sviđao, no priviknula sam se. Sve u svemu sam bila zadovoljna, iako ima blagih odstupanja i koju manu. Ako se želi filmski posvetiti ovoj generaciji, ipak prije preporučam (tematski drukčiji) Kill Your Darlings pa onda tek ovo.

Der Fälscher von London (1961) - mračna i tajanstvena atmosfera i tajni prolaz u polici za knjige. To je ono najbolje što se tiče ove simpatične osrednjosti (sve što ima tajni prolaz je predivno bez daljnje diskusije). Pomalo pregaženo vremenom što se tiče nekih stvari, primjerice scena tučnjave koja se ispala komična zbog nerealnosti. Knjiga, ipak. Ovo nije nužno za gledati.

The Sound and the Fury (1959) - trebalo mi je malo vremena da se kronološki snađem u ovome i poslažem si si sve kockice što se tiče likova. Film se skoncentrirao na malo neke drukčije stvari, no to je i dobro - jer je iznenađujuće dobro ispao. Očekivala sam zamorniju i detaljniju pripovijest o dobrom starom propadanju južnjačke obitelji, no uzet je i obrađen samo jedan fragment bez ikakvih reminiscencija. Sve je to rezultiralo ugodnim i light filmom za poslijepodne. Nakon onakve knjige. Go figure..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 30 Nov 2015, 01:27

Der Zauberberg (1982) - iako dugotrajno, ovo je bilo olakšanje nakon mojih očekivanja. Tempo jest spor, ali naišla sam kudikamo manje davljenja s dokonim razgovorima o umjetnosti i znanosti. Da apsurd bude veći, to što najviše zamjeram i jest najbitnija stvar i poanta svega (a lijepo je iznesena i u ekranizaciji) - dokon i dosadan život bez brige o ičemu ili zanimacije vodi u učmalost i bolest. Svidio mi se izbor Hansa Castorpa u cijeloj ovoj osrednjosti, hajde. Mislim da je ovo u pravm rukama moglo biti nešto veće, ipak je riječ o štofu koji predstavlja jednu od najbitnijih knjiga uopće.

The Trial (1962) - danas viđene snimke fragmenata suđenja Horvatinčiću su mi izgledale kao teatar apsurda (da sam to pročitala, a ne gledala, pomislila ih da je riječ o hinjenom novinarskom senzacionalizmu), a tematski me to inspiriralo da ubacim Kafku u maraton :lol:. Wellesova ekranizacija je toliko lijepo snimljena da sam se uhvatila x puta kako promatram 'boje', svjetlost i dinamiku kadra. Kad se tome pribroje ionako veličanstveni prizori polupraznih ili gigantskih prostora besprijekorne geometrije - zaboravila sam na priču, sjajnog Perkinsa i ubačene detalje. Bilo bi mi sve to dosadnjikavo da nije vizualne ljepote, vjerojatno..Ovako će ostati u dobrom sjećanju.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 03 Dec 2015, 16:24

The Little Prince(2015) - solidno 6/10
Image

Image

Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Ash_Williams » 05 Dec 2015, 00:56

In The Heart Of The Sea 3/5

ovo je film koji sam uz Mad Maxa najviše iščekivao ove godine. od vremena kad je ideja bila još na papiru do prvog trailera, novih trailera i odgađanja premijere na čak 8 mjeseci što je dovelo da mi ključa krv. ta čuvena priča, Chris Hemsworth u glavnoj ulozi, ne da sam neki njegov fan nego mi se činio savršen izbor za materijal i Ron Howard koji ima svojih trenutaka u karijeri .
nažalost na kraju je sve to ispalo da je film u biti "star vehicle" za Chrisa Hemswortha, tipa onih koje Denzel Washington snima između ponekog sjajnog filma da puni osobni budžet. kao i ovogodišnji Pravednik totalno je rutinerski obavljen a najstrašnije dijelove priče Howard je površinski samo obradio, moglo bi se reć i samo blago dotakao.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 07 Dec 2015, 23:22

Lo straniero (1967) - mogu reći da je ovo išlo zatim da se vjerno preslika. Uspjelo je u tome. Drugi je par rukava to što onda nema ništa spektakularno od radnje ili nekog drugog detalja ni za očekivati da se ponudi. Kao vlastiti touch i prilika za neku sitnicu, jel.. no to je isključivo krivnja onog koji iščekuje (mene). Glavna uloga jako dobro odrađena i sve je u odgovarajućem letargičnom tonu. Vrućina i indiferentnost prema svemu koja se može rezati.

Elementarteilchen (2006) - ovo je izvrsna prilika da se ponizno ispričam onim hitovima koji su mi bili dosadni.. ajd nek mi pokažu u drugom formatu umjetnosti to što su htjeli reći, a da mi bude zanimljivije. Ovo svakako jest zanimljivije i vrlo dobro je kao univerzum za sebe, ali i dalje nije film koji ću preporučiti. Osim možda štovateljima (odličnog) M.Bleintreuea. Da je druga glavna uloga bila raspoloženija u izvedbi, bilo bi još bolje.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 08 Dec 2015, 06:13

Home Alone 2 (1992) - iako sam ga gleda 100 puta, jednostavno nisam mogao odoljeti.

Post Reply