Homunculus

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Homunculus

Post by Michel » 19 Aug 2017, 02:17

A homunculus (/hoʊˈmʌŋkjʊləs/; Latin for "little man") is a representation of a small human being. Popularized in sixteenth-century alchemy and nineteenth-century fiction, it has historically referred to the creation of a miniature, fully formed human. The concept has roots in preformationism as well as earlier folklore and alchemic traditions.
https://en.wikipedia.org/wiki/Homunculus

http://net.hr/webcafe/planet-x/samo-paz ... -iz-16-st/

Uglavnom, alkemija to jest svoju spermu stavite u jaje od kokoši, inkubacija ovo ono i dobit ćete uvijek nešto. Možda i pokušam. Za sad imam ove dokaze kao video.

Drugo jaje kad otvori na 5:10, u tom videu vidimo kako je mladi čovjek shvatio ozbiljno ono što radi. Pristup mu je znanstven, eksperimentira.

Jedan od boljih videa na tu temu

Započnite s ovim videom. Tu sve jako dobro objasni i vidimo dva Homuculusa. Najbolji mi je ovaj s okom. Ne znam što rade s njima poslije, ali znam što bi ja napravio. Neko vrijeme ih odgojio kao svoje sinove jer bi mi to i bili pošto je moja sperma i onda ih bacio u more. Tko zna, možda nakon 10 do 100 godina bi nastala nova vrsta, a ja bi bio otac. U budućnosti bi se govorilo o meni kao ocu te vrste. A možda bi bila neka legendarna morska bića.

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Homunculus

Post by Michel » 19 Aug 2017, 02:18

Ovo je sve stvarno i shvatite ozbiljno. Ljudi tu eksperimentiraju, a samo si onda možete zamisliti što rade potajno znanstvenici i vlada.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Homunculus

Post by Michel » 19 Aug 2017, 02:33

Ovaj video je isto odličan. Vide mu se zubi na 4. minuti. Baš ću pratit kak će ga odgojit.

"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12162
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Homunculus

Post by John_Ryder » 28 Aug 2017, 20:05

e ovo je creepy, podsjetilo me na film Life (2017)
Image

Image

Post Reply