Sve o kriptovalutama

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Sve o kriptovalutama

Post by olio » 11 Dec 2017, 09:42

John_Ryder wrote:
10 Dec 2017, 19:39
Olio, hvala još jednom na svemu. Evo ja ću sada ukratko napisati svoj plan, pa mi ti reci dali bi to bilo ok. Najjednostavnije mi je na našoj mjenjačnici uplatiti iznos (planiram do 500 kn bitcoina kupit),i oni mi ga prebace na wallet (skinuti ću aplikaciju jaxx a instalirat ću i na komp),i to je onda to, imam te bitcoine na walletu i čekam da raste (ako će rast), i recimo da naraste za meni zadovljavajuć iznos,i ja poželim podić novce, odem u zg do btc bankomata i podignem sa ukucivanjem neke lozinke i e-mail s kojim sam regan na walletu? i da, nemam visu ni mastercard, imam amex i debitnu maestro od zabe, da li je to problem ?
Dobri koraci. Dobro prouci Jaxx i kako backupirat. Pa nakon sta prebacis bitcoin napravi backup walleta :wink: To moram uvijek ponavljat i ponavljat, sebi i drugima.

Samo prouči kako se isplaćuje sa bankomata. Treba poslati BTC sa walleta (ti ces imati na jaxxu) na adresu koju ti bankomat da. Ovdje je detaljnije opisano
https://www.honorarniposao.net/isplata- ... -bankomata

Najjednostavnije je jaxx instalirat i na mobitel. Pa mozes povezat PC i mobitel u jaxxu. Dodjes na bankomat, dobijes adresu. S mobitela (jaxx) prebacis na tu adresu (obicno su btc bankomati u kaficima ili negdje gdje ima free wifi). Sacekas sms potvrdu i sa potvrdom dignes novce.


Nije bitno sto nemas visu, mastercard itd. Nije potrebna u ovom postupku kako si ti slozia.

Ako imaš bankovni račun možeš i poslati BTC sa jaxxa na Kraken, coinbase, domaci bitkonan... burzu pa prodati za $$ i poslati ih na banku.
Ima puno načina, ovaj tvoj je najanonimniji. Nitko ne zna da si prodao...i primio novac
Michel wrote:
10 Dec 2017, 21:53
Ajoj, dobro me Ryder pdjsetio. Ja nemam mastercard, amex ni maestro. Imam samo od raiffase karticu na kojoj imam onaj minus koji trebam otplatiti do 1. 1. 2018. a to neću uspjeti. Sutra idem u banku otplatiti nedozvoljeni minus (mjesečna kamata) od 90-ak kuna ali opet ću ostat u minusu onom dozvoljenom. Ja samo ne znam što se događa jer neću moći otplatiti do 1. 1. samo da ne budu neki problemi. Uglavnom, nemam mastercard niti jednu drugu karticu osim raiffasen.

I na mobitelu nemam te aplikacije to jest nemam neki dobar mob jer mi ne treba, ali na kompu mogu sve ionako sam doma stalno.
Ova procedura kupnje/prodaje koju je Ryder opisao ne zahtjeva nikakve kartice :wink:

Mobitel je potreban za isplatu sa bitcoin bankomata, ili laptop. Ali za isplatu, mozes i prebaciti BTC na neku od burzi (npr coinbase, kraken, domaci bitkonan) i prebaciti na racun u banci direkt (di ti je ta raiffasen kartica).




Dobro pogledajte kako vam odgovara isplata. Neki ljudi uplate novce koji im trebaju pa se pogube kad im treba brzo prodati. Zato najbolje ne žuriti, odabrati najbolji i sigurniji način.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Sve o kriptovalutama

Post by olio » 11 Dec 2017, 09:49

Evo danas se sve zeleni. Bitcoin u 24 sata, 24% u plusu.

Image

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Sve o kriptovalutama

Post by Michel » 11 Dec 2017, 13:40

Nemam dobar mob niti laptop, ali imam komp pa mogu s kompa?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Sve o kriptovalutama

Post by John_Ryder » 11 Dec 2017, 20:10

olio wrote:
11 Dec 2017, 09:42
John_Ryder wrote:
10 Dec 2017, 19:39
Olio, hvala još jednom na svemu. Evo ja ću sada ukratko napisati svoj plan, pa mi ti reci dali bi to bilo ok. Najjednostavnije mi je na našoj mjenjačnici uplatiti iznos (planiram do 500 kn bitcoina kupit),i oni mi ga prebace na wallet (skinuti ću aplikaciju jaxx a instalirat ću i na komp),i to je onda to, imam te bitcoine na walletu i čekam da raste (ako će rast), i recimo da naraste za meni zadovljavajuć iznos,i ja poželim podić novce, odem u zg do btc bankomata i podignem sa ukucivanjem neke lozinke i e-mail s kojim sam regan na walletu? i da, nemam visu ni mastercard, imam amex i debitnu maestro od zabe, da li je to problem ?
Dobri koraci. Dobro prouci Jaxx i kako backupirat. Pa nakon sta prebacis bitcoin napravi backup walleta :wink: To moram uvijek ponavljat i ponavljat, sebi i drugima.

Samo prouči kako se isplaćuje sa bankomata. Treba poslati BTC sa walleta (ti ces imati na jaxxu) na adresu koju ti bankomat da. Ovdje je detaljnije opisano
https://www.honorarniposao.net/isplata- ... -bankomata

Najjednostavnije je jaxx instalirat i na mobitel. Pa mozes povezat PC i mobitel u jaxxu. Dodjes na bankomat, dobijes adresu. S mobitela (jaxx) prebacis na tu adresu (obicno su btc bankomati u kaficima ili negdje gdje ima free wifi). Sacekas sms potvrdu i sa potvrdom dignes novce.


Nije bitno sto nemas visu, mastercard itd. Nije potrebna u ovom postupku kako si ti slozia.

Ako imaš bankovni račun možeš i poslati BTC sa jaxxa na Kraken, coinbase, domaci bitkonan... burzu pa prodati za $$ i poslati ih na banku.
Ima puno načina, ovaj tvoj je najanonimniji. Nitko ne zna da si prodao...i primio novac
Michel wrote:
10 Dec 2017, 21:53
Ajoj, dobro me Ryder pdjsetio. Ja nemam mastercard, amex ni maestro. Imam samo od raiffase karticu na kojoj imam onaj minus koji trebam otplatiti do 1. 1. 2018. a to neću uspjeti. Sutra idem u banku otplatiti nedozvoljeni minus (mjesečna kamata) od 90-ak kuna ali opet ću ostat u minusu onom dozvoljenom. Ja samo ne znam što se događa jer neću moći otplatiti do 1. 1. samo da ne budu neki problemi. Uglavnom, nemam mastercard niti jednu drugu karticu osim raiffasen.

I na mobitelu nemam te aplikacije to jest nemam neki dobar mob jer mi ne treba, ali na kompu mogu sve ionako sam doma stalno.
Ova procedura kupnje/prodaje koju je Ryder opisao ne zahtjeva nikakve kartice :wink:

Mobitel je potreban za isplatu sa bitcoin bankomata, ili laptop. Ali za isplatu, mozes i prebaciti BTC na neku od burzi (npr coinbase, kraken, domaci bitkonan) i prebaciti na racun u banci direkt (di ti je ta raiffasen kartica).




Dobro pogledajte kako vam odgovara isplata. Neki ljudi uplate novce koji im trebaju pa se pogube kad im treba brzo prodati. Zato najbolje ne žuriti, odabrati najbolji i sigurniji način.

skužio sam u principu kako bi se podizao novac, no dvoumim se skinut Mycelium ili jaxxx ? jax ima jako loše review-e za android i ocijenu samo 3.0, dok mycelium ima 4.3 i dosta članaka ga preporučuje za wallet? šta ti misliš olio, jesi koristio oba ?
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Sve o kriptovalutama

Post by hitman_4 » 11 Dec 2017, 20:31

forum se pretvara u Wall Street :D
Image

Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Sve o kriptovalutama

Post by lemonzoo » 11 Dec 2017, 20:38

Sad trena uložiti po 500 bucks u Ripple i NEM. Valjda će barem jedan iznenaditi.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Sve o kriptovalutama

Post by hitman_4 » 11 Dec 2017, 22:19

Podcast inkubator
Sljedeći Podcast bit će vezan između ostalog i uz kriptovalute... Jeste li uložili u Bitcoin i što mislite, je li riječ o valuti budućnosti ili svojevrsnoj Ponzijevoj shemi?
Image

Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Sve o kriptovalutama

Post by Truba » 11 Dec 2017, 22:52

lako od milijuna napraviti dva
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Sve o kriptovalutama

Post by Michel » 11 Dec 2017, 23:49

Ovo što RTyder spominje, jel se to može skinut za komp? Kako ne volim te aplikacije koje se mogu samo za mobitel skinuti.

Malo čitam komentare i ne shvaćam ih o čemu točno govore
Po meni onaj tko stedi u novcu je dobro lud. Rekao bi bilo kojem ali ima par valuta koje su kolko tolko vjerodostojne. S druge strane onaj ko stedi u criptovalutama jednostavno trazi da ga se odere. Stedi se u zemlji, nekretninama, zlatu. Ovo ostalo je ruski rulet. Samo cekas kad ces popit metak.
A neki od vas koji su se dobro nakrcali nekih nelikvidusa, ja vjerujem da vec sad imaju problem utopit svoju "investiciju". Tako da i criptovalutama slijedi dobro uvjezban scenarij.
Kakav scenarij? Olio, ti si rekao da si zaradio nekoliko tisuća dolara. Mene zanima koji ti je ulog bio i koliko dugo ti je trebalo da zaradiš te novce? Ako zaradiš toliko, jel se može naglo spustit na onaj ulog koji si uložio ili isto pada dole kao što se diže gore?

etherium? To nešto slično?

Gledam ovo

Image

I opet ne shvaćam što bi trebao gledati na tom grafu i što znači :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Sve o kriptovalutama

Post by John_Ryder » 12 Dec 2017, 09:49

@Michel - puno treba čitati o tome po netu, čak i knjiga pročitat, a treba imati i neki talent u glavi za to sve da pohvataš, neće ti moć sad olio napisat radi to i to ovo i ono, previše tu ima stvari.
Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Sve o kriptovalutama

Post by olio » 12 Dec 2017, 10:03

Michel wrote:
11 Dec 2017, 13:40
Nemam dobar mob niti laptop, ali imam komp pa mogu s kompa?
Mislim da je najbolja onda opcija isplatit direktno na račun (sa neke od burzi).
Kada dođeš na bankomat i prodaješ bitcoin za pare, bankomat ti da broj računa na koji trebaš prebaciti svoje bitcoine. Za to imaš određeno vrijeme. Tako da bi to trebalo odraditi tada sa mobitela/laptopa.
Ili prodati preko nekog "dilera" direktno na ruke. To je ekipa koja kupuje i prodaje bitcoine na ruke. Uzmu puno manje nego btc bankomat. Razlog zasto prodaju? Jer zarade sitno i ne vole verifikacije i ovako je anonimnije.

Aplikacije nisu nešto zahtjevne.
John_Ryder wrote:
11 Dec 2017, 20:10
skužio sam u principu kako bi se podizao novac, no dvoumim se skinut Mycelium ili jaxxx ? jax ima jako loše review-e za android i ocijenu samo 3.0, dok mycelium ima 4.3 i dosta članaka ga preporučuje za wallet? šta ti misliš olio, jesi koristio oba ?
mycelium bolji. Jaxx, da na mobu kaska dosta za ostalima.
Ja imam mycelium. Iako obicno prebacujem direktno sa aplikacija od burzi (npr. binance)

Jaxx sam koristia na pc-u prije.
lemonzoo wrote:
11 Dec 2017, 20:38
Sad trena uložiti po 500 bucks u Ripple i NEM. Valjda će barem jedan iznenaditi.
Da, to su dugotrajne investicije. Iako ripple nije sigurno da će odletiti previše % gore, ali je jedan od najzanimljivijih. NEM, tu sam već nešto zaradia. Dobar coin.
Michel wrote:
11 Dec 2017, 23:49
Ovo što RTyder spominje, jel se to može skinut za komp? Kako ne volim te aplikacije koje se mogu samo za mobitel skinuti.
Može se za komp, ovaj Jaxx i slični. Ali gore sam ti spomenuo kako ide to sa bitcoin bankomatom, ima i drugih načina.
Michel wrote:
11 Dec 2017, 23:49
Malo čitam komentare i ne shvaćam ih o čemu točno govore
Po meni onaj tko stedi u novcu je dobro lud. Rekao bi bilo kojem ali ima par valuta koje su kolko tolko vjerodostojne. S druge strane onaj ko stedi u criptovalutama jednostavno trazi da ga se odere. Stedi se u zemlji, nekretninama, zlatu. Ovo ostalo je ruski rulet. Samo cekas kad ces popit metak.
A neki od vas koji su se dobro nakrcali nekih nelikvidusa, ja vjerujem da vec sad imaju problem utopit svoju "investiciju". Tako da i criptovalutama slijedi dobro uvjezban scenarij.
Kakav scenarij?
Taj komentar mi djeluje malo...edgy. Neznam kakav scenarij, ali čini mi se da misli na kontrolu od vlade, uništavanje, propadanje ili slično, inflacija, sve što se događa i normalnim valutama.

Glavnu štednju i novac koji može biti prijeko potreban ne treba držati u kriptovalutama. One su tu već duže vrijeme, ali i dalje je to nekontrolirano tržište.
Ovo što govori da imaju problem "utopit investiciju" su gluposti. Novce možeš podignuti preko bankomata bez kontrole, ili prodati nekome na ruke, a ako želiš veliku količinu novca isplatiti, isplatiš na bankovni račun i odeš u poreznu, platiš 15% poreza na dobit (samo na dobit! ne početnu investiciju) i sve bude legalno.
Michel wrote:
11 Dec 2017, 23:49
Olio, ti si rekao da si zaradio nekoliko tisuća dolara. Mene zanima koji ti je ulog bio i koliko dugo ti je trebalo da zaradiš te novce? Ako zaradiš toliko, jel se može naglo spustit na onaj ulog koji si uložio ili isto pada dole kao što se diže gore?

etherium? To nešto slično?
Rekao sam koliki mi je ulog bio :zubifale: Znači 400 kn + nekoliko puta ubačeno po 200 kn dodatno.

Prvo sam trgovao sa malim altcoinima. Kada su u samim početcima mogu imati promjene od 100+% gore.
Pogodio sam ih par. I onda sam sa većom svotom krenia na veće.
Npr. NEO, na njemu sam dosta zaradia jer sam ga prepozna prije nego što je krenia gore.

Sve ostalo su manje zarade 1-6% napravljene dnevnim trgovanjem.

7ipo mjeseci sveukupno. S tim da mi je trebalo 3 mjeseca da skužim to sve i naučim...trejdanje, informacije i znanje sam imao iz dugog praćenja prije, ali ovo je bia prvi susret sa trgovanjem.

E sad ako te zanima koliko bi ja zaradia sa tim ulogom da sam samo uložia u bitcoin i čeka, a ne trgova.
800 kn nek bude početni ulog, zarada bi bila 9000 kn.

Poprilična svota za samo čekanje.
Michel wrote:
11 Dec 2017, 23:49
Gledam ovo

Image

I opet ne shvaćam što bi trebao gledati na tom grafu i što znači :zubifale:
Taj graf ne znači ništa po sebi. To je graf ukupne veličine kapitala u tržištu. Broj bitcoina u opticaju (u trenutnoj kupnji/prodaji, ne skladištenih) *puta vrijednost

Po tome znaš koliko je tržište. Bitcoin tržište je mala maca prema drugima. A to znači da se da još zaraditi :zubifale: jk.

Trenutno je to malo više, to možeš ovdje vidit https://coinmarketcap.com/ Znači Market Cap je ta količina trenutnog tržišta.

Ovo što ryder kaže:
John_Ryder wrote:
12 Dec 2017, 09:49
@Michel - puno treba čitati o tome po netu, čak i knjiga pročitat, a treba imati i neki talent u glavi za to sve da pohvataš, neće ti moć sad olio napisat radi to i to ovo i ono, previše tu ima stvari.
Je istina. Ili češ proučiti dovoljno da uplatiš novac sa strane i ostaviš pa nek raste, ako bude rastao :zubifale: ili ćeš proliti znoj i suze i trgovati. Za to treba puno truda, čitanja i stvarno nije lagano. Osim onima koji kažu "sjediš za kompom i pare dolaze", nije istina.

I, najvažnije, ne vjeruj nikome olako. Tojest sve uzmi obzir, ali ne prihvaćaj kao činjenicu. Sve prouči, sve sam doznaj i potvrdi. Puno lažnih vijesti, puno panike, puno ljudi, cenzure. Ni meni ne vjeruj, koristi kao neki kompas.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Sve o kriptovalutama

Post by john_constantine » 12 Dec 2017, 11:56

Olio odlično kaže, čak i najbolje od tih tzv. novinara koji sad pišu članke o bitcoinu, a 80 % smeće.
A ovaj komentar, is, gdje se samo uloviš za komentar nekakvog debila?
Olio je dobro napisao. A za valute, ako nisi informiran, ako si nepismen i glup, kao ovi što su dizali u švicarskim francima. Nekoć je moja baka imala štednju u dinarima, moja stara joj je govorila pretvori to u marke jer je bila najstabilnija i dostupna valuta u ono vrijeme. Dogodila se inflacija, ali ne preko noći. I ostala je bez ušteđevine jer su dinari postali bezvrijedni.
Tako i kriptovalute, previše je tu manipulacije, zato je rizično štedjeti. Može jedan mjesec vrijediti 12000 dolara, a preko noći polako padati. Zato se prodaje kada vidiš da pada vrijednost ili čekaš dok ne počne vrijediti tisuću dolara.
A ovo ostalo, glupost. Načini štednje se stalno mijenjaju i ne treba opsesivno pratiti tržište, ali treba čitati i imati mozga. Nekretnine naprimjer. Većina to gleda kao stednju. Ali ovisi gdje. Ako imaš stan u centru grada, pametno možeš zarađivati i imati sigurnu štednju.
A ako imaš kuću staru 10 godina koju prodaješ 10 godina za 70 000 eura, imaš kurac od ovce. Ne ulažeš, kuća propada. Lokacija odlična više manje, ali prevelika konkurencija. Nitko normalan neće kupovati tu kuću radi zemljišta kad može naći jeftinije ili bolje za više novca.
Možeš štediti doma u čarapi, npr. u eurima. Ako si dovoljno pametan, nećeš to lajati okolo. A drugo, ako ne pratiš novine i stanje, npr. da euro bude na rubu kraha, onda ti ništa ne vrijedi štednja ako ju ne promijeniš u drugu stabilnu valutu.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Sve o kriptovalutama

Post by Michel » 12 Dec 2017, 15:19

Ma ništa onda. nemam mob dobar niti laptop a kad vidim ovo imam određeno vrijeme za uplatiti kao da sam lovljen od policije a neću stići. morao bi do grada, a komp mi je doma što je sat vremena udaljeno ako ne i više haha. Koliko sam skužio to je sve ilegalno?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Sve o kriptovalutama

Post by olio » 12 Dec 2017, 16:55

Ne, sve je legalno.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Sve o kriptovalutama

Post by Michel » 12 Dec 2017, 17:46

Onda super. Onda kažem tamo predkraj godine se čujemo ovdje. Dotad idem malo čitat i pratit.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply