Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 18 Sep 2015, 15:19

Dobar, loš, zao-- 11/10. Bio i ostao najbolji mi film
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

CRNA KOMEDIJA

Post by Michel » 18 Sep 2015, 18:14

Grosse Pointe Blank (1997) - John Cusack mi je jedan od dražih mladih zvijezda 80-ih. Kažem mladih jer kad se probio 1984. godine imao je 19 godina tako da nije bio teeneger. Proslavio se s onim romantičnim komedijama koje bude nostalgiju. U 90-ima je i dalje imao zabavne uloge, ali ipak malo ozbiljnije. U nultima je postao kao ozbiljni glumac, ali opet je snimio Jacuzi Expres kao posvetu filmovima 80-ih. Tu dolazimo do ovog filma koji je uspješno crna komedija i drama. Jako morbidan, ali upravo zbog te zabavne strane zaboravimo koliko je film ustvari bolestan. Cusack glumi profi ubojicu koji ubija loše ljude, ali postane depresivan i da prestane razmišljati o svemu tome, vraća se u Detroit na desetogodišnju maturu koja je bila 1986. godine. Vraća se starim prijateljima i curi koju je ostavio, ali njega sad prati jedan drugi profi ubojica koji ga želi ubiti. Film je prepun referenci na 80-e, pogotovo kroz glazbu koja je odlična, ima niz odličnih scena, crnog humora i nostalgije.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 22 Sep 2015, 07:00

The Immortals (1995) - odličan film za ubiti poslijepodne. Hrpa poznatih glumaca, pomalo neobična radnja s dosta dobrim twistom i solidnim količinama krvi.

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by Michel » 22 Sep 2015, 21:02

Enemy Mine (1985) - Dennis Quaid u ovom sf filmu koji se bavi sa ratom ljudi i izvanzemaljske rase zvani Draco. Film počinje sa ratom u svemiru gdje Quaid padne na jedan planet kao i jdna letjelica Draca. Tako započnu svoje prijateljstvo i zajedno prelaze sve nedaće. Prvih 45 minuta jako dobro, ali imam problem sa zadnjom trećinom gdje redatelj započne neku veliku radnju kako su ljudi zarobili tu rasu i njihovi su robovi. To mi je bilo potpuno nezanimljivo tako da me nije baš oduševio na kraju, al dobro. Inače je redatelj Wolfang Petersen (Das Boot).

8======-o/8==========o (6.5/10)

Suburbia (1983) - vjerojatno najbolji punkerski film koji ću ikad pogledati. Nije da sam gledao punkerske filmove, ali ovdje se vidi koliko je to surovo i kako su uhvatili to vrijeme. Radi se o grupi punkera od 10 do 17, 18 godina ovako od oka. Cure, dečki koji žive u tom jednom predgrađu, napuštenoj kući, ali ih tamošnji lokalni ljudi ne vole. Pratimo njihov život, tulume, borbu s tim ljudima. Film koji bi se trebao prikazivati u školama. Ima jebeno šokantnih scena. Na početku i na kraju najgore za gledanje
SpoilerShow
na početku kad pas ubije ono malo dijete i na kraju kad ti tamošnji lokalni ljude pregaze klinca od valjda 10-ak godina, malog punkera i tako završava. Jaka kritika.
8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 23 Sep 2015, 06:52

Entourage (2015) - zabavna komedija, ne dodouše onoliko koliko trejleri sugeriraju, ali svakako se isplati pogledati.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Sep 2015, 14:49

Burst City - donekle zabavno (vjerojatno zbog estetskog kulnessa i punka na stageu). Pored sve te histerije nudi još koji smiješan one liner i naravno, puno kakofoničnosti.

Panic High School - ne znam zašto je ovo nabrajano pored ostalih klasika u podžanru kad ne spada tu. No dobro, više nego korektan i dobar filmić, iznenađujuće normalan, ali izbacit ću ga iz maratona.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by Michel » 24 Sep 2015, 16:20

The Arrival (1996) - paranoični conspiracy triler sa Charlieom Sheenom. Ima dosta mana, ali je vrlo zabavan film. Sheen glumi tipa koji je otkrio čudne zvukoe pomoću satelita i shvati da su to vjerojatno vanzemaljci, ali ubrzo ga počnu loviti vladini ljudi koji surađuju sa tim vanzemaljcima. U nekim dijelovima jako loš cgi, ali sve u svemu čisto solidan film gdje se osjeti taj dašak 90-ih.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 24 Sep 2015, 17:38

Me and Earl and the Dying Girl (2015) - Dosta dobra komedija sa dramskim elementima ili drama sa humoristicnim?? Protagonist je teenager filmmaker koji je socijalno neprihvatljiv te ga majka natjera da se druzi sa curom koja dobije leukemiju... Dosta puta sam se nasmijao te rastuzio. 7.5/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Sep 2015, 18:54

Dramedija :wink:

Pogledat će se.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by Michel » 24 Sep 2015, 22:38

Over the Edge (1979) - ovo je prvi film Matta Dillona. Vrlo dobra i nostalgična coming of age drama o vandalizmu. O učenicima koji rade sranja, dobro se provode, a starci im ne mogu ništa. Bude uključena i policija zbog čega se dogodi dodatno sranje. Soundtrack odličan sa starim rock stvarima. Dillon odmah pokazao da mu leže uloge buntovnika. Jebeno se osjete 70-e, film koji ulazi sigurno na listu obaveznih filmova o odrastanju. Omiljeni film Kurta Cobaina.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by jeba » 25 Sep 2015, 06:39

Michel wrote:Over the Edge (1979) - ovo je prvi film Matta Dillona. Vrlo dobra i nostalgična coming of age drama o vandalizmu. O učenicima koji rade sranja, dobro se provode, a starci im ne mogu ništa. Bude uključena i policija zbog čega se dogodi dodatno sranje. Soundtrack odličan sa starim rock stvarima. Dillon odmah pokazao da mu leže uloge buntovnika. Jebeno se osjete 70-e, film koji ulazi sigurno na listu obaveznih filmova o odrastanju. Omiljeni film Kurta Cobaina.

8========o/8==========o (8/10)
Točno tako!

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by Michel » 26 Sep 2015, 22:09

Under the Skin (2013) - Scarlett Johannson u ovom trileru gdje ona glumi nekakvog aliena u ljudskom tijelu. O bome ima tijelo. Film je onako dosta art, ima impresivnih scena poput zadnje u šumi ili meni najbolja scena kako ih lovi.
SpoilerShow
odvede ih u kuću i kako oni nju prate, polako tonu u tu neku vodu. Najjezivija scena kad onog drugog odvede i vidi onog prvog kako se samo rasprsnuo u mrklom mraku i ostane samo koža.
to je recimo čisti horor. Dobio je jako podijeljene kritike, ali dobar film.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11736
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by Michel » 27 Sep 2015, 01:50

SubUrbia (1996) - jedan od rijetih filmova Richarda Linklatera koji nisam pogledao. Znao sm što mogu očekivati. Odrastanje, filozofske rasprave i tipičan film o generaciji x, a volim takve filmove. Glavnu ulogu je preuzeo tada mladi Giovanni Ribisi, a ima tu još poznaatih lica koja se nikad nisu probila, ali znamo ih iz viđenja. Radi se o mladićima i curama koji žive iz dana u dan opijajući se kod jednog dućana/marketa. Doživljavamo ih kroz njihova promišljanja o životu i o raznim glupostima. Ima puno zanimljivih dijaloga, dobrog humora i dva sata je prošlo jako brzo.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 27 Sep 2015, 14:57

Scarecrow (1973) - dobar 7.5/10
The Godfather(1972) - klasik 8/10

:mrgreen:
Last edited by hitman_4 on 17 Oct 2015, 01:46, edited 3 times in total.
Image

Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: ALIENSKO PREDGRAĐE

Post by jeba » 28 Sep 2015, 06:15

Michel wrote:SubUrbia (1996) - jedan od rijetih filmova Richarda Linklatera koji nisam pogledao. Znao sm što mogu očekivati. Odrastanje, filozofske rasprave i tipičan film o generaciji x, a volim takve filmove. Glavnu ulogu je preuzeo tada mladi Giovanni Ribisi, a ima tu još poznaatih lica koja se nikad nisu probila, ali znamo ih iz viđenja. Radi se o mladićima i curama koji žive iz dana u dan opijajući se kod jednog dućana/marketa. Doživljavamo ih kroz njihova promišljanja o životu i o raznim glupostima. Ima puno zanimljivih dijaloga, dobrog humora i dva sata je prošlo jako brzo.

8=======o/8==========o (7/10)
Meni je osobno ovo jedan od najdražih filmova. Prvi puta sam ga pogledao u ljeto 97 i od tada pa sve do danas ga vrlo rado pogledam svaki puta kad imam priliku.

Post Reply