Anime

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
maddjuro

Re: Anime

Post by maddjuro » 05 Jun 2021, 17:33

Sirius the Jaeger -  grupa lovaca na vampire (uključujuć i jednog "vukodlaka") dođe u japan prateći grupu vampira koji su u potrazi za jednim "mističnim artefaktom" . Sirius (vukodlak) je ujedno i željan osvete jer su mu ti isti vampiri pobili cijelo naselje.... Anime je duga 12 epizoda; animacija je jako ljepa, proporcije lica su normalne i nasilje je necenzurirano. Nebi bilo zgorega da je anime možda bio duži, tako da imamo malo bolji razvoj likova. 
Za jedno gledanje ovo svakako preporučam. (koliko znam ne postoji dub)
I may be an idiot, but i am no fool.

maddjuro

Post by maddjuro » 07 Jun 2021, 21:29

Masamune Kun No Revenge - Romantic comedy/harem (ish) anime od 12 epizoda. Ukratko, glavni lik Masamune ( veoma zgodan mladić, sve cure za njim sline) upiše srednju školu s namjerom da zavede i nakon toga prekine s Aki ( najpopularnijom djevojkom u školi koja je poznata po tome sto otkanta svakog lika koji e pozove van, i to naprav tako da ga "ponizi"). Razlog njegovoj osveti je što dok su bili kikići on je bio pretio i ona ga je bila ismijala i napucala. Sada nakon više godina treninga kad se 'zbildao i upisao se u školu pod drugim imenom, se planira osvetiti. Tu se uplete još par likova... 
ovo sam primarno odlučio pogledati jer sam naletio na par smiješnih scena iz jednog AMV-a, a kako je anime kratak odlučio sam mu dat šansu. Do jedno 6 ili 7 epizode je čak i bio interesantan, ali onda se u priču uključila nova "udvaračica", te je nekako anime opao u kvaliteti. 
Ok za jedno gledanje, ima interesantne likove, nije baziran na "fanservice"-u, koliko vidim DUBan je.  ANime pokrije cca 70% dovršene mange.  

maddjuro

Post by maddjuro » 22 Jun 2021, 21:47

Combatants Will Be Dispatched!  - novi serijal od autora konosube. Nekidan je završila prva sezona anime.a. Glavni lik je vojnik neke "Zle organizacije" , koja samo što nije pokorila zemlju, pa da nemora davat otkaz svojim zaposlenicima, odluči poslati lika u paralelnu dimenziju da pripremi teren za invaziju. Pošalju ga sa jednim "loli androidom", taj paralelni svijet funkcionira na fantasy princpima, ali ovaj put se lik ne "LVL-a". Doduše ima mogućnost zatražiti da mu pošalju što god treba od opreme ako ima dovoljno "zlih bodova" (bodove skupi ako radi kojekakve gluposti tipa ako zaviri pod suknju ili dodirne određene dijelove tijela na damama).  Sve u svemu, ok anime, nije mi bio dobar kao konosuba, vidi se da autor reciklira ideje iz konosube ( koja je nedavno završila). Ima 12 epp vidim da je sinkronizirano jedno 6 epp, ali su iz nekog razloga tamo stali.  Ok za jedno gledanje. Unatoč opisu, anime praktično da i nema "fan servicea"

maddjuro

Post by maddjuro » 29 Jun 2021, 21:16

Kemono Jihen (Monster Incidents) - odgledah anime od 12 epp, pa sad cu prijeći na mangu pošto mi se dopada. Ukratko radnja se odvija oko poludemona (djeca demona i čovjeka) koji rade u sklopu privatne agencije koja pomaže judima sa problemima oko demona, te da se zadrži u tajnosti postojanje istih. Naravno glavni likovi su klinci od 14 god. Makar ovo i je "komičniji"  serijal, ima nešto neočekivanih "WTF" momenata. Pogledajte prvu epp pa sami procjenite. Koliko vidim postoji DUB.

maddjuro

Post by maddjuro » 06 Jul 2021, 22:50

Akudama Drive - Anime od 12 epizoda koji je izašao 2020-e, sa odličnim DUBom. Ukratko grupa kriminalaca, i jedna djevojka (takoreć slučajna prolaznica) budu regrutirani za jedan posao (nemaju opciju odbiti ).  Ne želim u detalje jer je anime stvarno odličan, i vidim zašto ljudi govore da je to jedan od najboljih animea iz 2020-e. Animacija je odlična, sam svijet jako vuče na cyberpunk 2077 (autori su navodno bili inspirirani tarantinovim reservoir Dogs filmom) . Priča je lijepo zaokružena. Ovo vam svakako preporučam. Radnja je dobra, ali nije prekomplicirana tako da se lako prati.

John_Ryder

Post by John_Ryder » 20 Jul 2021, 04:00

Ima netko za preporučit dobru space opera anime, nešto kao cowboy bebop.
Image

maddjuro

Post by maddjuro » 20 Jul 2021, 15:44

John_Ryder wrote:
20 Jul 2021, 04:00
Space Dandy, Outlaw Star, martian successor nadesico, vandred

John_Ryder

Post by John_Ryder » 21 Jul 2021, 03:24

maddjuro wrote:
20 Jul 2021, 15:44
John_Ryder wrote:
20 Jul 2021, 04:00
Space Dandy, Outlaw Star, martian successor nadesico, vandred
Zahvaljujem! :supz: :kokicarenje:
Image

Post Reply