Narod odlučuje referendum

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Narod odlučuje referendum

Post by HorrorHR » 31 May 2018, 11:39

Tko bi rekao da ću ikada izaći na (vjerojatni) referendum koji organizira Markićka i glasati (za prvo) pitanje DA :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Narod odlučuje referendum

Post by john_constantine » 31 May 2018, 11:50

Vidio sam taj referendum, ali ignorirao sam ih. Nemam koristi od toga, neće ništa promijeniti. I ne mogu smisliti Markićku.

Ja sam prije da naprave referendum da saborski zastupnici budu volonteri. Većina ih je tako zaposlena osim članova živog zida. I ne treba im još plaćati za to.

Zašto si glasao DA?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Narod odlučuje referendum

Post by HorrorHR » 31 May 2018, 12:04

john_constantine wrote:
31 May 2018, 11:50
Vidio sam taj referendum, ali ignorirao sam ih. Nemam koristi od toga, neće ništa promijeniti. I ne mogu smisliti Markićku.

Ja sam prije da naprave referendum da saborski zastupnici budu volonteri. Većina ih je tako zaposlena osim članova živog zida. I ne treba im još plaćati za to.

Zašto si glasao DA?
nisam glasao, nije bilo referenduma još. nisam iskreno do sada ni znao o čemu je referendumsko pitanje jer čim vidim Markićku nema šanse da žečim imati ikakve veze sa time...

ciljaju na dva pitanja, drugo pitanje mi bedasto (limit zastupnicima nacionalnih manjina da glasaju za povjerenje vladi, proračunu i što već ne), ali prvo sasvim OK

ukratko ide se na to dali ste za to da:

1) se smanji broj zastupinika sa 151 na 100 do maksimalno 120?
2) da preferencijalni glasovi imaju veću vrijednost (tri preferencijalna)?
3) da se uvede elektroničko glasovanje?

sva tri pitanja su mi apsolutno DA:

1) 30-50 manje uhljeba u saboru - zasto ne, uvaliti ce te gadove negdje drugdje ali tamo nece imati bas toliko neto plaću i beneficije
2) da se ljudi malo potrude, da nije bitno samo biti lizač šuška pa da si prvih 5-6 na listi i znaš da sigurno upadaš u sabor, ovako se može birati direktno ljudi štoi mi je sasvim ok. sabornici će zapravo trebati i nesto raditi (teoretski:) ) da bi za 4 godina opet dobili svoju poziciju
3) sve je preko neta u moderno vrijeme, pa zašto ne i to. jedino negativno što će uhljebske Apis IT i povezane firme vjerojatno okrenuti pasu mita i korupcije pri stvaranju ovog online sustava, ali to rade inače pa bar da nesto naprave.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Narod odlučuje referendum

Post by lemonzoo » 31 May 2018, 12:10

Meni ne smeta broj zastupnika. Ja bih radije kao prvo pitanje stavio da im, na primjer, maksimalna plaća bude 3 x prosječna plaća u Hrvatskoj. Tako da bi imali motiva poticati gospodarski rast.
Tu bi se sigurno povećali mito i korupcija, ali neka institucije rade svoj posao. :mesić:

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Narod odlučuje referendum

Post by Michel » 31 May 2018, 13:09

Ma ljudi vide Markićku pa odmah ih to odbije. Jebiga, ideologija.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Narod odlučuje referendum

Post by HorrorHR » 31 May 2018, 13:43

Michel wrote:
31 May 2018, 13:09
Ma ljudi vide Markićku pa odmah ih to odbije. Jebiga, ideologija.
jebiga kad od nje ne ocekujes nista normalno ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Narod odlučuje referendum

Post by john_constantine » 31 May 2018, 14:16

Problem je kad je jedan štand pored štanda za istanubulsku konvenciju.

Inače, ovo za elektroničko glasovanje, ja sam protiv. S obzirom na korupciju i lošu infrastrukturu. A i zato što se time potiče na lijenost glasača kojima je teško dići guzicu za izbore jedanput godišnje.
A i računajte da je veći dio hrvatske informatički nepismen.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Narod odlučuje referendum

Post by john_constantine » 31 May 2018, 14:20

lemonzoo wrote:
31 May 2018, 12:10
Meni ne smeta broj zastupnika. Ja bih radije kao prvo pitanje stavio da im, na primjer, maksimalna plaća bude 3 x prosječna plaća u Hrvatskoj. Tako da bi imali motiva poticati gospodarski rast.
Tu bi se sigurno povećali mito i korupcija, ali neka institucije rade svoj posao. :mesić:

Da, a u mom bivšem mjestu koji je za kurac... Zaposlili su komunalnog redara i razne stručnjake i uhljebe u siromašnoj općini koja se sastoji od nekoliko birtije, škole koja je veliku prostoriju za informatiku pretvorila u spremište, i dječje igralište bez dozvole.
Samo bacanje novaca na uhljebe. Zato su i kod nas radnici skupi radi prevelikih davanja državi.
Michel puši karu.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Narod odlučuje referendum

Post by Truba » 31 May 2018, 16:19

ne znam o cemu je rijec niti me zanima
ali protiv sam liberala lbqtst i te klape ljevičarskih kulturnjaka koji misle da su najbolji
i naravno frljic
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Narod odlučuje referendum

Post by Inferno » 31 May 2018, 17:54

ja sam već jedno 6 mjeseci blokirao apsolutno bilo kakve vijesti i ideje iz politike, što god i u prolazu čujem apsolutno izignoriram......i mogu reći da je život ljepši...

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Narod odlučuje referendum

Post by lemonzoo » 31 May 2018, 19:54

Meni je politika baš zabavna. Radije gledam sjednice Sabora nego Game of Thrones, puno zabavnije. Trenutno imamo nekoliko jakih likova poput Buje i Pernara. Zlatna era politike.

Post Reply