Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Aug 2017, 00:20

Storie di ordinaria folia (1981.) - rekla bih da odiše pravim vjernim duhom i da je to dobro preneseno na ekran, ali ne znam koliko sam to na temelju jedne davno pročitane knjige (i to ne ove zbirke) kadra procijeniti. Živopisan film sa svom svojom estetikom bijede ulice i bijede čovjeka. 7/10

Lucy (2014.) - ima zanimljiv zaplet i prostor za razmahivanje maštom u kreaciji priče (čak mi nije smetala Scarlett za koju se vidi da baš glumi), ali u cjelini je to jedan nebitan filmić za zaborav. 5/10 rekla bih.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 29 Aug 2017, 23:53

The Good Neighbor (2016) - triler, drama, mystery uvijek može

6.9/10
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 03 Sep 2017, 16:42

Carancho (2010.) - e ovo je jedna klasična sedmica od filma zanimljive teme, škakljive.. i sumorne atmosfere. I naravno da argentinski film ne može proći bez Ricarda. Kraj je možda očekivan, ali drago mi je da je takav

Exit to Eden(1994.) - presimpa krimi romantična komedijica s odličnom naratoricom, seksi outfitima i pretjerivanjem koje je sasvim ok. onako niska imdb ocjena je definitivno zločin. materijal za nedjelje.

Wonder Woman(2017.) - svidio mi se film, pogotovo po pitanju laganog humora kojeg nisam očekivala. mislim da su mi zadnja dva superjunačka filma (suicide squad i dr.strange) bili tlaka pa sam dočekala nešto više nego gledljivo. čak za sedmicu rang.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Sep 2017, 00:58

T2 Trainspotting (2017) - nastavak na slavni original iz 90-ih o četvorici "frendova" koji se drogiraju i pokušavaju zaraditi neke pare. Naravno, film je puno više od toga. Original jako volim i izvrsno je opisao stanje tadašnje generacije. I tu mislim i naše ravve tehnjava tog vremena. Ovaj nastavak se b avi sa njima 20 godina kasnije. Renton se vratio, a Begbie ga želi ubiti. Sick boy i najdraži Spud (sami pisac) su u sredini. Film ide na nostalgiju, a opet daje nešto novo kao onaj dijalog Choose koji je potpuno drugačiji od originalne verzije jer se Renton promijenio. Dobar nastavak.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 06 Sep 2017, 22:00

Away We Go (2009) - dosadan film. Svaka mi čast što sam izdržao do kraja

3/10
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 17 Sep 2017, 22:40

Secuestro (2016.) - još jedan generični španjolski trilerčić bez osobnosti. Za zaboraviti. Priča krene obećavajuće i zanimljivo se odvija, da bi pred kraj sve izmaklo kontroli, malo postalo pretjerujuće i završilo se jednom facepalmski predvidljivom i previše iskarikiranom scenom. Ono, dios mio...

Seven Sisters/What Happened to Monday (2017.) - stvarno dobra ideja, no ovaj film ne može iznad ocjene 6/10, jer pati od previše problema. Najveći je drugorazrednost. Drugorazrednost svega, kao opći dojam, jbg. Još nisam doživjela da mi se oči zaustavljaju na prelošim statistima :lol: pa čak ni u jadnijim produkcijama. Također je i priča poslije malkoc neelegantno izvedena. Unatoč tome ima poznatih filmskih lica, a i jedan neloš lik :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 27 Sep 2017, 11:24

The Dark Tower (2017) - neki fantasy sf koji me se nije baš dojmil previše. ono eventualno ga pogledat u nedjeljno mamurno izležavanje pred telkom. 5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Oct 2017, 17:43

Spider-Man: Homecoming (2017) - drugi najbolji Spidey poslije Raimievog drugog nastavka. Keaton dobar kao Vulture, akcijske scene odlične. Shvaćam zašto su prilagodili novoj generaciji, to je normalno i nije mi smetalo. Mali je odličan i kao Peter i kao Spidey. One lineri su tu, teta mu je isto dobra :P Iron Man neloš cameo, malo i više od toga. Odijelo sa svim onim spravicama mi nije smetalo. Neka malo nadogradnje. Jedino što mi nema dubine kao taj drugi nastavak jer ako je nešto drugi nastavak pokazao, to je da Spiderman može imati dubinu i emociju. Kao i u stripovima, zato i je najbolji superheroj kojeg je strip ikada izmislio i bolji od Batmana, i od uveličanog Supermana. Spidey rula, on je narodni heroj.

8=======....o/8==========o (7.4/10)

War for the Planet of the Apes (2017) - prvi nastavak ove trilogije mi je bilo jako dobar, drugi nastavak isto jako dobar ali nešto bolji. Ovaj treći isto jako dobar i na razini drugog. Nema šta, ovo je za mene najbolja trilogija 21. stoljeća. I u ovom filmu sam vidio najbolje CGI efekte ikada. Majmuni izgledaju savršeno. Cezar mi je postao jedan od omiljenijih likova u modernom filmu. Dosta emotivnih scena, vrhunska kinematografija pogotovo sve scene po snijegu. Scene u šumi isto odlične. Woody odličan kao negativac. I na kraju vrhunsko spajanje sa onim što ćemo znati kao Planet of the Apes iz 1968. godine.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 04 Oct 2017, 20:54

war je izašao sam hardcoded kinesko ili sta vec ?

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Oct 2017, 20:57

kinesko, ali si ja stavim titlove na žutu boju pa sve vidim normalno. Slika je jebena :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 04 Oct 2017, 22:57

Black Moon (1975.) - mislila sam da će me oduševiti postapokaliptična alisa u zemlji čudesa, pogotovo kad sam vidjela ponija jednoroga :D no ništa od toga, jer je uglavnom dosadno. kad se gledaju slike zasebno (što je mene potaklo na skidanje) ispada božanstveno. volim nadrealnost i neobičnost, ali više volim kad je nešto zanimljivo.

The Little Hours (2017.) - naravno da sam morala gledati kad je sve što sam znala o filmu -lude napaljene časne. i tako ja gledam i skužim "life after beth" glumačku ekipu (plus ostatak modernih serijskih glumaca). poslije tog pomalo besmislenog filmića koji radnjom baš i ne zadovoljava osnovne dijelove, a koji je krcat modernim ponašanjem i govorom koji ne uspijeva biti duhovit, tek poslije provjerim i skužim da to sve pravi isti onaj lik. kojem valjda nijedan filmić nije smislen, ali možda ih pravi za svoju curku. da se izoliraju samo kadrovi slika s rečenicama podsjećalo bi na almodovarov bad habits. brijem da ću za tumbler naštancati toga, po tome film ispada savršen i natjerat će ljude da ga gledaju i da se zajebu :snakeman:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 06 Oct 2017, 11:59

Bladerunner 2049

Vrlo vrlo lijep film.
Zvuk i slika je sa neke druge planete.

Ako vam se gleda ovaj film, gledajte ga u kinu! Slobodno preskočite 3D. Niti je iskorišten, niti se primjeti, samo smeta.

Vidim da svugdje svi uspoređuju ovo sa originalom, samo da bi naglasili koliko je nastavak bolji. Ja ne budem to radia, jer sam obozavatelj originala i samo bi radia obrnuto od ostalih :)

Meni je ovo dobar film koji predivno izgleda, ali isto tako mi je predug. Predug je da bi izgledao lijepo. Nije to ni loše. Polako se upija atmosfera i taj svijet, svaka scena i pokret kamere je spor i dugotrajan.

Sve je sterilno u ovom svijetu i ljudi i replikanti uopće mi nisu dali dojam da imaju ikakvog karaktera.
Glavni negativac isto. Niti malo nisam osjetio veliku prijetnju, niti njegova spletkarenja, niti išta. Osim što je održao par govora...ništa.

Deckard je osvježenje u filmu kad se pojavi. Odjednom se platno ispuni karakterom, a to mi je falilo kod ostalih da bi se uopće povezao sa njima.
Nisam dobio osjećaj da navijam za replikante niti da se suosjećam sa glavnim likom u bilokojem trenutku osim samog kraja.

7.7/10

I hvala električnim ovcama što nisu...
SpoilerShow
išli slušati ridley scotta i stavili da je deckard replikant

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 13 Oct 2017, 13:46

Blade Runner 2049 (2017) - imam samo jedan problem s ovime a to je vrijeme trajanja. sve mi je super ali mi je u jednom trenu postal naporan. ima filmova koji mogu podnijet ovoliku minutažu ali ovo nije jedan od njih.
kaj se ostalog tiće sve oke. vizualno jako lijepo izgleda čak me u nekim trenucima podsjeća na Ghost in a shell.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 31 Oct 2017, 08:11

Thor: Ragnarok (2017) - jučer ga pogledao u kinu nakon što u kinu nisam bio više od godinu dana. Dakle, radi se o trećem dijelu Thora u kojem gostuje Doctor Strange (jako mala uloga) i Hulk (jako velika uloga) te naravno ostali likovi koji su bili uglavbnom u prvom Thoru i novi zlikovac Hela i Surtur. Film je nesumnjivo najbolji dio trilogije ali i među najboljim filmovima koje je MCU napravio. I vjerojatno najbolji humoristični MCU film. U Guardians of Galaxy i prvom i drugom dijelu koji se meni jako sviđaju humor je nekad na silu, ali ovdje nema glupih fora već sve lijepo teče. Radi se o Ragnaroku, poznatom proročanstvu gdje će cijeli Asgard biti uništen, a svi bogovi biti ubijeni. Film počinje s oldičnom akcijskom scenom u kojoj Thor pokazuje sve svoje finese. Kasnije dolazi na planet Saakar (inače u stripu to je planet iz Planet Hulk storylinea) tamo je Grandmaster (jedan od Eldera), a pritom smo bili upoznati i sa Helom, novom kraljicom Asgarda. Akcijske scene u filmu su odlične i ona zadnja borba je toliko epic na više razina uz pjesmu Imigrant Song od Led Zeppelina. Tako sam se naježio kad je došla ta scena Thor Super Saiyan mode doslovno. Sad malo na likove.

ZLIKOVCI
Hela - Cate Blanchett je pojela ulogu. Zastrašujuća i moćna, level iznad Thora. Zanimljivo
SpoilerShow
da je ovdje sestra od Thora. Na kraju mu je izbila oko.
i preseksi. Drugi najbolji ženski MCU lik trenutno.

Fenrir - ogromni vuk koji ima isto jaku kožu kao Hulk, regenerira se i iako ga nema puno, potpuno je drugačije tako nešto vidjeti jer nismo imali prilike za to
SpoilerShow
broi se protiv Hulka na kraju. Čak je i ozljedio Hulka, vidjeli smo zelenu krv u vodi, ali Hulk se nekako snašao.
Surtur - dva Surtura u filmu. Jedan jak, ali drugi 100 puta jači. To je ta verzija iz stripova, moćan i jedan od najmoćnijih stvorenja koji su se dosad pojavili u MCU

Grandmaster - znači, Jeff Goldblum je car. Ima jebene scene, a glumi tog Grandmastera (inače brat od Collectora kojeg glumi Del Toro). Nije pokazao koliko je moćan, ali jedan od staraca čitavog svemira od samih početaka pa je to dovoljno. Smiješan je, zbilja mu je dobro uloga sjela.

Loki - mislim, iako je ovdje na drugoj strani svejedno je zlikovac i za mene će uvijek biti jer se zna što je radio u prvim Avengersima. To samo rade zlikovci.

HEROJI
Korg i Miek - Korg je odličan, Miek premalo da bi nešto mislio o njemu, ali Korg s onim glasom uzima svaku scenu.

Heimdall - jedan od Asggardianaca kojeg glumi Idris Elba. Ovdje ima nešto veću ulogu.

Valkyrie - najbolji ženski lik kojeg je MCU dosad izbacio. Tessa Thomspon je bombončić i ima neke badass scene. Nastavit će biti u MCU svijetu.

Doctor Strange - jedna scena, ali predobra scena
SpoilerShow
kad vozika Thora gore dole hahaha. Izgleda da je usavršio svoju magiju
Hulk - u Avengersima je ukrao film, u drugim Avengersima ga nisu dobro iskoristili i tu su me razočarali, ali ovdje je ponovo onaj stari i koliko je samo smiješan kad priča. Napokon priča kao u stripovima. Hulk ovdje ima jebene scene kao Hulk i kao Bruce Banner. Duo Thor - Hulk/Banner je najbolji MCU duo i nemaju konkurenciju kakvu kemiju imaju. Smiješne scene, pravi heroji. Umro sam
SpoilerShow
kad je skočio na Surtura i lupio ga pa počeo po njegovom rogu lupati hahahah, a ovaj ga odbaci kao muhu. I onda onako razočaran što se ne može nastaviti boriti :lol: :lol: ili ono kad skoči iz broda na most i razbije se hahahah kao u onom filmu Hulk iz 2008. godine.
Thor - znali ne mogu vam opisati koliko je Thor badass u nekim scenama. Doslovno DBZ Super Saiyan mode. Sad je sve razjasnio, pravi je Bog munje. Al ta zadnja EPIC borba kad prelazi u taj mode uz pjesmu Imigrant Song je nešto nezaboravno i nešto što ću si iznova i iznova ponavljati kad film dođe na torrente.

Top 3 MCU filma ili top 4, vidjet ću.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 20 Nov 2017, 18:58

Juste la fin du monde (2016.) - ah, ništa posebno, mislim da se moglo iz ovog materijala malo i više. I dalje je 24/7 dreka u obitelji očito zamjena za veći trud oko karakterizacije likova. Svejedno, Gasparda nikad nije problem gledati :partyman: 6/10

Murder on the Orient Express (2017.) - igrom slučaja završila na ovome u kinu. Rekoh si, Ken ne može biti gori od strahote od Finneya koji je zapravo utjelovio parodiranog Hitlera. I ja i ljudi okolo smo uživali u sitnim komičnim stvarima koje su se pojavljivale svako malo, a naročito smo se kesili na alpski izgled Slavonije :mrgreen: Ken je bio jako simpa i ostavio je za sobom Molinu i Finneyja u Orient ekranizacijama, dok najbolju izvedbu nije mogao, a ni htio, potući. To bi bila ova. Ugodno iskustvo, sve u svemu. 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply