Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 05 Jun 2021, 17:33

Sirius the Jaeger -  grupa lovaca na vampire (uključujuć i jednog "vukodlaka") dođe u japan prateći grupu vampira koji su u potrazi za jednim "mističnim artefaktom" . Sirius (vukodlak) je ujedno i željan osvete jer su mu ti isti vampiri pobili cijelo naselje.... Anime je duga 12 epizoda; animacija je jako ljepa, proporcije lica su normalne i nasilje je necenzurirano. Nebi bilo zgorega da je anime možda bio duži, tako da imamo malo bolji razvoj likova. 
Za jedno gledanje ovo svakako preporučam. (koliko znam ne postoji dub)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 07 Jun 2021, 21:29

Masamune Kun No Revenge - Romantic comedy/harem (ish) anime od 12 epizoda. Ukratko, glavni lik Masamune ( veoma zgodan mladić, sve cure za njim sline) upiše srednju školu s namjerom da zavede i nakon toga prekine s Aki ( najpopularnijom djevojkom u školi koja je poznata po tome sto otkanta svakog lika koji e pozove van, i to naprav tako da ga "ponizi"). Razlog njegovoj osveti je što dok su bili kikići on je bio pretio i ona ga je bila ismijala i napucala. Sada nakon više godina treninga kad se 'zbildao i upisao se u školu pod drugim imenom, se planira osvetiti. Tu se uplete još par likova... 
ovo sam primarno odlučio pogledati jer sam naletio na par smiješnih scena iz jednog AMV-a, a kako je anime kratak odlučio sam mu dat šansu. Do jedno 6 ili 7 epizode je čak i bio interesantan, ali onda se u priču uključila nova "udvaračica", te je nekako anime opao u kvaliteti. 
Ok za jedno gledanje, ima interesantne likove, nije baziran na "fanservice"-u, koliko vidim DUBan je.  ANime pokrije cca 70% dovršene mange.  
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 22 Jun 2021, 21:47

Combatants Will Be Dispatched!  - novi serijal od autora konosube. Nekidan je završila prva sezona anime.a. Glavni lik je vojnik neke "Zle organizacije" , koja samo što nije pokorila zemlju, pa da nemora davat otkaz svojim zaposlenicima, odluči poslati lika u paralelnu dimenziju da pripremi teren za invaziju. Pošalju ga sa jednim "loli androidom", taj paralelni svijet funkcionira na fantasy princpima, ali ovaj put se lik ne "LVL-a". Doduše ima mogućnost zatražiti da mu pošalju što god treba od opreme ako ima dovoljno "zlih bodova" (bodove skupi ako radi kojekakve gluposti tipa ako zaviri pod suknju ili dodirne određene dijelove tijela na damama).  Sve u svemu, ok anime, nije mi bio dobar kao konosuba, vidi se da autor reciklira ideje iz konosube ( koja je nedavno završila). Ima 12 epp vidim da je sinkronizirano jedno 6 epp, ali su iz nekog razloga tamo stali.  Ok za jedno gledanje. Unatoč opisu, anime praktično da i nema "fan servicea"
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 29 Jun 2021, 21:16

Kemono Jihen (Monster Incidents) - odgledah anime od 12 epp, pa sad cu prijeći na mangu pošto mi se dopada. Ukratko radnja se odvija oko poludemona (djeca demona i čovjeka) koji rade u sklopu privatne agencije koja pomaže judima sa problemima oko demona, te da se zadrži u tajnosti postojanje istih. Naravno glavni likovi su klinci od 14 god. Makar ovo i je "komičniji"  serijal, ima nešto neočekivanih "WTF" momenata. Pogledajte prvu epp pa sami procjenite. Koliko vidim postoji DUB.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 06 Jul 2021, 22:50

Akudama Drive - Anime od 12 epizoda koji je izašao 2020-e, sa odličnim DUBom. Ukratko grupa kriminalaca, i jedna djevojka (takoreć slučajna prolaznica) budu regrutirani za jedan posao (nemaju opciju odbiti ).  Ne želim u detalje jer je anime stvarno odličan, i vidim zašto ljudi govore da je to jedan od najboljih animea iz 2020-e. Animacija je odlična, sam svijet jako vuče na cyberpunk 2077 (autori su navodno bili inspirirani tarantinovim reservoir Dogs filmom) . Priča je lijepo zaokružena. Ovo vam svakako preporučam. Radnja je dobra, ali nije prekomplicirana tako da se lako prati.
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 20 Jul 2021, 04:00

Ima netko za preporučit dobru space opera anime, nešto kao cowboy bebop.
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 20 Jul 2021, 15:44

John_Ryder wrote:
20 Jul 2021, 04:00
Ima netko za preporučit dobru space opera anime, nešto kao cowboy bebop.
Space Dandy, Outlaw Star, martian successor nadesico, vandred
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 21 Jul 2021, 03:24

maddjuro wrote:
20 Jul 2021, 15:44
John_Ryder wrote:
20 Jul 2021, 04:00
Ima netko za preporučit dobru space opera anime, nešto kao cowboy bebop.
Space Dandy, Outlaw Star, martian successor nadesico, vandred
Zahvaljujem! :supz: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 08 Aug 2021, 23:10

Wonder Egg Priority - 13epp ; žanrovski psihološki horror / comming of age. Ukratko, četiri cure od 14 god, spletom okolnosti dobiju mogućnost da spase (ožive) prijateljice koje su si oduzele život. To čine tako da u nekom paralelnom univerzumu spase djevojke koje su su oduzele život, a to učine tako da poraze manifestaciju onoga zbog čega su si oduzele život (bilo to trenerica koja je preveć forsirala, silovatelj...). Svaka od te četiri cure i same imaju razne probleme, ali tokom serije postanu oslonac jedna drugoj....
Koliko sam čuo, ovaj anime je imao dosta problema tokom realizacije, dosta ljudi koji su na njemu radili je ovo bio prvi pravi solo projekt. Anime se osvrće ne dosta stvarnih problema vezanih za depresiju, samo ozljeđivanje, napastovanje i iznenađujuće dobro to isto prezentira. Također i vizualno je vrijedan hvale. Problem je što (kao što sam ranije spomenuo probleme oko realizacije) oko epp 7 ili 8 napravi zaokret za 180 i dosta toga novoga ubaci u mix niotkuda i to što je ubačeno ne odvede nikamo, navodno je 13 epizoda, koja  je izašla par mjeseci nakon finala bila strašno "hypana", samo da bi se ispostavilo da je prva polovica bila "recap", a preostalih 20 min je bilo nešto.
Ipak unatoč tome ovaj je anime bio interesantan za pogledati (bar do 8 epizode), sviđa mi se depikcija stvarnih spihološko-mentalnih problema sa kojima se mladi nose (nasreću nisam se nikad morao nositi sa istima). Tako da bi ovo preporučio, ali s napomenom da neke stvari bi ljudima mogle smetati, ako su sami imali problema sa depresijama.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 10 Oct 2021, 22:48

BNA: Brand New Animal - anime od 12 epp, iz studia "Trigger" (koji je napravio kill la kill,, little witch academia, darling in the franxx), tako da je stil animacije nešto šareniji. Žanrovski komedija / akcija. Ukratko radnja se odvija u univerzumu di uz ljude postoje i "humanoidne zvijeri"; odnosno životinje koje uz svoje osobine izgledaju kao ljudi (te se mogu po potrebi promijeniti u ljude). Radnja se odvije u jednome gradu koji je sigurna zona za ta biće, glavni lik je (između ostalih) djevojka koja je zbog razloga se preobrazila u tako jedno biće. Generalno, priče su kako se ona nosi sa tom promjenom, ima i jedna ozbiljnija radnja, ali neću sad spoilati. Ok anime za jedno gledanje, ništa specijalno ili revolucionarno što se tiče same priče, ali za razbibrigu bi ga svakako preporučio. Anime se da pogledati na netflx-u i duban je.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 18 Oct 2021, 19:06

the dungeon of Black Company - isekai/action/comedy anime od 12 epizoda. Glavni lik je "NEET" koji se obogatio zahvaljujući dobrim investicijama, i sad može komotno živjeti bez da mora raditi. (naravno lik je "đubre", obožava gledati s visoka iz svog stana ljude koji moraju na posao rintati...). Zbog razloga biva transportiran u univerzum di postoje humanoidne životinje isl S&S stvari. Tu je primoran rintati u rudniku, raditi danonoćno za nikakvu plaću.... ANime je svojevrsna satira na japanski kapitalizam (radi od 9 do 9, budi zahvalan sto imaš posao, nemoj ništa govorit protiv kompanije...). 
Anime mi se dopao, glavni lik je simpatično đubre; ali nije 100%tno đubre.  Kao što rekoh, anime ima 12epp, a dub mu je u tijeku , jedno pola anime je zasad duban. Preporučam pogledati
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 19 Oct 2021, 01:19

maddjuro wrote:
18 Oct 2021, 19:06
the dungeon of Black Company - isekai/action/comedy anime od 12 epizoda. Glavni lik je "NEET" koji se obogatio zahvaljujući dobrim investicijama, i sad može komotno živjeti bez da mora raditi. (naravno lik je "đubre", obožava gledati s visoka iz svog stana ljude koji moraju na posao rintati...). Zbog razloga biva transportiran u univerzum di postoje humanoidne životinje isl S&S stvari. Tu je primoran rintati u rudniku, raditi danonoćno za nikakvu plaću.... ANime je svojevrsna satira na japanski kapitalizam (radi od 9 do 9, budi zahvalan sto imaš posao, nemoj ništa govorit protiv kompanije...). 
Anime mi se dopao, glavni lik je simpatično đubre; ali nije 100%tno đubre.  Kao što rekoh, anime ima 12epp, a dub mu je u tijeku , jedno pola anime je zasad duban. Preporučam pogledati

samo 6.7 na imdb? uhhh....
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 19 Oct 2021, 16:06

i? anime mi se dopao. Nekažem da je išta revolucionarno, ali kao satira japanskog kapitalističkog sistema, mi se dopao. A ionako je samo 12epp dug. IMDB mi nikada nije bilo mjerilo za to što valja a što ne.
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Anime

Post by John_Ryder » 20 Oct 2021, 04:13

maddjuro wrote:
19 Oct 2021, 16:06
i? anime mi se dopao. Nekažem da je išta revolucionarno, ali kao satira japanskog kapitalističkog sistema, mi se dopao. A ionako je samo 12epp dug. IMDB mi nikada nije bilo mjerilo za to što valja a što ne.
imdb je narod, ako narod kaže 6.7, ja mu vjerujem!
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Anime

Post by maddjuro » 20 Oct 2021, 23:44

John_Ryder wrote:
20 Oct 2021, 04:13
maddjuro wrote:
19 Oct 2021, 16:06
i? anime mi se dopao. Nekažem da je išta revolucionarno, ali kao satira japanskog kapitalističkog sistema, mi se dopao. A ionako je samo 12epp dug. IMDB mi nikada nije bilo mjerilo za to što valja a što ne.
imdb je narod, ako narod kaže 6.7, ja mu vjerujem!
That Time I Got Reincarnated as a Slime je 8.1, pogledaj to onda. Ok isekai, mislim da ima i dobar dub
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply