Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 15 Apr 2021, 12:45

boyko wrote:
14 Apr 2021, 13:30
john_constantine wrote:
13 Apr 2021, 19:43
boyko wrote:
12 Apr 2021, 09:03
Mortal Kombat (2021) - pa čak je oke ispalo s obzirom da sam očekival malo veci trash. scene fajtova su dosta dobre + ima i još nekih fora stvari. jedino dijalozi štekaju, baš su u nekim situacijama lejm/trešasti/izlizani
7/10
Igrao si igru mortal kombat?
jess.nisam sad neki hc fan toga,al igralo se da :D
Danas idem u kino, jedva čekam. Nadam se fatality potezima.
Michel puši karu.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 15 Apr 2021, 14:13

john_constantine wrote:
15 Apr 2021, 12:45
boyko wrote:
14 Apr 2021, 13:30
john_constantine wrote:
13 Apr 2021, 19:43


Igrao si igru mortal kombat?
jess.nisam sad neki hc fan toga,al igralo se da :D
Danas idem u kino, jedva čekam. Nadam se fatality potezima.
uživaj :supz: :kasapljenje:
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 15 Apr 2021, 21:38

Upravo izašao iz kina... Kao ljubitelj igraćeg serijala, lagao bi kad bi rekao da sam se dosađivao, ali nisam niti oduševljen...

Scenarij je prilično loš što me čudi s obzirom na hrpu materijala iz igara. I nekako mi je nepotrebna povijest sub - zeroa i škorpiona. Ta tema je već obrađena u animiranom filmu.

Cole izgleda ipak neće dobiti DLC izdanje u igri, nije mi baš sjeo...

Dijalozi su trešasti, ali ima dobrih Kanovih fora (ratkapa). Reiko je prikazan kao imbecil. Mileena topovsko meso + nema Kitane. Goro odličan. Kabal prva liga. Ostatak ekipe prosjek osim Kung Lao.

Ali super je bilo vidjeti fatalitye. Naročito Kung Lao i njegov potez za šeširom. Brutala. Jax također.

Ali mislim da ću već za par dana zaboraviti na film. Dvojka je treš, ali puno bolje od ovog reboota. 😆
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Apr 2021, 22:08

NIsam pun k pisala pa ću kad se sjetim u dijelovima gledajući ocjene na imdb-u

1917 (2019) - dugačka divota s realistično izgledajućim protagonistima (čitaj, nisu manekeni uz koje se teško skoncentrirati na radnju) i s ne previše patetičnosti. Izgledalo mi je generično, ali bila sam u krivu, definitivno je za pamćenje 8/10

Deepwater Horizon (2016) - dug koji sam tek sad odradila. Prilično uzbudljivo. Odmah nakon toga smazah nekoliko yt dokumentarnih reportaža/objašnjenja. Da i nije dobar film, povijest je pa je pod muss hoćeš-nećeš 7/10

Den skylige (2018) - dala sam sedmicu, ali sada s odmakom shvaćam da nije za toliko pamćenje pa možda zaslužuje i ocjenu manje. Uzbudljiv je cijelo svoje trajanje, pohvaljujem i minimalizam, no nema neki veći potencijal jer je kao dobra epizoda neke serije

To the Devil a Daughter (1976) - ništa od očekivane C ljigave zabave. Neprobavljivo 4/10

Meru (2015)
- predivno i prestrašno. Jebeš horore uz ove prizore :lol: 8/10

Promising Young Woman (2020) - 8/10 apsolutna preporuka. Nije mi oskarovski štof, ali film kao takav je woohoo. Ajde da me nešto može iznenaditi.

Icarus (2017) - bolesno i šokantno. Trk na gledanje tko je propustio. A počinje tako nevino... 9/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 09 May 2021, 18:19

The Endless is a (2017) - Dva brata dobiju VHS-icu od poznanika iz jednoga UFO kulta-komune iz kojega su pobjegli / otišli prije xy godina. Kako su izvorno otišli iz te komune jer su pretpostavili da je riječ o kultu koji će počiniti samoubojstvo (tipa heavens gate), odluče se vratiti da vide o čemu je riječ i zašto im je poslana VHS-ica. Neću u detalje da ne spoilam, ali film mi se dopao. Nije visokobudžetni hollywodski film, ali su odlično odradili efekte. FIlm se svakako isplati pogledati, ali TOPLO preporučam pogledati "Resolution iz 2012", koji je od istoga dvojca, te je sješten a i ima veze sa ovi filmom.


Space Truckers (1996) - scyfy komedija; ukratko jedan od posljednjih "nezavisnih" kamijondžija zbog spleta okolnosti prihvati prevesti teret do zemlje. (teret su nekakovi "borbeni roboti"). Zbog "razloga" se stvari zakompliciraju, upleteni su i svemirski gusari... Ovo je jedan od onih filmova koji su glupi, stvarno glupi , ali baš su zato dobri za pogledati. Film za jedno gledanje s ekipom.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 25 May 2021, 17:56

Run (2020) - loše izrežirano i predvidljivo

3.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2019. SPECIJAL

Post by Michel » 01 Jun 2021, 01:10

Joker (2019) - samostalni Joker film u kojem pratimo Joaquina Phoenixa kako se polako transformira u kaotičnog ubojicu. Film nekako podsjeća na taxista po pitanju toga. Muka mu je od sistema, samo je razlika što želi izazvati kaos i ima sljedbenike. Gluma je odlična, lijepo je snimljen ali fali nešto. Možda je i malo predug pa dok se dođe do klimaksa već mi nije toliko zanimljivo.

7/10

Once Upon a Time... In Hollywood (2019) - najnoviji Tarantinov film o hollywoodu kasnih 60-ih kada su vladali hipiji, vijetnamski rat je bio u punom zanosu, Bruce Lee se probijao, Roman Polanski je nakon Rosemary's Baby postao najsvežiji redatelj u hollywoodu a Sharon Tate ultimativna ljepotica. Ovdje pratimo Ricka Daltona kojeg glumi Di Caprio, glumac koji je trenutno u padu i njegovog zamjenika/kaskadera kojeg glumi Brad Pitt. Cijeli film je jedna velika vožnja, samo se voze, glazba ali kupilo me na neki ludi način iako je najlošije ocijenjen Tarantinov film ili među najlošijim. Ja sam sucker za to razdoblje i znam dosta o Sharon Tate tu pravu istinu što se zapravo točno dogodilo i tko je ustvari bio Charles Manson. Ovdje je to naravno Tarantino promijenio kao što je promijenio u svojem filmu o Hitleru. Sveukupno dobro do jako dobro.

7.5/10

Jojo Rabbit (2019) - ovo je zadnji film Taika Waititia, meni jako dragog redatelja. Ovdje on radi političku satiru za vrijeme drugog svjetskog rata. Pratimo klinca kojeg zovu Jojo i njegov izmišljeni prijatelj je Hitler. On je fanatični desetegodišnji nacist. Sve se mijenja kada upoznaje židovku pa proispituje svoja razmišljanja. Film nije niti malo smiješan barem meni ali mislim da to i nije bio cilj, ali je simpatičan iako nije crna komedija kakvu sam se nadao da ću dobiti. Film je prepun boja pa podsjeća na filmove Wesa Andersona. Očekivao sam ipak više, kao i kod Jokera nešto opako fali.

6.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2019. SPECIJAL

Post by Michel » 02 Jun 2021, 09:05

El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) - film u kojem vidimo što se dogodilo sa Jesseom nakon onog završetka serije. Pa dogodilo se ono očekivano i drago mi je zbog toga kako se snašao ali film kao film je samo solidan. Možda sam malo više očekivao taj neki payoff, pogotovo onaj obračun al dobro. Ne bi ništa imao protiv da bude serija Jesse na Aljasci, sigurno bi bilo bolje od filma.

6.3/10

Marriage Story (2019) - jako hvaljena drama sa Scarlett Johannson i Adamom Driverom. Oni su supružnici koji imaju klinca i idu kroz razvod. Pratimo boje strane priče nekako školski izvedeno ali film spašava odlična gluma Adama Drivera. Scarlett je jako hvaljena, ali meni razina ispod njega iako dobra. Ray Liota i Laura Dern su bili sjajan izbor kao odvjetnici. Nije dosadan iako je to mogao biti, ali s vremena na vrijeme ritam ubiju neke pametno izvedene scene. Rekao bih napokon jedna kvalitetna američka drama nakon dugo vremena.

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 03 Jun 2021, 02:23

American Murder: The Family Next Door(2020) - uh ovo je baš težak i potresan dokumentarac. na jubitou ima genijalan serijal koji secira psihološki aspekt, dok je ovaj dokumentarac više fokusiran na arhivske snimke
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2019. SPECIJAL

Post by Michel » 05 Jun 2021, 21:58

The Vast of Night (2019) - kako volim otkriti ovakve male filmove koji imaju mali budget. Ovo je debi redatelja i scenarista koji nam je dao znanstveno fantastičnu misteriju u maniri zone sumraka. Film je baziran na Kecksburg UFO incidentu i Foss Lake nestancima. Smješten u 50-e pratimo jednu simpatičnu klinku i jednig starijeg dečka koji radi na radiu. Javim im se jedan lik koji počne pričati kako je radio za američku vladu na nekakvim tajnim projektima i tu priča počinje. Ima dosta pričanja što bi moglo nekima smetati ali meni to paše jer se bazira na karakterizaciji likova i dobroj atmosferi. Baš jedan lijep noćni film koji preporučujem. Redatelj se prati.

7/10

Deadwood (2019) - kako je dobro vidjeti stare prijatelje. Deadwood obožavam, jedna od najdražih serija. 10 godina nakon naše likove opet susrećemo u dobro poznatom gradu. Bullock, Al i ostali su i dalje tu pokušavaju voditi miran život ali i dalje je tu George Hearst koji ima stvara probleme. Film igra na kartu osjećaja s onim flashbackovima, ali ne mogu im zamjeriti jer drago mi je što sam ih posljednji put vidio. I dalje je to prljavo, odlično odglumljeno a priča je malo zbrzana jer je ipak to film ali jako dobro na kraju ispalo.

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 03 Jul 2021, 02:07

batman the long halloween part one - najnoviji DC Animirani uradak. Strip sam čitao davnih dana, i zaboravio sam o čemu se u njemu radilo. Animacija je bila uredu, ali mi dizajn likova nije bio baš najljepši (ali koliko se sjećam strip je izgledao relativno ružno). Ukratko, nepoznati ubojica ubija članove mafijaške obitelji na blagdane (nije calendar man). Batman, gordon i dent se udruže da pokušaju ga uhvatiti.
(Drugi dio izlazi krajem ovog mjeseca)
Kao i uvijek DC animirani filmovi su odlični, tako da ovo svakako preoručam.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 04 Jul 2021, 16:46

Wrong Cops (2013) - pa kako sam živjela dosad ne znajući da ova uvrnutost postoji :prayer: Neke scene su baš za anale :D 7/10

The Kid Detective (2020) - baš osvježavajuće :D fora priča i u sridu pogođen casting 7/10

Druk (2020)
- ne znam što bih rekla. Zaplet zvuči jako primamljujuće pa čovjek tijekom trajanja žudi da se stvari odvedu nekim luđim putem, no sve ostaje na realizmu. Ok.. Casting očekivan, Vinterbergovi kućni glumci. Korektno je, ali može se živjeti bez toga. Kad sam ga gledala dala sam sedmicu, no sad bih možda 6

The Little Things (2021) - film nije toliko loš koliko sam bila zapanjena glumačkim nesposobnostima Ramija Maleka. Užas, toliko loše da nagriza dojam o (ionako nesavršenom) filmu :o 6/10

Free Solo (2018) - gledala sam već upoznata s ekipom iza toga (alpinistički dokumentarci) pa ne iznenađuje ni tema ni izvedba. Zanimljiv je i pristup protagonistu, realan i bez uljepšavanja. Dosta scena sam morala gledati vireći kroz prste i/ili uz povike nevjerice i šoka :mrgreen: 8/10

Shallow Grave (1994) - fora crnohumorni filmić s postupnom gradacijom i zanimljivim tvistom. Glumci očekivano odlični. Trebalo mi je ovako nešto "retro" bez tehnologije i sl. 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 17 Jul 2021, 21:38

The Ratings Game (1984) - direktorski prvijenac Devita. Ok film u kojemu Devito, u ulozi "wannabe" producenta s pomoću muljaže (pošalje hrpu Nilsen obitelji na krstarenje i unajmi ljude da gledaju njegove emisije) postane hit na kabelskoj televiziji. Dobar film za opušteno gledanje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 30 Jul 2021, 23:05

Batman: The Long Halloween, Part Two - nastavak i zaključak animirane adaptacije istoimenog stripa. Kao i sa prvim dijelom, svakako preporučam pogledat
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 07 Aug 2021, 23:27

quotam tuđu recenziju jer mi je se neda pisat:

"The Suicide Squad (2021) - onaj prvi od prije par godina mi bio dosta bezveze i nepamtljiv.

Ovaj novi je napravio James Gunn, koji je režirao Guardians of the Galaxy i ovaj novi Suicide Squad mi je daleko bolji film od prvog. Za "super herojski" film, ovo je dosta krvavo i brutalno, ima baš brutalnih i gore scena. Još Sylvester Stallone daje glas nekoj hodajućoj ajkuli
John Cena također dobar a naravno tu je i Margot Robbie kao Harley Quinn"
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply