Top 3 horrora u 2008 - Osvojite DVD!

Testirajte svoje znanje o horrorima i zaradite nagrade.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Top 3 horrora u 2008 - Osvojite DVD!

Post by HorrorHR » 17 Dec 2008, 16:26

Ok evo jedna kratka i slatka.

Kraj je godine, evo jedna mini nagradna za članove foruma.

Zadatak:

Napišite koji su vam tri top horrora koji su izašli 2008 godine (konsenzus kaže da 2008 godina mora biti u naslovu filma na IMDB.com). Postove stavite u ovom formatu:

1) IME (godina)
2-3 rečenice zašto je film toliko dobar.

Nagradna traje negdje do božića, ili ranije ako nitko u 24 sata ne napiše novi post. Svatko tko sudjeluje dobiva jedan ulaz u bubanj iz kojega će se nasumično izvući pobjednik. BONUS: ako napišete i u tom obliku Top 3 najlošija filma koja ste gledali a da su izašli 2008 - dobivate još jedan ulaz u bubanj.

Komentari moraju imati nekog smisla, ne samo natrackati bezveze reda radi.


NAGRADNI DVD je:

Vražja Stolica (Devil's Chair)
http://www.horrorhr.com/vrazja-stolica-dvd/

Image

Upise stavljajte kao replyeve u ovaj topic.

Sretno
8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 17 Dec 2008, 16:31

planet terror, REC i Cloverfield

ali film već imam. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 17 Dec 2008, 17:06

@ HorrorHR
Da li pravo učestvovanja u igri imaju i članovi s druge strane granice?
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 17 Dec 2008, 17:13

john_constantine wrote:planet terror, REC i Cloverfield

ali film već imam. :lol:
važno je sudjelovati, a i stavim post sa komentarima svim na HorrorHR.com ;)
The Undertaker wrote:@ HorrorHR
Da li pravo učestvovanja u igri imaju i članovi s druge strane granice?
imaju dakako, nije mi problem dati višak koju kunu

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 17 Dec 2008, 18:17

1. REC
2. Cloverfield
3. My Name Is Bruce
Image

vallay
Posts: 186
Joined: 15 Dec 2008, 15:36

Post by vallay » 17 Dec 2008, 18:46

ekipo, za REC pise na imdb-u da je iz 2007. i morate dat opis od 2-3 recenice zakej vam je to dobro....
he's the one

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 17 Dec 2008, 19:08

residentevil:degeneration , quarentine, my name is bruce
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 17 Dec 2008, 19:14

a koji biseri i dalje.. :rotflmao: :rotflmao:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

vallay
Posts: 186
Joined: 15 Dec 2008, 15:36

Post by vallay » 17 Dec 2008, 19:51

A$H wrote:a koji biseri i dalje.. :rotflmao: :rotflmao:


:kasapljenje: :rotflmao:

ocito je da su procitali samo:
Ok evo jedna kratka i slatka.

Kraj je godine, evo jedna mini nagradna za članove foruma.

Zadatak:

Napišite koji su vam tri top horrora koji su izašli 2008 godine.


makar mi je sumnjivo za ovu zadnju recenicu zato kaj stavljaju i iz 2007.
he's the one

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 17 Dec 2008, 20:47

1. Cloverfield
najbolji film do sada snimljen te tematike (znači ogromno čudovište razvaljuje grad) i dodatni plus ide kameri

2. Eden Lake
jedan od najboljih horora općenito zadnjih par godina po meni...ideja da od djece naprave onakve luđake je odlična, a smještanje radnje u šumu je samo šlag na tortu (meni najdraže mjesto radnje za horore)

3. Outpost
duhovi vojnika u bunkeru bogu iza nogu teroriziraju grupu plaćenika...zvuči prejebeno, a tako i izgleda :D posebnu pozornost treba obratiti na jebena ubojstva

na listu bi još mogli the strangers ili the happening (ako se uopće ubraja pod horor), ali ipak su gore navedeni za nijansu bolji...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 17 Dec 2008, 21:33

The midnight meat train - prvo bih svakako spomenio Vinnie Jonesa koji briljira pa bih se bacio na film, gdje ima lijepih scena sakaćenja, oči ispadaju,glave padaju,krvi koliko god jedan horor fan poželjeti može, priča po meni vrlo dobra još da je bilo malo više onih baštija al i ovako je cool!

The strangers - ne malo nego dobro baca na Ilsa ali i takav je zadovoljavajuć jer se priča odvija relativno brzo i nema previše mudrijanja ko,šta,kako, ona puknuta familija ubojica mi se sviđa makar im se lica ne vide i to mi je sasvim ok,ima vrlo dobrih scena koje malo i prestraše al ne previše,taman za ubit uru i po ništa više!

The mirrors - Kad sam čuo da je film od Aje očekivao sam možda i previše a nije toliko ni loš,prednjači odlična scena u kadi sa ono ženom i čeljusti brrrrrrr zakon! Možda za Ajin pojma fali malo više 'mesa i krvi' al dobro...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sigurno da ima puno boljih horora u 08 al ove sam na friško pogleda pa.... :D
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Carpenter
Posts: 207
Joined: 08 Nov 2008, 00:43
Location: Rodni dom

Post by Carpenter » 18 Dec 2008, 01:01

1. Eden Lake - meni najdraži horror u zadnjih par godina, čisto remek-djelo. Svidila mi se elegantna režija, bez naglih zumiranja, treskanja kamere i polsekundnih kadrova. Film sjajno izgleda i odlično je odglumljen a kraj jezovit, happy end ne stanuje ovdje.
2. Midnight meat train - jako dobra ekranizacija Clivea Barkera, film sa stilom,zanimljivom i prilično originalnom pričom te sjajnim Vinniem Jonesom, čovjekom koji je rođen za ovaj žanr ali dosada ga nismo imali sreće vidit u sličnim ulogama. Brutalno, krvavo ali i smisleno, ne klanje kroz gusto granje. Šteta što je film šikaniran od strane studija pa se na blagajnama nije ni registrirao,ovdje je bilo potencijala za serijal.
3. Låt den rätte komma in (Let the right one in) - izgleda da je Švedska ,a i ostale skandinavske zemlje, mjesto odakle stižu i stizat će ugodna iznenađenja horror fanovima. Ovaj poetični film zorno pokazuje šta se može postić sa malo para i puno kreativnosti: postoji bar jedna scena koja je impresivnija od 99% stvari koje nam serviraju hollywoodski cgi maheri. Nažalost ti isti maheri će imat priliku da ovo ukakaju, remake se već sprema, spašavaj se tko može.


3 najgora:

1.Alone in the dark II - U usporedbi s ovim prvi dio u režiji Uwe Bolla je klasik moderne umjetnosti. Film nema veze sa zdravim mozgom, gluma tragedija a scenarij redikulozan - stvarno tko je mogao to pročitati i reči: to je to,snimamo!
2.Scourge - debilna varijacija filma The Hidden,na momente izgleda ko amaterski film. Kako li su me samo zeznili sa dobro sklepanim trailerom...
3.While she was out - Kim Basinger se bruka i sramoti u ovoj splačini. Toliko nelogičnosti i neuvjerljivih situacija se rijetko nađe. Zaobići ako se ikako može.
Are you talking to me?

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 18 Dec 2008, 01:10

:lol: Premda frustrirana što recimo Funny Games U.S. ili El Orfanato ne spadaju pod 2008. god. uspjela sam nešto smisliti
(Ispričavam se zbog nepotrebnog uvoda, nije prema pravilima, ali to ćemo mi oprostiti, jelda? :mrgreen: )

The Midnight Meat Train - s veseljem isčekivan film koji je uspio zadovoljiti moj ukus. Cijela priča kako je tekla održala je aktivnost i dinamičnost (a ja cijenim kada nešto nije ni u jednom trenutku dosadno) te još nešto zanimljivo - dašak tajnovitosti i isčekivanja koji će realističnu radnju kasnije prenijetii u sferu nadnaravnog. Količina i oblik brutalnosti je za svaku pohvalu jer ima smisla i nije pretjerano. Ljubavna priča je uvjerljiva te mi se zbilja svidjelo što sam ja proživjela katarzu na toj razini. Sam kraj, neobičan, bolan i iznenađujuć, definitivno tjera na razmišljanje. I ne smijem zaboraviti pohvaliti odličnu kameru u drugoj sceni ubojstva.

Låt den rätte komma in/Let the Right One In - ova dirljiva priča o spajanju dva različita svijeta malo koga bi ostavila ravnodušnim. Pripovijedana sporo, daje mogućnost promatranju uvjerljivih dječjih glumačkih izvedbi i promišljanju o situacijama. Mudro uskraćujući glazbu većim dijelom (inače dugog) filma ostavlja prostora za uživljavanje u hladni snježni krajolik i dojham kao da sam tamo - na snijegu. Nekoliko efektnih stvari (scene ubojstva, izgaranja od vatre ili trenuci osjećajne glasnije glazbe) samo popravlja dojam. Paradoks svega je: iako film nudi nešto nestvarno - ni u jednom trenutku se to takvim ne čini. I u tome leži najveće umijeće, stvaranje realizma tamo gdje on ne postoji.

Mirrors - iako na prvu mi nije ostavljao maestralan dojam, zapravo razmišljajući o njemu sve sam više bila svjesna njegovih dobrih strana. Nezaboravna scena "čeljusti" koliko vidim nije samo mene oduševila, a sigurna sam da će osvojiti još mnogo srca :D I ne samo to, odlična uvodna brutalna scena ostavlja u neizmjernom iščekivanju i oduševljenosti. To iščekivanje i nije baš u potpunosti zadovoljilo brutalnost tijekom filma, ali je ponudilo neke druge čari, primjerice tajnovitost i pohvalnu atmosferu da bi na kraju imalo sve uistinu odličan završetak zapakiran u odličnu mješavinu misterije, efektne glazbe i iznenađenja.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 18 Dec 2008, 02:22

ja mislio sigurno dobivam nagradu kad sam vidio one socijalne postove iznad mojeg i onda 3 štrebera idu analize radit...puj :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 18 Dec 2008, 02:40

filmophil wrote:ja mislio sigurno dobivam nagradu kad sam vidio one socijalne postove iznad mojeg i onda 3 štrebera idu analize radit...puj :)
Bubanj i nasumično izvlačenje :yawinkle:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply