Hrvatska i filmska cenzura....

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by hitman_4 » 15 Jan 2018, 18:44

Michel wrote:
15 Jan 2018, 18:04
john_constantine wrote:
14 Jan 2018, 20:53
M, nisi li ti samo konzervativac?
Ja nisam ništa od tih etiketa. Ne vjerujem u njih. Ja cijelo vrijeme govorim o radikalnim lijevima i desnima. Protiv tog se borim. Meni ne smeta ako si ti lijevo ili desno. Meni smeta ako si ti radikalno lijevo ili radikalno desno. U većini slučajeva ovdje govorim protiv radikalnog liberlizma što znači uglavnom protiv onih koji su lijevo i tu i tam nekad protiv radikalnih desno. Zašto? Zato što većina medija, pogotovo u americi su ti radikalni liberali. I kako je njih više, normalno je da se više fokusiram na njih. Isto bi bilo obrnuto da su mediji samo radikalno desno u americi i rade isti prljav posao kao što trenutno rade liberali. Više bi se fokusirao na njih.

Konzervativac? Mislim gle. Ja ne vjerujem u boga, niti slušam tomsona, vucu i ostale selje belje jer me to ne zanima i ta muzika me iritira. Mene isto iritiraju ti desno ljudi kao što i tebe. Vjerojatno se slažemo u 95% oko radikalne desnice u hrvatskoj. HDZ, bog i hrvati, svi ti kriminalci koji su desno. Sve to stoji, ali mi smeta što većina njihovih kritičara su onda liberali koji isto furaju svoju propagandu. Ljudi s lijeva i s desna moraju shvatiti da ima puno ljudi poput mene kojima je dosta i jednih i drugih. Nadam se da ti je sada malo jasnije :wink:

Znači, protiv normalne ljevice i normalne desnice nemam ništa protiv, ali čim vidim da su radikalni meni se odmah smrači. Ja volim hrvatsku državu, ali me to ne čini domoljubem ala oni koji su iz te radikalne desnice. Ja duboko vjerujem da ipak u ovoj državi ima dosta normalnih ljevih i normalnih desnih ali ta radikalna manjina je uvijek glasnija od većine. U bilo čemu, manjine će uvijek takve biti.
hitman_4 wrote:
14 Jan 2018, 18:16
ben shapiro je cionistički omaleni zdepasti kompleksaš. M očekivao sam više od tebe :roll: :(
Ben Shaprio je za tebe nedostižan i ništa drugo ne očekujem od tebe nego glupasti smajlići po kojima si poznat. Ako je Ben Shapiro kompleksaš zato što govori istinu za čvrstim znanstvenim činjenicama onda ok. Ja bih samo volio da pogledaš prvi video ma sve video i po redu izvoli protuargumentiraj jer je najlakše stavljati smajliće i smijati se. Znaš ko to radi? Veliki internet ratnici i trolovi sa neta koji nemaju ništa drugo, vjerojatno nisu uspjeli u životu pa sada koriste virtualno nasilje preko interneta.

A to što je tip židov samo još više potvrđuje da ono što govori je točno. Al eto, ti spadaš u onu grupu gdje su sve židovi krivi. Židovi drže hollywood, većinu najvećih korporacija, ali to je elitica. Većina židova su po mojem iskustvu promatranja jako dobri ljudi i normalan narod koji su prošlo sve i svašta bez obzira što smatram da je brojka oko holocausta definitivno napuhana, ali da su prošli teror jesu. I nažalost, elitica židova je iskoristila svoj narod za to.

hitman_4 wrote:
14 Jan 2018, 21:08


M ima iste poglede na svijet kao ovaj ogorčeni komičar. Domoljubni anti-liberal
Trolu, čitaj što pišem sa razumijevanjem jer ne mogu biti jasniji. Liberalizam u svojoj srži je DOBRA stvar, ali ja govorim protiv totalno izokrenutog liberalizma, onog radikalnog gdje sve dobro postaje krivo, a sve krivo postaje dobro i gdje se ne dopušta nikakva rasprava onima koji su protiv toga što rade. To nije onaj klasični liberalizam. Ali valjda je nekima teško povjerovati da ima ljudi poput mene koji nisu niti jedni niti drugi. A sad nastavi neargumentirano trolati i stavljati sebi svojstvene smajliće.

pobješnjeli M :D
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by Michel » 15 Jan 2018, 19:34

Image

Najbolje je to gonzo sažeo. Istina smeta hitmanovichima i sličnima. I to stvarno jesu uglavnom osobe koje ne znaju argumentirano raspravljati kroz rasprave već samo sve ismijavaju i pljuju. Bez argumenta naravno jer je nešto sasvim drugo ismijavati s argumentima.
dr_gonzo wrote:
15 Jan 2018, 11:12
Najprije najlakša je stvar film ne gledati ako misliš da te vrijeđa i riješena stvar. Tako se to radi. Ali reći da ja ne smijem gledati koji ga želi gledati jer misliš da on vrijeđa nekoga e onda nemere to tako.

To je kao daja idem nekom zabranjivat i protestirat šta će se prikazivat ''Četverored'' ili slični filmovi.
U ovom slučaju se može osjećati prozvanim onaj o kome tema filma priča. Znači tebi smeta ono što je možda istina.

Glupo je misliti da ako je žena ako je ostala mlada udovica neće pronaći novog partnera.... šta bi trebala ostati u celibatu do kraja života?
To ne znači da ona voli manje svog pokojnog muža.

Drugi je problem taj što gubi muževu mirovinu...ako se ponovo uda. Ali malo je njih to učinilo...stoga svaka čast onima koji to jesu učinili.
Ipak je lipo primat mirovinu ništa ne radit i imat nekog sa strane, jer se ne možeš udati.

Tu se ne blati niti udovice niti pokojni branitelji već moral nekih osoba i sam sustav.
S time da je film dosta slab. Pogledao sam ga ali neugodno mi je kao i sa svakim hrvatskim filmom. Ja te hrvatske filmove jednostavno ne volim. I čudim se da ima ekipe poput Ivana Gorana Viteza (mr smoogj na forumu hr) koji dižu hrvatske filmove iako je popljuvao ovaj film ali tip stalno govori kako se nikad nisu snimali bolji filmovi kod nas. Dopuštam da on bolje zna što se tiče hrvatskih filmova jer se bavi sa time, ali ne znam, ja koji god pogledam, eto neugodno mi je stvarno. Dajem priliku, ali neće i neće.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by hitman_4 » 15 Jan 2018, 20:07

bez razloga si popizdio, samo sam napisao da si domoljubni anti-liberal. Prihvati to

j_c napiše da si konzervativac, ti odgovoriš: "niti slušam tomsona, vucu i ostale selje belje jer me to ne zanima i ta muzika me iritira" :rolleyes:

diviš se ljudima koji su hc cionisti a kao smeta ti sve radikalno :lol:
Image

Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by Truba » 15 Jan 2018, 21:09

kakve to veze ima gdje zivim
imam hrv drzavljanstvo
tetku u slavoniji
i pradjed mi je iz okolice splita

ustav hrvatske mi garantira glasovanje na izborima

vecina tih zena bi mijenjala mirovine da imaju muzeve a da im djeca imaju roditelje
ovako imaju mirovine a po njima pljuje sve vise ljudi zbog ljubomore
jebo te pare koje dobijaju
zivot oca je neprocjenjiv...ako im brak nije bio dobar...djeci nedostaje otac 23-25 godina...
velike su to traume
a sad je popularno pisat po herojima
www.lasetta.net :axe:

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by hitman_4 » 15 Jan 2018, 21:20

Truba wrote:
15 Jan 2018, 21:09
ustav hrvatske mi garantira glasovanje na izborima
koja čast :D
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by olio » 15 Jan 2018, 21:26

Michel wrote:
15 Jan 2018, 19:34
S time da je film dosta slab. Pogledao sam ga ali neugodno mi je kao i sa svakim hrvatskim filmom. Ja te hrvatske filmove jednostavno ne volim. I čudim se da ima ekipe poput Ivana Gorana Viteza (mr smoogj na forumu hr) koji dižu hrvatske filmove iako je popljuvao ovaj film ali tip stalno govori kako se nikad nisu snimali bolji filmovi kod nas. Dopuštam da on bolje zna što se tiče hrvatskih filmova jer se bavi sa time, ali ne znam, ja koji god pogledam, eto neugodno mi je stvarno. Dajem priliku, ali neće i neće.
kratki igrani film snimljen prema istinitom događaju
https://vimeo.com/241011962

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by Truba » 15 Jan 2018, 21:41

ukrwtko
ispod casti mi je vrijedjati te zene zbog tih nekoliko tisuca kuna znajuci sto su izgubile
www.lasetta.net :axe:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by dr_gonzo » 17 Jan 2018, 11:09

Truba wrote:
15 Jan 2018, 21:09
ustav hrvatske mi garantira glasovanje na izborima
Svaka čast ako plaćaš porez RH-oj....
Inače ko god ne plaća porez državi Hrvatskoj nego drugoj državi u kojoj živi...ne bi trebao imati pravo glasovati na našim izborima.

Da se vratim na cenzuru....

Nitko normalan ne pljuje po udovicama, no film je svojom temom pogodio veliki dio istine (to je ono što nekima smeta). Udovice se smatraju domoljubima no ujedno je velika većina licemjerna jer iskorištavaju naš ukurčeni sistem i još imaju muda pametovati.
Kažu da nisu povlašteni ali čim ih dirneš nekom rječju oni ka Mamić (ne uspoređivam osobe nego karakterno izražavanje) odmah da je to napad na Hrvatsku...koje sranje.
Sere mi se kad se tako iskorištava i prenaglašiva nacionalni zanos i domoljublje (ili vredovanje da je netko od nekoga veći Hrvat...ili ona baza Bog i Hrvati? šta to znači? da su svi drugi manje vrijedni?)....onda postane ljigavo kao američki patriotizam i domoljublje.

Ista stvar je sa HDZ-om...je to je stranka koja je stvorila današnju Hrvatsku, i svaka im čast na tome. No, to im ne daje za pravo da su iznad svega ili da mi sad 100 godina seru po glavi sa svojim koruptivnim manipulacijama.

Meni je rođak popušio snajperski metak u Zadarskom zaleđu i žena mu je ostala sama sa malim djetetom. Sad prima njegovu mirovinu i živi u vanbračnoj zajednici i ima još dvoje djece sa jednim čovjekom. To je život. Ne vidiš da ona kokodače po TV-u da je film vrijeđa....jednostavno ta je tema ne zanima niti je dira.

U većini slučajeva u ovakvim slučajevima najviše se javlja onaj koga istina smeta. Kao recimo Turska kad se spomene genocid nad Kurdima...to mi je sada najveći primjer.
To je ista stvar kao kad je Mickey Rooney žestoko prosvjedovao protiv ''Silent Nigh, Deadly Night'' ali ga to nije spriječilo da glumi u ''Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker'' (sta ti je to kad te financije stisnu).


Nema gore stvari od licemjera i ucjenjivača...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by Michel » 17 Jan 2018, 18:29

dr_gonzo wrote:
17 Jan 2018, 11:09

Kažu da nisu povlašteni ali čim ih dirneš nekom rječju oni ka Mamić (ne uspoređivam osobe nego karakterno izražavanje) odmah da je to napad na Hrvatsku...koje sranje.
Sere mi se kad se tako iskorištava i prenaglašiva nacionalni zanos i domoljublje (ili vredovanje da je netko od nekoga veći Hrvat...ili ona baza Bog i Hrvati? šta to znači? da su svi drugi manje vrijedni?)....onda postane ljigavo kao američki patriotizam i domoljublje.

Ista stvar je sa HDZ-om...je to je stranka koja je stvorila današnju Hrvatsku, i svaka im čast na tome. No, to im ne daje za pravo da su iznad svega ili da mi sad 100 godina seru po glavi sa svojim koruptivnim manipulacijama.
E to i mene najviše smeta kod desnice. Broje krvna zrnca i odlučuju ko je veći hrvat. Ma zašto b oni bili veći hrvati od mene ili od tebe. Ma zašto bi itko bio veći hrvat od nekoga. Svi smo ljudi, ali eto postoje te strane koje su radikalne i stalno tlače one kojima je stvarno svega dosta. I dobro da si spomenuo mamića jer svaki od njih na kraju diže mamića :facepalm:

dr_gonzo wrote:
17 Jan 2018, 11:09
U većini slučajeva u ovakvim slučajevima najviše se javlja onaj koga istina smeta. Kao recimo Turska kad se spomene genocid nad Kurdima...to mi je sada najveći primjer.
To je ista stvar kao kad je Mickey Rooney žestoko prosvjedovao protiv ''Silent Nigh, Deadly Night'' ali ga to nije spriječilo da glumi u ''Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker'' (sta ti je to kad te financije stisnu).
[/quote]

Za Silent Night, Deadly Night su se tad javljale i kršćanske udruge kako je to sotonistički film :lol:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Koja komedija :lol: pazi ti te radikalne kršćane pobunili se zato što rade horor film o djedu božićnjaku hahahha. Al ne samo to, pazi ovu zadnju sliku na kojoj piše "santa is not a murderer" :lol: :lol: a u filmu ne ubija Santa kao lik iz te bajke već čovjek koji se oblači kao on hahahhaa.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Hrvatska i filmska cenzura....

Post by dr_gonzo » 18 Jan 2018, 06:53

Nema mi gadljivije stvari nego americka 'demokracija' i njihov prenaglaseni patriotizam.

A tek kad vidis filmove di napadaju vanzemaljci ili neki virus. Jeben mu bez njih bi 'odavno mi svi mi pomrli'.
SAD je vise smrti izazvala u zadnjih 250 godina nego neka kvalitetna bolest. Samo je Crkva vise stete covjecanstvu napravilo zla (ovdje ne mislim na samu religiju nego na organizaciju).
Ne cudi me teorija da su upravo oni krivi za Spanjolsku gripu i AIDS.

Ajme lipih slika gore...nisan zna da ovakve uopce postoje
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply