Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 04 Dec 2023, 18:50

Igi opet pogađa :prayer:
Image

Pošto znam da Igi i dosta njegovih pratitelja čitaju ovaj forum, čestitam ti još jednom :partyman:
Image

Evo i komentar Igija na Voice i ostale gluposti. Kako ih raskrinkava. Inače, Igi je odličan glazbenik i svira gitaru i dosta instrumenata i pjeva. Imaš baš lijepi hrapavi glas, taman za blues rock :rock:
Mi smo mali narod, i u svijetu glazbe/muzike, ne značimo ama baš ništa. Možemo se zavaravati koliko hoćemo, ali prihvaćeni - NISMO!!!
U jednoj Americi za primjer, gdje ima 300 miliona ljudi, postoje kreirane ličnosti koje su NEOPRAVDANO popularne, dakle čisti industrijski proizvod.
To je jedino što veže Hrvatsku muziku sa Američkom ili zapadnom pop i rock muzikom - umjetno stvoreni likovi, koji apsolutno ne zaslužuju, ni minuta pažnje auditorija.
No, u Americi ne možeš kontrolirati svu muziku i sve talente, pa sa strane izbijaju vrhunski glazbenici, koji nisu dio industrije i koje se ne može kontrolirati.
U Hrvatskoj, postoji isključivo i samo industrija, koja kontrolira kompletnu glazbenu scenu i odlučuje ko će unutra, a tko ne.
Publika je tako uskraćena, za nekakav prirodni izbor,zbog raznih industrijskih/klanovskih grupacija.
Talentirani glazbenici su im najveći neprijatelji, koji im kvare idilu njihovih odabranih pulena.
Unutar te grupacije glazbenika, strogo se broje KRVNA ZRNCA, pa ako nisi iz Pinocchio linije, nemaš šanse ući u taj krug ili opstati na sceni. Ali ljudi to ne znaju, jer se o tome ne priča i to se dobro sakriva od očiju javnosti
Tako se sa pravom pitate, tko je ovom dao da pjeva i moja baba bi bolje to otpjevala , najčešće se tome pridodaje kao fraza. Dakle ljudi nisu glupi i kuže da to ne valja.
Postoji još jedan problem, a to je, da naši ljudi (tkz. kvazi kompozitori) ne znaju napraviti pjesme za ljude koji imaju velike glasovne mogućnosti, jer pjevač ili pjevačica ne postoji bez dobre pjesme, koja će ga pokazati u punom obimu.
Zbog toga mnogi svoju karijeru završavaju pjevajući nekakve kvazi pjesme ili humpa cumpa repertoar.
Mia Negovetić ali i druge pjevačice koje su dobro pjevale zahtjevne kompozicije stranih autora i pjevača, su najbolji primjer za to. Utoplie su se u beznađu mediokriteta, te više po ničemu nisu posebne. Vrijeme im prolazi i uskoro (jako brzo,) nestati će iz te kaljuže u kojoj se nalaze.
Tako je publika PRIMORANA poput glasanja na izborima , prihvatiti da bira, između PONUĐENIH i unaprijed odabranih, subjekata iako ti isti, ne zaslužuju po ničemu da ih se bira ili sluša
To ne traje od jučer, sjetimo se samo stare garde pjevača, koji su nas tetošili desetljećima, ne dopuštajući mladim ljudima, da se popnu na scenu, već su ti isti talentirani ljudi maldi ljudi sistematski bili uništavani od raznih kompozitora, menadžera, radio urednika ili djelatnika televizije.
Kod nas je politika ušla čak i u glazbenu scenu, pa su tako neki glazbenici bili upregnut,i politički u nečije bolesne ambicije, koje su u finalu odnijele stotine tisuća života i ostavile milione ljudi bez krova na glavom , dok su ti isti uživali u svojoj popularnosti.
Mogao bi ih nabrojiti koliko hoćete.
Jedan od primjera čiste ne logike je i Damir Kedžo.
Ako ste kratkog zaborava, Kedžo je jedva otpjevao Stand by me , te bio izbačen iz utrke za nekavog talenta ili zvijezdu u nekom TV show-u, da bi se kasnije pojavljivao (naravno na nečiji poziv) ponovo u igru iako nije prošao, a danas ga guraju kao nekog dobrog vokala, koji bi trebao biti kao kruna nekog uspijeha dugima.
Ne zanimaju me izvježbani pjevači. Po toj logici svako može pjevati i biti pjevač, jer dovoljno je samo proći neki ustaljeni tečaj, gdje ćeš dok pjevaš, izvijati mahati rukom po nekom nevidljivom obliku znanom samo izvođaču ala Mariah Carey koja je to plasirala. Ukratko PRESERAVANJE!!!
Još jednu stvar sam primjetio, a to je sprega muzičkih urednika i izvođača, po ne znam kojem ključu, pa tako npr. Radio Rijeka doslovno preko 20 puta na dan pušta Sandra Bostijančića riječkog kantautora i u usporedbi sa bilo kojom drugom radio stanicom u RH, ne postoji niti jedan primjer takve upotrebe nečije glazbe unutar programa radija. Nemam privatno apsolutno ništa protiv spomenutog izvođača ( da me ne bi krivo shvatili i poznajem ga osobno) ali kao regularni slušalac radija nisam to mogao ne uočiti. To su uočili i drugi, te se jednog dana za stolom u jednom riječkom kafiću povela rasprava, o toj tematici, koju sam slušao iz moje pozicije za šankom. Zatim sam osobno prisustvovao takvoj tematici koju je pokrenula jedna druga osoba - a ne ja.
Postoje stvarno izuzetni glazbeni talenti kImageoje i osobno poznajem i sa kojma sam radio,surađivao, a koji nisu jedini i nekako su ostali u sjeni događanja . Slušao sam na YT ulične svirače koji su se "proslavili" sviranjem na ulici putem YT i koji su tako talentirani da im od srama ne bih ni spomenuo da se i sam bavim muzikom.
"Uspjeh" i kvaliteta, na žalost već odavno ne hodaju rukom po ruku, a glazba ili muzika već odavno nije kakva je bila. Nekad se je znalo što i zašto je to kvalitetno, danas na žalost mladi ljudi ne razlikuju nekvalitetu od kvalitete
I ne to nije žaljenje za prošlim vremenima, ili zavist što ja nisam napunio pet arena, to je osvrt jednog trezvenog čovjeka koji je prepoznao tu farsu i nikada nije u njoj učestvovao, ili bio dio nje, ali je srcem i praksom živio tu muziku, jer se je sa njom i rodio, i ona je dio mene ma šta god vi mislili
Opa, prognoza za Srbiju
Image

Kako lijepo sve objasni
Image

Image

Odlična pjesma i odličan cover od Igia. Nevjerojatan glas ima :rock: :heart: ovo od 1:15 do 1:19 kakav anđeoski glas.

Браво... Изнад глава нам лети питај Бога шта.....Док ми гледамо у ТВ, Телефон, Лаптоп или шта већ...
Beautiful voice on a beautiful human being. Thank you Igor!
Bravo !! Thank you Igor. You have such a beautiful voice with such feelings.
Odlicno. Trebao bi na Voice
Nice one lgor, 👏👏👏 thanks
Image

Strašno za gledanje https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1323901765 :shock: i evo plavi odsjaj od komete .
Image
Last edited by Michel on 04 Dec 2023, 18:55, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by hitman_4 » 04 Dec 2023, 18:53

bravo za michelovog rođaka koji je još jednom pogodio potres od 1.5 po rihteru!!
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 10 Dec 2023, 00:15

:shock:
Dakle izgubio sam nepovratno sve , youtube kanale, gmailove, pay pall, čak ni playstore ne mogu upotrijebiti. Potpuno sam i trajno odsječen od svega što imam i povezano je sa internetom. Ovo je stvarno potpuno sjebana situacija koja sad postavlja mnoga pitanja. Google kaže da nije odgovoran i pere ruke od tog problema. Kaže da smo za svoje račune samii odgovorni. Ovo je tek toliko da znate što vam se može dogoditi. Izgubio sam monetarizirani YT kanal sa 18 000 subscriber, drugi kanal sa 6700 subscribera, pay pal račun a pitanje facebooka je pitanje dana kao i twittera. Ja znam da sada ima likova koji uživaju što mi se je ovo desilo, no na žalost to će vas doći vaše osobne glave na ramenu, ali vi to ne kužite. Ovo nije slučajno i to nije napravio netko iz nekavog dišpeta. Iskreno da vam kažem pun mi je kurac više svega i drago mi je da se je to dogodilo jer ću se konačno potpuno skinuti sa interneta i zdravi bili i veseli. Pa neću valjda ovidsiti ili dopustiti da mi takve stvari upropaštavaju život jer sam se navukao na ovakav način živjeti. Ako ne budem to mogao vratiti, ostaviti ću to tako kako je pa nek uživaju. Odličan način za novi početak. Živio sam bez interneta 40 godina , i ništa mi nije nedostajalo, mogu otvoriti i nove profile i nove email adrese i novi pay pall pa nije to nikakav problem za čas ću sakupiti ljude oko sebe. Raditi ću pod svojim imenom i svatko će me moći naći. Nema nikave štete. Ovo je jako dobra škola koja se je mogla dogoditi i mnogo prije. Uostalom već sam promijenio toliko YT kanala da mi to nije ništa novo, imam kompletan backup svih videa nema nikave štete, jedino će proći malo vremena dok se ponovo ne okupite na mom youtube kanalu.
Dok ovo pišem YT kanal AGAINST THE GRAIN je još u funkciji- ali do kada ne znam, ne mogu se logirati a hrvatski kanal su počistili i stavili neki krypto video.
Eto, očito to što sam objavljivao je nekome jako smetalo. Pa vi i dalje mislite kako ja objavljujem gluposti. Ma blago tim pojedincima kojih ima jako puno. Sad samo čekajte jaki potres pa dok budete negdje ispod ruševina , probajte se malo sjetiti na men,.. onako par minuta.
Strašno što mu rade kako je sve ovo gadljivo. Kakva država, pa u jebenoj smo diktaturi, kmetovi smo ovo je strašno. Ovo je samo dokaz da Igi priča istinu i da sve što je pisao je ISTINA!

Image
Image
Image
Image

I više ga nema na youtubeu napišem Igor Kostelac, ništa :jawbreaker:

Samo njegova legendarna izvedba :supz: :rock:

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by John_Ryder » 10 Dec 2023, 01:16

Ima neko link za donaciju, želim bamove donirat čoviku !!!!
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by hitman_4 » 10 Dec 2023, 11:46

ahahahah sam sebi zatvorio račune, bolest uznapredovala :zubifale:
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by hitman_4 » 31 Dec 2023, 10:16

Code: Select all

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-seizmologinja-ovo-jucer-je-bio-vrlo-jak-potres/2525213.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
svaka čast sezimologu Kuku što je predvidio opasnosti. di je sad onaj krezavi umobolnik(rođak od forumskog luđaka michela) koji predviđa potrese od 1 po rihteru


Image

bravo sezimolože Kuku
Image

Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Inferno » 02 Jan 2024, 15:48

amen, dobro rečeno

za razliku nekih čudnih ćelavih degenerika iz podruma koji vide zmajeve po nebu

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 28 Jan 2024, 22:05

Igi se vratio nakon što su ga pokušali ukinuti ali nisu uspjeli. Borio se časno i pravedno. :prayer:


Iako nema veze s ovom temom, podijelio je i ovo :kokicarenje:
Image

Opet malo na činjenice.
Image

Image

Igijev humor. Obožavam :heart:
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by hitman_4 » 28 Jan 2024, 22:09

ovaj se osramotio, bili potresi a on nula bodova
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 07 Mar 2024, 12:23

Potresi su opet krenuli pa evo što Igi kaže.

Njegov pokojni prijatelj Kre Kre
Image

Evo prije 9 sati, a potres je bio malo prije osjetio se.
Image

I opet pogađa sve, ali važno da onda ima debila koji ne vjeruju
Image
Image

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by hitman_4 » 07 Mar 2024, 12:26

bolesnik zarobio goluba te opet predviđa svakodnevne potrese od 1 rihter :shock:
Image

Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Inferno » 08 Mar 2024, 05:56

što je gore:

a) neko kao taj ćelavi Igor može oko širiti takve glupe misinformacije

b) ima par par tisuća ljudi koji su još gluplji od njega (nevjerojatno) pa ga slušaju (treba pocet oduzimat pravo glasovanja)

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 09 Mar 2024, 03:23

Pitanje je zašto skrivaju. Bravo za Igija što je dokazao da se skriva.
Image

I divovsko pero.
Image

Evo čim kometa prošla, odmah potres
Image

Image
Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12167
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by John_Ryder » 09 Mar 2024, 14:18

Igi Nostradamus
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Vremenska prognoza (i ostale katastrofe)

Post by Michel » 10 Mar 2024, 20:53

Igi je napisao zanimljivih stvari, pogledajte ovo.

Image

Evo i video od 8 minuta koji je napravio.

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply